RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> U očekivanju (deteta)



Poruka


MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (16.1.2017 22:48:52)

Naravno da moze,u 20-oj nedelji skoro 100% sigurno (do duse ima izuzetaka ako je beba lose okrenuta)

Ja sam se pobunila sto mi nisu rekli u 12-oj nedelji,mada po teoriji genitalija za 12-u nedelju moja beba pripada devojcici.

https://www.thegenderexperts.com/nub-theory.html




Orhideja2017 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (1.2.2017 14:58:54)

Zanima me, koliko su bile tačne procene pola vaše bebe u ranoj trudnići...oko 12 nedelje... da li dolazi do greške i sada, sa savremenijin aparatima ili su greške u odredjivanju pola stvar prošlosti?! [sm=zmeden.gif]




krin 40 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (1.2.2017 15:11:38)

Oba puta mi je dr tačno rekao pol deteta,bez greške.Obzirom da sam sina davnooo rodila i da je UZ bio praistorijski divim se kako je uspeo da tačno proceni.N
se rodila 2006 i uz je bio 3d sve se lepo videlo da je seka(ljubav moja).Sad trećeg bebana nam je već nifty test otkrio mada se na kontroli u 16 nedelji jasno
videlo na 4d da je bata.Mislim da sada retko ko greši obzirom na kvalitet uz😊.Neka su oni nama živi i zdravi




MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (3.2.2017 14:52:13)

Orhudeja meni nikada nisu hteli reci sa 12 nedelja trudnoce.Samo kazu da je rano da se odredi pol i izbegavaju zbog velikog procenta greske.Tako su meni rekli.

Mada nasla sam na netu teoriju genitalija za 12-13 u nedelju pa ispadne mi da ce i ovo biti devojcica.

Sa 16 nedelja se jasno vidi pol bebe.Normalno nema greske.Mada ovde rada ne rade UZ kao kod nas cesto.Radi se u trecem,sestom i devetom mesecu tako da ja saznam tacno pol sa 5 meseci.Naravno bez greske,jasno se vidi.




vocicana -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.2.2017 9:11:51)

Micina mama u pravu si oko 16-te nedelje sve se vec vidi, ako je decko testisi su vec spusteni u skrotum, a ako je devojcica vidi se zrno kafe.
U mom slucaju, znala sam da nosim decaka, nepogresivo, a dr mi je na trecoj kontroli i potvrdila, msm znala sam, majka zna. Nebitan je pol bio, samo je bitno da sve ima, da place, dise, da je citav i lepo formiran. Mozda ni iznenadjenje nije lose, mada meni ni to nista nije znacilo, znala sam da je decko.




Skockica -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.2.2017 10:06:34)

Ja sam iskreno u prvoj trudnoci bila u zabludi sama sa sobom, prvo sto mi do 7. meseca nisu videli pol, tj. jedan je dr rekao da misli da je devojcica jer se sakrilo ne vidi se dobro a i ja sam imala svo vreme osecaj da je devojcica.
Onda tek negde u 7. ili 8. mesecu pitam ja dr kog je pola a on ce meni sto hocu to da znam. Pa rekoh zbog priprema i zbog imena. Kaze pa kako bi se zvao da je decak, rekoh Vasilije i on kaze onda ce biti jedan Vasilije [sm=bravo.gif]




Orhideja2017 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.2.2017 16:36:08)

Jel da? Meni je sa nepunih 12 nedelja doktor uskliknuo dečak je dečak je..., ali to vam je kaže 75 % tačno o.O hmmm a šta može da bude tih 25% što je moglo da ga zavara?! Ja sam nekako mislila da je devojčica i sad razmisljajući o sinčicu sve mi je nekako čudno ;) mada šta znam, ako potvrdi na sledećem pregledu to je to ...[sm=duda.gif]




zumbulcic -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.2.2017 17:27:35)

Meni su sa 13+3 rekli da je djecak a sa 16 potvrdili i vec poslije nisu nista ni govorili jer mali nas je uvijek pozdravljao na uz rasirenih nogu [sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.2.2017 17:50:58)

Hehe, zumbule, bezobraznik mali, međunožje pokazuje a lice da ga uslikate neće[sm=smiley36.gif]




zumbulcic -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.2.2017 18:06:09)


IZVORNA PORUKA: Mariya

Hehe, zumbule, bezobraznik mali, međunožje pokazuje a lice da ga uslikate neće[sm=smiley36.gif]


lopov je to Mariya prve klase [sm=smiley36.gif] Valjda nam pokaze lice sad u srijedu[sm=bravo.gif]




emicaa -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (4.2.2017 18:07:41)

Zumbulcic pravo musko [sm=smiley36.gif]




MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (5.2.2017 0:28:01)

