writing-img

Urinarne infekcije kod dece

  
clock-img

22.02.2012, 07:54

clock-img

Anoniman

Drage moje, treba mi pomoć.

Koji su prvi simptomi urinarne infekcije?

Nevena je juče preplakala dan, bila sam ubeđena da je zbog zuba jer ima otok na desnima gde treba da izbije zubić, više ne češe nego drapa desni glodalicama, juče je i rukama češala donju usno... Međutim jutros je raspakujem i vidim žut urin u peleni i oseća se miris pomalo čudan... Prvo što sam pomislila - da nije urinarna infekcija...

clock-img

22.02.2012, 09:10

clock-img

mama76

pencil-img

131

gae prvi simptom je urinarne infekcije je temperatura preko 39,povracanje,kod vece djece zale se na bol pri mokrenju,a cudan miris moze biti od hrane koju je jela,ako je pila nesto sto nije koristila do sad pa cak i ako je pila manje tecnosti juce,jer se urin onda koncentruje pa se samim tim pojacava i miris.Malo vode i caja i vidjeces dalje sta ce biti.Ako budes i dalje sumnjala odnesi urin na analizu,mada ne vjerujem da je infekcije bez temperature

clock-img

22.02.2012, 11:16

clock-img

Anoniman

Već druga pelena je bila ok, ali sam ja ipak odnela urin da se uradi urinokultura, pa ćemo da vidimo.

Dr kaže da je verovatno samo koncentrovaniji urin ali da se često javljaju urinarne infekcije bez temperature i nekih posebnih simptoma, pa nisam htela da rizikujem.

< Poruku je uredio gae_gr -- 22.2.2012 11:20:01 >

clock-img

22.02.2012, 11:18

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

a šta je juče jela/pila?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

22.02.2012, 11:21

clock-img

Anoniman

Normalno je jela i pila ko i do sad, samo se ne sećam koliko je količinski vode popila, al pošto bali i slini i đipa dok se ne preznoji može biti da je izgubila više tečnosti nego inače.

clock-img

22.02.2012, 11:23

clock-img

Jeca*

pencil-img

8145

a mozda je sekret iz nosa, ako je slinava....
pitam te sta je jela/pila jer cvekla, sargarepa...mogu da daju drugu boju mokraće.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

clock-img

22.02.2012, 11:36

clock-img

Anoniman

Uglavnom urinarnu infekciju prate visoke temperature koje se tesko skidaju .. Nadam se da je sve ok user posted image

clock-img

22.02.2012, 11:39

clock-img

Anoniman

To znam, nije jela nista od toga sto boji urin. Samo se nadam da ce me zvati sutra iz laboratorije da mi kazu da nije nista.

clock-img

22.02.2012, 11:49

clock-img

Anoniman


IZVORNA PORUKA: ribizla

Uglavnom urinarnu infekciju prate visoke temperature koje se tesko skidaju .. Nadam se da je sve ok user posted image



Mene brine to što su mi obe dr rekle a i treća pedijatar koja se jutros zatekla u privatnom domu zdravlja kad sam predavala urin da kod dece zna da se pojavi urinarna infekcija i bez temperature i nekih posebnih znakova. Al šta je tu je, čekamo rezultate, ako mi srčka u međuvremenu ne otkaže posle celog cirkusa u poslednja 3 dana.

clock-img

22.02.2012, 11:52

clock-img

Anoniman

nemoj da se traumiras bez razloga , sacekaj rezultate , verovatno nije nista ozbiljno . mi proveravamo jednom mesecno urin vec godinu dana i znam da cim dobije t moramo odmah da radimo urino kulturu , zbog toga kazem ovo za t . postoji mnogo razloga za promenu boje urina i zato ne panici unapred user posted image

clock-img

22.02.2012, 11:57

clock-img

Olga75

pencil-img

20591

GG , mozda je pila malo vode user posted image
jednom je zvercici bio plavicast urin a zasto , pojela je vostanu bojicu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

22.02.2012, 11:58

clock-img

Ana RR

pencil-img

34165

Gae, mi zbog one ešerihije jednom mesečno radimo UK i ume da se desi da mu ponekad bude urin jači, da se oseća kroz pelenu ali UK bude u redu.
Možda je samo manje tečnosti unela. Ne brini, biće sve ok user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

22.02.2012, 12:00

clock-img

Anoniman

Ana , molim te mi posalji br one doktorke , ne znam jesi videla pp user posted image
izvinite na ot

clock-img

22.02.2012, 12:01

clock-img

Ana RR

pencil-img

34165

IZVORNA PORUKA: Olga RR

GG , mozda je pila malo vode user posted image
jednom je zvercici bio plavicast urin a zasto , pojela je vostanu bojicu user posted image



user posted image user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

22.02.2012, 12:02

clock-img

Ana RR

pencil-img

34165

IZVORNA PORUKA: ribizla

Ana , molim te mi posalji br one doktorke , ne znam jesi videla pp user posted image
izvinite na ot



Jaoooo!! Mozak mi je na leru! Evo šaljem!


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

22.02.2012, 12:05

clock-img

Anoniman

I ja mislim da ce biti ok, pogotovo ako je druga pelena bila u redu user posted image Javi sta je bilo svakako! Polako, ce ti ode srcka user posted image a trebace ti za jos mnogo izazova user posted image user posted image

clock-img

22.02.2012, 12:12

clock-img

Anoniman

Hvala cure na podršci.

clock-img

23.02.2012, 14:43

clock-img

Anoniman

Stigli rezultati Urinokultura STERILNA!!! user posted image

clock-img

23.02.2012, 14:45

clock-img

Mishica 77

pencil-img

2433

user posted image

_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

clock-img

23.02.2012, 14:47

clock-img

zoća

pencil-img

1957

odličnouser posted image user posted image

_____________________________

staza sreće je kratka zato koračaj lagano

clock-img

16.03.2012, 15:17

clock-img

Anoniman

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Mene brine to što su mi obe dr rekle a i treća pedijatar koja se jutros zatekla u privatnom domu zdravlja kad sam predavala urin da kod dece zna da se pojavi urinarna infekcija i bez temperature i nekih posebnih znakova.



ovo je i nama danas dr rekao, da u pocetku nema temperaturu i da pratimo situaciju pa u ponedeljak da uradimo analizu urina.

clock-img

16.03.2012, 16:59

clock-img

Anoniman

Ksi, držimo vam fige.

clock-img

19.03.2012, 17:54

clock-img

Anoniman

hvala :) verovatno cemo sutra nositi mokracu na analizu. temperatura joj je danas bila 37, ima apetit, nije nesto posebno pospana, znaci nema nekih simptoma posebnih, pa se nadam da je od zubica ili tako neceg.

clock-img

19.03.2012, 17:58

clock-img

Anoniman

Držimo vam žaba i ja fige.

clock-img

10.04.2012, 10:38

clock-img

cockic

pencil-img

4591

evo ja vec dva dana kad presvlacim lenu osecam da joj mokraca smrdi na kiselouser posted image
a skoro smo uzeli pufies pelene,mada neverujem da je od njih.

za svaki slucaj dadoh uk na analizu jutros.pa ce mo da vidimo.
petar mi je sa dva meseca dobi e-coli pa bolje da proverim.

valjda je ok user posted image