RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Modessty -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 11:28:40)

ja nisam pila ni folnu niti neke veštačke vitamine. Folnu nisam pila jer mi utrenutku bilo dosta svega pa se nisam ni nadala trudnoći. Kad sam saznala da sam trudna za folnu je već bilo kasno. A za vitamine dr mi je reko da su svi vitamini na pijaci. I upravu je. Voće, povrće, čaj od brusnice i to je to.

Jedino ove žene što se spremaju za VTO izuzimam od ovoga. pre svega zato što uzimanje tabletica smiruje psihu.




Modessty -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 11:29:47)

sad se setih da sam u osmom mesecu kao počela malo mama vit i od njega sam imala takav zatvor da sam htela daidem i da davim dr koaj mi ga je preporučila - kao za svaki slučaj zbog prasećeg gripa koji je tada vladao.




17 joka -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 11:52:20)

folnu su mi rekli da pijem,a vitamine za imunitet pijem jer imam alergije i jos ako je imunitet slab stalno sam bolesna.[sm=smiley13.gif]

tako da hvala bog ,super sam samo alergije muce.




Modessty -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 11:54:01)

joko jel si probala sirup imuno? On jeste za decu al mi se čini da ima varijanta i za odrasle. Mnogo je dobar jer mu je sastav baš prirodan nije čista hemija




17 joka -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 11:58:13)

nisam, ma ja sam ti posebna biljka, nikakve kapi za nos, retko koje lekove jer sam od raznih vec oguglala, tako da bas kad naiđe gadan period uzmem pumpicu i lek koji su mi prepisali i prođe.

mada bas cu pogledati sad u apoteci taj sirup ubi alergija




Modessty -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:01:34)

Immuno, nacrtan mačor u oklopu na kutiji, italijnaski je. Jes da košta oko 700din flašica ali je genijalan. Ja sam ga davala Danilu jer je isto imao alergiju a nismo znali na šta. Podiže imunitet brzo.




vukosava -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:01:38)

Cim sam saznala da sam trudna pocela m da pijem prenatal tablete sa folnom kiselinom, gvozdjem, mineralima i vitaminima. U SAD savetuju sve zene da piju folnu kiselinu pogotovu u prvom tromesecju jer su nasli istrazivanjima da utice na smanjivanje pojava nekih deformiteta. Ja sam preskocila samo 2 puta jednom kad sam isla na intervju za posao u prvom tromesecju namerno da mi bude manje muka i jednom sam zaboravila slucajno. Pila sam je pred spavanje. Dobijala sam ih dzabe jer ovde drzava stvarno podrzava trudne zene bez mnogo finansija.

Nesto ovako:

[img]http://images.ddccdn.com/pro/images/c7fb1487-b2aa-4e9f-93b7-c69c96f5ee88/prenatalplus-plasticbottle-100tablet.jpg[/img]




vukosava -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:03:15)

Radila sam do tri dana pred porodjaj. Skroz do termina.




17 joka -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:04:06)

hvala puno.tako nesto mi je i potrebno.




Modessty -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:05:28)

vukosava folna kiselina ima efekta ako se pije par meseci pre trudnoće i zatim u prva tri meseca trudnoće.
Inače veštački vitamini naglo i trnutno podižu nivo vitamina i minerala u organizmu. Zato je mnogo bolje jesti sveže voće i povrće. Samo da vas ne mrzi ko mene da odem do pijace svake nedelje.




Modessty -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:06:33)


IZVORNA PORUKA: vukosava

Radila sam do tri dana pred porodjaj. Skroz do termina.


i ja bi radila da nisam imala probleme i spontani pre te dobre trudnoće. Vitamini s tim nemaju nikakve veze.




Zemunka85 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:07:34)

IZVORNA PORUKA: Modessty

ja nisam pila ni folnu niti neke veštačke vitamine. Folnu nisam pila jer mi utrenutku bilo dosta svega pa se nisam ni nadala trudnoći. Kad sam saznala da sam trudna za folnu je već bilo kasno. A za vitamine dr mi je reko da su svi vitamini na pijaci. I upravu je. Voće, povrće, čaj od brusnice i to je to.

Jedino ove žene što se spremaju za VTO izuzimam od ovoga. pre svega zato što uzimanje tabletica smiruje psihu.


Koliko se slazem sa ovim [sm=bravo.gif].
Nisam ni ja pila folnu. Niko mi rekao nije. Tada sam se jaaako sekirala, ali kako trudnoca odmice i kako sam upucenija u neke stvari, ne mogu se cuda nacudim sta radi farmaceutska mafija [sm=hudicek1.gif]. Ne samo za folnu, naprotiv - za SVE!
Pijaca zakon!

PS. Mislim na svoj slucaj - zdrav, mlad organizam, sa uvek dobrim rezultatima.




