RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


indy_25 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (12.6.2011 8:56:51)

Sad sam je presvukla i bio je pun ali ne bas prepun onako umjereno tezak [sm=zmeden.gif] Pojma nemam sta se desava idem pod hitno sutra dokotru da se raspitam i ako moze da joj provjeri urin mozda ima problem sa mokracnim kanalima .




Inica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (12.6.2011 9:06:33)

Da kazem i ja nesto na ovu temu. Kad mi je mala naucila da preko dana bude bez pelene, da trazi da piski i sve to, nocu joj nisam skidala.. Nisam htela da je forsiram.. I da razmisljam dal ce da bude mokra dok spava. Ali stalno sam joj pricala da u pelenu ne sme da se piski.. Mozda se neki put desilo da to uradi, ali brzo smo skinuli tu nocnu .. Sad, opet sve zavisi od deteta do deteta..




jabudic -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (12.6.2011 9:14:07)

Mi smo skinuli pelene prije mjesec i malo vise, ali je ostala nocna, i ona za popodnevno spavanje... Prvih dana se budio uvece da trazi da piski u nosu, ali onako sanjiv se iznervira, pa place da nece, i na kraju mu vratim pelenu, on zaspi, a ujutro puna, objesi se do koljena...
Tako, jos uvjek imamo nocnu, ali on pije toliko vode i mlijeka, min 2l dnevno, da nema sanse da bude suv uvece. Plus u pola noci predje kod nas u krevet, a i ja da spavam na podmetacu, tj.da ga cujem da suska dolje negdje ispod mene, nema sanse...




indy_25 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (13.6.2011 7:17:12)

Jao ja se toliko brinem [sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif][sm=smiley19.gif] od jutros da to nije normalno jao boze pocela sam da panaicarim. Danas je isto neradni dan praznik je , nigdje me niko nece primiti osim ako je hitna slucaj a meni je najhitniji na svijetu. Evo presvukla sam je prije pola sata ma ma ni jedne jedine kapi na pampersu. Ustvari pipnula sam preko pidzame prvo i vidim nema nista hajde reko skinucu ima mozda makar malo kad ono ni jedna jedina kap. Kad sam vidjela bas sam pocela da se tresem [sm=smiley13.gif] i neki nemir u meni. Ne znam kako da izdrzim do sutra jedva cekam da idem kod doktora. Sad mi je gotovo nemoguce da pomislim da je to normalno jer sam googlala i googlala sa nema kakvim nisam nazivima i nista nisam nasla na internetu o tome. Jao meni sta ako joj bubrezi ne rade . Nema ni temeraturu ne izgleda bolesna mozda je malo smrsala tj izduzila se i nista vise ne primjecujem. Osim tog ne piskenja po noci. Do neki dan dok me niste osvijestile ja sam mislila da je to normalno .

Mnogo brinem mira nemam [sm=smiley19.gif]




indy_25 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (13.6.2011 8:29:14)

I jos nesto da zamolim moderatore ako zele da otvore posebnu temu za ovo jer sam pretrazila cijeli google nasla sam smo jedan slucaj za bebu od 3 mjeseca iskustvo . Pa reko nek se nadje nekome mozda jos nekom zatreba. Ja cu ispisati sta se desilo kad odem doktoru na pregled. Sad sam citala da djeca mogu prestati sama s piskenjem po noci od 3,5 godine pa na dalje . Samo nedaj Boze da budu bubrezi poremeceni [sm=smiley19.gif]




jabudic -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (13.6.2011 9:14:40)

Indy, ja mislim da to nije nista strasno... Preko dana piski normalno, je li da? Koliko tecnosti pije prije spavanja? Ja sam vec pisala da se moj N. naliva mlijekom i vodom, i njemu ujutru pelena bude do koljena... A kad je operisao krajnik nije smiio da pije na flasicu, samim tim pio je puuuuno manje tecnosti, i pelena mu je bila skoro suva... Juce sam mu sakrila flasicu, pio je on onako iz case, ali nije to ni priblizno onim 2l od prekjuce, i jutros pelena veoma malo mokra... Tako, mislim da nije to nista strasno, vazno je da piski kad se probudi... Evo, javice se valjda jos neko... [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley31.gif[/image]




indy_25 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (13.6.2011 9:22:56)

jabudic ona vecera oko 6 najkasnije 7 i popije malo vode poslije toga mozda pola case i to je to mlijeko vise ne pije navece od nedavno. zaspe oko 8 nekad 9 i jos jednom se probudi oko 11 tada joj promijenim pelenu i do ujutru ili se jednom upiski ili ni kapi ko danas. Vratil sam pelenu i presvukla je za sat vremena i ispiskila se jednom nije tezak. a popila je 100 ml mlijeka cim se ustala. Ne znam bas se brinem samo da je s bubrezima sve uredu. Citam na internetu da to dolazi tek kasnije da bebe prestanu piskiti po noci.

