RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca



Poruka


bojanica7 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (14.3.2013 20:34:33)

mishice, a na sta mislis kad kazes budjenje? i ja recimo ne bih volela da budim dete da piski. al kao u snu mi je ok kad piski. da se ne budi... sta znam. bolje mi je da spava u gacama nego u pelenama.




cockic -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 8:50:06)

mi smo se odvikli od nocne[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]brze nego sto sam mislila,ja tek htela na prolece.ali zbog alergije u predelu pelena ja pocela ranije.i evo 4 noc nije niti piskio niti se upiski[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/bravo.gif[/image]ja ga pitam u toku noci dva puta.on kaze nece i to je to[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]mada njemu je i vreme da nekoristi uopste pelene,evo za malo vise od mesec dana ce 3 godine[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




cockic -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 8:52:01)

mada zvanicno prolece ce jos malo,ali ja racunam prolece kad je temperatura oko 20 stepeni i preko [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Snelle -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:00:47)

U časopisu Baby planeta sam pročitala sledeće:
"....ne treba buditi dete noću da se izmokri, već ga ostaviti da spava sa pelenama ili u postelji obezbeđenoj od vlaženja. Iako se buđenjem deteta može postići da postelja i dete ostanu suvi, to nepovoljno utiče na uspostavljanje dnevno-noćnog ritma sna i lučenje supstance vazopresin, što odlaže sazrevanje voljne kontrole mokrenja."

autor prof. Mirjana Kostić, pedijatar i šef centra za hemodijalizu i transplataciju bubrega u Dečijoj bolnici u Tiršovoj

Nakon ovoga, definitivno sam odlučila da dete neću noću buditi. Naučiće ona već sama da se kontroliše.




Shishica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:02:28)

Pa i ja se mislim cim skinu pelenu i ostanu u gacama skontace. Kada je Ema imala boginje skidala sam je u gacama da spava da joj ne bi i tu izbile i naucila se da ne piski i onda na moru se poremetilo sve i vratim joj pelenu..

Sad sve cekam da prestane u pelene, ali nece, sve dok zna da ih ima i da moze u njih..





bojanica7 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:08:36)

hm, snelle, bas ti hvala. i meni je palo na pamet da bi se mozda onda stvorila navika da u odredjeno vreme piski. mislim, ja joj eto dam da piski u ponoc, a mozda bi i izdrzala do jutra. evo veceras cu probati, pa javljam kako je.




Shishica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:15:04)

Tja.. to vam ja stalno bre pricam, ali neeee Shishica je mala, ne zna ona nistaaaa..ko shisha Shi! Hm!




cockic -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:25:27)

e a meni je peki imao ujutru mokru pelenu,ja mislim da necemo tako lako uspeti ali eto.oseti da je u peleni ili ne.on meni pred spavanje popije dosta vode,nekad i nocu ali retko.pa se opet neupisli.

ja sam u vrticu sad u ponedeljak rekla da dnevnu nekoristi odavno za spavanje.i oni rekli ok vise mu nedonosite pelene.nije mi jasno zasto im uopste i nose kad lepo mogu da ih ponude da piske pred spavanje i resen problem.




cockic -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:27:09)

e jedno pitanjce da li je lakse devojcice odviknuti ili gresim.ja vec lenu sad planiram na nosu.mozda zurim nemam pojma.ali bas bi volela dnevne da izbacimo do septembra.nocna nema veze do kad ce biti aktuelna.




bojanica7 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:29:57)

shisho, izvini! [sm=smiley10.gif] mislim, ja prvo i dalje tesko razlikujem sta znaci po nekome budjenje. mislim ja je nikad ne biihh budila da je pitam jel joj se piski, i da ustane i gleda i piski. nekako kontam da bi se stvorial navika da se budi nocu... a ovo da je stavim kroz san da piski mi je bilo ok... a i drugkcije je bre kad procitas da to kaze pedijatar, ovo ostalo su neka nasa laicka misljenja...




cockic -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:32:17)

ja malo omasih temu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]pitah vas ovde za odvikavanje od pelena.ali reko kad ste vec ovde[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Shishica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 9:39:27)

Bojanice [sm=smiley2.gif]




bojanica7 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.3.2013 10:02:29)

cockic, ja verujem da lakse skidaju. takos am skontala iz svoje okoline. ali opet skroz je individualno, vidis kako je mata cinerellin lako skinuo s godinu i po. a tvoja cerkica je po meni taman! ja planitram svoju martu sledece godine, kad bude imala eto godinu i dva meseca, da navikavam, pa do sepmtembra verujem da ce nauciti. evoj edan podstrek. mog brata cerka je u maju skinula pelene, nekoliko dana pre rodjendana[sm=smiley1.gif] i to joj je odmah skinula i nocnu. sto ja obavezno planiram da uradim zajedno sledeci put.




minna -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (19.3.2013 13:10:12)


IZVORNA PORUKA: cockic

e a meni je peki imao ujutru mokru pelenu,ja mislim da necemo tako lako uspeti ali eto.oseti da je u peleni ili ne.on meni pred spavanje popije dosta vode,nekad i nocu ali retko.pa se opet neupisli.

ja sam u vrticu sad u ponedeljak rekla da dnevnu nekoristi odavno za spavanje.i oni rekli ok vise mu nedonosite pelene.nije mi jasno zasto im uopste i nose kad lepo mogu da ih ponude da piske pred spavanje i resen problem.


