RE: Koliko para je dovoljno? (Puna verzija)

Forum >> [Partnerstvo] >> Finansijske dileme roditeljstva



Poruka


Verolina -> RE: Koliko para je dovoljno? (25.10.2012 18:12:48)

Meni nikada nije dovoljno para. Ja sam jedna od onih ljudi koja kao da ima busan novcanik. Zivota mi, ja ne znam na sta pare potrosim.[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Koliko para je dovoljno? (25.10.2012 18:14:25)

Takođe. Nema tih para koje ne mogu da potrošim na gluposti, kafanu, restorane, odeću, obuću...nikad dosta, nikad.




Verolina -> RE: Koliko para je dovoljno? (25.10.2012 18:25:53)

A tek moj pokusaj stednje[sm=smiley36.gif] stedim, stedim i onda sve spucam za neku glupost, koja mi u datom trenutku uopste ne deluje kao glupost[sm=smiley36.gif]. No dobro, Bogu hvala na slavama i svadbama, pa se imaju gde uvaliti moji produkti prekomernog trosenja novca.
Sto se zarade tice, moj muz ima platu 500 evra, ja sam po zvanju nezaposleni profesor, ali drzim casove, u otvaranju sam neke posrednicke firme i pisem neki prirucnik za strano trziste. Od ta tri posla,dva ce mi donositi zaradu tek dogodine (mada lepu, pa se ne bunim). Od casova imam 200 evra mesecno, mesecno napravim po dve-tri torte, pa je i to nekih 50 evra. Pa seminarski radovi za studente i lektura oko 100 evra Sve u svemu, moj muz i ja zivimo od oko 800 evra, ne placamo stan (sem racuna), ni hranu (jer dobijamo sve od mojih sa sela) tako da zivimo stvarno ok. I imamo da ulozimo u kucu i da otputujemo i da uvek imamo nesto novca na racunu.Medjutim, sad sve ovo oko bebe, ako budem morala na VTO, posteno ce nas zaklati.
Mislim da jedna cetvoroclana porodica moze skromno da zivi sa 1000 evra.




milenatea -> RE: Koliko para je dovoljno? (25.10.2012 18:26:36)


IZVORNA PORUKA: Verolina

Meni nikada nije dovoljno para. Ja sam jedna od onih ljudi koja kao da ima busan novcanik. Zivota mi, ja ne znam na sta pare potrosim.[sm=smiley36.gif]


isti slucaj[sm=smiley36.gif]

ne znam ni gde odu ni na sta, sto vise da imam veci su mi prohtevi[sm=jezicek.gif]

a kad pomislim da mnogi ljudi nemaju hleb da jedu, grize me savest, ali najiskrenije




imperial -> RE: Koliko para je dovoljno? (25.10.2012 19:14:12)

Što se tiče trošenja para,kao devojka sam baš dosta trošila,a od kad sam u braku još više[sm=jezicek.gif],u principu može da se živi i sa 30000 din. i sa 130000din,mm i ja zaradjujemo u proseku 10000 din.dnevno pošto smo privatnici ,ali baš bukvalno sve potrošimo,kad dođe kraj meseca,mi opet na nuli,a najviše trošimo onda kad odlučimo da malo prištedimo[sm=jezicek.gif],ali najbitnija stvar u svemu tome je pomažemo naše braće i sestre koji nisu baš u zavidnoj situaciji a puno male dece,pa dobar deo novca odvajamo za naše osiguranje(mislimo i na budućnost),pa smo se i fino skućili,pa auto,pa motor, pa sve to košta,a sad je došla i na red VTO a i do sad smo toliko para dali za razne analize,eto sve to od dobro organizovanog posla,mada živeli smo mi i sa 30000 mesečno,samo je ljubav bitna[sm=bravo.gif]




Mishica 77 -> RE: Koliko para je dovoljno? (25.10.2012 20:37:37)

