RE: Prvi ciklus posle trudnoće (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Posle porođaja



Poruka


branki* -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (30.11.2019 10:27:36)

to ti je menstruacija verovatno..samo guraj dodjenje koliko mozes,moguce da ce beba tad malo odbijati a sisa,tako je meni bilo ka sam dobila,mada ja bas duuuugo nisam dobila taj prvi ciklus,pisala sam svojevremeno,ali bas dugo.




Tulip -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (30.11.2019 15:47:57)

Hvala vam na odgovorima..Uh gde bas sad, najgori nam je period sa dojenjem , on slab i mleko sad oslabilo gruci uopste nisu onako pune nego meke..bas sam pod pritiskom od svega toga:/ Ne mogu da verujem da je ovako rano dosao ciklus, jel to znaci da imam neki hormonski poremecaj il sa stitnom zlezdom mozda? Al od svega me ta boja krvi najvise zbunjuje i od danas je bas obilno postalo..pa ne znam sta bi drugo moglo biti ja sam pomislila da nije upala jajnika jer me boluckao desni par dana a i kod upale bude svetla krv..




Sarav -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (30.11.2019 15:55:53)

Tulip, ja sam sad dobila dva i po meseca od porođaja. Nema bola kao ranije, ali i očekivano je da su bar u početku ciklusi drugačiji nego pre trudnoće. Što se tiče mekanih grudi, ne znači da nema mleka nego je uspostavljena ponuda i potražnja. Kad bi češće stavljala dete na grudi makar i da vuče na prazno povećala bi se količina stvorenog mleka. Imaš zaista dobre savetnici za dojenje koje ti mogu pomoći. Svako dobro i ne brini.




Tulip -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (30.11.2019 16:38:16)

Znam da to znaci da je uspostavljena ponuda i potraznja al upravo to me i brine jer ovo je nerealna potraznja od malog jer on jako slabo vuce od pocetka, uapavan je i slab zbog zutice..ja sam probavala pumpicom i nista ne uspem da izvucem zato sam ga drzala bukvalno non stop ma grudima al opet nije dobio na kilazi pa su mi rekli da mora dohrana..aznam da.nije ova tema htela sam i to da pitam za savet pored ovog sa ciklusom sve se poklopilo:@ on jeste cesto na grudima al nece da sisa u prazno odma place cim prestane mleko..Bila mi je i laktacijska sestra al to je bilo pre par nedelja kad su mi grudi bile bas pune pa mi je ona razradjivala kanale




lesli -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (30.11.2019 21:52:45)

Tulip, imam ja jednu takvu koja sada ima 14, uskoro puni 15 meseci. Uspavljivala se cim je stavim da sisa. Mi smo zavrsili na pumpi. Pumpala sam se do nekih njenih 10meseci i dodala tu i tamo po koji obrok aptamila kada je zafalilo. Sa 10 meseci vise nisam postizala i oko nje i pumpa i vezbe... i tu je bio kraj.Koristila sam avent elektricnu pumpu. Samu je sebe otplatila vrlo brzo. 




dunja RR -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (30.11.2019 22:09:05)

Tulip, da li si probala Fitolat da koristiš?
Mene je spasio sa prvim detetom, posle mesec dana mučenja krenulo mleko, posle 2 tablete. I sisao 2,5 godina
Prirodan je skroz.
Znam da je kod tebe specifična situacija, ali ako nisi probala, možda pomogne ..




Tulip -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (1.12.2019 15:47:59)

Imam pumpicu Medela elektricnu nisam uspela nista sa njom da izvucem, da li cu iako pumpam u prazno provocirat vecu prozvodnju mleka? Posto bebac nece da sisia u prazno tako da se mleko ocigledno smanjuje:/..Nisam probala fitolat ali rado cu ga kupiti ako pomaze. Za sad pijem samo caj za dojilje hipp i multivitamin Pregnacare new mum. 





MamaNecaVo -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (1.12.2019 20:14:13)

Da, pumpa je u prazno i pogled na bebu salje mozgu znak da treba stvoriti jos mleka.

Ja sam evo dva dana sa sestrom radila na tome i uspelo je. Uz to, bebu je stavljala na zahtev i vukao je. VI ne znate koliko mleka imate niti to da li su dojke prazne, jer beba izvuce ali Pumpica ne. 80% zena ima mleka na izvoz ali ne mogu pumpicom nista izvuci. Kupite kim, komorac i anis u zdravoj hrani i po solju pre potom solju posle podoja i eto resenja. Kao i caj od piskavice, boza i kasa od ovsenih pahuljica. 




Slavkic -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (11.12.2019 23:42:32)

Posle 6 mjeseci ciklus počeo





AleksSlobex -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (20.12.2019 15:58:14)

Meni je danas 2 meseca od porodjaja krenula mens. U stvari mislila sam da je mens. Ali je bilo u pocetku svetla krv da bi sad u podne bila crna,tj tamno braon. 




dejana007 -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (14.4.2020 23:34:31)

Zene moram koooonacno upisem ovde 😄 Dobila sam (i htela da cas_tim - da nije izolacije) posle 2 godine.... Ciklus imala aprila 2018 pa sad dobila aprila. Inace jos dojim. Dobila posle 13 meseci





Dragica Draga -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (15.4.2020 17:16:46)

2 godine nisi imala? Blago tebi 😊




Filadendronka -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (15.4.2020 17:51:44)


Dejana, ja nisam jos uvek. Poslednji put imala u junu 2018.god, bebac ima godinu dana i takodje ga dojim. Cestitam ti! 🥳😂

IZVORNA PORUKA: dejana007

Zene moram koooonacno upisem ovde 😄 Dobila sam (i htela da cas_tim - da nije izolacije) posle 2 godine.... Ciklus imala aprila 2018 pa sad dobila aprila. Inace jos dojim. Dobila posle 13 meseci








lokicagagica -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (15.4.2020 22:38:25)

Prvi prodjaj prirodni, drugi CR, prvi put dobila 25 dana nakon porodjaja, druginput 40 dana nakon porodjaja iako sam oba puta dojila.




Dragica Draga -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (15.4.2020 22:40:38)

Kod svakog je individualno bas.




dejana007 -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (28.4.2020 15:57:02)


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Dejana, ja nisam jos uvek. Poslednji put imala u junu 2018.god, bebac ima godinu dana i takodje ga dojim. Cestitam ti! 🥳😂

IZVORNA PORUKA: dejana007

Zene moram koooonacno upisem ovde 😄 Dobila sam (i htela da cas_tim - da nije izolacije) posle 2 godine.... Ciklus imala aprila 2018 pa sad dobila aprila. Inace jos dojim. Dobila posle 13 meseci







hihihi videcemo juna 2020 :)[sm=smiley36.gif]




Filadendronka -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (13.6.2020 11:58:45)


Evo ga i jun i moj prvi ciklus nakon 14.5 meseci od porodjaja i tacno dve godine od trudnoce.


IZVORNA PORUKA: dejana007


IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Dejana, ja nisam jos uvek. Poslednji put imala u junu 2018.god, bebac ima godinu dana i takodje ga dojim. Cestitam ti! 🥳😂

IZVORNA PORUKA: dejana007

Zene moram koooonacno upisem ovde 😄 Dobila sam (i htela da cas_tim - da nije izolacije) posle 2 godine.... Ciklus imala aprila 2018 pa sad dobila aprila. Inace jos dojim. Dobila posle 13 meseci







hihihi videcemo juna 2020 :)[sm=smiley36.gif]







gagane -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (16.6.2020 7:13:32)

Toliko dugo.




Filadendronka -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (16.6.2020 11:21:02)


Da, prvi put nakon 9 meseci, a sada nakon 14.5 od porodjaja. 

IZVORNA PORUKA: gagane

Toliko dugo.






ivaMark -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (16.6.2020 11:50:10)

Prvi put tacno nakon cetiri meseca...drugi put..hm..ne secam se 🤔😁




SaraLana -> RE: Prvi ciklus posle trudnoće (1.12.2020 0:38:18)

Posle oba porodjaja prva m je bila posle 3 meseca koji dan gore dole... nije da sam se ne znam kako obradovala,cak sam bila u fazonu joj Boze imam li u kuci u opste ulozaka i tampona. 😂




Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 43 44 [45]