RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (Puna verzija)

Forum >> [Dete] >> Deca >> Zdravlje deteta



Poruka


emicaa -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.10.2020 13:06:15)

Imamo ovde jednu divnu doktoricu,mozes postaviti i njoj pitanje.Sigurno ce imati pravi savjet


pitajte pampers pedijatra




jabudic -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.10.2020 13:31:47)

Moja L ima 5 godina, ima bas cupave noge, sreca plava je pa se dlake mnogo ne vide, ali dolje nisam primjetila bas nikakve dlake.





Sanjica26 RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 10:58:56)

Evo mene ovde. Sofija se požalila da je boli desna dojka na dodir. Opipala sam joj i kao da su pocele da se formiraju grudi. Bas je rano da sa sedam godina krene. Sutra idem kod dr i ako ona misli da se saceka, po uput. Nije mi za cekanje. 





emicaa -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:00:59)

Sanjice kao sto sam napisala,ne bih ni ja cekala.Sa 7 godina je bas rano.Ne razumijem sta doktorica ceka




Sanjica26 RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:05:36)

Mene intereresu zasto je bitna krivulja rasta? Merila je i rekla da je od letos dosta porasla. Ukupno devet i po cm. Sad je 33.5. I to je jedan od pokazatelja. 
Ne razumem se. Ali ono sto mi je ispricala ne sviđa mi se. Ako primetite da je boli glava, ledja, da jos porastu grudi, krvarenje obavezno dođite. Ja ne zelim da cekam da dodje do toga. Necu mirno spavati. Uhvatila me je nespremnu. 





Misha i Ljisha -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:23:45)

Sanjice nasa dr je ovako letos nama objasnila. Kaze par godina pred menstruaciju. Eto neka budeni sa 10 (mada se ja nadam da nece bas tako rano) s vremena na vreme se aktiviraju hormoni. Krene jedna sika da boli pa prestane (D prestala da boli letos smo imali taj problem). Pa krene znoj da se oseca pa prestane. Kod nas bas tako bilo ja joj uzela sebamed rol on da maze ispod pazuha posle kupanjja. Sad idemo na sistematski pa cemo dalje videti. I ja sam nekako bila u panici ali D nema maljavosti ali izgleda kao da su sike pocele da rastu

 Iskreno svi smo u porodici i s jedne i s druge strane sisate zene. Genetika je genwtika. Ne mogu njoj poceti grudi da rastu sa 12 i odjednomda budu ogromne. Ja sam sa 12 vec bila najsisatija u razrwdu. Strasno. Tako da pored svega mislim da nema mesta panici




Sanjica26 RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:27:26)

Ljiso, sve je meni to jasno. I nisam panicila za T. Ali za S mi je rano. Sedam godina je rano, zar ne?
Nista drugo kod nje nije drugacije, osim grudi. Hocu da mi neki strucnjak kaže da je sve ok, da je to sve normalno. I ne brinem se ja toliko ni za grudi, nego sta se desava sa hormonima u njenom telu tako rano. [sm=smiley13.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:36:29)

Znam i meni je rano. Kazu pubertet pocinje sad s 8 godina. Strasno. 





Sanjica26 RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:42:06)

I ako mi ne da uput, ja planiram da je privatno odvedem. Samo da mi neko kaže da li neko radi privatno u Bg-u, a da je deciji endokrinolog.




bubulence -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:43:41)

Rano jeste ali je tako .. Emi su sa 8 god pocele da se primecuju grudi, onako malo. Znoji se dosta, zapravo oset_i se tako da vec vise od godinu dana redovno koristi dezodorans ili stik. Dlačica ima brdo,pazuh brije od letos.  O ponasanju da ne pricam. Pricala sam sa dr,smatrao je da nema potrebe za daljim pregledima jer je danas uobicajena pojava za taj uzrast. A onda sam posmatrala njene drugarice,skoro sve vec imaju mala ispupcenja na grudima 😁, mame kazu da isto pocinju da koriste dezodoranse zbog neprijatnog mirisa,o dlacicama nismo  pricale





emicaa -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:46:12)

Boze Ljiso kolko si luda 😂

Ja se sjecam da su mojoj drugarici sa 8 godina rasle.Njoj su sa 14-15 bile velike kao moja glava(ne ismijavam,samo poredim)




Sanjica26 RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 11:54:12)


IZVORNA PORUKA: bubulence

Rano jeste ali je tako .. Emi su sa 8 god pocele da se primecuju grudi, onako malo. Znoji se dosta, zapravo oset_i se tako da vec vise od godinu dana redovno koristi dezodorans ili stik. Dlačica ima brdo,pazuh brije od letos.  O ponasanju da ne pricam. Pricala sam sa dr,smatrao je da nema potrebe za daljim pregledima jer je danas uobicajena pojava za taj uzrast. A onda sam posmatrala njene drugarice,skoro sve vec imaju mala ispupcenja na grudima 😁, mame kazu da isto pocinju da koriste dezodoranse zbog neprijatnog mirisa,o dlacicama nismo  pricale





Bubi, nista se to kod Sofi ne desava.

