cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Kasnija osetljivost nedonoščadi

clock-img

30.03.2009, 10:27

clock-img

Anoniman

Pročitala sam negde na internetu da nedonoščad kasnije u životu imaju zdravstvenih problema. Naravno, ne mora biti pravilo, moj brat je nedonošče i zdraviji je 10 puta od mene, a mene je mama prenela.

Iskustva?

clock-img

30.07.2010, 22:16

clock-img

goda

pencil-img

409

Moj suprug je nedonošče i hvala Bogu zdrav. Malo sitnih problemčića tipa glavobolja od premora ili koleno od trčanja,ništa specijalno što bi se moglo povezati sa činjenicom da je ranije rođen. U svakom slučaju to nas manje više sve muči (glavobolja i sl.) bili nedonoščad ili ne.

clock-img

30.07.2010, 22:19

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

E ovo je nesto sto me najvise plasi. Beba je jos mala pa mi nemoze niko nista reci, ali samo da poraste i da bude sve uredu.

clock-img

20.10.2010, 11:12

clock-img

Olga75

pencil-img

20591

Imam je da kazem nesto i na ovu temu user posted image . Moj muz je nedonosce i rodjen je u 32- goj nedelji ( inace je bila 1964 - ta godina ) . Do danasnjeg dana nije imao nikakvih zdravstvenih problema cak je  zavrsio  dva fakulteta.

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

31.01.2011, 22:45

clock-img

babytaya

pencil-img

5

IZVORNA PORUKA: dijana1

E ovo je nesto sto me najvise plasi. Beba je jos mala pa mi nemoze niko nista reci, ali samo da poraste i da bude sve uredu.




Draga dijana,nemas cega da se plasis,i ja sam pre 6 godina rodila devojcicu od 1500g.Danas je to prava curica koja ni u cemu ne zaostaje od svojih vrsnjaka,i cak je zdravija od polovine njih(mislim na prehlade koje kod nje nisu tako ceste kao kod druge dece,a i pregura ih vecinom i bez antibiotika)
Inace od mnogo ljudi sam cula da su nedonoscad jako inteligentna deca sto potvrdjuje i primer supruga olga75.
Veliki pozdrav!!!

clock-img

31.01.2011, 23:32

clock-img

dijana1*

pencil-img

9126

Babytaya user posted image
Sve je sada lako reci ali u trenutku kada prolazis kroz pakao svasta ti prolazi kroz glavu, kod nas je bas bilo komplikovano. Ocena na rodjenju je bila 7/3 user posted image to je jako niska ocena user posted image
Ali moj nemirko sada ima 8 ipo meseci i pravi je zvrk, vec 15-tak dana puze, poceo je da se dize, a mama se sve manje brine i uziva u svojoj bebici user posted image
Do njegovog 6-tog meseca je bilo neizvesno i guravo a onda samo preko noci je zivnuo user posted image
Koliko samo prolivenih suza i neprespavanih noci, ne zelim vise ni da se secam user posted image

clock-img

02.02.2011, 22:49

clock-img

babytaya

pencil-img

5

Dijana,
nasa ocena je bila 5/7...user posted image !
Htela sam samo da ti kazem da ce sve to ubrzo proci,i moci ces u miru da uzivas u svojoj bebici.
Suze i neprospavane noci moze da razume samo neko ko je bio u slicnoj situaciji.
Ljubi bebicu i uzivaj u njoj!!!user posted image

clock-img

21.12.2011, 15:09

clock-img

maja123

pencil-img

1

jel mozda zna netko jel ima negdi članak o izljevu krvi na mozak kod nedonoscadi?user posted image

clock-img

21.12.2011, 15:19

clock-img

Olga75

pencil-img

20591

Maja 123 dobrodosla user posted image
na nasem forumu nema tema o cerebralnim krvarenjima kod nedonoscadi  user posted image
ali mozes da je otvoris i da opises svoju situaciju pa ce se sigurno javiti neki korisnik koji ima iskustva


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

12.03.2013, 00:35

clock-img

liliana

pencil-img

4820

Ovo je jedna velika zabluda. Moj brat je rođen kao nedonošče, u poslednjoj nedelji 6.meseca. Imao je 1100gr na rođenju, a do uveče je spao na 850gr. Tu kilažu je "držao" skoro 2 meseca-ništ anije napredovao. Sada ima 33 godine, visok je 190cm i nikada nije bio bolestan (ukoliko se ne računaju sitnije prehlade). Samo je jednom u životu primao injekcije.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

clock-img

15.01.2019, 05:48

clock-img

garen123

pencil-img

2

to nije nužno istina. Morate zavisiti i od ishrane za bebe

clock-img

01.03.2019, 14:24

clock-img

Sanidej

pencil-img

1877

Zavisi u kojoj nedelji trudnoce je rodjena beba, tj stepena razvoja organa