RE: Muški ili ženski ginekolog (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Ana RR -> RE: Muški ili ženski ginekolog (26.3.2009 10:58:09)

Moj prvi gin. pregled je bio kod zenskog G i bila je sasvim ok,prvi pregled pa je bas pazila i sve mi govorila sta radi. Kad sam dosla na kontrolu ona vise nije radila vec je bio neki "cuveni" dr. Jovanovic koga su sve zene hvalile a ja sam izasla uplakana iz ordinacije. Necuveno koliko je bio grub!
Posle sam po preporuci dosla kod moje sadasnje dr i evo vec godinama sam kod nje i stalno je hvalim! Malo je reci da sam prezadovoljna!




Anoniman -> RE: Muški ili ženski ginekolog (26.3.2009 12:59:57)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja imam ženskog ginekologa, i ona mi je vodila trudnoću, i sada idem kod nje na redovne kontrole - prezadovoljna sam, ali mi je carski rez radio muški ginekolog jer moja doktorka ne voli carske rezove, mnogo više voli prirodne porođaje a taj ginekolog je najbolji u gradu za carske (stvarno je napravio minimalan i perfektan rez), tako da je on bio glavni a moja doktorka je asistirala.
Inače, nemam predrasude na tu temu-smatram da su oni svi lekari i trebali bi biti na prvom mestu profesionalci, uopšte ne vidim u njima pol, samo lekara.



Tek sam sad procitala ovaj tvoj post. Da li mozes da mi kazes ime tog dr?
Pozdrav.





NadaR -> RE: Muški ili ženski ginekolog (26.3.2009 13:41:11)

Muski ginekolozi su zaista puno njezniji ... Ranije sam imala jednog pa je otisao onda mi porodicna preporucila jednu finu tetu koja je takodje jako strucna a i ljubazna, spremna da odgovori na svako pitanje ...
Cak i neke moje nebuloze u toku trudnoce [sm=smiley9.gif]




Anoniman -> RE: Muški ili ženski ginekolog (26.3.2009 13:46:00)

IZVORNA PORUKA: lelaNS

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja imam ženskog ginekologa, i ona mi je vodila trudnoću, i sada idem kod nje na redovne kontrole - prezadovoljna sam, ali mi je carski rez radio muški ginekolog jer moja doktorka ne voli carske rezove, mnogo više voli prirodne porođaje a taj ginekolog je najbolji u gradu za carske (stvarno je napravio minimalan i perfektan rez), tako da je on bio glavni a moja doktorka je asistirala.
Inače, nemam predrasude na tu temu-smatram da su oni svi lekari i trebali bi biti na prvom mestu profesionalci, uopšte ne vidim u njima pol, samo lekara.



Tek sam sad procitala ovaj tvoj post. Da li mozes da mi kazes ime tog dr?
Pozdrav.




dr Vejnović




Anoniman -> RE: Muški ili ženski ginekolog (26.3.2009 14:18:26)

Pretpostavila sam. Hvala puno.




Lilly* -> RE: Muški ili ženski ginekolog (27.3.2009 0:52:52)

imam muskog G, stariji i iskusan cika, nagledao se svega, uopste me nije sramota, pa to mu je posao, jako je prijatan i apsolutno mu verujem




Anoniman -> RE: Muški ili ženski ginekolog (14.6.2009 22:24:01)

Ja imam zenskog ginekologa i ona ce me i poradjati, tako smo se dogovorile. Na prvom porodjaju mi je bilo sve potaman, pa cu opet isto da ponovim.
Ali, neki dan ja odem na pregled u bolnicu i tamo sretnem drugara iz srednje skole. Ispostavilo se da je on poceo da radi kao ginekolog, i da lako moze da se desi da prisustvuje i mom porodjaju[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
I sta sad? MM mi kaze da bih mogla da ga zamolim da ne prisustvuje mom porodjaju, ako mi je neprijatno, a meni je JAKO NEPRIJATNO. Bas sam u dilemi[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




sneza24 -> RE: Muški ili ženski ginekolog (14.6.2009 23:42:19)

Mi ovde nemamo muskog ginekologa.Imamo dve doktorice pa biras jednu od nijih.
Ja neznam kako bih reagovala da postoji sansa da mom porodjaju prisustvuje neki moj skolski drug ili bilo koji drugi muskarac koga znam.




