RE: Crvenilo vulve kod devojcica (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (16.10.2017 14:31:46)

Evo upustva KLIK




krin 40 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:26:59)

Mojoj N se ovo desilo sa cetiri god.Ispostavilo se da ima gliste.Kad se tada nisam šlogirala nikad neću.Vukla je kerove po dvorištu gde ih vidi.Fuj




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:30:09)

Mojoj D je dr rekla da uradi briseve guze i analizu stolice jer ima povisene eozinofile i proteine u mokraci. Ona nema nikakve tegobe. Krin da li je tvoja mala imala proteine i eritrocite u mokraci?




krin 40 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:34:57)

Jeste draga..imala je.Ona je bila mala da skonta šta je svrbi.Nju je prvo počelo da svrbi oko čmara pa se proširilo dalje.Ali skontali smo tek kada se vulva zacrvenela jer na guzi nije bilo ništa vidljivo.Nego čovek uvek pomisli na sve ostalo.Gliste mi nusu bile ni na kraj pameti




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:39:02)

iskreno ja se sad nadam da su gliste. Jer ako nisu gliste onda su bubrezi. S obzirom da se ona ne cese, ne svrbi je guza nista se ne crveni i td nemam razloga da sumnjam na gliste ali se eto nadam da jesu. Popije terapiju i m svi sa njom i cao. nama treba potvrda od lekara da je zdrava da moze da trenira, I ovo sa urinom nas sad skroz zbunilo.

Nego jel terapiju onda pije cela familija? Kako to onda izgleda?

Da li ja smem posto sam trudna? Da li mozda znas to?




krin 40 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:41:41)

Mi ostali nismo morali da pijemo.Pila je samo ona.Mogu da budu gliste.Svrab i crvenilo se kasnije pojave kada se ozbiljno zapate.Nema ih na početku.Da li je u kontaktu sa nekim životinjama??




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:44:19)

ma da imamo kucu, i sad kad bolje razmislim od proleca je nismo tretirali protiv glista[sm=smiley5.gif] mislim moja voli zivotinje, macke pse nebitno gnjavi sve zivotinje ne samo nasu kucu.

Peremo ruke redovno ali otkud znam. Mislim ja sam bas hitler za pranje ruku a i kazem vec smo tri puta radili briseve guze i analizu stolice i uvek je bila "cista ko suza"




krin 40 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:47:57)

To je to..sigurno.I moja je vukla sve sto ide na četiri noge.Možeš da pereš ruke koliko hoćeš.Dovoljno je samo malo nepažnje[sm=smiley1.gif]




Dragica Draga -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:50:37)

Nasa rodjaka je imala problem isto sa glistama... dok nisu skontali da je to proslo je bas dosta vremena, secam se da je bila ocajna...




krin 40 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 8:52:25)

Nema tu razloga za veliku brigu.Sirup se popije i rešen problem




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 9:04:23)

ja se eto nadam posto mi jednom godisnje odradimo briseve i analizu stolice bas zato sto raste u okruzenju u kakvom raste da smo na vreme sve uhvatili. Odnosno ako su gliste onda je sigurno od nedavno. Ma jedva cekam cetvrtak da cujem rezultate




krin 40 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 9:08:08)

Javi obavezno.




Dragica Draga -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (17.10.2017 22:53:41)

Ako i jeste brzo ce se resiti, ne traje to kod nje toliko dugo




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.10.2017 11:04:45)

nemamo parazite odlepicu sta joj je? najlakse mi bilo da ima




Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.10.2017 14:36:50)

Gliste se lako zarade u vrticu.
Nego, Ljiso pitala sam te u razgovorima jel ste radile bris vulve?




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.10.2017 20:45:07)

nismo.Mislim ja zalutala u temu crvenilo vulve.Njoj se s vremena na vreme zacrveni ja uvece namazem i ujutru kao nova. Skapirala sam da se to desava u vrticu jer se tamo ne obrisu. Idu sami u wc i dal nemaju wc papir il sta ja znam u svakom slucaju se ne brisu pitala sam je. Kuci kad je sve je super, higijena na nivou i ni nema nekakvih problema. Tako da to crvenilo osim mene tj mame niko nije nikad video pa da nas posalje da radimo bris




Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (19.10.2017 20:50:12)

Ljiso, Sofiji nije bilo crveno a problem je lezao u tome. Ona je meni pocela da piski u toku noci. I ja sam odradila urin i pokazalo je da nije bas najbolje, a nema bakterija, Laboratkinja mi kaze da odradimo bris vulve. I zaista je problem bio u tome. Uz antibiotsku kremu je proslo.




