writing-img

RE: Šta NE jedete u trudnoći?

clock-img

10.12.2020, 12:56

clock-img

lesli

pencil-img

3159

E da i djumbir pomaze, ako ga mozes i volis.Uzmes djumbir u prahu (kotanyi recimo) i razmutis malo tog praha u casi vode i popijes.

clock-img

10.12.2020, 14:19

clock-img

Deika

pencil-img

12

Trudim se da jedem ok, ali dosta stvari mi ne prija. Ali sam isto primetila čim se malo isprazni želudac meni mučnina i onda se nateram da jedem nešto. Ali dobro. Jede mi se plazma a i voće, ali pošto imam insulinsku ne smem da preterujem u tome. tj doktor mi je rekao da izbegavam plazmu koliko je moguće, jedino ako baš ne mogu nista. Danas čekam krekere da probam da mi donese verenik, ali mi se već u startu ne jede to slano. Za đumbir sam čula, i isporbaću. 

clock-img

17.12.2020, 00:11

clock-img

Elenita

pencil-img

8

Riba

clock-img

20.12.2020, 10:03

clock-img

Deika

pencil-img

12

Pojela sam juče za doručak tunjevinu, za ručak pastrmku, za večeru skušu. Po parče jedno. Da to nije pretetano zbog žive? Prijalo mi baš

clock-img

20.12.2020, 10:07

clock-img

Duškić

pencil-img

9602

Ja nisam neko ko obozava ribu, volim ali ne preterano.
Meni je smetala cajna , nisam mogla to tako da jedem i puno zacinjeno.

Ako ti prija i nije ti muka zasto ne ?

clock-img

20.12.2020, 10:15

clock-img

Deika

pencil-img

12

Pa rekoh zbog žive da nisam preterala. Mada nisam je jela nijednom više u ovoj nedelji. A čitala sam da tuna ne sme često, za pastrmku i šarana ne znam

clock-img

03.04.2021, 17:05

clock-img

Deika

pencil-img

12

Pozdraav, da li je u trudnoći dozvoljena upotreba sode bikarbone za čišćenje voća i povrća? Pošto verujem da nešto sode ostane i na voću/povrću, zanima me je l u potpunosti bezbedno to.. 

clock-img

03.04.2021, 17:23

clock-img

nata11

pencil-img

9187

Naravno. Mislis da potopis voce i povrce. To se svakako preporučuje.



_____________________________




clock-img

03.04.2021, 19:48

clock-img

mati

pencil-img

6667

Deika, ti to sve dobro isperes. Nesto i ljustis. Sigurno je bezbednija od svega onoga što ostane na kori dok stigne do marketa ili pijace.

< Poruku je uredio mati -- 3.4.2021 19:49:07 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

clock-img

08.04.2021, 10:35

clock-img

Deika

pencil-img

12

Hvalaaaaa 😀 ja samo da pitam, da ne razmišljam za džabe. 😀 Da, da, mislim na to pranje u sodi bikarboni. 😀 

clock-img

09.04.2021, 15:13

clock-img

Akita11

pencil-img

3

S

clock-img

09.04.2021, 15:15

clock-img

Akita11

pencil-img

3

Zanima me da li je opasno u trudnoći jesti prepečenu, zagorelu hranu? Desilo mi se par puta da mi je pasulj zagoreo, pa sam jela iako je imao sitne male crne ljuspice od tog zagorelog. I generalno,prepečem hranu.

clock-img

09.04.2021, 18:51

clock-img

lesli

pencil-img

3159

Ako si pojela 1-2x bebi nece biti nista, ali na duge staze i na nekoj redovnoj osnovi to nije za tebe zdravo.

clock-img

01.02.2024, 14:59

clock-img

Anci2024

pencil-img

1

Ja takodje nemogu da podnosim slatko a pre trudnoce sam jela. Jedem banane i jabuke. Sir i cvarci su mi odlicna kombinacija u trudnoci. Hahahaha malo cudno😉. Nemogu da podnesem miris kulena niti limuna. Kad sam imala mucnine limun mi dosta pomogao a sad nemogu da ga smislim. Smoki mogu da jedem ali do neke mere. Cevape nemogu da podnosim. 
Prva mi je trudnoca i jako se cudim kako to da nemogu podnositi to sto sam mogla pre trudnoce ali citala sam da je to normalno.

clock-img

01.02.2024, 17:46

clock-img

17 joka

pencil-img

10849

Meni je jedino   smetao miris mleka i njega nikako nisam mogla da pijem.Ono sto mi se nestvarno trazilo i jelasa sam jesu vocni jogurti pavlaka , ma sirevi  jogurt sve mlecno , kisele salate  , voce.Slatko uopste mozda od 6tog meseca me krenulo i to nepreterujemGrickalice  nista, brza hrana  nista  Povracala 4 puta  samo su mi razni mirisi i smradovi smetali od treceg meseca pa nadalje   dok se sprema hrana umirala sam ali da klopam nisam imala problem 😆 videcemo jos ovih mesec dana kako ce biti 

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

clock-img

12.02.2024, 11:09

clock-img

Srecko47E

pencil-img

4591

Ja sam vala jela sve sto mi se jelo.
Te ne bi trebalo ovo,te ne smes ono...Ma hajde molim te.
Jela sam sta mi se jelo. user posted image

PROČITAJ ISKUSTVA MAMA
image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image