RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Želimo novog člana



Poruka


Ana RR -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (1.9.2012 10:51:43)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Evo gledam sastav-Femibion sadrži FOLSAVAT+METAFOLIN, ali je na nemačkom jer ga nisam kupila ovde nego u Mađarskoj.




I ja sam pila femibion, odličan je.




*Maki* -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (1.9.2012 19:12:27)

Shishi,ne kazem ja da je Oligovit gori ili bolji,nego kazem da od stranih vitaminskih tableta Natural welth ima licencu za ostale ne znam,tako su mi doktori rekli i preporučili a i mislim da cena nije visoka. Ima sve potrebne vitamine.
Koliko Oligovit ima tabletica u pakovanju ?

p.s. sad sam videla da ima 30 tabletica i neceg ima malo vise neceg malo manje u odnosu na Prenatal,u suštini je slično,bitno je da ima te osnovne vitamine koji nam trebaju pa ce svako odabrati šta želi :) Ljub




Jole84 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (1.9.2012 23:39:40)

Dakle mogu da uzmem prenatal i da prebrinem folnu,c,selen i ostalo? Jel sam lepo razumela Maki? [sm=smiley36.gif]




Shishica -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 8:08:37)

Jao Maki nisam mislila da zvucim nadrndano [sm=smiley36.gif] mislim na tebe nadrndano. Verujem ja tebi sta pricas, ali eti npr. vidi koliko tih dodataka stetnih ima u tom Natural-ovom..
Ja sam onako po logici birala pa sad... mozda sam i pogresila majku mu, ne znam..

Jole sve to imas u vitaminima za trudnice..evo npr. sta ima u Oligovitu: vitamin A, vitamin D3, vitamin E, vitamin B1, vitamin B2, niacin, vitamin B6, pantotenska kiselina, vitamin B12, folna kiselina, biotin, vitamin C, kalcijum, gvožđe, selen, cink, bakar, mangan, jod.
Prenatal: Vitamin A, vitamin D, vitamin C, vitamin E, folna kiselina, Vitamin B-1, Vitamin B-2, Niacin, Vitamin B-6, Vitamin B-12, Gvožđe, Kalcijum, Cink.

E sad mi jednostavno ne znamo sta je bolje i ko laze ko ne, ko mulja ko malo manje mulja i te stvari..




*Maki* -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 8:49:07)

Shishice dušice, nisam tako ni shvatila [sm=jezicek.gif] Znaš kako, da uzmeš bilo koji od ta dva sigurno nećeš da pogrešiš, ovaj Prenatal ima licencu a Oligovit je naš proizvod tako da su oba proverena što je ustvari i najbitnije. Meni su neki baš stručni lekari preporučili te proizvode Natural welth pa im ja eto verujem i vec duze ga koristim. Krvna slika mi je ko bomba [sm=smiley36.gif] Ovaj Oligovit ima na primer minerale što Prenatal nema,a pored minerala ima sve potrebne vitamine tako da je i on dobar a i cene su slicne. Tu greške nema sigurno :)

Jole ja folnu uzimam posebno onaj Folnak u maloj bočici,to koristim isto vec jako dugo mozda 4 - 5 godina. To ti je vitamin B9 a njega nema ni u Oligovitu ni u Prenatal-u,tako da se ne mozes spasiti [sm=smiley1.gif] Vitamina C ima :)




Shishica -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 9:03:10)

A kako nema folne, pise folna kiselina i u jednom i u drugom [sm=zmeden.gif]




Snelle -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 9:25:45)

Shishice, neko mi je skrenuo pažnju da pišemo na pogrešnoj temi! Ovo je tema za buduće trudnice, a imamo i na forumu Trudnoća temu o folnoj kiselini [sm=smiley1.gif]




Shishica -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 9:28:41)

Juuu [sm=smiley9.gif]
A sto ne rece ovde direktno?
Evo necemo vise..




dunja RR -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 10:58:02)

Ja ne nađoh temu o folnoj u trudnoću, doduše nisam nešto preterano ni tražila [sm=smiley36.gif]

Aj nek neko da LINK na tu temu please [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 11:00:27)

Dunja , vidi OVO [sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 11:02:49)

Hvala puno Oldži[sm=smiley1.gif]




Jole84 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 11:07:20)

Maki,Šiško hvala [sm=smiley31.gif]
Odoh onda po Prenatal ili Oligovit,taman da popravim malo krvnu sliku,a folnu ću da uzimam posebno dodatno.
Bitno mi je da ima i Fe i C..ne mogu više da gutam hiljadu tabletica [sm=smiley36.gif]




*Maki* -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 15:34:11)


IZVORNA PORUKA: Shishica

A kako nema folne, pise folna kiselina i u jednom i u drugom [sm=zmeden.gif]


U Oligovitu ne znam koliko ima folne ali u Prenatalu ima 800 mikrograma sto je samo 0,8 miligrama a u folnaku ima 5 miligrama tako da je bolje da uz Prenatal uzimate posebno i folnu kiselinu eto ja koristim ovaj folanak.Kiss




Shishica -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 17:05:47)

Aaaa jeste, totalno sam sa tim merama pobrkala, tako je. Jos ja kao ajde necu vitamine dok ne popijem folnu..




Nataša1 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (2.9.2012 21:18:02)

U Oligovitu nema folne, ima B1, B2, B6 i B12, a folna jevitamin B9. Čak, u uputstvu piše da nije ispitano dejstvo u trudnoći i da se treba konsultovati sa lekarom. Možda je bolje uzeti neki multivitamin koji je baš namenjen trudnicama.

Ja inače mislim da je Oligovit vrlo kvalitetan, ali samo za prvo stanje [sm=smiley36.gif]




Jole84 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (4.9.2012 16:31:52)

Uzela sam danas Oligovit za trudnice,ima svašta nešto od vitamina,30 tableta-500 dinara.
Ali tek kad sam stigla kući videla sam koliko je veeelika tableta,tako da ću da bacam peglu i pre nego ostanem trudna [sm=smiley36.gif]




Rosita -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.9.2012 15:50:50)

Zdravo! Ja pijem femibion 2 od sutra, prethodno sam pila femibion 1 i pre trudnoce i u prvom tromesečju. Ostalo mi je pola kutije femibion 1- 15 neupotrebljenih tableta, ako neko želi da mu to poklonim, neka se javi porukom.




nata11 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (14.9.2012 20:48:28)

Rostia koliko si dugo pila pre trudnoce? saljem ti pp




Rosita -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (15.9.2012 16:05:19)

Drga Nata, odgovor u pp. Pozdrav!




sirko -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (28.9.2012 14:44:41)

pila sam folnu 6 meseci pre trudnoce i jos mozda 3 meseca u trudnoci...po preporuci lekara




Meisje -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (28.9.2012 14:47:50)

е баш сам се питала колико се пије у трудноћи[sm=zmeden.gif]




sirko -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (28.9.2012 14:56:01)

mozes i duze od tri meseca, ne skodi nista...

jel uzimas sada neke vitamine




Kugla12 -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (28.9.2012 15:01:40)

ja sam isto koji mjesec prije i 3 prva mjeseca trudnoce....




sirko -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (28.9.2012 15:04:40)

sta preporucujete jos od vitamina u trudnoci???




kurbla -> RE: Folna kiselina i vitamini (priprema za trudnoću) (28.9.2012 15:04:51)

Moram da pocnem da pijem folnu...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  37 38 [39] 40 41   Sledeća stranica >   >>