writing-img

RE: Odrzavanje kuce

  
clock-img

01.08.2010, 22:32

clock-img

Ana RR

pencil-img

34158

E da, zaboravih da kažem - ako je deterdžent gust malo ga razblažiti sa vodom. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

26.08.2011, 10:10

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Ja nikad ne koristim sredstvo za čišćenje stakla, imam dobru krpu od vilede i sa njom brišem prozore i sve druge staklene površine čak i mikrovalnu od inoxa, ne ostane ni packauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

26.08.2011, 10:13

clock-img

IVA 11

pencil-img

3859

Ni ja, jer sa njim samo zamastim staklo. Ja cistim rakijom, trulex krpom, pa suvom. user posted image

clock-img

26.08.2011, 10:15

clock-img

Didy

pencil-img

7253

Ja bez njega ne znam da funkcionišem.user posted image Sredstvo za staklo i pamučna krpa, samo prevučem i sve se cakli.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

clock-img

26.08.2011, 10:16

clock-img

Lu

pencil-img

15094

E baš ću da isporbam ovo Anino sredstvo, ako ništa jeftino jeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

29.08.2011, 17:24

clock-img

meyo

pencil-img

1737

meni treba savjet za ciscenje tus kabine ...
imam klizna vrata i nakupilo se dosta prljavstine i vode u nekom medjuprostoru i uopste ne znam kako da obrisem taj dio pogotovo jer se vrata nekako preklapaju???
ne znam dal shvatate al cime obrisat tus kabinu??

clock-img

29.08.2011, 17:27

clock-img

maslackic

pencil-img

2852

Isprobala sam Anino sredstvo sa limuntusom,i neverovatno je user posted image skida kamenac...oo,zvucim kao reklama user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

clock-img

29.08.2011, 17:32

clock-img

Verus

pencil-img

11942

ne razredjen deterdzent?  Ja ne znam gde bih ovde nasla limuntususer posted image

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Moja mama je od skoro prestala da kupuje sva ta sredstva, koleginica joj rekla za "domaćinski" recept:

u pola litre deterdženta za sudove sipati 3 limuntusa, najbolje u bocu sa pumpicom.

Kada kod bake i deke je bila već jako požutela, svako moguće sredstvo koje se pojavilo smo kupovali i nikakav rezultat se nije video. Mama htela da im zove one majstore što farbaju kade jer je mislila da se skinula gleđ.. međutim, proba ona sa ovim home made sredstvom - žene, kada je sada bela kao sneg user posted image NEVEROVATNO!!!!!

Sva sredstva je pobacala i samo ovo koristi user posted image



clock-img

29.08.2011, 17:37

clock-img

meyo

pencil-img

1737

Verus pa limuntos imas u svakoj radnji ja mislim u kesicama je kao soda bikarbona
mislim da ga proizvodi Centro proizvod..

clock-img

29.08.2011, 17:38

clock-img

Verus

pencil-img

11942

ja sam u SAD pa ne znam hocu li ovde naci i kako oni to uopste zovu...cekaj, za sta se inace koristi limuntus?  Jel se to dodaje u zimnicu?  Aj nemojte mi se smejati...Evo ja cuuser posted image

clock-img

29.08.2011, 19:12

clock-img

Anoniman

Verus KLIK

clock-img

29.08.2011, 20:10

clock-img

Verus

pencil-img

11942

Hvala ksena potrazicu nesto slicno...izgleda da je ipak bolje samo cistiti sa njim, a ne stavljati ga u neku hranuuser posted image

clock-img

29.08.2011, 20:49

clock-img

Maya21

pencil-img

2923

limuntus je moja baka stavljala u caj, umesto limuna, sa njim cistila ruke od mladih krompirica kad se onako oboje, dodavala u sok ( kao ima ukus limuna )

Verus deder pogledaj PP, ako ti uopste stize user posted image

clock-img

29.08.2011, 20:59

clock-img

vukosava

pencil-img

4484

IZVORNA PORUKA: Verus RR

ja sam u SAD pa ne znam hocu li ovde naci i kako oni to uopste zovu...cekaj, za sta se inace koristi limuntus?  Jel se to dodaje u zimnicu?  Aj nemojte mi se smejati...Evo ja cuuser posted image



Verus nadji CLR klikni

Poprskas, sacekas i ispres. Garantovano skida kamenac ocas posla, radi slicno kao i sirce takav neki miris slican i ima...

user posted image

Imas u Walmartu

< Poruku je uredio vukosava -- 29.8.2011 21:00:32 >

clock-img

29.08.2011, 21:08

clock-img

ivaj

pencil-img

1557

IZVORNA PORUKA: meyo

meni treba savjet za ciscenje tus kabine ...
imam klizna vrata i nakupilo se dosta prljavstine i vode u nekom medjuprostoru i uopste ne znam kako da obrisem taj dio pogotovo jer se vrata nekako preklapaju???
ne znam dal shvatate al cime obrisat tus kabinu??



