RE: Mirena (hormonska) spirala (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


Bebilina -> RE: Mirena (hormonska) spirala (28.5.2013 22:14:26)

Anajid i mene je doktorica upozorila na spotting izmedju ciklusa i rekla da ih ne ukida skroz svim zenama vec je to mozda 60:40% iz njenog iskustva.
Inace kaze da bakarnu nije godinama ugradila, sama ima troje dece (zena u tridesetim) i Mirenu je imala izmedju porodjaja I sad nakon poslednjeg.
Sto se mene tice bila sam zadovoljna bakarnom, nije mi tesko da ovu zamenim ako vidim da mi smeta. Ali za sad nemam kontraindikacija, ta mala doza hormona me nije odlakavila ili sta vec [sm=smiley36.gif] niti mi utice na libido (sta vise mozda utice u pozitivnom smislu [sm=smiley36.gif]).




inna -> RE: Mirena (hormonska) spirala (11.7.2013 1:41:21)

IZVORNA PORUKA: Anoniman

I za one koji pitaju kako Mirena deluje i da li "ubija" oplođene jajne ćelije, odgovor je NE.



Mirena može djelovati abortivno jednako kao i obična spirala. Jedan od principa djelovanja je u tome da stanjuje sluznicu maternice tako da se začeti zametak ne može implantirati. Naravno, pod uvjetom da do začeća dođe...





soni -> RE: Mirena (hormonska) spirala (30.7.2014 14:07:32)

Da li se nakon vadjenja MIrene moze odmah planirati trudnoca ili se mora cekati odredjeno vreme??




Torbica -> RE: Mirena (hormonska) spirala (30.7.2014 14:12:02)

Ne mora se cekati, odmah se moze zatrudneti!
Taj progesteron koji je u njoj deluje lokalno na endometrijum, nema sistemsko dejstvo, nema estrogena, smatra se kao mehanicko sredstvo.




soni -> RE: Mirena (hormonska) spirala (30.7.2014 14:13:09)


IZVORNA PORUKA: anajid

Zene koje imaju Mirenu,molim za iskustva.



Imam mirenu vec 2 godine...Menstruaciju prvih meseci nisam imala uopste, sad je pocelo nesto brljavo , koristim 2-3 dana mali ulozak..Pricala sam sa lekarom i to je sve normalno...Isto sam bila u nedoumici da li je zdravo nemati menstruacije, ali su mi rekli da nema negativnih posledica i to sam tako prihvatila..Nisu valjda ludi...
Stavljanje sprirale je kao kratkotrajan (1-2min ) menstrualni bol..nista strasno niti nepodnosljivo..ne treba nikakva anestezija ili slicne stvari..




soni -> RE: Mirena (hormonska) spirala (30.7.2014 14:13:47)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] hvala

IZVORNA PORUKA: Torbica

Ne mora se cekati, odmah se moze zatrudneti!
Taj progesteron koji je u njoj deluje lokalno na endometrijum, nema sistemsko dejstvo, nema estrogena, smatra se kao mehanicko sredstvo.





Torbica -> RE: Mirena (hormonska) spirala (30.7.2014 14:24:23)

[sm=smiley31.gif]




soni -> RE: Mirena (hormonska) spirala (19.8.2014 16:30:56)

Kako da znam kada su mi plodni dani ili kada mi normalan ciklus pocinje nakon vadjenja spirale..Curka mi malo, ne znma da li je to zbog spirale ili menstruacija [sm=zmeden.gif]




vikiarm -> RE: Mirena (hormonska) spirala (3.9.2014 21:16:54)

ydravo svima.nova sam na forumu.juce sam bila kod ginekologa i preporucila mi hormonsku spiralu.ovde sam dobila mnogo odgovora.mada rekla mi doktorka da to kosta 14 000 plus stavljenje.rekla da vise to se ne radi u poliklinici nego u bolnici ili privatno.jos nisam pitala.pa videcu.




Torbica -> RE: Mirena (hormonska) spirala (3.9.2014 21:49:05)

Kad kazemo hormonska, treba naglasiti - sa lokalnim dejstvom, bez estrogena, bez sistemskog dejstva.
Hormon - progesteron se ispusta na sluzokozu materice sa jedne strane, a sa druge strane zgusnjava cervikalnu sluz. Nezeljena dejstva su minimalna, rok trajanja 5 god.




vikiarm -> RE: Mirena (hormonska) spirala (4.9.2014 12:26:41)

tokom trudnoci ja sam primila progesteron jednom nedeljno do 4 meseca.pa nista.tako da racunam da MIRENA nece da mi pravi stetu.




Torbica -> RE: Mirena (hormonska) spirala (4.9.2014 13:13:11)

Stetu? Progesteron? Naravno da ne....
Konsultujte svog ginekologa u svakom slucaju..




soni -> RE: Mirena (hormonska) spirala (6.9.2014 13:25:12)

zna li neko odgovor :D.....????? Evo posle 15 tak dana opet danas nesto brljavo...grudi ubise ???


IZVORNA PORUKA: soni

Kako da znam kada su mi plodni dani ili kada mi normalan ciklus pocinje nakon vadjenja spirale..Curka mi malo, ne znma da li je to zbog spirale ili menstruacija [sm=zmeden.gif]





Torbica -> RE: Mirena (hormonska) spirala (7.9.2014 23:24:35)

Ono odmah nakon vadjenja spirale nije ciklus, e sad koliko treba da se endometrijum pokrene, nisam izucavala ali mislim da nakon dva meseca vec mozes predvideti ciklus. Ono u startu je posledica mehanicke minimalne povrede, nakon vadjenja iste, normalno.




soni -> RE: Mirena (hormonska) spirala (23.11.2014 12:17:41)

Moram da se javim posto sam u 4. mesecu trudnoce...Vode mi trudnocu od prvog dana vadjenja spirale...Zatrudnela sam bas odmah...[sm=bravo.gif]...Eto jos jedno veliko ZA mirenu




Trcosava -> RE: Mirena (hormonska) spirala (17.3.2015 7:18:25)

Evo i mene sa pitanjem.
Juče bila na pregledu i pita me dr jesam završila sa rađanjem, da liplaniram još - kažem NE! [sm=jezicek.gif] Ja sam završila. I pokrene se pitanje kontracepcije, tj ona odmah. Rekla da mogu mirenu i dok dojim. Da je sad isto idealno vreme dok je vrat još raširen, ako ne odmah onda čekamo menstruaciju (tj onda kada odlučim). Reče da mogu valjda i tablete progesterona (jel taj hormon ima u siprali beše?) isto dok dojim. Svaki vid tableta sam odbila.
Ono što me je odbilo (a nije se ranije pominjalo) je to da nakon postavljanja mi reče da očekujem pola godine svaki dan braon iscedak[sm=zmeden.gif] to nije ni jedna ovde pisala čini mi se.

Iskustva neka?




Modessty -> RE: Mirena (hormonska) spirala (17.3.2015 8:00:53)

Trco i mene zanimaju odgovri [sm=smiley1.gif] Ja nikako da se odlučim na spiralu.
A tablete progesterona nemoj molim te da piješ! ja sam morala da ih pijem u onoj prvoj trudnoći još 2005 i nemogu da se očitavim od konjske doze progesterona koju su mi tada davali. Nije uopšte za zezanje bilo koji hormon da treba da unosiš. NEmoj da sebi napraviš više štete nego koristi.




Trcosava -> RE: Mirena (hormonska) spirala (17.3.2015 8:05:31)

Mod odbila sam tablete.

Sad sam čitala i onu knjigicu i da - od 3 do 6 meseci je vrlo moguće da će biti braon iscedak. Brate još 6 meseci sa ulošcima[sm=zmeden.gif] pa nek su i dnevni.

Kapiram da je to krvarenje (da ga tako nazovemo) zavisno od žene do žene, ali bi svejedno htela da čujem mišljenja po tom pitanju.
Menstruacija mi je jadna i bedna još od prethodnog pobačaja, tako da meni to nije toliki problem.




vonavoj -> RE: Mirena (hormonska) spirala (17.3.2015 10:24:06)

khm..sto bre braon iscedak!
i ja razmisljam o spirali kad dobijem.. inace imam obilne [sm=hudicek1.gif], taman da se i to sredi..
koliko kosta kod nas,bar 100e




soni -> RE: Mirena (hormonska) spirala (19.3.2015 10:07:31)

Kakv iscedak svaki dan ???...Ja sma imala spiralu imala sam braonkasti iscedak ili malo krvi kada treba d dobijem..ili mi je izostajala...ostalo sve normalno...

najbolje sada da stavis ali ni posle nije kasno...ja cim se porodim idem da mi stavi opet




vonavoj -> RE: Mirena (hormonska) spirala (19.3.2015 10:09:52)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] znaci i ciklus je manje obilan i tacan?




soni -> RE: Mirena (hormonska) spirala (13.4.2015 22:21:15)

Von bas tako..a moze i da izostane




vonavoj -> RE: Mirena (hormonska) spirala (20.10.2015 13:07:12)

Evo mene opet u temi,definitivno sam prestala dojenje i sad cekam ciklus i stavljam spiralu. I opet pitanje,bakarna ili mirena...nekako sam pre za mirenu,bas zbog toga da mi se smanji obilnost krvarenja,i obavezno imam glavobolje tokom ciklusa...




vonavoj -> RE: Mirena (hormonska) spirala (20.10.2015 13:40:12)

Bakarna je 2500din,a mirena je 14900..[sm=zz_banghead.gif] je[sm=smiley35.gif]pare!




vonavoj -> RE: Mirena (hormonska) spirala (1.3.2016 14:12:12)

Bila sam juce kod dr,da se posavetujem koju spiralu da stavim,i rekla mi je ako finansije nisu problem,onda obavezno mirenu...kaze mogu i dojilje da je stave![sm=bravo.gif]
sad je 13.000din!




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>