Anoniman -> RE: Muški ili ženski ginekolog (14.6.2009 23:43:32)

Pa ne znam ni sama sta cu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




NadaR -> RE: Muški ili ženski ginekolog (14.6.2009 23:45:47)

Pa to mu je posao! Ja mislim da bi ti sa njim jos bolje prosla jer se poznajete pa bi mozda i obratio vise paznje. [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Muški ili ženski ginekolog (14.6.2009 23:49:07)

Jeste, to mu je posao, i po tome mislim da bih bila prilicno primitivna ako bi se on slucajno zatekao na mom porodjaju i ja ga zamolila da ode.
Ma nemam pojma, nadam se da se to nece desiti (da se zatekne u bolnici bas kad ja "dodjem na red").




sephora -> RE: Muški ili ženski ginekolog (14.6.2009 23:51:57)

Zdravo svima,
Evo videh ovu temu, zaista je cesta tema medju zenama i ja uvek kazem da su muskarci bolji ginekolozi.
Zapravo, ima dobrih i medju zenama naravno, ali veci broj je dobrih muskih ginekologa. Meni je obe trudnoce vodio muskarac i bas je super. On kaze da se divi zenama jer mu se cini da je roditi dete nesto cudesno!!!(a i jeste tako)
Zene mislim da nemaju taj odnos. Na prvom porodjaju  mi je igrom slucaja bila zena doktor i bila je bas neljubazna!!!





sephora -> RE: Muški ili ženski ginekolog (14.6.2009 23:59:40)

Zille,
Nemas razloga da brines, ja takodje mislim da njegovo prisustvo moze samo da bude od pomoci!!!
U medicini nema razloga za stid, posebno lekari tako misle i zato ne brini!!!
Moju prijateljicu je poradjao njen kum, super je prosla i nije bilo nikakvih posledica na njihov odnos i druzenje!!!




akul -> RE: Muški ili ženski ginekolog (15.6.2009 23:43:05)

idem kod isti ginekolog vec 7 godina, vodio mi je trudnocu, bio uz mene uvek kad mi je trebalo..obozavam ga...trpio je sva moja pitanja, cak sam mu zvonila u nedelju u 8 ujutro da ga pitam nesto i on mi je posteno odgovorio..mislim da su muski ginekolozi bolji od zenski




barbara -> RE: Muški ili ženski ginekolog (16.6.2009 12:13:18)

ja idem kod muskog ginekolaoga!nekako su mi nezniji i ljubazniji od zena!zene se nesto dignu ko da je popila pamet ovog sveta!moj doktor uvek kaze ako ti nije jasno ili nesto cudno se desava sa tobom a do sada nije bilo slobodno me nazovi!i svaka koja je ostala trudna i on joj vodi trudnocu zove i pita kako si,osecas li kakve promene i sl.....




maki83 -> RE: Muški ili ženski ginekolog (16.6.2009 12:19:00)

moj gin je isto musko imala sam neprijatan susret sa zenskim gin kad sam prvi put otisla na pregled.onda sam rekla da vise nikad kod zene a i nekako se lakse opusti kad je gin musko[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] i lakse mi je da mu kazem sta mi je a i da objasnim u cemu je problem




Anoniman -> RE: Muški ili ženski ginekolog (16.6.2009 12:25:23)