Vodu pije cijeli dan i jos neka mlijeka sa jagodam i vocem i po danu normalno piski.




indy_25 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (14.6.2011 23:41:57)

Jutros bili doktoru i ispricala joj ja kkao i sta se desava. On kaze da je to normalno s obzirom da poslije 6-7 nista ne pije a jos je pri tome presvucem zadnji put oko 10 nekaad 11 zavisi kad se probudi i odma nastavi da spava do ujutro do 6-7 . I onda popije 100 ml mlijeka i u sat vremena se ispiski ponovo. Eto ona kaze da sam ja jedna velika panicarka posto dolazim stalno i rekla mi je da joj nijedan pacijent nije tako cest ko ja ali, rekla mi je uz smijesak i ljubazno inace da nije vidjela bi ona [sm=smiley1.gif]. Posto ja nekad dodjem i radi infromacija zakazem sastanak ako procitam nesto na internetu pa imam sumnju neku odem dam je ona otkloni [sm=smiley1.gif]. Posto smo danas svi dobili proliv i sutra cu morati da je zovem za sastanak ima da joj pozli kad me vidi na vratima [sm=smiley36.gif].




Olga75 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (13.8.2011 10:16:07)

nocas je zvercica prvi put spavala bez nocne pelene [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
pre spavanja sam je odvela da piski i jutros oko pola sedam se probudila da trazi nocu , videcemo kako ce nocas da bude




tannata -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (1.1.2012 17:27:49)

Joj mi so se od dnevne pelene jako lako odvikli ali od noćne ne. U početku sam joj i skidala a ona se upiški, pa 2-3 dana ne, pa opet da i tako. Budim je i noću da ustane na nošu, ali nikako da ona sama ustaje kada joj se piški. Nadamo se da će uskoro i to da savlada. Sada imam iskustva za ubuduće, kad se skine dnevna odmah treba i noćna.




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (1.1.2012 21:06:37)

IZVORNA PORUKA: indy_25

Ja necu da skidam nocnu pelenu nego sam se sada zabrinula sto ne piski po noci ima 10 tak dana i kad se upiski vrlo je malo to a prije je bio pun. Po danu piski sasvim normalno al po noci tako. Pije isto tecnosti po danu a po noci vise ne pije mlijeko zaspe oko 8 tada je i presvucem i probudi se oko 22 nekad 23 sta i tada je presvucem i do ujutro pola 7 nekad 7 nema nista ili vrlo malo. Molim vas imali ijedna takvo iskustvo. Ne zelim da mi dijete ne piski nego da mi piski al nisam ja znala da to nije normalno ja sve kontam tako treba. svakako cu da je u ponedeljak vodim doktoru da se konsultujem. sad sam se bas isprepadala [sm=smiley13.gif]


Ja sad ovo vidim.... Niko meni nije rekao da to nije normalno [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]
Moj Mihajlo ne piski dok spava od 8. meseca... Dakle ni popodne ni navece.... Upiski se kad je prehladjen, inace ne. I pred spavanje popije 2.5dcl mleka (oko 21h) i ustaje oko 7h kad ide na nosu.... Takvo je dete... Ja tome nikad nisam pridavala znacaja... Mokraca je normalne boje i mirisa, preko dana normalno mokri-proporcionalno onom sto popije, tako da ne vidim razlog za brigu.
Evo poceli smo da skidamo pelenu i preko dana, jer uspeva da se strpi do 2.5 sata da ode na nosu, a da ne piski u pelenu




maminozlato1 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (2.1.2012 13:54:17)

moja lena je lako odbacila pelenu, vec od 7 meseca je izdrzavala posle nosu lako prihvatila. ali stavljala nosu nak krevet pa sedela satima. sa godinu i po vec je imala red




ana77 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (10.4.2012 21:39:44)

Mi smo dnevnu pelenu skinuli jos pre sest meseci ali nikako da dodje trenutak za tu nocnu. I onda sam ja odlucila da pocnem da joj pricam, pa da vidim kako ce to uticati posto vec ima dve godine :D!
Tako sam joj rekla "ti si sad vec velika devojcica, hajde da vise ne piskimo u pelenu u toku noci" i od tad je proslo tri noci i ona vise ne piski. Sacekacu jedno sedam dana, pa cu joj skinuti da vidim sta ce da se dogodi. Kad joj se pripiski u toku noci, ona pocne da se vrpolji. Ne znam da li onda treba da je stavim da piski ili da je pustim da nauci da trpi da se ne bi navukla na to nocno piskenje? Juce sam je stavila oko 2 ujutru ali to mi je totalno unistilo spavanje, pa ne znam da li da tako i nastavim ili da je stavim kad ja lezem u krevet?




ana77 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (24.4.2012 13:34:50)

Otisla je i nocna pelena u istoriju :)! Jako sam srecna :D!




anajid -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (24.4.2012 13:35:51)

