RE: Hemoroidi (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


dunja RR -> RE: Hemoroidi (11.10.2011 17:35:50)


Smeškić pogledaj  OVO

Prijavi se u paket za Trudnice, gde delimo Brđanski melem:)




vukosava -> RE: Hemoroidi (11.10.2011 17:47:37)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Brđanski melem:)


[sm=bravo.gif] ovo mora da je iz mog kraja gde smo svi Highlendersi ili RollingStone-si iliti Brdjani i Brdjanke [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Hemoroidi (11.10.2011 17:48:37)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




perhan99 -> RE: Hemoroidi (1.11.2011 12:14:24)

drage moje moyda na ovoj stranici nadjete nesta korisno o hemoroidima


Reklamiranje nije dozvoljeno. Ukoliko želite da se reklamirate obratite se na mail adresu marketing@ringeraja.rs




Alexis79 -> RE: Hemoroidi (1.11.2011 12:19:55)

Nije dozvoljeno reklamiranje na ovakav nacin.

Sda ce moderatori pec,pec




smeskicTB -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 8:09:43)

IZVORNA PORUKA: dunja RR


Smeškić pogledaj  OVO

Prijavi se u paket za Trudnice, gde delimo Brđanski melem:)



dunja, sada sam videla!
hvala punooo!
nisam cula za njega..a ni za trudnicki paket :)))




Anoniman -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 9:03:01)

Smeskic, ja sam kupila taj brdjanski za preventivu i onu faktu mast sto su spominjale, ali ona moze samo posle porodjaja. Imam cak i neki probiotik koji pijem. JA nemam problema sa stolicom, ali beba zna da se postavi nezgodno i od toga mogu isto da se pojave. A posle porodjaja retko koja prodje bez hemoroida. Mnogi se kunu u pavlovicevu, a koriste je i da se namazu pre odlaska na wc, tako da mozes da praktikujes i to, kao neku preventivu.

Mrzelo me da idem na prethodnu stranu pa ne znam tacno koji problem imas





smeskicTB -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 9:07:06)

Misicu, hvalaaaa![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
odlicno sto imas preventivu..

ja sam imala problem sa stolicom od pocetak trudnoce, ali pre tri nedelje sam tako velik problem imala da se pojavio jedan hemoroid..spoljni je..pa se povuce-javi..i svakodnevno koristim hemostop..na biljnoj ej bazi..
tako da sam ja stalno podmazana, pa verujem da mi pomaze i to malo..ali imacu u vidu pavlovicevu.

factu mi ej rekla dr da mogu, bas ako se pojavi puno i tesko bude..ali, pu, pu dobro je..i bolje onda ove prirodne da koristim..
mislila sam nakon hemostop neku drugu d auzmem..

da li se ova brdjanska svuda moze uzetiu, koja je cena?

inace, mojojs naji koja je i pre trudnoce imala problem sa hemoroidima, psole trudnoce, nekoliko meseci su se povukli..bukvalno ej bio kao grozdic koji je dobila pri porodjaju.




Anoniman -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 9:10:39)

Ne secam se cene za brdjanski. Vodi racuna o ishrani, jedi nesto sto ce ti pomoci za redovnu i normalnu stolicu. A nije strasno ako ne boli, to ce se sigurno povuci posle trudnoce. Citala sam bas zarloge nastanka i jedan je pritisak koji vrse bebe.

Samo se ti cuvaj i mackaj [sm=smiley1.gif]

Dok se ujutru istusiram i aplikujem sve sto treba, naravno sa pauzama, prodje mi pola jutra [sm=smiley36.gif]




smeskicTB -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 9:50:06)

bas tako Misicu..ja kao zanimanje govorim da sam trudnica..po ceo dana sam tome posvecena..sta jesti, piti, cekati stolicu, stavljati vaginaletu, kada sta pijem, kada mazem, kada setnja..
ali neka..sve je ovo jako lepooo! a posvecenost je sastavni deo ove uloge!




PoisonEve -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 11:29:37)

Juce je krenulo da me probada dole u predelu medjice i ti je bio takav uzasan bol da sam ozbiljno razmisljala da odem do lekara. Medjutim otisla sam ipak do wc-a i posle me je proslo. Kaze mi mm da nije to hemoroid? Znam da zvuci glupo kad ja ne mogu to da odredim...Inace vec nekoliko dana tesko mi je da idem u wc i imam malo krvi na tolet papiru kad s eobrisem. Nisam znala sta treba da mazem pa mi je mm kupio u apoteci neku biljnu mast, al ne pomaze mi bas nesto puno[sm=zmeden.gif]




smeskicTB -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 11:56:05)

PE, moguce da je hemoroid , ali unutrasnji.
poradi na ishrani, puno vode, obavezno se vise puta perkaj i mazi tu mast..mozda da se posavetujes i sa dr, pa da stavljas facta mast. ona je jaca...





