RE: dermatolog - preporuka (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Porodično zdravlje



Poruka


ishler -> RE: dermatolog - preporuka (14.12.2014 20:50:43)

Moje starije dete je spasio Dr Lalosevic ima covek 90godina,a pre njega dali para i para i sve bilo gore.Svaka mu cast,svima ga preporucujem od srca




Valerie -> RE: dermatolog - preporuka (14.12.2014 21:39:26)

mala elena,
i meni je dermatolog prepisao elocom, iako sam triput rekla da pokusavam da ostanem u drugom stanju. kao nema to veze, tvrdila da ne smeta. ponovila i apotekarka.
mislim da mi je mozda i bolje smirio kozu cicaplast baume b5 od laroche-posay. to mi je za obnavljanje koze preporucila isti dermatolog, pa da kombinujem sa elocomom.
ali i dalje mislim da o trudnoci i dojenju ne razmisljaju dovoljno ni ne-ginekoloski dr, a ni apotekari.
jednom mi je apotekarka, kao preporuku za dojilju sa bolovima u grlu dala oriblete sa zalfijom. proverim na netu - zalfija smanjuje mleko. pa aman, ako ne znas ne savetuj [sm=smiley13.gif] otisle su babi [sm=smiley1.gif]




Buba Mira -> RE: dermatolog - preporuka (14.12.2014 23:18:23)

Nini se ljušti i peruta kapak levog oka, to traje već mesec-dva. Kao kad ti ispucaju usta, jako. Radili bris - nema ništa. Malo se smiri pa opet.




mamin mish -> RE: dermatolog - preporuka (14.12.2014 23:25:57)

Za privatnog dr. ne znam ali mi smo isli kod drzavnog dr. Kepcija-Medic u amb. na Limanu.




lesica -> RE: dermatolog - preporuka (18.9.2015 19:25:17)

Drage, ima li ko da preporuci dobrog decijeg dermatologa kod koga bih odvela Lenku. Pocelo je dobro da joj se crveni oko mladeza na ruci.




sonyasha -> RE: dermatolog - preporuka (26.11.2017 15:51:45)

Drage moje, jel imate neku preporuku za dečijeg dermatologa u Bgd? Vojinu je opet buknuo ekcem[sm=smiley13.gif]




MamaNecaVo -> RE: dermatolog - preporuka (26.11.2017 15:55:56)

Preporucujem ti melem dr Vasica.
Jeste da kosta 3000 ali mogu da potpisem da ce problem resoti i da se ekcem nece vracati.
Nama je ovaj melem preporucio dermatolog iz Klinickog centra.
Spasio mi je bebu,tada tromesecnu.
Neki dan mu se pojavio ekcem na ruci,zbog vetra,danas evo drugi dan od mazanja i povlaci se.




sonyasha -> RE: dermatolog - preporuka (26.11.2017 16:46:55)

Uzećemo, šta košta da košta samo da se povlači! A jel imao onako suvo i crvene regije koje svrbe? Jel mogu veće površine da se mažu? Jel ima kortiko?




MamaNecaVo -> RE: dermatolog - preporuka (26.11.2017 17:27:49)

Prirodan melen na bazi propolisa cini mi se.
Napisacu sastav kasnije,a mogu ti i sliku poslati,jedino na viber,ovde mi je vec spansko selo. :D
Nista vestacko nema u njemu.

Iskreno,bila sam skeptik.
Ali posle bacenih para i para na kozmetiku i kojekakve krema,ovo mi je bila slamka spasa.
Beba od 3meseca,rane,svrab,suva koza,ogromni ekcemi,crvenilo,ma sta da ti pisem vise.. ruzno za videti.

Savet je da se maze po potrebi.
Mi smo mazali ujutru i uvece u tanjem sloju,jer se lepo razmazuje pa nema potrebe za vise.
Mazali smo bebi celo telo,od glave do pete jer je ekcema bilo svuda.

Posle dva,tri dana je krenulo poboljsanje u smislu da je nesto konacno vidljivo sa rezultatima.
Mazali smo melem nekih 7 dana i sve se povuklo.
Ekcemi se nisu pojavljivali vise,s tim sto bih namazala mesto koje s vremena na vreme osetim pod rukom kao suvo.
Neki dan sam ga ozvela napolje bez kreme na licu i naravno ekcem je krenuo da radi svoje,no sredicemo ga.

Od srca preporuka zaista.

A kada sredite ekcem,preporucujem cortinaT kremu,nama je doktor preporucio kao negu regije gde se ekcemi javljaju.
Mada,moram reci da je nam je i ona mnogoo pomogla.

A mozes proguglati o melemu Vasic.




sonyasha -> RE: dermatolog - preporuka (26.11.2017 17:37:45)

Joj hvala ti puno, sutra ću da kupim pa da probamo!!! Izguglaću samo gde ima pa da vidimo sutra da krenemo, baš je ove godine pomahnitao, a prošle ništa [sm=smiley13.gif]




MamaNecaVo -> RE: dermatolog - preporuka (26.11.2017 20:44:54)

Salju i postom,a ordinacijama im je kod Meka (Fontana NBG).
Posle kruznog toka,druga zdrada od prilike.
Ako nisi iz BG,pozoves brojem i salju.

