RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


faraonka -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (2.1.2012 16:26:17)

uglavnom pogadjaju 99 procenata. mi cekamo devojcicu :*




Leki 77 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (2.1.2012 16:54:03)


IZVORNA PORUKA: druzica

Zene, u kojoj nedelji prvicno se vidi pol deteta dali moze pre 15 nedelje da se vidi.

Može. Meni na uz za dabl test u drugoj trudnoći rekli da je dečak. Dakle u 13. nedelji. U prvoj trudnoći isti lekar (vrhunski uz dijagnostičar) tek u 5. mesecu video pol jer je beba, čim oseti uz, okretala dupe. I tek kada je postao dovoljno velik, da ne može tako brzo da "zbriše" sondi, ustanovili smo pol.




cicimummy -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.1.2012 13:02:33)

u 17.nned nam je receno da je decak. Dr je rekla nije 100 % sigurna i ne sme tako rano sigurno da kaze al dala nam je slicicu gde se lepo vidi pisa,a testisi su bili jos u stomaku. Onda sam u 23 otisla na 4d uz i potvrdjeno je [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




crazymama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.1.2012 13:08:34)

meni je dr u 16.nedelji rekao da je devojcica, ali 65%.
amniocenteza je potvrdila ;)




Gocyy -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (25.4.2012 20:28:48)

Meni je doktorica u 14-oj nedelji rekla da ja decak.. Cudila sam se da tako rano moze da vidi pol bebe.. [sm=zmeden.gif] Na prosloj kontroli u 18-oj nedelji mi rece da je devojcica.. Sta ce nam reci na sredecoj ostaje da vidio.. [sm=smiley1.gif]




pandina -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (25.4.2012 20:32:19)

Ne znam zasto govori, ako vec nije sigurna. Stvarno ne razumem te doktore.




JAmy -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.4.2012 16:45:41)

Mi bas nemamo puno srece sa tim utvrdjivanjem pola.Posto je rizicna trudnoca a dr kako mi se cini sujeverna,do sada nije ni htjela da zaviri sondom izmedju nogica bebe...
Sada,na zadnjem UZ (pune 34 ned) kada je najzad odlucila da nam kaze,bebica je okrenula guzu,skupila nogice,i kao namjerno,nije bilo sanse da se pomjeri iz tog polozaja,a inace je nemirna[sm=smiley1.gif]
Ne znam na osnovu cega kad se nista nije vidjelo,ali dr kaze da je najvjerovatnije djevojcica,ali da nije sigurna...[sm=zmeden.gif]
Tako ce taj podatak po svemu sudeci ostati misterija do porodjaja...
Samo da bude sve u redu,ni najmanje ne navijam ni za M ni za Z pol,samo sam,eto,bila jako radoznala...[sm=smiley24.gif]




faraonka -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (29.4.2012 15:45:51)

ja mislim da je verovatnoca ya pogadjaj [sm=smiley36.gif] 99%. Desava se da mi kazu da rekli devojcica a ono na porodjaju musko. to je sarena laza, ti kriju pol zbog uroka i ostalih gluposti [sm=smiley36.gif]




Cunce -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (10.6.2012 7:28:11)

Meni negde od šestog meseca govori da je dečko, videćemo ovih dana [sm=duda.gif]
Mada, gledala sam da krevetac, kolica i ostalo ne budu plavi, ne ako dr greši, već ne volim to ili plavo ili roze. E ne dam, kolica su mi kupili, bež boje valjda, još ih nisam videla, krevetac tako neka krem nijansa sa bledo narandžastim i belim motivima, jedino među garderobom ima malo više plave, a roze jok uopšte, ali i to su mi kupili (i nisu me jebali ni 2 posto kad sam rekla da mrzim plavo), ali neću sigurno sad da sve pobacam i kupujem novo, trebaće parice [sm=smiley1.gif]
A i inače, kolike su im šanse da pogreše? Biće bata ili seka, trećeg nema, pa mogu i da lupe i potrefe [sm=smiley36.gif]




Cunce -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (10.6.2012 7:31:09)

