RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


mama krava -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (15.4.2016 12:58:22)

Ali mislim da neću pristati na ostanak. Ne bih da je traumiram. Potpisaću za izlazak...ako u opšte bude potrebno.

Jaoooo, deco šta nam radite!

E, da stigli rezultati mokraće, ima malo bakterija, ali mislim da nije iz mokraće nego da je bris problematican.




branki* -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (15.4.2016 13:07:20)

Uh,mk,sad citam ovo sto si pisala..bas bedak,kud sad i to,ja bih se istripovala samo tako.je l se zali da je boli nesto,je l je boli kad piski?aj,javljaj nam situaciju,drzimo palceve[sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




jess021 -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (15.4.2016 14:05:41)

MK, javi sta je bilo, iskreno se nadam da je bezopasno i prolazno.
Mogu zamisliti koliko brines[sm=smiley13.gif]




mama krava -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (15.4.2016 21:17:16)

Samo na brzaka da javim da je najverovatnije infekcija u pitanju. Radili su joj sondiranje vagine i nalaz je negativan tj nema krvi, tako da 99.99% nije menstruacija. Sad cekamo briseve,




dunja RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (15.4.2016 21:34:14)

MK, nadam se da će se infekcija brzo srediti, grliša za vas [sm=smiley31.gif]




eca89 -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (15.4.2016 21:41:55)

Mk, velika grlisa[sm=smiley31.gif]!




choopa choops -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (16.4.2016 0:10:45)

[sm=smiley20.gif]




IvanaSK RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (16.4.2016 11:23:32)

MK, drzite se, nek prodje sto pre!




mama krava -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (22.4.2016 15:43:26)

Ja samo da javim da je bris vulve pokazao prisustvo ešerihije, ali u malim količinama, pa nismo ni dobili lek. Ali njoj se smirilo srvenilo i nije više krvrali hvala Bogu.

Kao da pratimo i da se javimo ukoliko se ponovi krvarenje.

Najverovatnije je infekcija izazvala krv i da je kod dece u predškolskom uzrastu simptomatično da se zbog brisanja posle nužde javljaju ovi problemi.





lesica -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (22.4.2016 23:05:23)

MK, dobro je da nema veze sa prevremenim pubertetom. Jako mi je drago zbog toga ( ne i zbog druge muke)

A infekcije kod šmizli... uhhh pa to je čini mi se nemoguće izbeći po našim vrtićima, par wc šolja na ogroman broj dece, i eto zabave [sm=smiley13.gif]




BubaBubica -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (24.7.2016 10:01:11)

Mojoj starijoj ćerki se opet povećalo tkivo na levoj dojci. Pisala sam već ovde da joj se pojavljivalo to, ali se tako i povuklo. Sad opet, i to samo leva i očigledno joj se uvećala i bradavica, kao da je nabubrila. Naravno boli je na dodir. Nije crvena.
Sutra ću da je vodim pedijatru da on kaže svoje mišljenje. Ja se sećam da su i meni tako u par navrata se pojavljivale 'bolne kuglice' na dojkama i tako i nestajale. Ona nema drugih naznaka puberteta, osim što je počela da se inati ko pubertetlija [sm=hudicek1.gif][sm=smiley36.gif]
A opet, ko zna, da li to zavisi i od toga što je ona stvarno zrelija i odgovornija od njenih vršnjaka, a i među najvišima je u generaciji. Rekla mi je kad su ih merili da je bila odmah druga posle najvišljeg u odeljenju.




Dora89 -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (7.3.2018 12:30:45)

Mislim da mora da ima i drugih znakova puberteta, inače grudi mnogu biti veće i kod punačke dece. Ali i kod punačke dece ranije počinje pubertet. U svakom slučaju, treba više znakova.




Misha i Ljisha -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (23.5.2020 22:37:58)

Ne znam gde bih pisala pa cu ovde. Naime D mi se pozalila da je boli desna sika. I ja pipnem a ono kao kamen tvrdo. Da li je to ulazak u pubertet. Istraumirah se veceras. Srecom sutra dolazi u goste moj ginekolog cija je subspecijalnost endokrinologija pa cu odmah s vrata da ga angazujem da je pregleda. Bas me sad to brine. A opet i za pubertet mi je rano. Ona je tako jako detinjasta. Ona uopste nije zrela spram svojih vrsnjaka ima samo 7 i po god. Jao bas sam se zabrinula





Mirko Svirko -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (24.5.2020 9:25:52)

Ljiso,  javi sta kaze dr.


