RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (26.6.2012 10:43:13)

Jos se nisam usudila da skinem nocnu pelenu kao da ce ne znam sta da se desi !
Evo veceras cu da je stavim u gacicama [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (27.6.2012 10:19:33)

Suve gacice i nocu [sm=bravo.gif]




lesica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (27.6.2012 10:30:39)

Ej,pa to je super! Sad kad je vec bas,bas toplo ostavi Petru u gacama,bice tu i tamo po koji pis,ali i to ce savladati brzo. [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (27.6.2012 10:34:09)

Opustila sam se , problem s pelenama je reseeen [sm=bravo.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (11.9.2012 10:31:56)

Sinoc sam krenula Tari da stavljam pelenu za spavanje, a ona ne, i ne nece. Sto je lepo s jedne strane, ali ona se obavezno upiski nocu , kako da ne stavim??? Mislim da je to dobar uvod za pocetak skidanja nocne pelene, zar ne?
E sad ona pred spavanje voli da pije mleko, a nocu se ne budi da ide u wc, sta sad.....?????

Nisam citala temu, nemam vremena...kasnije mozda....




Olga75 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (11.9.2012 10:34:24)

stavi je pre spavanja obavezno da piski a sto se tice budjenja nocu znam da su to neke mame radile i da se dete naviklo da ustane i da piski , ja nisam morala jer se budila sama , jedino kad je bila bas jaaako umorna desilo joj se da se upiski dok spava
i obavezno musema na dusek jedno vreme [sm=smiley1.gif]
hocu da kazem ako nece nocu pelenu nemoj da joj stavljas




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (11.9.2012 10:36:27)

Mi smo budili Luku neko vreme oko ponoći, i pored toga bi se upiškio.
A kada je u tom uzrastu krenuo da odbija pelenu kao Tara sada, ja sam mu je stavljala kad zaspe, samo nalepim.




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (11.9.2012 10:44:11)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] i ja sam joj sinoc stavila kad je zaspala [sm=smiley1.gif]

A jutros vidim pelena tek malo upiskana, ali ima dana kad joj nocna p. bude teska 3 kile [sm=smiley29.gif]




tijatija -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (11.9.2012 10:45:18)

Ja sam moju decu u pocetku budila. Ako zaspu oko 20 budim je oko 23-24, pa oko 3-4 opet. Kad se malo navikne budila sam je jednom oko 2-3 i za dve nedelje je prestala da piski po noci...




Anoniman -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (11.9.2012 13:16:43)

Mi Mihajla nismo ni jednom budili... Kad sam primetila da pelena ostaje suva do jutra, prestala sam da mu je stavljam. ima mušemu na krevetu, nekad mu se desi, ali jako retko... On je bio nekih 22 meseca




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (28.9.2012 8:42:07)

Sinoc opet nije dala da joj stavim pelenu, al najgore sto nigde po krevetima ni nasem ( jer se usunja redovno kod nas) , ni njenom nemam podmetace. Mm kaze nema veze ostavi je....
I... jutros suva, nije piskila tokom noci, ali nije sinoc ni popila mleko pred spavanje.

To budjenje mi se bas ne svidja iskreno, ona kad je budimo vristi, dre se, probudila bi i bebu i komsije [sm=smiley13.gif]
Neznam ,probacemo sad bez pelene ..pa kako bude.

Podmetace jos nisam uzela, al imam one male bebece, pa cu s njima pokusati nesto pokrpiti [sm=jezicek.gif]




boba 11 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (28.9.2012 10:33:37)

Ja sam se plasila ovog nocnog budjenja jer se deca naviknu pa onda cesto ustaju kao stvori im se refleks da piske nocu al ja sam moje jednostavno prestala da dizem sin ima 6.5 a cerka 3 godine.Ponekad se desi da ustanu sami da piske ali je to jednom u dve tri nedelje ako nesto piju pre spavanja.Inace skoro uvek popiju mleko za veceru oko 7-8 uvece pa nema problema.




sanji -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (4.10.2012 18:23:18)


IZVORNA PORUKA: n i n a

Mi Mihajla nismo ni jednom budili... Kad sam primetila da pelena ostaje suva do jutra, prestala sam da mu je stavljam. ima mušemu na krevetu, nekad mu se desi, ali jako retko... On je bio nekih 22 meseca

I mi smo tako, A mušemu sam im skinula posle 2 meseca (imali smo samo par nezgoda [sm=smiley36.gif]) pošto im je bilo jako vruće da spavaju na njoj. To je bilo odavno i samo jednom se desila nezgoda ali bili smo bolesni. Jednom u tri meseca im se desi da se probude noću i traže da piške!




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (26.10.2012 10:12:20)

Tari bas smeta pelena, borimo se pred spavanje da joj stavim, sinoc je trazila u sred noci da joj skinem, ali ona se vise puta budi upisana nego suva [sm=smiley13.gif] jos ide hladno vreme, ona nece da se pookriva... pa pola noci da mi bude mokra...neznam sta da radim [sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif][sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (26.10.2012 10:16:27)

Danilo je dva meseca nakon skidanja pelena preko dana izbacio i noćnu. Ali čim primetimo da se mnogo vrti po krevetu podižemo ga da piški. On piški stojeći i spava u isto vreme. [sm=smiley36.gif]
Desi mu se da se upiški ali vrlo retko. KAd je bio bolestan se desilo da me dok spava zove:"mama piški mi se", a ja kad sam mu prišla već se bio upiškio. Bio je prehladjen pa mu se i preko dana dešavalo da ne stigne do noše ili šolje. Kad je zdrav skroz je druga priča.




