cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Divljac u trudnoci!!!Da ili ne???

clock-img

09.12.2009, 21:44

clock-img

gagins

pencil-img

680

E ovako,imam pitanje,da li trudnice mogu jesti meso divljaci?
Ja ne vidim neki razlog zasto ne bi,ali moja okolina je podeljenog misljenja,a ja kao i svaki mesozder ne biram narocito.To pitanje nikako da postavim lekaru,mada mislim da je pomalo i glupo!
Zanima me vase misljenje!!!

clock-img

09.12.2009, 21:49

clock-img

LillyT

pencil-img

3918

Pitala bas momka, on nije za to jer ne postoji nikakva kontrola pesticida koji ostaju u mesu divljaci, a tu ima svega. E sada, on bas dosta pazi na kvalitet hrane (pogotovo mesa), pa nekada mozda malo i pretera (ali je meni krvna slika odlicna), tako da za sada jedno ne. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

clock-img

09.12.2009, 23:55

clock-img

Anoniman

Ja zaista ne vidim razlog protiv. Ako se brines, odnes meso kod veterinara, kao kad je svinjokolj, urade se analize i mirna si. Ako bas volis divljac. Ako ti ne fali bas onako, trudnicki, a imas bilo kakve sumnje...onda sacekajuser posted image

clock-img

10.12.2009, 08:24

clock-img

Anoniman

Ja sam jela divljač u trudnoći. ne svaki dan jer nisam baš ljubitelj, ali ako mama spremi - jedem i ne pitam (samo da ne moram da kuvam). Moj tata je lovac, jedem divljač od kada znam za sebe, pa sam jela i u trudnoći.

clock-img

03.04.2016, 13:52

clock-img

marinic

pencil-img

66

ja je nisam jela u trudnoci, nekako se plasim te vrste mesa, nije provereno, a i iskreno nisam
bas neki ljubitelj tog mesa, ali ga svakako ne bih bas preporucila u trudnoci

clock-img

02.12.2017, 00:58

clock-img

Srecko47E

pencil-img

4590

Ne.
Birati bolje kontrolisana mesa.
Makar za vreme trudnoce

clock-img

27.04.2018, 23:13

clock-img

jagodp

pencil-img

143

Ma kakva divljac, ja nikada ne bih rizikovala, n ribu nisam smela u restoranu da narucim! Bolje provereno nego rizik, barem po meni!

clock-img

27.04.2018, 23:14

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Slazem se. Ne bih se usudila zaista.

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

08.08.2018, 07:50

clock-img

mama ivane

pencil-img

1902

Nikako nebih jela divljac , neka hvala nerizikujem samo provereno, a i nisam veliki ljubitelj mesauser posted image

clock-img

08.08.2018, 07:53

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

U prvoj trudnoci sam toliko sve jela da mislim da mi se osecaj sitosti apsolutno izgubio user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

08.08.2018, 07:54

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537


IZVORNA PORUKA: mama Jo

U prvoj trudnoci sam toliko sve jela da mislim da mi se osecaj sitosti apsolutno izgubio user posted image



Ups pogresna tema.
Nisam jela divljac jer ga ni ovako ne jedem.

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

02.10.2020, 20:38

clock-img

mikica88

pencil-img

2180

Kod sestre i zeta smo skoro jeli gulas, mislim da nema bojazni, taj gulas se sprema 4 sata i kuva i krcka jako dugo.