Modessty -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:14:15)

Zemunka ma nije samo za zdrav organizam. I ja sam imala probleme i čekala vto na jesen. Sva sreća pa sam ostala u drugom stanju prirodno. Ali zaista je sve što na m treba na pijaci, bez obzira na prskano voće. Veštački vitamini mogu trenutno da pomognu ali ne treba ih praktikovati svakodnevno bez pauze




17 joka -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:15:20)

ja se gusim u vocu i povrcu samo to i jedem[sm=bravo.gif]
ali i na pijaci sve sto kupimo je prskano po neznam koliko puta
inace stalno jedem te namirnice ali tako je




cockic -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:25:12)

ja sa malim nisam pila nista pa je imao bas blag oblik spine bifide okulte (rupica iznad cmatra i ne vidi se)samo smo ga do godinu dana vodili kod neurologa i sve je to ok.
a sa lenom sam pocela par meseci ranije i ona to nema.mislim da sam vec to pisala nego me mrzi da idem unazad [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
tako da kad bi i trece opet bi pila folnu i c vitamin ranije svakako [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




vukosava -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:30:49)


IZVORNA PORUKA: Modessty

vukosava folna kiselina ima efekta ako se pije par meseci pre trudnoće i zatim u prva tri meseca trudnoće.
Inače veštački vitamini naglo i trnutno podižu nivo vitamina i minerala u organizmu. Zato je mnogo bolje jesti sveže voće i povrće. Samo da vas ne mrzi ko mene da odem do pijace svake nedelje.


Modesti, jela sam ja voce i povrce svaki dan plus te suplemente.




vukosava -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 12:33:11)


IZVORNA PORUKA: Modessty


IZVORNA PORUKA: vukosava

Radila sam do tri dana pred porodjaj. Skroz do termina.


i ja bi radila da nisam imala probleme i spontani pre te dobre trudnoće. Vitamini s tim nemaju nikakve veze.


Ja nisam imala luksuz da mogu da ne radim tako da sam radila sve zivo samo da toga ne dodje (ovde nema trudnicko) a sve troskove kod lekara sam morala da placam iz svog dzepa jer mi zdravstveno nije pokrivalo nista vezano za trudnicke preglede. U mojoj kuci ja sam jedini izvor prihoda. Tako da za mene sve i da ti vitamini nista ne pomazu, bolje da ne pomazu a da ih ja uzimam nego da pomazu a da ih ja ne uzimam.




17 joka -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 13:47:49)

[sm=bravo.gif] Vukosava,svaka čast zeno.




ivannna -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 14:38:19)

ja sam negde procitala da ne postoji namirnica u kojoj ima folne i bas zbog toga mora da se pije,jer na drugi nacin ne moze da se unese u organizam,samo se pitam sta su ranije radile zene,kada to nije bilo otkriveno ni hemijska industrija nije bila toliko razvijena




Nataša1 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 16:46:15)

Ivannna, evo namirnica koje su bogate folnom kiselinom: zeleno lisnato povrće kao na primer spanać, blitva ili zelena salata, cela zrna žitarica, mahunarke, citrusi (posebno pomorandže), jetra, bubrezi i školjke.

U trudnoći je potreba organizma za folnom kiselinom drastično veća i često ne može dovoljno da se unese kroz ishranu. Najvažnija je u prvom tromesečju jer se tada formira nervni sistem bebe. Ako je nema dovoljno u tom trenutku, beba može imati deformitete ili neke druge zdravstvene probleme, kao na primer spina bifidu. Zato lekari preporučuju da se piju i tablete.




ivannna -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 20:49:13)

hvala natasa,vidis to nisam znala! [sm=bravo.gif]




17 joka -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 20:52:48)

[sm=bravo.gif] za sopanac sam znala a za drugo ne!




Jole84 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 20:55:04)

Ima je i u tikvicama [sm=bravo.gif]
mada se ipak kljukam tabletama [sm=smiley36.gif]




17 joka -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 20:57:24)

a i ja se kljukam,ali najradije sve unosim prirodno




cockic -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (16.7.2012 21:02:25)

ma ima je u hrani samo sto treba da se pojede sleper tikvice ili spanac da bi bio efekat,isto kao sa belim lukom ovi matorci sto smrde po busu jedu a nisu svesni da treba da pojedu kg belog luka da bi imali efekat po zdravlje [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
zato tabletice folne nisu ni lose a ni stetne,a ako koriste a koriste sto da ne.
a folna ima veze i sa gvozdjem pa ako je ono u deficitu ni gvozdje nece da se popne do odredjenje kolicine.

znaci kad se pije folna pije se sa vitaminom c jer se folna vezuje za c vitamin i tad joj je efekat bolji.to za vit c vazi i kad se piju suplementi gvozdja.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>