Ja sam npr bila u tom prevremenom pubertetu. Rano je bio j prvi ciklus  (10 god).A cerka mm iz prvog braka je sa 8 i po. I ssda ima 10 god i vec su i grudi krenule..




vonavoj -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (24.5.2020 9:29:34)

Ljisho,tako je i drugarica vodila njenu malu na Institut,mislila da je rano,sve je bilo ok...

I evo sad je drugi razred i krenule su obe sisice,i njena mama je dobila u 5om razredu...od trenytka kad krenu grudi do dobijanja prodje 2godine,tako su joj rekli.Kad si ti dobila?




Misha i Ljisha -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (24.5.2020 9:36:59)

Ja sam dobila raspustu izmedju sestog i sedmog. To mi je bila trauma. Pa ne mogu da zamislim da dobije z dve godine. To mi je tako strasno





Sanjica26 RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (24.5.2020 9:43:15)

Nema veze Ljiso sa time da li je detinjasta ili nije. Ima veze sa time kako se kod nje sve razvija. Devojcice sad ranije ulaze u pubertet. Svakako pitaj dr. Moja sestra je vodila cerku prosle godine kod dr jer je njoj krenulo sve po malo. Ona je svoje vrsnjake presisala u visini. Skoro i mene😀





vonavoj -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (24.5.2020 9:57:28)

Moja T je visoka skoro 147,ali nema jos naznaka..ni maljavosti..ima 31kg..

Ali zaovina mala ima vec,ona je oko 140 i ima 37kg..




Maslacak15 -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (24.5.2020 10:48:51)

ja mislim da to ako se desava promene su sistemske i vidljive na celom telu. Ako ima samo jedno mesto koje je bolno i tvrdo mozda je nesto drugo, upala nekog kanala neki limfni cvor lupam i nagadjam. Ocu reci sacekajmo sa zakljuccima. Svakako ne mora da znaci da je bilo sta strasno, ali sigurno da treba konsultovati lekare.

Ja sam dobila relativno rano sa 10 i 8 meseci., u cetvrtom razredu za prvi maj bila sam mislim druga u razredu koja je dobila. Po koju dlaku sam imala vec sa 8 ali tipa bukvalno jedna. Nisam bila teska ali sam bila bas ogromna celo detinjstvo. Takva ce izleda biti i moja Ana, jako je visoka evo vec ima 95 cm sa 26 meseci svi se sokiraju kad kazem kad je rodjena.
Imala sam skoro 140 kad sam krenula u skolu i vec u petom razredu 170! Ali sam bila strkljasta. Onda sam dobila i naglo usporila sa rastom i tada su stigli kilogrami. Iako ja nikad nisam bila debela ali do 10 godine, valjda sto sam tako brzo rasla sam bila pre mrsava.




Ivanka 75 -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (24.5.2020 18:30:24)

Ljisho, sta kaze doktor? 




Iscrpljena -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (12.10.2020 19:43:01)

Pozdrav svima na temi! 

Molim Vas da mi kazete kako izgledaju normalne dlacice na telu devojcice od 2,5g? Koje su boje i kako izgledaju .... 




emicaa -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.10.2020 11:01:04)

Iscrpljena ja ako se dobro sjecam moja sa dvije i po godine nije inala mnogo dlacica,i onako svjetle.Vise neprimjetne





Iscrpljena -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.10.2020 11:33:07)



IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Iscrpljena ja ako se dobro sjecam moja sa dvije i po godine nije inala mnogo dlacica,i onako svjetle.Vise neprimjetne




Pa mojoj su se pojavile ne znam ni ja kad ali znam d asam odjednom primetila,sad se obracam jer sam iscitala temu zbog sestricine od 7 godina a onda ukapirala da sam potisnula brigu o mojoj sa dve i po. Ona ima blede,da, neprimetne,ali ima ih po potkolenicama i na genitalijama. Vidi se kad se kupa,kad je mokra,ovako se ne primete uopste.




emicaa -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.10.2020 11:56:39)

Po genitalijama mi je cudno,moja djevojcica ima 7 godina ali jos ih nema tu.Ali noge su joj sad cupave,i onako vec su tamnije





Iscrpljena -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.10.2020 12:21:39)



IZVORNA PORUKA: emicaa RR

Po genitalijama mi je cudno,moja djevojcica ima 7 godina ali jos ih nema tu.Ali noge su joj sad cupave,i onako vec su tamnije




Pa zato sam se i zabrinula. Inace je bas mrsava,a puno jede. U procesu smo i ispitivanja alergije na hranu...gluten,mleko... Imamo problema sa varenjem...trenutno cekamo rezultate sa IMD. I sinoc procitam celu temu zbog sestricine i zabrinem se.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>