RE: Crvenilo vulve kod devojcica (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


aniikica -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (3.7.2018 10:03:58)

Bobo,sad citam vas problem i ne verujem,jer i mi imamo isti vec godinama...Znaci nista zivo ne pomaze,i stvarno vise ne znam sta mi je ciniti..da li ste slucajno resili problem?




dunja RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (27.3.2020 21:16:28)

M se od juče pojavilo crvenilo, izgleda da kada je kaknula otišlo napred, a nismo odmah primetili.
I evo traje već 24h. Sad več počinje da me plaši, jer kod dr ne smemo.
Namazali smo Cicaplast ali sada mi se čini da nije trebalo.
Da li neko ima iskustva, šta raditi, šta koristiti?




aniikica -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (27.3.2020 21:26:18)

Kupite gentamicin mast, to ce joj ubaziti crvenilo sigurno.to i nama pomaze... Pozdrav 





Filadendronka -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (27.3.2020 21:50:28)

Dunja, mozes gentamicin slobodno, to su preporucili u Tirsovoj kad se desilo drugaricinom sinu. Njemu je bilo crveno, pa plus nateklo i u pola nocu su jurili u kliniku. 




Filadendronka -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (27.3.2020 21:55:29)

Zaboravih da ti kazem da moze da bude i od vece kolicine kreme za pelensku regiju. Samo je dobro operi, pa nezno i temeljno obrisi mekanim peskirom. Potom ide neka ab mast. Gentamicin znam da smete sugurno u tankom sloju, spolja. 




dunja RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (27.3.2020 22:30:18)

Hvala vam puno, puno!

Kupiću ujutru, šteta što nisam danas, bila sam u apoteci po maske.




Tiziana -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 0:07:29)

Dunja, Sudocrem. M9ja devojcicabje bas oset_ljiva. Sudocrem uvek resi problem





Khaleesi -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 8:53:02)

Jednom smo mi imali crvenilo, i dr je dala gentamicin. Mazali oko 7 dana ali nije pomoglo. Posle sam cula da treba rastvorom hipermangana da se ispera nekoliko dana i maze nesto da koza ne bude suva jer je te pelenske kreme suse zbog cink oksida i ostalog. Pa mi je u apoteci preporucila jekoderm. Prali smo rastvorom hipermangana i mazali jekoderm i proslo je, hvala Bogu nije se vratilo. Navodno se na sluzokozi napate neke bakterije i hipeemangan ih sredi, ali je bitno da kozq se ne susi... Ako vam pomogne super ♥️





dunja RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 22:55:30)

Dobili smo savet od dr Julke, da mažemo 2 puta dnevno (ujutru i u podne) gentamicin, prethodno pranje vodom i sušenje fenom,a uveče isto to, samo mažemo nistatin. Krenuli smo danas sa terapijom.
Nisam se set_ila da pitam za jekoderm dr Julku, ali ako ovo ne pomogne za par dana,, pitaću.
Jako gadno izgleda sada..




princezica1 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 23:01:16)

Ne bih se usudila da koristim fen zbog isusivanja koze. Cortinat nije pomagao?




Khaleesi -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 23:27:12)

Dunja meni je to sa fenom  malo strasno ka ne bih smela. Probaj hipermangan ako imas onakonroze rastvoris ujutru i uvece samo isperi pa je ostavi tako golisavu da se susne nekih 10 min i onda namazite tanak sloj.

Nama je to bas bas pomoglo. Ja sam bila u fazonu da taj hipermangan nema pojma ali on nekako ubija bakterije a ne steti kozu i pomaze... Posle 3 ili 4 puta mazanja je bilo mnoogo bolje




Khaleesi -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 23:29:47)

I sapun nemoj da koristis ili kupke oni iritiraju jos vise... 





jess021 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 23:31:20)

Dunja, slobodno sa fenom. Tako sam ja sa L kad se jednom ojela kao beba. Ispirala sa acidi borci, susila fenom i onda Sudocrem ili neku Mustelu, ne secam se vise koju. 





vonavoj -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 23:37:36)

Fen obavezno.stavis ruku pa preko nje fen..bukvalno izmedju prstiju da duva..





princezica1 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (28.3.2020 23:57:08)

Postupice po savetu pedijatra. Nisam znala za taj hipermangan da pomaze.




dunja RR -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (29.3.2020 0:33:24)

A kako tačno ispirate sa hipermanganom i acidiborici, jer nikada to nisam koristila?
Ja sam fen iz daljine, ali hvala vam, staviću ruku preko. Dr Julka je baš naglasila obavezno fen.

Ovo je prvi put da se ojela, tj. bilo je jednom na guzi, ali kada je bila malecka i prošlo je posle jednog mazanja sa cinkvitaminskom kremom veterinarskog zavoda, i od tada je koristimo, ali samo za guzu.




jess021 -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (29.3.2020 10:19:15)

Dunja, ja sam stavljala na tufer pa prebrisala, fen obavezno, samo sa daljine. Ja nisam stavljala ruku. 





Khaleesi -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (29.3.2020 23:19:14)

Nisam ni ja znala i nisam verovala. Meni je dr jednom davno to dala kada je bila beba pa je bas pocrvenela i kao sipas u kadicu kad je kupas i dok sedi dovoljno je. A sad je ili u vrticu lose obrisana, ili je nesto drugo napalo, bris nam nisu radili, pa je dala gentamicin ali nije delovalo. Posle samo hipermandan i jekoderm i proslo. Mi smo ispirali posle tusiranja u bokalu razmutis i isperes. 





Tiziana -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (30.3.2020 9:32:33)

Ja sam prskala Oktanisept, pustim da se osusi i onda Sudocrem i stvarno se uvek smirivalo. Ona i sad ima problem, cim se u toku dana lepo ne brise, odmah bukne. I dalje koristimo Sudocrem, jedino sto joj ne prskam Oktanisept. 





Filadendronka -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (30.3.2020 12:05:41)

Kh, gentamicin je ab mast, a jekoderm je riblje ulje koje se inace cesto koristi kod opekotina i za regeneraciju koze. Dr Julka je M dala kombinaciju ab masti i kortikosteroida za lokalnu upotrebu. To ce joj 99% resiti problem. Moje dete je alergicno na Sudocrem, neverovatno, ali istinito. 




Khaleesi -> RE: Crvenilo vulve kod devojcica (30.3.2020 12:31:15)

Znam da je ab mast 😋 ja sam samo napisala kako smo mi to resavali. Ako se resi tako super. Nama is prve gentamicin nije nista pomogao..... 





Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 6 [7]