A inače nisam ni htela da pitam za pol, htela sam da bude iznenađenje [sm=smiley1.gif]
nego dr kriknula: jaoooo, dečak!!
posle su mi rekli da se ovde više rađaju devojčice, pa se žena oduševljava kad vidi pišu [sm=smiley36.gif]




red3lilu -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (14.6.2012 14:51:10)

Cunce iz kog si ti mesta? Kad dr nije tjunu vidla[sm=smiley36.gif]




MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (14.6.2012 17:54:05)

h jbg ja bas nebih volela da pogrse,bar mislim da to ovde nebi trebalo da bude!Jbg sta trebam kupiti sve za roza a onda ispadne decak,mada ja mislim i ubedjena sam da nisu pogresili jer se kod mene na uz bas video pol lepo pokazacu vam ako uspem da prebacim slikuna komp nekako ili bar preslikam.




MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (14.6.2012 18:10:08)

http://tinypic.com/view.php?pic=zu4jv6&s=6

evo link od slike jer mi slikomat ne funkcionise




Alexxa -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (14.6.2012 18:11:57)

Ni ja ne bih volela da pogreše, dr je bez ikakvih zastajkivanja rekao : "Ova beba je ženskog pola", i sad mu čujem glas i često ponavljam u glavi način na koji je to rekao.[sm=smiley36.gif] . Valjda bi mi da nije siguran rekao to.




red3lilu -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (14.6.2012 19:08:06)

Da izvineš MM šta se tačno vidi na toj slici?[sm=zmeden.gif]




MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (14.6.2012 19:09:54)

Pa d aizvines vidi se da je curica heheheh...[sm=smiley36.gif]..Pa to je snimak odozdo,od ispod guze pa se vidi.




red3lilu -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (14.6.2012 19:13:38)

Znači meni je pokazao dr tj. uhvatila sam kao neka dva kružića koja nisu bila čak ni spojena i kaže devojčica[sm=zmeden.gif]
Slike sa Uz su mi ko oblaci ono što zamisliš to i vidiš [sm=smiley36.gif] totalni sam duduk...
Moja prijateljica kad je bila trudna donela sliku sa prvog UZ tamo negde 5-6ta nedelja i hvali se kako će imati bebu, pokazuje tačkicu... kad će njena baba onako zagledana u sliku, jaaaaao to joj je oko???! [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]
Tako i ja pojma nemam u šta gledam...




blackmagic -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (11.7.2012 12:27:52)

Da li amniocenteza moze da pogresi pol?Ili je ta opcija iskljucena?[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (11.7.2012 12:46:15)

Mislim da je ta opcija isključena. 




Anoniman -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (11.7.2012 12:47:47)

IZVORNA PORUKA: red3lilu

Da izvineš MM šta se tačno vidi na toj slici?[sm=zmeden.gif]


Raširene nogice i ribica. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




dunja RR -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (3.9.2012 23:42:15)

U kojoj nedelji se beše saznaje pol?




Anoniman -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (3.9.2012 23:51:02)

Kako kod koga. Ja sam oba puta saznala na prvom expertnom, mislim da je to 12ta nedelja. Imas temu Kada ste saznale pol cini mi se. A sto pitas?




dunja RR -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (3.9.2012 23:55:27)

Hvala Tash:)

Popunjavam novi mailing koji ćemo slati trudnicama pa da znam u koju nedelju da ubacim ovu temu :)




dudarajko -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.9.2012 14:10:58)

Nama je jedna dr rekla da je sto posto sigurna : ma decko, druga dr kaze: ne vidim, a treca misli da je devojcica , i njima i nama je bas zabavno[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Elem sada u 26 nam je receno : ja pisu ne vidim. Za nekoliko dana idem na 4D pa ce se valjda videti. Nama je cool ali ne mozes opasuljiti babe ,vec kupuju iako smo rekli bez plave i roze, boja sobe je neutralna.. Bebica je zdrava i lepo napreduje, ja se osecam odlicno i moram priznati da bih volela iznenadjenje do samog kraja!! Pozz




janabons -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (26.2.2013 10:22:23)

NAma su rekli u 21.nedelji da je devojcica na 4d,dr je bio siguran 100%,a ja do tad imala "osecaj" da je decak[sm=smiley36.gif]
Spremamo se za devojcicu,sto se tice boja furamo nesto neutralno, najvise narandzastu i belu[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>