Ja idem kod mushkog ginekologa i sada sam zadovoljna....u pochetku sam imala neke sumnje...ali sada ne...svaki put kada odem...iako nisam trudnica...pita me kako se osetjam...da li me neshto boli...juche pre podne sam bila na pregledu...i pitao me dal sam ok...i ponovo me "teshio" da tju bez obzira na ovaj pobachaj motji lepo da iznesem drugu trudnocu....a predveche kad sam ga zvala opet me pitao kako se osetjam....i opet mi rekao da se ne brinem...i da tje sve biti ok...[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
A jutro posle pobachaja...poshto moj dr nije radio....dospela sam kod neke zenske....koja me je onako popreko pregledala....i iako sam joj isprichala kako sam iskrvarila...zakazala mi ultrazvuk tek za sutra...u fazonu....pobacila si pa shta sad...nije hitno....a ja 0 negativ krvna grupa.....uf....doshlo mi da je bacim kroz prozor!!![image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley7.gif[/image]




Sneža -> RE: Muški ili ženski ginekolog (16.6.2009 12:29:03)

Ja imam iskustva i sa muskim i zenskim ginekolozima,u sustini mi je svejedno kog je pola sve dok sam zadovoljna odgovorima na sve sto me zanima.




anitamo -> RE: Muški ili ženski ginekolog (17.6.2009 0:06:07)

moj ginekolog je bila žensko.ali mi je umrla u 40 godini.od leukemije.još nisam našla zamjenu dostojnu nje.




Jacaca -> RE: Muški ili ženski ginekolog (17.6.2009 0:28:06)

Do pre dve godine samo muski sada obe zene svejedno mi je , a kod Goce malo muz malo ona, stvarno mi je svejedno.




marince1 -> RE: Muški ili ženski ginekolog (17.6.2009 7:40:40)

moj ginekolog je musko,i vazi za jako dobrog strucnjaka.
Za mene,mislim je malo ,uf kako da vam oblasnim,ubrzan,brzo prica,brzo radi...kod njega nikad nema guzve,on sve na brzinku,pa nikad ne stignem da ga pitam sve,nekako ne razgovara dovoljno samnom,da nije vas bila bih skroz neobavestena.[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]




Trcosava -> RE: Muški ili ženski ginekolog (25.9.2009 8:05:19)

U Bgd dok sam bila,išla sam kod doktorke JAdranke Duraković, u DZ u Knez Danilovoj ulici, i to preko preporuke, važila za stručnjaka (majko moja sačuvaj me takvih stručnjaka)
Desilo se da sam morala na kiretažu i to sam odradila u Porodilištu Zvezdara (zaboravila sam mu ime[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image] )

Generalno važi za muške ginekologe da su nežniji, u mom slučaju se potvrdilo. Sada sam u Sloveniji, ovde mi ginekolog isto žensko, prijatna, skroz ok. Da je bila opcija da mogu da idem kod muškog - izabrala bi muškog ginekologa. Nije me sramota, pa to im je posao [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

(a sad odo' do preporuka da napljujem onu doktorku moju iz DZ u Bgd[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/hudicek1.gif[/image] )




*Alexx* -> RE: Muški ili ženski ginekolog (25.9.2009 8:50:58)

Svejedno kog je pola, ali bitno mi je da nije neka nadrndana osoba, koja 'odradjuje' pacijente. Volim kad mi se u detalje prica sta se radi, tako sam sigurnija. Ako je doktor opusten, opustena sam i ja, a to je najbitnije kada mi zavaljuje onaj grozni spekulum... [sm=smiley36.gif]




Zoka81 -> RE: Muški ili ženski ginekolog (25.9.2009 8:54:09)

Ja sam ko muskog i ostacu, oni su mi nekako nezniji, par puta sam bila kod zenskog i rekla sam nikad vise.




Biberon -> RE: Muški ili ženski ginekolog (25.9.2009 13:47:03)

Ja imam muškog ginekologa, i mnogo sam zadovoljna. Kod njega sam išla i pre trudnoće i što ni je mnogo bitno on radi i u betaniji tako da mi je skoro 100% na porođaju. Idem kod njega privatno na preglede. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>