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (26.10.2012 10:19:53)

Ja sam je pitala par puta nocu hoce li da piski uvek je rekla ne [sm=smiley13.gif]




minna -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (26.10.2012 10:21:03)

Vladi je bila suva pelena nocu do mora, ponekad se desavalo da bude mokra, ali je tad pio i manje mleka nocu. Posle mora se sav pogubio, pa se upiski ponekad i preko dana dok spava, a nocna obavezno bude preeeepuna, ali mnogo pije mleka pred spavanje i u toku noci, pa se ja sve nadam da ce se i piskenje stabilizovati kad prestane da se naliva. Videcemo. Ponekad mi trazi da piski u toku noci, ali cak i tad pelena bude prepuna.
Anck a da je ti ipak stavis na nosu, tako u polusnu, mozda ce piskiti iako kaze da nece




Modessty -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (26.10.2012 10:22:06)

ma ne pitaj uopšte. Kad počne da se vrti po krevetu, podigneš je i staviš da piški. Oni piške i spavaju. Danilo kad piški pre spavanja i ne pije mleko posle toga, odspava celu noć bez budjenja. Ali kad uveče pije dosta tečnosti i uspava se najkasnije oko 22h, onda se negde oko 1 ili 2h vrti i stenje i tačno znamo da mu se piški




new nick -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (26.10.2012 11:52:45)

Mi bas imamo problem sa nocnim piskenjem... [sm=smiley13.gif]
ne stavljamo preko dana pelenu vec 4 meseca, ali nocu MORAMO jer se Igor toliko opire kad ga budimo i nece da piski. Sve nas izudara, borimo se sa njim. Mislila sam ako ga nekoliko dana budem budila 2-3 puta nocu da ce navici sam da se probudi ako mu se piski, ali nista od toga...
Sludjena sam![sm=zmeden.gif]




mtajcica83 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (31.10.2012 15:32:40)

On piški stojeći i spava u isto vreme.

Odvalila sam se od smijeha...[sm=jezicek.gif]
Ja Andriji jedno vrijeme nisam stavljala i stalno se budio upisan ili ja kad krenem kao negdje u toku noci da ga budim da psiki, on vec to obavio...A kad stavim pelenu, suva potpuno..Kako je malo yahladilo stavljam mu stalno pelenu uvece a sad je nekad puna a nekad suva i trayi da piski cim se probudi...




dada951 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (5.11.2012 22:18:43)

Moj sinak od dve i po godine vec sedam meseci ne nosi dnevnu pelenu. Pre nekih nedelju dana poceo je da se upisava u gace
sto se dugo nije desilo. E sad, moze biti da je od prehlade (malo mu nosic curi i to je sve), a moze biti i da je navikao da ponekad
pogleda crtac sedeci na nosi. Ne znam da li da idem kod doktorice. Ovo me jako brine, jer ne bih da ga ponovo vracam u pelene.
Da li je neka od vas imala slicnu situaciju.[sm=smiley24.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (6.11.2012 8:31:55)

Nama ne ide ovo odvikavanje od pelena nocu [sm=smiley13.gif]
Njoj je pelena ujutru krcataa!!! Mozda se desilo 2-3 puta samo da je prazna. Sta da radim [sm=smiley13.gif] Ostacemo u nocnoj peleni jos neko vreme [sm=smiley13.gif]




Shishica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (6.11.2012 8:44:32)

I mi smo posle mora vratili ceo postupak i dnevnih i potpuno vratili nocne. Dnevne nosimo jos ako idemo negde, jer em je hladno, em nemam nosu sa sobom, ona ne moze da izdrzi i sta treba da mi se u gace piski i kaki?

Nocu nemam nameru da joj prekidam san. Kada vidim da je pelena suva skinucemo. Ili makar da neki dan bude suva i da bude leto, jer sada je svako jutro pelena mokra, a da forsiram na zimu i bude upisana nocu dok ne vidim pa se prehladi.. ne. A i hocu da se naspavam dok drugi mali tasmanijski ne dodje..




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (6.11.2012 8:50:31)

Pa meni se to nocno budjenje nikako ne svidja, pa ja ne bi spavala uopste. Dok nju odnesem il probudim drala bi se, za njom bi se probudila i Hana..ma zurka bi bila [sm=smiley13.gif] Ovima sa jednim detetom to ide lakse verujem, il da su u zasebnim sobama bar...
A drugo to da mi se sad upiski po zimi..joooojjjjj.....
Videcemo , za sad odustajem definitivno na neko vreme.




JMPM -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (6.11.2012 8:57:14)

Anck, da li pije puno tecnosti pred spavanje? Stefan je prvo izbacio nocnu pelenu jos kad je imao godinu ipo, a dnevnu kada je napunio dve godine, sto je cudno jelte. Ali uvece mu ne dam bas puno da se naliva vodom i ujutro kada ustane pravac ide sam na nosu.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>