Mi smo do skoro nosili za spavanje u vrtic, pa su mi rekli da vise ne donosimo jer ostaju suve, a onda se upiskio 2 dana za redom i opet su mi rekli da donosimo, one misle da se mozda prehladio...
Nocna nam je jedno jutro suva, sledece mokra, sledece opet suva, pa 2 jutra mokra, pa opet suva, a nema veze sa kolicinom tecnosti koju popije pred spavanje...cekam leto pa cemo pokusati

a da li devojcice ranije skinu pelene, ne znam jer nemam devojcicu, ali mislim da devojcice generalno sve brze urade, progovore, udju u pubertet...brze sazre, ali ni to nije pravilo naravno




lesica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (19.3.2013 13:22:53)

Kao i za sve-svako dete je posebno i kao takvom mu treba prilaziti. Ne sekirajte se,skinuće svi noćne pelene kad budu spremni za to. Bez obzira da li su devojčice ili dečaci.




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (20.3.2013 8:01:33)

Jutros preeepuna pelena da je i probilo, mokra i pidzama [sm=zmeden.gif] eto...toliko o napretku za skidanje nocne....

Javljam se za par godina kad se mozda pokrenemo s mrtve tacke [sm=smiley13.gif]




Pretty78 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (20.3.2013 8:12:27)

IZVORNA PORUKA: Snelle

U časopisu Baby planeta sam pročitala sledeće:
"....ne treba buditi dete noću da se izmokri, već ga ostaviti da spava sa pelenama ili u postelji obezbeđenoj od vlaženja. Iako se buđenjem deteta može postići da postelja i dete ostanu suvi, to nepovoljno utiče na uspostavljanje dnevno-noćnog ritma sna i lučenje supstance vazopresin, što odlaže sazrevanje voljne kontrole mokrenja."

autor prof. Mirjana Kostić, pedijatar i šef centra za hemodijalizu i transplataciju bubrega u Dečijoj bolnici u Tiršovoj

Nakon ovoga, definitivno sam odlučila da dete neću noću buditi. Naučiće ona već sama da se kontroliše.


Moje smo budili i po 2 tri puta nocu, posto mm ima obicaj da ustaje milion puta u toku noci tad i nju/njega podigne na nosu. Oni ni nemaju pojma da sede na nosi i neznaju da smo ih budili. Njega smo krace budili i brze se odvikao, jednostavno smo smanjivali budjenje, prvo dva puta pa jednom i sad vec dve tri nedelje ga ne budimo i ne upiski se.

Somunu kome skidas pelenu?




minnica -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (20.3.2013 14:15:11)

Mini sam izbacila noćnu pelenu mesec dana nakon dnevne. Od početka je nisam budila, već je spavala na mušemici onoj, pa se tako ponekad upiškavala u toku noći, a sad jako retko. Inače, ona pije oko 250ml mleka pred spavanje, a ako joj se desi da popije više ili da se nalivala vodom preko dana, onda je stavim (potpuno uspavanu) da piški na nošu još jednom, recimo oko ponoći. Ne verujem da to može nešto loše da se odrazi na njen razvoj.




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (14.4.2013 21:20:53)

Da se pohvalimo... vec 10 tak dana se sama pocela buditi po jednom nocu da trazi da piski nisam je ni jednom ja budila, cak nekad se i ne budi ali pelene su suve! [sm=bravo.gif] Ja joj ih ipak jos uvek stavljam ali nadam se da je to to! [sm=smiley1.gif]

Prety , o Tari pisem!




Ivanka 75 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (14.4.2013 21:36:32)

Ja mislim da posle praznika skinemo i noćnu pelenu, ovih dana izbacujemo flasicu iz toootalne upotrebe pa će i manje piti tečnosti, tj mleka uveče. I dosad se dešavalo da joj je pelena ujutru suva iako popije barem 300ml mleka uveče.




Sanjica26 RR -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (14.4.2013 21:45:56)

Mi smo pre dve nedelje prestali da pijemo mleko. Kad se probudi ujutru bude joj suva pelena. Preko dana joj ne oblacimo pelenu i probudi se da piski ili kaki.




Anck Su Nmaun -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.4.2013 8:30:31)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

ovih dana izbacujemo flasicu iz toootalne upotrebe pa će i manje piti tečnosti, tj mleka uveče. I dosad se dešavalo da joj je pelena ujutru suva iako popije barem 300ml mleka uveče.



Ja o tome vec duze vreme razmisljam, i probala sma, ona popije soljicu mleka i dosta joj je, ali seka pije iz flasice pa onda trazi i ona [sm=zmeden.gif]




Ivanka 75 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.4.2013 8:44:46)

Joj Anck i ja sam zbog vas o tome razmišljala [sm=smiley1.gif]
Evo noćas nije plakala uopšte za flašicom, samo se okrenula na stranu, rekla "laku noć" i zaspala.




Modessty -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.4.2013 8:57:38)

Ivanka ne čekaj, skini joj odmah. Nemoj doduše očekivati da se neće dešavati s vrmena na vreme da se noću upiški. Za početak stavi neku mušemicu ispod čaršava, onako za svaki slučaj. I kad počne noću da se vrti onda znaj da je to znak da joj se piški.
Evo nama se noćas desilo da nam se Danilo upiški tokom noći. I probudio se uplakan i viče mamaaaa ja sam se upiškioooo. [sm=smiley1.gif] Sva sreća pa dušek nije uopšte ukvašen, jer se umato u ćebe pa je ono sve upilo




bojanica7 -> RE: Kako skinuti noćnu pelenu? (15.4.2013 9:12:49)

bravo, sanjicee!!![sm=bravo.gif] friska tetkice!!![sm=smiley1.gif]
mi evo suvi vec desetak daana. jedom joj nudimo oko jedan, kroz san piski. a probacemo da joj ne ponudimo, mozda se nece upiskiti, ko zna...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>