Izvinjavam se, Neđo. Nije mi bila namera. [sm=smiley9.gif] Kuckala sam sa telefona.
Nije me bilo sto godina jer ne stižem ali sam ono morala da prokomentarišem.
Izvinjavam se za OFF.
Verovatno me opet neće biti 100 godina i jako mi nedostajete. [sm=smiley19.gif]
Opet sorry za OFF. [sm=smiley31.gif]

p.s. Jel mogu opet da prokomentarišem? [sm=smiley36.gif]




Yula -> RE: Koliko para je dovoljno? (26.10.2012 23:19:38)


IZVORNA PORUKA: milenatea


IZVORNA PORUKA: Verolina

Meni nikada nije dovoljno para. Ja sam jedna od onih ljudi koja kao da ima busan novcanik. Zivota mi, ja ne znam na sta pare potrosim.[sm=smiley36.gif]


isti slucaj[sm=smiley36.gif]

ne znam ni gde odu ni na sta, sto vise da imam veci su mi prohtevi[sm=jezicek.gif]

a kad pomislim da mnogi ljudi nemaju hleb da jedu, grize me savest, ali najiskrenije


Pa bas to, sto vise imas visi su ti standardi i prohtevi, vise trosis i dodje ti na isto, da uvek treba jos, jos i jos. Onda stanes i kazes, jbt, pa ja nikada nisam zadovoljan.

Ja znam da stedim, ali znam i da potrosim, uopste nisam stipsa i najdraze mi je kada trosim na ljude koje volim i vise se radujem kada kupim nesto mojima i posaljem u SRB nego kada sebi nesto kupim. Ali moja sveki je kupoholicar, ona jednostavno mora da kupuje, sada je malo i smanjila jer sam je najzad ubedila da je ipak bolje kupiti jedno ali vredno, nego 10 potpuno nepotrebnih i bezvrednih stvari. Ranije odakle god da ide vuce neke gluposti uz komentar: "Vidite sta sam kupila za 1 euro! Pa to je dzabe, nisam mogla da ne kupim." [sm=smiley36.gif] Soba joj je bila pocela da lici na magacin.

A skapirala sam i da ako tesko zaradis novac, ako moras dobro da zapnes da ga stvoris, teze se odlucujes da ga trosis. Ja sam ranije bas lako trosila, rasipala, a od kada sam ovde svaki euro dobro promislim kako cu potrositi.




anchy83 -> RE: Koliko para je dovoljno? (30.10.2012 18:44:38)

Mi smo na nekom proseku sa platama, imamo zajedno oko 80000. Ali nas ubija što nemamo stan nego plaćamo kiriju. Kirija, infostan, struja, internet, kablovska, telefoni, ukupno sve izađe oko 33000. Tako da preživljavamo. Kako li je tek mnogima što imaju manje??? [sm=smiley13.gif]
Mislim da bi za porodicu oko 1500e bilo ok, za koliko toliko pristojan život, ne za luksuz.




Anoniman -> RE: Koliko para je dovoljno? (30.10.2012 19:51:16)

Meni trenutno fali... Ima li ko viška na zajam?![sm=smiley36.gif]




caca81 -> RE: Koliko para je dovoljno? (30.10.2012 19:54:03)


IZVORNA PORUKA: anchy83

Mislim da bi za porodicu oko 1500e bilo ok, za koliko toliko pristojan život, ne za luksuz.

Slažem se, to je taj neki iznos za četvoročlanu porodicu...nama svaki mesec fali oko 30-40000, toliko je mm u dozvoljenom minusu.




branki* -> RE: Koliko para je dovoljno? (30.10.2012 20:52:34)

obzirom kako je sve poskupelo,sve vise para je potrebno za ziveti...




platina -> RE: Koliko para je dovoljno? (2.11.2012 12:43:35)


IZVORNA PORUKA: anchy83

Mislim da bi za porodicu oko 1500e bilo ok, za koliko toliko pristojan život, ne za luksuz.