Ovo je kao teorija genitalija za UZ sa 12 nedelja trudnoce

[img]http://www4.slikomat.com/13/0205/8zt-c75661.jpg[/img]

Po ovome ispadne kod mene da je curica

Ovo je devojcica
[img]http://www4.slikomat.com/13/0205/dl8-7a8d66.jpg[/img]

Ovo je takodje decak
[img]http://www4.slikomat.com/13/0205/8ie-dc649f.jpg[/img]





vocicana -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (5.2.2017 7:57:37)

I moj je sirio noge svaki put na uz, neverovatno...pamtim recenicu doktorkinu, evo ga pol pliva [sm=jezicek.gif]




branki* -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (6.2.2017 8:38:27)

sa sinom na 4d u 16.nedelji jasno videli da je decak,a sa cerkom videli da je devojcica ,ali to je vec bio kraj trudnoce,neki 8.mesec.




Bunnyca -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (24.2.2017 20:30:10)

Evo ja sam pisala pre par nedelja da je doktor u 16 nedelji, skoro 17 rekao da je devojcica, ali eto sada u 23 nedelji doktor je ipak rekao da je decak.....
Ja sam se taman pripremila za devojcicu, kad eto




mati -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (24.2.2017 21:01:37)

Ja ne m9gu da verujem da tako mogu da pogrese, valjda su neki strucnjaci i obuceni za te stvari. Ako nisi siguran, bolje cuti i kazi ne vidi se. A verujem da ima roditelja koji se razocaraju jako kad shvate da su procene pogresile.




Bunnyca -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (25.2.2017 0:58:27)

Najgore sto su kod mene u pitanju dva lekara, jedan je rekao 100% devojcica, a sada se u 23.nedelji drugi kaze lepo se vidi da je decak.Najgore od svega je bilo objasniti cerki da mama nece roditi seku vec batu, a ona je dete prosli put skakala od srece sto ce dobiti seku i svima u vrticu se pohvalila.
Dakle, ne treba decu voditi na UZ[sm=zmeden.gif]




Orhideja2017 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (2.3.2017 21:25:21)

Bunnyce, a koji UZ je bio u prvom pregledu oko 16-17 nedelje a koji UZ sada? Da li je do boljeg aparata ili boljeg doktora?




Bunnyca -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (6.3.2017 10:26:12)

U 17. nedelji , doktor koji radi u bolnici, isli smo privatno, nov Uz aparat i video da je devojcica, u 23 nedelji drugi doktor koji mi vodi trudnocu, takodje privatno, aparat isto novije generacije, tada je cak radjen i 3d/4d, on je rekao 100% decak, cak i upisao u karton




krin 40 -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (18.3.2017 8:53:50)

Micina šta bi sa polom tvoje bebe?Jesu li potvrdili da je seka😃




MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (18.3.2017 12:22:21)

[img]http://www4.slikomat.com/13/0318/cy-148983.jpg[/img]
Ovo je slika od prosle nedelje gde je babica ostala zbunjena posto ne moze da vidi,nogice su slepljene.Prosli put su bile samo malo razdvojene pa je zakljucila da je zensko posto nema nikakvog "visuljka" izmedju.Nije slikala sa UZ prvi put pa kao kaze videcemo na trecem UZ tacno.

Ma moze da svira koliko hoce,ako nema nista izmedju nogica i ovoliko su slepljene onda je cura.Decaku bi to bilo neudobno.

Svaka teorija ukazuje na zensko pa cemo da vidimo.

Imala sam predosecaj da se nece videti ovaj put.




Ana RR -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (18.3.2017 12:43:34)

Mojoj koleginici su do kraja trudnoće tvrdili da nosi devojčicu a rodila je dečaka [sm=smiley29.gif]




MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (18.3.2017 20:03:43)

ovaj UZ u bolnici je 2004-o godiste.




veselicaa -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (18.3.2017 20:10:12)

Meni su u prvoj trudnoci u 9.govorili da nisu sigurni,drugi put sam saznala tek krajem sedmog jer je beba bila karlicno a sada su nam rekli dosta rano,ja mislim pre 20 nedelje.
Micina mama ti si bas nestrpljiva,videces sigurno sta je kada ides na 4D[sm=smiley36.gif]




MicinaMama -> RE: Tačnost lekarskih procena o polu bebe (18.3.2017 20:15:56)

Ne idem na 4D,ovde se rade samo tri UZ u toku trudnoce.

Boga mi i nisam nestrpljiva,bila sam na pocetku do prvog UZ,rekla mi je da misli da je zensko.Sada me zezaju te vidi se,te ne vidi se...vise i ne zelim da znam dok se ne porodim.Sto se kaze 80% je curica i to je to.

Sledeci UZ,tj zadnji imam 28-og aprila.Do tada cu vec sve da pokupujem tako da nece ni biti vazno da mi zagleda u pol bebe.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>