Joj Ana blago tebi,mi ni dnevnu jos nismo skinuli,a kamo li nocnu.[sm=smiley13.gif]




ana77 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (24.4.2012 14:49:54)

Ma sad kad dodje lepo vreme kreni sa treningom, lakse je kad su malo stariji, ja sam se sa Sonjom bas namucila kad je imala godinu i po. Mislim da cu sa drugim detetom malo kasnije.
Srecno :) :) :)!!!




vukosava -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (24.4.2012 19:28:45)

IZVORNA PORUKA: Olga RR

nocas je zvercica prvi put spavala bez nocne pelene [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]
pre spavanja sam je odvela da piski i jutros oko pola sedam se probudila da trazi nocu , videcemo kako ce nocas da bude



Znaci tako... Moja jedno vreme uopste nije nocu obavljala nuzdu ali je u zadnje vreme opet pocela, puna pelena kad se probudi...




tatjan@ -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (7.6.2012 12:10:36)

Ja sam malom skinula nocnu pelenu pre neke 3 nedelje i nemamo nikakav napredak. On ima 3 godine i 2 meseca i nocna pelena mu je uvek bila ujutru mokra. Posto stize uskoro novi bebac, mislila sam bilo bi dobro da se nekako odviknemo, bar jedan trosak manje. Ali ne ide..

Svaku noc ga vodimo da piski, i ako zakasnimo pola sata, vec je mokar. Ne dajem mu da pije posle 7, a ide na spavanje u 9. I primetila sam da jako duboko spava, uopste nije svestan sta radi najverovatnije. Kad ga vodim nocu na wc, piski zmurecki, uopste se ni ne cimne, znaci spava. Sad citam po netu da decaci tako znaju da piske i do 5 godina i sve mislim da sam sebi uradila samo problem sto sam mu skinula pelenu, on nije svestan sta radi a ja se mucim sa navijanjem satova i nosanjem do wc-a a i tako jedva hodam kad ustanem.. Ne znam stvarno [sm=zmeden.gif]

Jel imate neki savet drage mame?

Inace da napomenem, skinuli smo pelene preko dana kad je imao 2 godine, bez veceg problema. Ali cesto mu se desava da se upiski i na dnevnom spavanju u vrticu.




New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (18.6.2012 11:17:22)

Krenusmo i u ovu avanturu. Kaća je noćas spavala bez pelene prvi put.
Piškila je pred spavanje (oko 21h) a u 4h me probudila vičući "mamice", ja ušla kod nje u sobu, onda krenula da ustane, pitam je hoće li nošu, ona "aha" i sama otrčala do kupatila. Čim je piškila, smirila se i vratila na spavanje i u trenu zaspala.
Međutim, kad se probudila oko 7h nije tražila nošu (nisam je čula da je budna do tada), a kad sam ušla videla sam da se upiškila u krevet. I tako, bez veze, leži i još priča pride, uopšte joj nije smetalo.[sm=smiley13.gif]




lesica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (18.6.2012 11:21:52)

Jej! NM,ja cu da bodrim tebe ti bodri mene i izguracemo ovu avanturu.
Ja sam L pre pet dana skinula u gace tokom noci i dosad prespava celu noc pa je ujutru standardano budjenje uz trcanje na nosu. Doduise juce ujutru je pustila malo u gacerone ali je onda pocela da vice dok me nije probudila pa je zavrsila na nosi.




lanajelena -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (18.6.2012 11:22:38)

To je odlicno,ti bi sad sve odjednom [sm=jezicek.gif] probaj i Nikolaja da odviknes o jednom trosku [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (18.6.2012 11:26:23)


IZVORNA PORUKA: lanajelena

To je odlicno,ti bi sad sve odjednom [sm=jezicek.gif] probaj i Nikolaja da odviknes o jednom trosku [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]

[sm=smiley36.gif]Pa dok smo u mokrim gaćicama, neka sve bude u paketu.

lesice, a Lenka te ne budi tokom noći? Vidim da ima nekih mama (unazad postovi) koji su rekle da su to prošle.
I nije mi jasno kako je mogla da u 4h traži nošu (a ne zna gde je) a sveže probuđena nije htela.
Uh, šiznuću!




lesica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (18.6.2012 11:31:49)

Ne budi me za nosu-budi me za mleko [sm=smiley36.gif] a onda u rasponu od 6-pola 7 ustajanje. Doduse,danas je napravila presedan pa je spavala do 8.




New Mom -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (18.6.2012 11:34:10)

Ma da, baš tebe briga sa takvim detetom.[sm=smiley36.gif]




lesica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (18.6.2012 11:38:39)

Mada vidis,mene brine to sto ona popije 350 ml mleka pred spavanje,pa onda oko pola 6-6 jos 250,pa tek nakon tog drugog mleka posle sat vremena se budi trazi nosu i ustaje definitivno. Sve nesto kontam da je bas mala da bi trpela toliko.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>