RE: Mirena (hormonska) spirala (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Jeca* -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 11:09:04)

danas idem kod dr na neku kontrolu pa cu bas gvirnuti na cenovnik..pa javljam




Anck Su Nmaun -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 11:23:06)

Hajde bas i mene interesuje




anajid -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 11:23:55)

Joj ni meni se ne svidja ta ideja da nemam menstruaciju.Ja bih samo voella da imam manje,jer imam bas jako puno i traje mi 7 dana,ali ne bih volela da nemam uopste.To mi jednostavno nije prirodno i normalno.Moja sestra ima tu mirenu inema ama bas uopste menstr.Nisam sigurna koliko je to dobro.Nisam pametna sta posle porodjaja,za koju vrstu kontracepcije da se odlucim.




jovicaa -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 11:27:39)

ni ja anajid.. mirenu ne bih volela, zato sto meni na neki nacin prijaju menstruacije, prosto su mi normalan sastavan deo zivota.
mozda bih stavila neku drugu spiralu, ali plasim se stavljanja..
pilule mi ne prijaju nikako, ne znam sta cu.
razmisljala sam da mozda koristimo neko antispermicidno sredstvo plus prekinut snosaj, to bi valjda bilo dovoljno...




Anoniman -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 11:31:00)

Ženske, kod mene je mirena "ubila" menstruaciju jer mi je sve bilo pokarabašeno, ali ne znači da bi takva situacija bila i kod vas. Evo, i moja koleginica ima Mirenu i ona redovno ima ciklus, recimo. Mislim da je to sve individualno, ali se svakako posavetujte sa lekarima.




dunja RR -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 11:34:01)


IZVORNA PORUKA: anajid

Joj ni meni se ne svidja ta ideja da nemam menstruaciju.Ja bih samo voella da imam manje,jer imam bas jako puno i traje mi 7 dana,ali ne bih volela da nemam uopste.To mi jednostavno nije prirodno i normalno.Moja sestra ima tu mirenu inema ama bas uopste menstr.Nisam sigurna koliko je to dobro.Nisam pametna sta posle porodjaja,za koju vrstu kontracepcije da se odlucim.


I meni je trajao ciklus dugo, ali otkad pijem kontraceptiv (Jeanine) skratila se i smirila se, nije više obilna.




Jeca* -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 16:58:31)

kod moje dr je aplikacija 4000din i savetuje da se dodje dok jos traje ciklus, tipa cetvrtog dana jer tako manje boli postavljanje. Inace u bg je najjeftinipirala u onoj apooteci u sindjelicevoj ili branka krsmanovic. kupis i doneses da ti je montiraju [sm=smiley36.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 17:07:30)

Jao pa jel mnogo boli? Meni sad od kad sam radila biopsiju, operaciju, cesto cackanje i kontrole vise mi nije sve jedno kad me neko dole cacka, cini mi se lakse bi se opet porodila [sm=smiley24.gif]




Anoniman -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 17:07:48)

Da, Mirena se i postavlja tokom ciklusa. I to "manje boli" mi je skroz nepoznato, mene ama baš ništa nije bolelo, ali ništa. Iskreno, nisam ni osetila umetanje, sve mi je izgledalo kao običan gin. pregled. Nemojte da se plašite, stvarno ne boli.




Anoniman -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.10.2012 18:21:28)

Jeco molim PP [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Mirena (hormonska) spirala (23.11.2012 14:14:57)

Najveća vrednost gvožđa koju sam imala pre postavljanja spirale: 6,4
Moje gvožđe nakon Mirena spirale i obustavljanja abnormalnog krvarenja: 19,6 [sm=bravo.gif]

Krvna slika odlična. Napokon!




anajid -> RE: Mirena (hormonska) spirala (14.12.2012 15:07:30)

Cure recite mi jel obavezno da se ima ciklus kad se stavlja Mirena?Ja sam planirala staviti uskoro ali nisam jos dobila?