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.2.2018 16:30:49)

evo mi ponovo imamo problem, ali sad vec traje. Sutra cemo urin da radim. Cak se ni ne crveni jako ali vidi se da prostite stalno izvlaci gace. Odjednom kaze sve joj gace smetaju. Nema jakog crvenila ali ona na kraju to sama iziritira jer stalno vadi gace.

Pa da pitam ovde. Kako se radi bris vulve? I sta ce mi on pokazati? I da li to mogu u bilo kojoj privatnoj laboratoriji da odradimo?

Znaci cak se ni ne crveni jako ali eto kaze pecka je i smetaju joj gace. Inace urin joj je ok boje i mirisa, sutra cu ga odneti eto za svaki slucaj.




lesica -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.2.2018 18:10:27)

Ljišo, ovde može u bilo kojoj lab, bukvalno samo malo površinski popnu štapićem.
Uglavnom bude neka streptokokna ili stafilokokna infekcija koja se lokalno leči antibiotskom kremom.

Inače, na žalost vrlo uobičajena pojava vrtićke dece.




Sanjica26 RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.2.2018 18:27:33)

Ljiso, samo trazis da odrade bris vulve. Oni imaju i taj stapic za bris. Ne oset_i dete nista.




Maslacak15 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.2.2018 18:41:25)

ja pre mislim da je verovatnija kandida. Tim pre sto je skoro pila antibiotike.....i onda daktanol ili nistatin ili bilo sta slicno. Ali proveri.




jess021 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.2.2018 20:56:22)

Ljiso, pa ja sam L sama uzimala bris. Kupis u apoteci stapic i 3 x predjes. Naravno, pazljivo i nezno:) To po savetu juvenilnog ginekologa. I odneses u bilo koju lab.




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.2.2018 21:11:26)

Ok hvala. Radili smo u higijenskom analizu stolice i briseve pre par meseci.
Maslacak je u pravu i ja sam pomislila na kandidu prvo i namazala je nistatinom medjutim ne pomaze.
Ona kaze da joj smetaju gacice. Znate kako na zenskim gacicama ima onaj preklop e to je navodno zulja i nervira. Ja joj inace peglam i gace a plus su uvek osusene u susari. Pri tom te gace smo kupili recimo negde na jesen. Nisu joj male ni velike i do sad joj nisu smetale. I da kazem ne crveni se tu nista posebno
Davala sam joj probiotik naravno. Ali prosto nista se ne resava. Pa da se uzme bris da se vidi. Sad vec i ja sumnjam na neke bakterije iskreno. Mada kazem nista tu nije crveno i ako jeste to je tacno jer ona da prostite izvlaci te gace non stop. Znaci uvece jpj namazem obicnom pavlovicevom i ujutru nema crvenila i onda u krug.sitra ujutru cemo to odraditi zajedno sa urinom pa cemo videti




Dora89 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.3.2018 10:21:03)

Čim je samo preklop svrbi, to je onda iritacija iznutra, između stidnih usana. Mi smo reagovali kao kod pelenskog ojeda, "Sudocrem" je sve rešavao! Nekad je i "Pavlovićeva" dovoljna.




Misha i Ljisha -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (7.3.2018 12:03:33)

Evo kad je dignuta tema da se javim. I dalje vadi gace [sm=smiley36.gif]
Izludjuje me to ali pokusavam da ignorisem. Uvece je stavljam bez gaca da spava. Kao da je malo "zaboravila" na taj problem s gacama pa ne radi tako cesto ali uhvatim je i dalje da vuce gace dole.

Kaze dr posto je urin uredan nema nista, da nema potrebe da radimo bris. Kaze videlo bi se u urinu bar nesto. Eto nisam pametna pa sam se sa dr dogovorila da ignorisem i da je ne opominjem jer kaze dr moze biti u fazonu i kao "tik" pa da eto to tako radi bezveze.





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>