PoisonEve -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 12:47:40)

Ma kako cu do lekara, ne ostavlja mi se Mina[sm=smiley13.gif] Mozda bi mogla malo vise kuvanog, mada pijem bas dosta tecnosti zbog dojenja. Nemam problem sa stolicom, mzoda mise hemoroid javio od porodjaja. Mada u porodilistu nisam nista osetila....




smeskicTB -> RE: Hemoroidi (5.11.2011 18:06:54)

PE, idi kod lekara obavezno ako ti se nastavi krv pojavljivati.

pogledaj sta sma kucnula da mi pomaze-cisto da ti stolica bude laksa, da ti ne iritira taj deo..

sigurno od porodjaja..a nije bio spoljasnji pa nisi osetila odmah..a malo je nesto taj krvni sud iziritiralo..




smeskicTB -> RE: Hemoroidi (16.11.2011 17:05:11)

uzela sam juce brdjanski melem za hemoroide. odlican mu je sastav. i u apoteci su mi ga savetovali..javljam utiske.

a daa..cena je 890din 50ml.




jovicaa -> RE: Hemoroidi (17.11.2011 10:40:07)

kakvo je stanje  u drugoj trudnoci sa hemoroidima, ako se zapate u prvoj?




ikacc -> RE: Hemoroidi (18.11.2011 14:55:36)

Pe i meni su se javili nakon porodjaja, i to tek kad sam dosla kuci i imala prvu stolicu.. U bolnici nista nisam primetila.. 




smeskicTB -> RE: Hemoroidi (26.11.2011 10:57:15)

pre nekoliko dana mi se hemoroid upalio.jako, ali bas jako me boleo..imala sam jedan dan tvrdju stolicu..
i mazala sam brdjanskim melemom..medjutim nije puno pomagao..nisam mogla da sedim..a i kada bi lezela bolelo me..
i opet uzmem hemo stop kremu i od nje mi je bilo bolje..

mazacu brdjanski opet, svakodnevno, a ovaj hemostop povremeno i kada je veca upala.
inace su oba prirodna..




Anoniman -> RE: Hemoroidi (26.11.2011 11:52:09)

Smeskic, recimo za FAktu znam da sme u trudnoci samo kratko i samo bas u tim tezim slucajevima. Mazi brdjanski dva tri puta u toku dana i obavezno pre stolice. Mozes malo onim aplikatorom da stavis i unutra, pomoci ce ti kod stolice.

Sigurno ce se ovuci posle porodjaja, vecini zena se povuku, sad su tu i zbog pritiska beba.




Azra_ -> RE: Hemoroidi (26.11.2011 13:44:34)

Ja cu jos jednom spomenuti tablete Phlebodia, mene su one spasile. 7 dana sam bila nikakva, ni da sedim, ni da lezim, uzas. U trudnoci su bezbedne, cak ih daju u slucajevima kada beba sporije napreduje, jer valjda pospesuju cirkulaciju, a samim tim se valjda i beba bolje hrani. Moram samo da se raspitam da li su dozvoljene za vreme dojenja, da se odmah pripremim za period posle porodjaja.
Kod mene razne masti i melemi nisu imale nikakav efekat, bar ne u tom akutnom delu. Sada mazuckam, preventive radi...




smeskicTB -> RE: Hemoroidi (26.11.2011 18:15:40)

Misicu, mazala sam je 2-3 dnevno..perkam se i posle piskenja[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]..ali mi je ovaj hemostop izgleda bolji..brdjanski cu mazati i dalje, pratiti kako deluje...

pu, pu..valjda ce se povuci nakon porodjaja posle nekog vremena..




Sesilija 83 -> RE: Hemoroidi (29.11.2011 11:56:03)

E pa samo mi je jos falilo i ovde da se upisem,
izasao mi je jedan onako nije bas ni mali ali je mekan
a stolicu imam redovno.... bas sam se smorila
boli me kad idem u wc ali vise onako kao pecka nego sto boli neznam kako da oblasnim.... sad cu da izzlistam u nazad da vidim sta ste vi primenile,a u petak idem kod moje dr pa cu da je pitsm sta mi ona preporucuje... jao samo mi jos rogovi fale!!




smeskicTB -> RE: Hemoroidi (29.11.2011 19:27:21)

Sesilijice, to sam i ja pomislila kada se pojavio taj jedan. uz povracanje i zatvor samo je on falio..pri tome mi je stolica bila redovno-uz puno brige o ishrani..i javio se..
ali se naucis da sa njim zivis-higijena i neka ti dr kaze sta da mazes..
a nadajmo se nakon porodjaja dace se povuci![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]




Anoniman -> RE: Hemoroidi (29.11.2011 20:02:09)

Meni se cini da ce da me pocaste ovih dana. Valjda mi se devojka spustila pa me pritiska. I ja imam redovnu stolicu i sad pred kraj idem i po par puta u wc. Moracu i ja malo vise da se mackam.




zoća -> RE: Hemoroidi (29.11.2011 20:04:34)

meni je faktu rešio probleme




Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>