Slazem se.
1500 je dovoljno za pristojan zivot.
Za luksuz je potrebno mnogo vise




ikacc -> RE: Koliko para je dovoljno? (24.11.2012 23:46:32)

sa platom od 20000, nema se sta komentarisati.. Nema ni za osnovno, a kamoli za luksuz




dunja RR -> RE: Koliko para je dovoljno? (27.9.2013 19:18:51)


IZVORNA PORUKA: Anastazija

Čitam ovo što je Dunja napisala i sve mi nešto milo.. Lepo razmišlja a čini se i da je srećna.. Kada bi takvih ljudi više bilo, ovaj svet bi bio mnogo prijatnije mesto za život..

Pre nekoliko godina, kada sam pristigla u ovaj grad, radila sam za platicu čije su 2/3 pokrivale moju kiriju za stan (garsonjera) dok je preostala trećina bila raspoređivana na troškove i život generalno..


Od kada sam ušla u VTO priču, meni 2/3 plate odu na troškove baš na VTO (analize, lekovi, UZ-ovi ...). Nadam se da će se i ta priča već jednom završiti ..




daca77 -> RE: Koliko para je dovoljno? (27.9.2013 19:28:23)

Dunjice, meni skoro cela ide za VTO...dok platim put do Bg i to vise puta nedeljno+ostalo=uzas...samo danas sam dala 8400din.i bas se razbesnela...ocekivala kao i do sada UZ od 3000din.i lek 1800din[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Koliko para je dovoljno? (27.9.2013 21:09:28)

Znam Daco, verovatno bi i meni tako bilo da radim regularnu VTO. Ali eto u poslednjih godinu dana, svakog meseca 2/3 plate ode na VTO, a živimo samo od moje plate ..




dunja RR -> RE: Koliko para je dovoljno? (27.9.2013 21:13:01)

A put je posebna stavka..joj kada se setim prošle godine..koliko puta sam sama išla na UZ u Segedin, a nema direktnog busa iz Beograda, nego hvatala u 3 ujutru za Novi Sad, pa odatle čekala u 5 za Segedin. sTIGNEM TAMO OKO 10, PA ČEkam po 3-4 sata na klinici, a za nazad za Bg imam samo jedan bus u 15.30., jedva stignem na njega, pa u Novi Sad oko 20.00, pa hvatam za Beograd, dođem kući uveče oko 22.30, mrtva a još me sačeka posao i mailovi od tog dana..ali eto sve se izdrži.




Anoniman -> RE: Koliko para je dovoljno? (14.9.2014 17:33:23)


IZVORNA PORUKA: Verolina

Meni nikada nije dovoljno para. Ja sam jedna od onih ljudi koja kao da ima busan novcanik. Zivota mi, ja ne znam na sta pare potrosim.[sm=smiley36.gif]



Takodje[sm=smiley36.gif] Mada mislim da bi u nasoj zemlji trebalo bar jedno 1000-1200 e mesecno, d abi jedna cetvoroclana porodica mogla da zivi, i da nesto ustedi...




Klarita -> RE: Koliko para je dovoljno? (14.9.2014 17:37:40)


IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: Verolina

Meni nikada nije dovoljno para. Ja sam jedna od onih ljudi koja kao da ima busan novcanik. Zivota mi, ja ne znam na sta pare potrosim.[sm=smiley36.gif]



Takodje[sm=smiley36.gif] Mada mislim da bi u nasoj zemlji trebalo bar jedno 1000-1200 e mesecno, d abi jedna cetvoroclana porodica mogla da zivi, i da nesto ustedi...

Isto, samo mislim da je 1500 evra realnije. Najjace od svega je sto cim osetim da smo u malo vecem plusu, momentalno mi se povecaju prohtevi [sm=smiley9.gif] i cim neki mesec pada zarada odmah se "umirim" sa trosenjem[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Koliko para je dovoljno? (14.9.2014 17:40:37)

To si u pravu Klarita, ali htela sam da budem umerena[sm=smiley36.gif] Ja mislim da previse para bacam na deciju garderobu, odecu, opremu , sve, vise nego na sebe[sm=jezicek.gif] i da treba da se lecim....




bubulence -> RE: Koliko para je dovoljno? (14.9.2014 17:42:18)


IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: Verolina

Meni nikada nije dovoljno para. Ja sam jedna od onih ljudi koja kao da ima busan novcanik. Zivota mi, ja ne znam na sta pare potrosim.[sm=smiley36.gif]



Takodje[sm=smiley36.gif] Mada mislim da bi u nasoj zemlji trebalo bar jedno 1000-1200 e mesecno, d abi jedna cetvoroclana porodica mogla da zivi, i da nesto ustedi...


prvo, od iste smo sorte. kao da me svrbe pare u novcaniku.
drugo, mi trenutno imamo tolika primanja i nema ni govora o nekoj stednji. da bi se ustedelo treba bar 1500-1800e a da pri tom normalno zivis. mi sebi priustimo sve sto je potrebno ali daleko od toga da se rasipamo. mislim da smo bas neki prosek. jer ako ovaj meseci i slucajno pretekne 100e sledeci mesec je ili registracija, ili neka svadba i opet samo brojimo, prebojavamo, merimo, secemo itd...




nata11 -> RE: Koliko para je dovoljno? (14.9.2014 17:42:46)

Klarita uvek je tako. Cim dobijem neki dinar viska odmah mi zatreba sve i svasta.




wivern -> RE: Koliko para je dovoljno? (14.9.2014 17:43:59)

Nikad nije dovoljno, sto imam vise para logicno je da mi i prohtevi rastu. I ne vidim tu nista lose [sm=smiley36.gif]
Jos kada bi mi se popravila primanja pa da i prohteve malo nabudzim, eh gde bi mi bio kraj.




Anoniman -> RE: Koliko para je dovoljno? (14.9.2014 17:45:41)


IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: Unina mama


IZVORNA PORUKA: Verolina

Meni nikada nije dovoljno para. Ja sam jedna od onih ljudi koja kao da ima busan novcanik. Zivota mi, ja ne znam na sta pare potrosim.[sm=smiley36.gif]



Takodje[sm=smiley36.gif] Mada mislim da bi u nasoj zemlji trebalo bar jedno 1000-1200 e mesecno, d abi jedna cetvoroclana porodica mogla da zivi, i da nesto ustedi...


prvo, od iste smo sorte. kao da me svrbe pare u novcaniku.
drugo, mi trenutno imamo tolika primanja i nema ni govora o nekoj stednji. da bi se ustedelo treba bar 1500-1800e a da pri tom normalno zivis. mi sebi priustimo sve sto je potrebno ali daleko od toga da se rasipamo. mislim da smo bas neki prosek. jer ako ovaj meseci i slucajno pretekne 100e sledeci mesec je ili registracija, ili neka svadba i opet samo brojimo, prebojavamo, merimo, secemo itd...


Isto, ja uvek kazem od plate mm nikada ne bi smo mogli da zivimo da nije bilo sveki da stvori sve sto je stvorila, da nije njenih kirija i ostalog, pisi propalo, i to sto kazes Bubi uvek nesto iskoci, nama kada dodje jesen znamo da vce biti samo svadbe, svadbe, svadbe, i babibe, babine, babine, ali dobor sve to ide u krug, neko tebi , moras i ti njemu...




Klarita -> RE: Koliko para je dovoljno? (14.9.2014 17:46:15)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

To si u pravu Klarita, ali htela sam da budem umerena[sm=smiley36.gif] Ja mislim da previse para bacam na deciju garderobu, odecu, opremu , sve, vise nego na sebe[sm=jezicek.gif] i da treba da se lecim....

Ovo meni svaki dan govori mm cak i moja majka povremeno[sm=zmeden.gif] Ali ja ne mogu da odolim. Moja sreca sto nam lokal u prizemlju kuce, pa svi navikli na kurire, a radnice misle za mm je nesto, pa placaju, pa kad mm uvece vidi nastane [sm=smiley7.gif] ali sta cu. Jos zivim gde zivim, pa kad ne bilo ove on line kupovine, bila bih konstantno namrgodjena[sm=smiley36.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>