Evo rekla mi je dr, S druga majka da je rano. I da treba da je vodim kod endokrinologa




bubulence -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 12:51:25)

Nas dr je rekao da joj ne dajem piletinu (ako je kupujemo) jer je ona prepuna hormona. Sve ostalo da pratimo . Opet kazem, jesam se zabrinula ali kada uporedim sa ostalim devojcicama njenog uzrasta ne vidim veliku razliku.





Sanjica26 RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 13:48:37)

Bubi, i nama je rekla da odmah izbacimo piletinu, suhomesnato (koje dajem provereno) i pastete koje im ne dajem. Budi pametan. Ovo odrastanje je zaista za brigu. 





bubulence -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 14:39:44)

Moje devojke suhomesnato jedu samo nase,domace. I to sada ne jedu mnogo,povremeno za dorucak, pastete ne jedu (osim kada smo na moru,znaci 3 god nisu jele 😁). Tako da mislim da to nema mnogo veze sa ishranom, naravno treba obratiti paznju ali je jednostavno takvo vreme. Ranije sazrevaju, ulaze u pubertet, desavaju se promene. Ali, uvek je bilo dece koja su naprednija od druge, koja udju ranije u pubertet. U osnovnoj sam imala drugaricu koja je u trecem razredu dobila menstruaciju, jedna je u četvrtom vec uveliko nosila brushalt_er. Dok smo mi svi jos bili deca...





Ana RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 14:43:54)

Sanjice, vidi sa Lesicom, ona vodi Lenku odavno na kontrole zbog prevremenog puberteta.





Sanjica26 RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 14:47:18)

Anci, sve vreme se dopisujemo u grupi, a tebe nema😁





Ana RR -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 16:33:20)

Hahaha da nisi rekla ja ne bih ni provalila da mi je grupa na mute od juče [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 17:08:28)

Mi se vracamp od dr. Kaze dr da je i visa i teza nego za svoj uzrast ali da uzevsi to u obzir sve je ok. S obzirom da nema nikakve maljavosti ona nista ne bi proveravala. Smatra da je malcice  prosto salce. Inace dr mi je rekla da se po najnovijim istrazivanjima utvrdilo da nije toliko ni do hrane vec bas do tehnologije. Kaze direkt vezano za hipofizu i vizuelni utisak dece. Znaci ekrani nas i na taj nacin unistavaju. 





Tiziana -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 18:02:44)


A koliko Ema ima godina sada? 
IZVORNA PORUKA: bubulence

Rano jeste ali je tako .. Emi su sa 8 god pocele da se primecuju grudi, onako malo. Znoji se dosta, zapravo oset__i se tako da vec vise od godinu dana redovno koristi dezodorans ili stik. Dlačica ima brdo,pazuh brije od letos.  O ponasanju da ne pricam. Pricala sam sa dr,smatrao je da nema potrebe za daljim pregledima jer je danas uobicajena pojava za taj uzrast. A onda sam posmatrala njene drugarice,skoro sve vec imaju mala ispupcenja na grudima 😁, mame kazu da isto pocinju da koriste dezodoranse zbog neprijatnog mirisa,o dlacicama nismo  pricale








emicaa -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 18:29:26)

Tiziana,Emilija je u julu napunila 9.





Tiziana -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 18:53:48)

Ona je godiste moje cerke.

Mojoj devojcice su pocele grudi da se malkice vide.. Od letos. Inace ima tamnu kosu i maljava je, ali ispod pazuha jos uvek nema nista niti smrdi kad se oznoji. Ja sam se bila malo zabrinula oko tih grudi, ne secam se kad je meni krenulo. Svakako je jos uvek nista ne boli. Ona je visoka, u jednom trenutku se bucnula letos, ali se sad izvukla.. 




bubulence -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 20:36:49)

Da, napunila je 9. Ema je isto dosta visoka, i buckasta je. Nije gojazna ali je ima . Mislim da to nema mnogo veze, njena najbolja drugarica je bas malecka,niza od Eme mozda i za dve glave (jako su smesne kada su zajedno), i nju je mama vodila pocetkom prosle god kod endokrinologa zbog grudi i znojenja... Isto im je samo receno da izbace piletinu i to je to... i da uzmu stik koji nije mnogo agresivan





jess021 -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 20:37:44)

Bubi, sto se tice mirisa ispod pazuha moze da koristi sodu bikarbonu, sigurno je naibezbednija





bubulence -> RE: Prevremeni pubertet kod devojčica (13.1.2021 20:53:09)

Ja sam uzela stik od aloe, nema miris, nema nikakve reakcije a stvarno se manje znoji. Mada moze peobati i sa sodom, nije mi palo na pamet





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>