RE: Kakve vežbe u trudnoći (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Vežbanje



Poruka


Dragce86 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (6.9.2020 21:22:35)

Zavisi od trudnoće do trudnoće, jer ko ima urednu moze da radi dosta laksih vezbica i da set_a što vise al ima i visokorizicnih trudnoća koje zahtevaju mirovanje :( 





mikica88 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (7.9.2020 9:07:27)

Setnja mi prija , radim samo rastezanja.




mikica88 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (28.9.2020 4:32:58)


IZVORNA PORUKA: JJR

Evo par vezbica koje ja tamo radim:)
pre svega pustite neku relax muziku da biste se smirile od svog stresa koji vas okruzuje. Sedite na pod u turski sed ili poziciju slicnu toj koja vam prija.
1) prvo vezbajte ruke: dk sedite istegnite se sto vise u vis i podizite i spustajte ruke na razlicite nacine koji vam prijaju (ovo vam pomaze (osim tonusa ruku) da istegnete misice kicme i time sprecavate bolove u ledjima) 
2) levom rukom uhvatite levo rame i lakat povucite desnom rukom da bude u ravni sa temenom i istegnite dobro (ponovite sa desnom rukom isto)
3) ispruziti jednu ruku napred u visini grudi i okrenuti sa dlanom napred  i prstima prema podu: istegnuti drugom ruke prste i ponoviti sa drugom rukom
4) za noge: sedite sa rasirenim nogama i pokusajte da dodirnete prste oba stopala istovremeno (sa stomakom sve vecim biva sve teze ali vredi insistirati); posle naizmenicno jedno pa drugo stopalo
5) saviti jednu nogu pod uglom od 90º pozadi i drugu ispruziti napred...okrenuti se prema nozi pozadi da istegnete lisice sa strane na kicmi i istovremeno istgnuti bolje misice na nogama (ponovoiti sa drugom nogom)
6) lezite sa strane i podizite jednu nogu u vis pa posle umesto u vis pomerajte je napred i nazad
7) lezite na ledja i podignite zadnjicu od poda. drzite je u visu pola minuta pa odmorite.ponovite nekoliko puta (pazite da ne koristite trbusnjake nego ledjne misice;))
ovo su samo neke od vezbica....ima ih toliko....
ostanite u formi;)





Vezbam nesto slico ovom.




jecapereca81 -> RE: Kakve vežbe u trudnoći (3.3.2021 11:10:12)

Dok nisam bila trudna u teretani sam vidjala trudnice kako vežbaju i divila se. Mene mrzelo i onako :) Ali sad kad kg kreću vidim agoniju oko toga. Za sada vežbam malo kući, jer se plašim zbog korone da idem, pa sam prvo pitala doktorku i složila se da ako mi prija smem. Ali to stvarno jeste individualno i uvek prvo treba pitati dr ali i slušati sebe




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 4 [5]