Anck Su Nmaun -> RE: Mirena (hormonska) spirala (14.12.2012 21:49:34)

Anjid mislim da jeste!
A ja sam promenila misljenje sto se tice Mirene, dva Dr su me odgovorila od toga. Ipak cu izgleda bakarnu, za koji dan cemo se dogovoriti kad stavljamo!




anajid -> RE: Mirena (hormonska) spirala (16.12.2012 13:48:12)

Anck zasto si odustala?Ja sam imala bakarnu posle prvog porodjaja,medjutim imala sa maltene odlive,jer inace imam bas dugo i obimno.Zato Bih rado Mirenu.Hajd javi sve.




Anck Su Nmaun -> RE: Mirena (hormonska) spirala (17.12.2012 8:44:17)

Pa zato sto Mirena obustavlja krvarenja skroz, a to nije bas najbolje resenje. Ni Dr je ne preporucuju [sm=smiley13.gif]
Ja sad posle porodjaja imam samo 4 dana i to ne puno. Idem na jos jednu konsultaciju sa jednim Dr pa cu videti, al mislim da cu pre bakarnu.




marince1 -> RE: Mirena (hormonska) spirala (17.12.2012 9:30:56)

Ja cu uskoro na konsultaciju sa dr i mislim da cu staviti ovu spiralu




Vesna69 -> RE: Mirena (hormonska) spirala (21.12.2012 3:18:33)

E ovako dame drage. Moja mama ima 44 godine,i nas troje dece. S ozirom na to da joj je doktor rekao da ce najverovatnije kroz 2 najvise godine uci u menopauzu i da joj je jos pre 11 godina izvadjen desni jajnik(a sve to je prouzrokovanom pucanjem mesnate ciste duge 11 cm),preporucio je da umesto da je ponovo operisu i izvade ostatak,jednostavi stavi spiralu<MIRENU> kako bi lakse podnela taj prelazni period,A i zbog toga sto ima miome i stravicno bolne i obilne menstruacije koje je bukvalno ometaju u normalnom funkcionisanju. Nisam uspela da procitam sve sto ste pisale,ali se nadam da ce neka od vas da nam prenese iskustvo(ukoliko se pronalaze u ovo sto moja mama ima). Iskreno,ona se ne plasi spirale toliko,jer na ponovnu operaciju nikako ne bi isla,ali se ja malo plasim,ne znam kako ce podneti. Znam da je to idividualna stvar,da se razlicito podnosi od osobe do osobe,ali bi znacilo da mi napisete nesto o ovome. pozz




Anck Su Nmaun -> RE: Mirena (hormonska) spirala (21.12.2012 13:08:47)

Danas mi rece Doktorka da se spirale vise ne stavljaju u DZ ! [sm=smiley13.gif] Znaci samo privatnici [sm=zmeden.gif]




jo.anna.jo -> RE: Mirena (hormonska) spirala (15.4.2013 15:30:17)

ženske imam pa pitanja za vas, i naravno sorry ako ima neka druga tema gde je prikladnije...

ono što me zanima jeste mierena (hormonska spirala) i postavljanje iste.
Danas sam imapa prilike da čujem iz tri azličite odinacije 3 različite informacije o potrebnim pregledima pred postavljanje spirale i naravno različitim cenama:
1. odinacija: komplet ginekološki pegled + dodatno 9 nekih sekreta + samo postavljanje 20.000 din bez spiale :ban:
2. pegled, papa test i cervikalni bris + postavljanje 6.000 (bez spirale)
3. pregled, UZ i ništa više 3000... (bez spiale)

kompletno sam zbunjena, da li jedni ošljare dok su drugi predetaljni ili šta, guglam kao debil šta je potebno obaviti pre same insertacije, ali sve infomacije su mi kao i iz ove tri ordinacije.. svako svoju priču priča :(




anajid -> RE: Mirena (hormonska) spirala (28.5.2013 10:14:08)

