RE: Kakve vežbe u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Vežbanje



Poruka


Bebilina -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (12.2.2012 21:51:52)

Ja vezbam 4-5 dana u nedelji i to pilates jednom, plivanje dvaput i voznja bicikla do 5 puta nedeljno. U prva dva meseca trudnoce sam vozila bicikl po 60-70km nedeljno, a onda sam smanjila zbog vremena i svela na rute sa manje uspona jer i dete vozim u sedistu i usponi bi me iscrpli kad njena tezina promeni teziste bicikla.
Cim sam ostala trudna savetovala sam se sa lekarom i fizioterapeutkinjom koja mi je vodila oporavak od operacije kolena ranije ove godine. Oboje su rekli da ne povecam intenzitet vezbanja, ali da nastavim kao do sad slobodno jer bi to bas preporucili.
Sa pilatesom sam krenula sa 14 nedelja i prezadovoljna sam. Mala je, privatna grupa od nas 3 sa instruktorkom. U razlicitim smo nedeljama (sad 17, 20 i 33) i instruktorka sve individualno prilagodjava.
U prvoj sam trudnoci isla na jogu i bila jednako zadovoljna.

Ono sto moram reci gledajuci predloge vezbica gore je da se vezbanje (i uopste lezanje) na ledjima ne preporucuje, posebno od drugog tromesecja. Nama je to naglaseno i na jogi i pilatesu. Ako smo na ledjima vena cava je u najgorem polozaju pritisnuta matericom i bebi se smanjuje dotok kiseonika tako da ja licno izbegavam.




manjana -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (30.7.2012 19:54:59)

Postovane "koleginice".. mislim da sam napravila glupost, beskrajnu.. sedma sam nedelja a citavu sestu provela sam u  intenzivnom vezbanju na traci, punom znoja.. nisam uspela da skinem 4 kg viska pre trudnoce, pa sam, veoma glupo, pomislila da je, eto, u ranoj trudnoci moguce zategnuti se malo pa "krenuti iz pocetka" . To je toliko glupo i plasim se. Plasim se da nisam u nekom trenutku pregrejala telo, o cemu sam citala na internetu tek juce. Glupa sam, slobodno recite. Ali, ja sad ocekujem misljenje od dama koje su takodje trudne, i imaju makar neko iskustvo.
Moj najveci strah je da ce dete biti poremeceno (nadam se da je trudnicka paranoja). Moja koleginica je radila sve testove u trudnoci, a evo, dete joj nije ok. HElp :((




dudarajko -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (5.9.2012 15:19:04)

Pozdrav svim mamama [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]  Sto se tice vezbanja u trudnoci, jako je bitno kako ste ziveli i odnosili se prema svom telu i pre zaceca! Ukoliko ste bili staticni, savet vam moze dati jedino i samo vas dr. U onoj meri u kojoj ste se bavili vezbanjem i sportom uopste tokom svog zivota pre zaceca , nastavite i u trudnoci osim ako ne postoje jasne indikacije ili zabrane lekara da to ne radite! ( naravno vezbe za trudnice su prilagodjene svakom trimestru ). Moj primer , 23 sam nedelja , sportski sam tip i vezbe su sastavni deo moje svakodnevnice, od pocetka trudnoce vezbam dva puta dnevno po 40 min, kombinujem jogu i pilates, napominjem,  zaista sam sportski tip i na mene vezbe uticu izuzetno povoljno jer drugacije ne mogu. Zdrava sam , savrsen pritisak uvek, krvna slika odlicna... Stoga vezbajte spram sebe, svojih mogucnosti i trudnoce !! Veliki pozz




lesica -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (7.11.2012 13:20:50)

IZVORNA PORUKA: Germa

Zdravo trudnice..


Ja sam 26 sedmica trudnoce i svi mi govore setanje samo setanje bit ce ti laksi porod da li ste vi cule da li je to istina ili samo neka izmisljotina u narodu.





Snelle -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (7.11.2012 13:32:37)

Ja se mnoooogo bolje osećam u ovoj nego u prošloj trudnoći, jer sada stalno šetam, a u prošloj sam sedela na poslu po 10 sati. Dakle, definitivno glasam za šetnju!




Janncica -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (7.11.2012 15:29:31)

Setnja,setnja i samo setnja... Uopste,svaka fizicka aktivnost,a ova je najbezazlenija. [sm=bravo.gif]




anci kv -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (4.4.2013 13:03:23)

lencarenje nikako,sem ako je po preporuci dr. sobnu biciklu i steper zamenila loptom za pilates,tegovi ostali i skoro svake veceri po sat vremena uz tv,caskom prodje a vrlo prija




bojanica7 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (6.4.2013 23:44:45)

ja opet glasam za jogu za trudnice... mislim da je prilagodjena bas drugom stanju... evo i u drugoj trudnoci sam redovno vezbala i bilo mi je suuuuper.




lesica -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (24.9.2013 10:54:16)

Trudnice drage, je l vežbate?