Nikako ali nikako nemoj cistiti sa bilo kojim sredstvom za ribanje kupatila!

Pre neki dan sam tako unstila tus kabinu.Poprskala bas taj medjuprostor i ostavila da odstoji a ono napravilo haos.Sad mi se vrata uopste vise ne zatvaraju zato sto je nagrizlo sve i ona nece lepo da klize.
I da jos bude gore,poprskala sam i na onu ukrasnu lajsnu na kabini koja je boje srebra,nagrizlo je i to i sad izgleda jadno i nikakvouser posted image
Pojma nemam sta mi je to sve trebalo.

clock-img

29.08.2011, 21:35

clock-img

Lilly*

pencil-img

3854

IZVORNA PORUKA: Verus RR

ja sam u SAD pa ne znam hocu li ovde naci i kako oni to uopste zovu...cekaj, za sta se inace koristi limuntus?  Jel se to dodaje u zimnicu?  Aj nemojte mi se smejati...Evo ja cuuser posted image


Limuntus ti je citric acid, ima ga sigurno i u Americi user posted image
Neki dan sam baš pisala kako koristim rastvor limuntusa za svašta, naprskam kupatilo, sudoper, radnu površinu... sve se cakli i steriliše a ne škodi, ne mora se ispirati. Ja napravim rastvor u vodi, uzmem onu flašu od pola litre sa prskalicom i sipam oko 3 kašike limuntusa, to je otprilike te 3 kesice samo ja kupim limuntus u zdravoj hrani na merenje i 100g je oko 10 din user posted image


_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

clock-img

29.08.2011, 23:46

clock-img

GRGA

pencil-img

2365

JA tako razblazim sirce u vodi,,Sve perem sa tim....Maalo mirise ,ali je zdravo...Da nas sam pokusaval da skinem nekumasnocu sa nekim silnim sredstvima-Umalo se nisam ugusila od hemikalija...

..........................Za velike masnoce,,apotekarski alkohol je majka!!!!

clock-img

30.08.2011, 00:00

clock-img

mikica sa

pencil-img

1751

sirce,ok. koje? vinsko ili jabukovo?
ja kamenac skidam soda bikarbonom i ekstra je!

_____________________________

rodila sam andjela 05.04.2011. :)))

clock-img

30.08.2011, 10:37

clock-img

Anoniman

obicno vinsko sirce stvarno skida sav kamenac. mi ga koristimo i za pranje aparata za filter kafu.

clock-img

07.11.2011, 08:35

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Treba mi savjet za čišćenje rerne, neki domaći recept, jel može soda ili nešto sličnouser posted image
Izbaujem sve otrove iz kuće koji osim bakterija truju i nas, tako da permetal i razna sredstva za čišćenje grilla ne dolaze u obzir.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

07.11.2011, 08:37

clock-img

Olga75

pencil-img

20591

Lu , sirce ili limunov sok, voda i sodabikarbona ali ne znam da li ce to razmastiti lernu user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

07.11.2011, 08:40

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Znači sirće-voda-soda, pošpricam s tim i jel odmah ribam ili da odstojiuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

07.11.2011, 08:41

clock-img

Olga75

pencil-img

20591

pa zavisi koliko je prljavo user posted image , malo neka natopi i onda ribas

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

07.11.2011, 08:44

clock-img

lesica

pencil-img

12011

A varijanta pepela,ja se secam da je moja baka pepelom ribala sve ono sto se skorilo i zapeklo a pride je masnouser posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

clock-img

07.11.2011, 08:47

clock-img

Olga75

pencil-img

20591

vidis pepeo ,
moja je sve ribala limunom i sodom bikarbonom , jedino je prozzore prala onim kristalom u plavoj boci i posle trljala novinama do besvesti

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !