RE: Crvenilo vulve kod devojcica (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


mila83 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.3.2015 10:55:03)

Nemam iskustva sa tim,ali mislim da bi imala temperaturu i verovatno bi mokraca promenila miris.




Mala Elena -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.3.2015 11:35:56)

Mokraca joj ima miris, ne uvek ali ima.. a T nema [sm=zmeden.gif] Pa jedino da zakazem ili odem na bolesnu stranu posto je manja guzva pa da uzmem uput za urin..




mila83 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.3.2015 11:40:44)

A da li si skoro menjala tretman,tipa kremu,sapun,vrstu pelena,maramicu..ili nesto u ishrani joj mozda smeta ,pa je mokraca jaca,kiselija,da tako kazem?




Leptiric123 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.12.2015 12:20:13)

Joj sad ovde kad isčitah uhvatila me frka, mojoj A se crveni nešto spolja već dva tri dana, i kad se kupa traži da se češka, ali nema drugi miris mokraće mokraća joj je preko dana kad češće piški skoro providna jer loče vodu kao kamila,a ujutru jedino žućkasta...dal može biti da je neka bakterija?




mila83 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.12.2015 23:43:50)

Leptiric,po tvom opisu, ne verujem da je neka infekcija.Jedino ako tako cesto piski zadnjih dana,mozda je prehladjena,pa joj se zato crveni,od cestog piskenja i brisanja.Mazes li joj neku kremu?




Leptiric123 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (8.12.2015 8:51:10)

Mazala sam joj cortinat al ništa posebno, piški normalno, često pije vodu i mokraća je skoro providna...sinoć mi drugarica kaže njenoj maloj se to dešava još gore jer ih u vrtiću ne brišu posle piškanja pa se zacrveni, dala mi da joj namažem sudokrem i daktanol pomešano, to je njoj preporučila dr...jutros nisam stigla da vidim imala sam 10 min da je obučem i izletim iz kuće pa ću videti popodne kako je danas.




Anarunika -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (8.12.2015 16:21:25)

Leptirić mislim da je u pitanj samo iritacija. Drži je ako možeš malo duže golu posle pranja. I probaj de je više opereš posle piškenja a i kakenja ,jer i papir može da iziritira sluzokožu. Nemoj da mažeš ništa mnogo samo one osnovne kreme za negu jer sve to može da iskomplikuje bezazlenu situaciju. A kolika je devojka,ne vidim na stikeru?




eca89 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 8:30:24)

Mojoj A., je sad često crvena pika, pogotovo kad dodje iz vrtića. Ja je obrišem, namažem bepanthenom i odmah se povuče. Međutim, sad ima poneku kao mrlju sekreta na gaćicama i to onako smrducka i pika joj ima miris.
Uradili smo urin, urinokulturu i krvnu sliku, sve je ok. Kad sam ovde dr rekla da joj uzme bris vulve, kao otkud to meni, nema potrebe, da ima nešto pokazao bi urin!

Sad je malo, malo slinava, pa mi je dr rekla da može biti usled pada imuniteta. Kad smo usle, odmah je rekla da je od pelena, kad sam joj rekla da mi nemamo pelenu nemamo više od 6mjes., samo se zamislla.
Ona se ne otima, ni kad je perem, ni mažem. Baš suprotno, mi dok smo pelene korisitili, nikad nije bila crvena, niti je imala onaj pelenski osip!

Mamike koje imate iskustva, javite se!




Anck Su Nmaun -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 8:56:19)

Jao ne znam sta bih ti rekla.
Mozda ih ne brizu dobro u vrticu pa se upali.
Moje od kada se same brizu ( znaci ne obrisu dobro) redovno se upale dole.
Probaj da je ispiras kamilicom posle kupanja.




Mala Elena -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 9:38:35)

Eco, pa zasto je odbila taj bris?
P ga je radila kod ginekologa kao manja, imala je neke bakterije, mali broj ali joj je savetovano da sedi u toploj kupki sa malo borne soli ( vise je to prah koji boji vodu u ljubicasto) .




Anck Su Nmaun -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 9:51:31)

Mislis hipermangan? Da i to je dobro.




Mala Elena -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 9:55:47)

E jeste, to je valjda drugi naziv... i ppomoglo je. Par dana topla kupka po 10-15 min. Samo je zeznuto sto bas mora da se vodi racuna jer ne sme da se proguta ta voda.
Trebala bi ona opet otici, imala je uporan ojed a urin i urinokultura su ok. Pa se bojim da nije opet nesto dole. Imala je uz ojed male bubuljice ..




Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 10:08:18)

Ako je sve u redu ovako onda bi trebalo da se odradi bris vulve. Znam letos da je i Sofi bilo ok. Ali kad sam.odradila bris vulve po savetu laborantkinje pokazalo je da ima gljivicu.




Mala Elena -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 10:13:30)

Pa eto Eco,trazi ti uput za taj bris!
Elena nema crvenilo ali se cesto ceska pa cu i za nju uzeti uput da se proveri.




eca89 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 10:15:22)

A, Sanjice je li se njoj ikako povlačilo kad je namažeš i opereš? Ili je stalno bilo crveno?
Idemo sad kući, pa ću je dole odvesti privatno, ako se nastavi!




Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.12.2016 10:31:16)

Eco, njoj stavise nije uopste bilo crveno. Zato ja nisam ni posumnjala na to. Pocela je malo da piski u gacice.




Dragica Draga -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (13.10.2017 13:40:45)

Kod nas se pojavi, ali sudocrem sve resi... kad se malo vise ukaki, ali evo ima dve godine- i svaki put joj perem guzu kad se ukaki, ali prosto se desi da se zacrveni.... brzo jako prodje, pa nisam puno zabrinuta




Sarav -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (13.10.2017 20:20:03)

Evo mi zaradili sad antibiotsku mast, danas je krenulo na bolje.
Perem i ja stalno svoje dete, ali eto, desi se. Inače sad smo uzeli drugu kremu i izbacili Sudo.




Dragica Draga -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (13.10.2017 20:29:06)

Znam naravno, to je vrlo osetljivo podrucje i iz raznih razloga moze da se desi, ne zavisi samo od pranja...
Samo da prodje sto pre maleno zlato!




Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (16.10.2017 11:14:27)

Sarav, nista nije strasno. To je vise od pada imuniteta.




Sarav -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (16.10.2017 12:52:50)

Sanjice, ispalo je da je zaista tako. Prošlo nam je crvenilo, a već sam razmišljala da joj uzmem urin.




Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (16.10.2017 12:59:53)

Vodi racuna. Nekad se to vraca. [sm=smiley13.gif]




Dragica Draga -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (16.10.2017 13:19:51)

Sve krece od pada imuniteta. Ja sam prva veoma osetljiva, i bas u tom podrucju, bukvalno cimosetim da sam slabija ili ako samo i na kratko idem bosa- odmah neko peckanje, i crvenilo. Zato mijim devojcicama ne dam da idu bose, i stalno ih za to opominjem.
Dobro je da je proslo...




Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (16.10.2017 14:17:14)

Dragice, ajde ti stavi tiker da vidimo kog su ti uzrasta deca.[sm=smiley1.gif]




Dragica Draga -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (16.10.2017 14:30:13)

Moze, samo da skontam kako se to radi 😁




Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>