I nema na cemu.Mi smo mnogo lutali.
Kupivali kreme od 1e do 100e i nista nije pomoglo.
Ovo nam je bila slamka soasa u momentima rana.




Rosita -> RE: dermatolog - preporuka (6.12.2019 19:14:45)

Devojke, treba mi preporuka za dobrog dečjeg dermatologa. N ima na licu malu pojavu koju su državno okarakterisali kao juvenilni ksantogranulom. Želim da ga neko iskusan pogleda.





MamaNecaVo -> RE: dermatolog - preporuka (6.12.2019 21:34:30)

Moja preporuka od srca jesu lekari KCS. Ako mozete dobiti uput, slobodno dete odvedite tamo. Mi smo isli i privatno, sta vise na nekoliko mesta u gradu. Dve doktorke iz KCS su mi dete spasile zivih rana. 





mama Jo -> RE: dermatolog - preporuka (6.12.2019 21:40:10)

Sta je to Rosi?




Rosita -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 9:31:49)

Ne znam, mamajo, malo je, ali kad guglam brinem.





Filadendronka -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 13:03:36)


Rosi, u nasoj zemlji ti je zakon dr Milos Nikolic na Dermatologiji KCS. Ja sam u trudnoci lezala tamo bas na decijem odeljenju i vodio me je dr Lalosevic ( unuk poznatog dermatologa Lalosevica). Mlad je prilicno, ali je posvecen. Mozes da trazis uput bas za njega. Nije sujetan, jer kad nije znao stami je, odmah me je odveo kod dr Nikolica u ordinaciju. 

IZVORNA PORUKA: Rosita

Devojke, treba mi preporuka za dobrog dečjeg dermatologa. N ima na licu malu pojavu koju su državno okarakterisali kao juvenilni ksantogranulom. Želim da ga neko iskusan pogleda.








Rosita -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 14:20:21)

Hvala puno. Muž je vodio dete u KCS, pregledali su ga neki mladi dr, nisu bili sigurni šta je,napisali su ovo što navedoh in obs. Teško je ubosti termin, ali bar da znam kod koga da idemo.





mama Jo -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 14:24:40)

Razumem...
Otidjite sto pre.
A u kom obliku je, kako izgleda? Je l' ga svrbi, boli?




Rosita -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 14:39:03)

Poput bradavice ali ne viseće nego onako, malo, okruglo, ali perzistira. Ne boli, ali on je otkrio to i povremeno ga grebucka, branim mu ali mali je.





AleksSlobex -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 19:50:45)

Ja sam htela mog Luku da vodim dermatologu,privatnom jer drzavni su navodno prebukirani. Imao je nesto na guzi i dr.nam rekla da su bradavice,medjutim drugi dr. Nam rekao da samo prestanemo da koristimo vlazne maramice. Sad sam u dilemi. Da li se vasim bebama pojavilo crvenilo u vidu tackica od vlaznih maramica?




dunja RR -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 20:29:08)

Aleks, ja ne koristim vlažne maramice za dole, strah me. Uglavnom, uvek peremo (kaki često, 2-3-4 puta dnevno i dalje, ima 9m) ne sećam se da se nekada ukakila napolju, jedino bi tada očistila maramicom, a kući oprala.

Njabolje testiraj, prestani sa maramicama pa ćeš i sama videti da li prolazi.
Kako izgleda to na koži?




AleksSlobex -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 20:32:08)

Kao crvene bubuljice ali vece. Ne znam kako da objasnim




mama Jo -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 20:39:16)

Je l'u nivou koze, ili se oseti pod rukom, onako izbaceno?




AleksSlobex -> RE: dermatolog - preporuka (7.12.2019 21:24:26)

Na nivou koze,ne oset_e se por rukom. Nego samo su vidljive. 




MamaNecaVo -> RE: dermatolog - preporuka (8.12.2019 0:40:56)



IZVORNA PORUKA: AleksSlobex

Ja sam htela mog Luku da vodim dermatologu,privatnom jer drzavni su navodno prebukirani. Imao je nesto na guzi i dr.nam rekla da su bradavice,medjutim drugi dr. Nam rekao da samo prestanemo da koristimo vlazne maramice. Sad sam u dilemi. Da li se vasim bebama pojavilo crvenilo u vidu tackica od vlaznih maramica?



Jeste. I to kakvo. Uzasno je bilo. Vlazne maramice su jako lose i pune hemije. Kupite blazinice tj tufere za bebe ima ih lilly njihov brend. I posudicu tj dozer u koji sipajte vodu u plastikari i eto resenje. Za stanje dok smo van kuce kupujem one maramice na bazi vode. 




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sledeća stranica >   >>