writing-img

Kortikosteroidi u lečenju deteta

clock-img

11.04.2009, 01:08

clock-img

Anoniman

Luka je kao mali dobio više puta kreme sa kortikosteroidima... za mazanje obraza, za mazanje predela ispod pelene (uz naglasak: ni slučajno na jajca!)... Uvek je bilo naloženo da maže svega par dana (3-5).
Nije mi se to tada sviđalo, ali nisam imala izbora.

Šta vi mislite o tome?

clock-img

11.04.2009, 01:13

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Svi ti kortiko preparati istanjuju kožu zato se koriste kratko i kad se mažu na otkriveni deo tela nema sunčanja jer ostaju bele fleke!!!!!

clock-img

11.04.2009, 01:21

clock-img

Anoniman

Da to znam, čak su mi dali i nešto za ujede, ne bih sada da lupim, bila je nestašica Fenergana, pa su mi dali nešto, mislim Synopen... i kada se njime maže ne sme se na sunce. 

clock-img

22.06.2010, 00:51

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

Meni uopšte nije jasno zašto svi lekari kažu da je Elocom blag i da ga zato mogu koristiti deca i trudnice. user posted image
I ja sam ga koristila ali on uopšte nije blag, naprotiv.... spada u kortikosteroide jakog dejstva. user posted image


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

22.06.2010, 11:21

clock-img

mihi

pencil-img

4968

Ne znam šta misliš kada kažeš jak. Ali Elokom ima najmanje neželjenih dejstava u odnosu na druge kortiko kreme. Šering je napravio preparat za koji kažu da stvarno ima najmanje nuz efekata .

clock-img

22.06.2010, 11:25

clock-img

lanajelena

pencil-img

7467

Dusan ima sitne bubuljice po licu i jetrva mi kaze da mazem elokom njima se odmah povuklo,odem u apoteku i zena me ubedi da to nije nimalo naivno i da ako dodje do nekih ne zeljenih efekata nece mi biti prijatno kad bi ga odvela u dz,nesme doci u kontakt sa ocima,ustima,tako da sam od toga odmah odustala

clock-img

22.06.2010, 11:32

clock-img

ivak

pencil-img

115

Moja Ivana ima ekcem od rodjenjai kad se to prosiri moram da joj koristim kortiko kreme i koristimo Elocom,od svih kortiko na trzistu on ima najmanje nuspojava ali ako nemora netreba ga mazati na lice ili to raditi uvece u tankom sloju .

_____________________________

"Život ne znači čekati da oluje prođu...Život znači naučiti kako plesati na kiši."

clock-img

22.06.2010, 11:38

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: mihi

Ne znam šta misliš kada kažeš jak. Ali Elokom ima najmanje neželjenih dejstava u odnosu na druge kortiko kreme.



To je i meni dermatolog rekao kada mi je prepisao za lice u trudnoći.

clock-img

23.06.2010, 15:09

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

Možda ima manje nuz efekata ali je i dalje jak, a šta mislim pod tim? Pa kortikosteroidi za lok. upotrebu se dele u četiri grupe prema stepenu jačine, a Elocom spada u III grupu tj. kortikosteroide jakog dejstva.



_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

07.03.2018, 13:51

clock-img

Dora89

pencil-img

3151

Da, ali neželjeni efekti su manje izraženi što je manja površina kože na koju se daje, i manje su izraženi nego kad se daju tablete ili injekcije.

clock-img

07.03.2018, 13:54

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

A sta moze da se desi kozi ako se koriste kreme sa kortikosteroidima?

_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

07.03.2018, 13:56

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Mi smo bili na pulmikortu...
Mama jo, ne znam tacno ali znam da ne sme...

clock-img

07.03.2018, 13:59

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

Znam da istanjuje kozu, mogu da ostanu neke fleke na kozi...
Iz kojih razloga ste vi koristili ME?
Mi smo sa J.jedva izbegli, iako je imala ozbiljan ekcem pri rodjenju...

_____________________________

,,Carpe diem"