A šta mislite o ovakvom vežbanju KLIK [sm=smiley36.gif] [sm=bravo.gif]




dijana1* -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (25.9.2013 1:12:10)

Jaooooo Lesice pa gde ovo nadje [sm=smiley3.gif] bolje da ne pisem sta mislim [sm=smiley36.gif]
pa ja Vuka ne smem da podignem a kamo li teg cccccccccc [sm=smiley21.gif]




wivern -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (11.9.2014 12:09:35)

Ja sam napokon krenula na psihofizicke pripreme i ove vezbice mi mnogo znace. Inace sam sportski tip a za ovih 8 meseci sam toliko zaribala da kad krenem sa vezbicama imam utisak da se rasrafljujem. Sad mi je zao sto nisam ranije krenula na jogu za trudnice, mislim da bi mi bilo mnogo lakse.




Anarunika -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (15.9.2014 10:10:41)

Ja sam trenirala kapoeru, ali kada sam saznala da sam trudna sa prvim detetom, odustala sam jer sam se osećala malo tromo. I od tada sam prilično neaktivna što se vežbanja tiče. Do tada sam se držala u pristojnoj formi. U ovoj,trećoj, trudnoći se osećam baš atrofirano i teško. Jedino što pokušavam je da šetam što više,mada ovo leto i nije bilo baš za šetnju...A trenutno mi je teško i oči da držim otvorene a kamoli da vežbam! Sve se nadam, kad se porodim ,pa se oporavim ,ima da se vratim u formu [sm=kuza.gif]
Nada umire poslednja [sm=smiley36.gif]




soni -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (18.11.2014 14:19:03)

Ja nista nisam trenirala u prvoj ali evo ni sad u drugoj...Lenja sam uzas....Setala sam dosta i radila do 8. meseca




jess021 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (22.3.2015 12:38:12)

Nakon ekspertnog, ako sve bude u redu, pitacu dr da li mogu da idem na jogu za trudnice. Imam u blizini, nedostaje mi fizicka aktivnost tako da mislim da bi mi bas prijalo.




Maraj -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (28.4.2015 7:43:34)

Jess, ima joga za trudnice. Jesi pitala dr? Ja sam lenja da se pokrenem tako da cisto sumnjam da cu ja negde krenuti a dobro bi bilo...




IvanaSK RR -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (5.3.2016 17:10:21)

Ja ne treniram nista. Iskreno, mene bi bilo strah, iako bi dr rekao da moze. Ne mislim da se treba po ceo dan lezati, ali mislim da je setnja najbolji vid vezbe u trudnoći.




emicaa -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (5.3.2016 17:21:51)

Jaoj pa ja nisam nikad vježbala ni ne trudna a kamoli ovakva,mislim da bi me trebalo bičem natjerati [sm=smiley36.gif]




Sanjalicaaa -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (5.3.2016 17:59:34)


IZVORNA PORUKA: emicaa

Jaoj pa ja nisam nikad vježbala ni ne trudna a kamoli ovakva,mislim da bi me trebalo bičem natjerati [sm=smiley36.gif]

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Ja sam prvim u trudnoci isla na jogu i ukoci mi se kuk. Copala sam par nedelja. Instruktorka me ubedjivala da nastavim, ali daleko joj lepa kuca, cim sam prestala da vezbam prestala sam i da copam [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (18.3.2016 7:31:16)

Ja bih rado vezbala, ali ne mogu, prosetam 20 minuta , bole me kukovi ,lejda, stomak [sm=smiley13.gif]
Jedino iz sedeceg polozaja da mrdam prsticima ..ako se to moze nazvati vezbom [sm=jezicek.gif]




IvanaSK RR -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (18.3.2016 10:50:29)

Anck, trudnica si, sve se ubraja u fizicke vezbe [sm=smiley36.gif]




marinic -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (2.4.2016 9:43:57)

Kegelove vezbe za trudnice, mogu se naci i na netu ili knjigama, npr dok cekate bebu
ja sam do 7 meseca vezbala, al posle samo set_nja jer mi je preporuceno mirovanje...[sm=sloncek.gif]




Dragce86 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (20.6.2017 13:55:58)

Najvaznija setnja, setnja i setnja :) Ko ima vremena joga je super stvar takodje.




medamisko -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (27.6.2017 20:12:13)

Ja setala, igrala fudbal ispred kuce sa sinom..A i gledala da budem sto duze u parku i prirodi zbog mucnina.




Nina02 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (28.6.2017 19:18:13)

Sta vam prija to i radite




Nina02 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (28.6.2017 19:18:34)

Svaka cast za vezbe.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>