Zene koje imaju Mirenu,molim za iskustva.Ja sam 03.04. dobila i stavila spiralu 11.04.To mi je bio zadnji dan ciklusa.Od tada sam imala jednom,krajem aprila i evo jutros dobila drugi put.E sad problem je sto ja izmedju ciklusa stalno imam neko "prljanje".Doktorica me je upozorila na to,medjutim nije mi rekla koliko ce to trajati.Rekla mi je samo da oni daju 6 mjeseci rok organizmu za adaptaciju na Mirenu.Druge kontraindikacije apsolutno nemam,ali me izludjuju ulosci.Vec dva mjeseca ih nosam,luda sam.Kad imam to prljanje,moram nositi dnevni ulozak.[sm=smiley13.gif]




NadaR -> RE: Mirena (hormonska) spirala (28.5.2013 14:04:30)

Koja je cijena kod nas? [sm=smiley1.gif]




anajid -> RE: Mirena (hormonska) spirala (28.5.2013 14:47:03)

250 KM Mirena,aplikacija 30 KM.[sm=smiley1.gif]

Nego sta ce tebi Mirena???[sm=smiley36.gif]




NadaR -> RE: Mirena (hormonska) spirala (28.5.2013 14:59:18)

Samo pitaaaam [sm=smiley36.gif]




Bebilina -> RE: Mirena (hormonska) spirala (28.5.2013 21:59:22)


IZVORNA PORUKA: jo.anna.jo

ženske imam pa pitanja za vas, i naravno sorry ako ima neka druga tema gde je prikladnije...

ono što me zanima jeste mierena (hormonska spirala) i postavljanje iste.
Danas sam imapa prilike da čujem iz tri azličite odinacije 3 različite informacije o potrebnim pregledima pred postavljanje spirale i naravno različitim cenama:
1. odinacija: komplet ginekološki pegled + dodatno 9 nekih sekreta + samo postavljanje 20.000 din bez spiale :ban:
2. pegled, papa test i cervikalni bris + postavljanje 6.000 (bez spirale)
3. pregled, UZ i ništa više 3000... (bez spiale)

kompletno sam zbunjena, da li jedni ošljare dok su drugi predetaljni ili šta, guglam kao debil šta je potebno obaviti pre same insertacije, ali sve infomacije su mi kao i iz ove tri ordinacije.. svako svoju priču priča :(

Jo.anna.jo evo ti mog iskustva od pre 3 meseca za Mirenu i pre 5.5god za bakarnu, razlicite ginekologice, isti pristup.
Bakarnu sam ugradila 8ned od porodjaja kad su stigli rezultati papa i cervikalnog brisa radjenih 2ned ranije.
Mirenu ugradila 7 meseci od porodjaja, isto nakon papa i brisa.
Obzirom da ni za sta od toga, kao ni za spirale ne placam, verujem doktoricama da nisu radile tek onako vec otuda sto je potrebno.




Bebilina -> RE: Mirena (hormonska) spirala (28.5.2013 22:08:21)


IZVORNA PORUKA: anajid

Cure recite mi jel obavezno da se ima ciklus kad se stavlja Mirena?Ja sam planirala staviti uskoro ali nisam jos dobila?

Iz mog iskustva nije ni za jednu spiralu. [sm=smiley1.gif]
Sa bakarnom sam dobila tek 5.5 meseci od postavljanja, 7 i nesto meseci od porodjaja, sa mirenom jos nisam 3 meseca od postavljanja, 10 meseci od porodjaja. Na kontroli sam bila 8ned od postavljanja i doktorica kaze ciklus ni u najavi, ne zbog spirale vec verovatno dojenja i hormona.
Tako da ja prvi ciklus cekam i prezadovoljna sam spiralom iako verovatno jos nije imala prilike da proradi. [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>