cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Uvodjenje cvrste hrane deci sa alergijama III deo

clock-img

19.05.2019, 09:57

clock-img

kamičak

pencil-img

1401

Ja bih ipak sacekala sa uvodjenjem jaja

clock-img

19.05.2019, 11:50

clock-img

Sanidej

pencil-img

1877

Jaje (zumance) nije lako za varenje kad je mala beba, ne mora biti klasicna nutritivna alergija. 

clock-img

19.05.2019, 18:46

clock-img

Rosita

pencil-img

7285

Bravo mili!


Mi za 3 dana na test opterecenja! Ujutru na prazan stomak. Plašim se 😨

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu

clock-img

19.05.2019, 23:05

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

Mili srecno sa glutenom!

Rosi, srecno i vama... Nisam imala pojma kakve su to muke dok nas nije zadesilo... 

clock-img

05.12.2019, 08:47

clock-img

Duletovamama

pencil-img

2

Pozdrav svim clanovima. Ako sam na pogresnom mestu, preumerite me. Mom detetu je ustanovljena alergija na mleko jos kad je imao sest meseci. Reaguje osipom po licu i na tragove mleka.
Treba mi pomoc od mama sa isustvom.
On vise nije beba, ima 6 godina, i od pre pola godine ima problem sa grcevima u stomaku. gastroenterolog, uz stomaka, alergo testovi, na nutritivne alergene i intoleranciju na hranu...Sve smo odradili i nasli su samo ono sto smo vec i znali. da ima alergiju na mleko.
Izbacili smo sve industrisko osim hleba, i malo je bolje ali i dalje ima problem. bude super desetak dana. onda se celu nedelju mucimo sa grcevima i bolovima u stomaku. Od silnih pregleda nista nismo sanzali. Pomislih da mozda neko od vas ima dragoceno iskustvo koje moze da nam pomogne....
Od terapije smo dobili samo probiotik i to bas i ne pomze nesto.
Ni kao beba nije imao problema sa grcevima. Ja sam vec ocajna. Resila sam da se posluzim internetom i sama se malo informisem i edukujem. Eto toliko za ovaj put. Hvala i izvinite ako sam oduzila

clock-img

05.12.2019, 08:53

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

Draga, imamo temu Alergija na mlecne proteine, prvi idrugi deo, tamo ces naci dosta saveta. 

clock-img

05.12.2019, 09:27

clock-img

Filadendronka

pencil-img

5168


Duletovamama, citaj sto vise mozes i informisi se, najbolje ces ti da uvidis promene kod svog deteta. Da li ste imali neke promene - u vrticu, kod kuce? Mog malca je poceo da boli stomak na psiholoskoj bazi 100% kad je stigla beba u kucu. Takodje imamo slicno iskustvo jos jedne clanice. Vodi dnevnik tacno sta jede i kad se javljaju grcevi, mozda uvidis neki obrazac. Drzim palceve da je sve ok. 🍀

IZVORNA PORUKA: Duletovamama

Pozdrav svim clanovima. Ako sam na pogresnom mestu, preumerite me. Mom detetu je ustanovljena alergija na mleko jos kad je imao sest meseci. Reaguje osipom po licu i na tragove mleka.
Treba mi pomoc od mama sa isustvom.
On vise nije beba, ima 6 godina, i od pre pola godine ima problem sa grcevima u stomaku. gastroenterolog, uz stomaka, alergo testovi, na nutritivne alergene i intoleranciju na hranu...Sve smo odradili i nasli su samo ono sto smo vec i znali. da ima alergiju na mleko.
Izbacili smo sve industrisko osim hleba, i malo je bolje ali i dalje ima problem. bude super deset_ak dana. onda se celu nedelju mucimo sa grcevima i bolovima u stomaku. Od silnih pregleda nista nismo sanzali. Pomislih da mozda neko od vas ima dragoceno iskustvo koje moze da nam pomogne....
Od terapije smo dobili samo probiotik i to bas i ne pomze nesto.
Ni kao beba nije imao problema sa grcevima. Ja sam vec ocajna. Resila sam da se posluzim internetom i sama se malo informisem i edukujem. Eto toliko za ovaj put. Hvala i izvinite ako sam oduzila



clock-img

05.12.2019, 09:48

clock-img

Peace*

pencil-img

4858

A koji probiotik su mu dali?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

05.12.2019, 14:46

clock-img

Duletovamama

pencil-img

2

pro bios waya kapi

clock-img

12.12.2019, 05:54

clock-img

Slavkic

pencil-img

799

I moji obožavaju bananu

clock-img

12.12.2019, 09:52

clock-img

milicicak

pencil-img

7325



IZVORNA PORUKA: Slavkic

I moji obožavaju bananu





Bas mi je drago! A kakve to veze ima sa temom?

clock-img

12.12.2019, 10:08

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26799


IZVORNA PORUKA: Slavkic

I moji obožavaju bananu





Slavkic, da li vase dete ima problem sa alergijama? Ovde se pisu saveti koji bi znacili mamama koje se bore sa time.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

17.12.2019, 18:55

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Ja ne znam gde da postavim pitanje pa cu ovde. Znate sta mi nije jasno kod uvodjenja hrane... Recimo ovako... uzmimo tri bebe.... jednu sa 4, drugu sa 5 i trecu sa 6 meseci, koje krenu da jedu cvrstu hranu... i pocinjemo standardno sa namirnicama koje se prvo uvode (krompir, sadgarepa, jabuka i td). I sad kad krene dalje uvodjenje namirnica recimo kruska sa 6 meseci (lupila sam) .... jel to znaci da ona beba sto je pocela da jede sa 4 meseca, treba da ceka 2 meseca za krusku, a ova sto je startovala sa 6 meseci moze da je jede odmah?Ili recimo piletina???? Moze od 5.5 meseci? Tako? Opet ova beba od 4 meseca ceka mesec i po dana a ova od 6 meseci moze odmah da je uvede?
Pri tome ne mislim o standardno teskim namirnicama vec razmisljam o hrani tipa brokoli, karfiol, spanac, blitva... ( ne mogu da se set_im sta sve jos)

clock-img

17.12.2019, 18:59

clock-img

branki*

pencil-img

20828

ja na osnovu onog sto sam citala,smatram da ne.da i ta beba od sest meseci koja prvi put krece da jede cvrstu hranu,mora prvo krompir,jabuku,sargarepu,tikvicu,pa tek onda krusku ili nesto drugo.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

17.12.2019, 19:26

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Ma da, to stoji, te namirnice su pocetne u bilo lom dobu. Nego razmisljam da ova beba sto je krenula sa 4 meseca, ne mora da ceka jos dva meseca da uvede meso. Zar njen se njen digestivni trakt nije razvio da vec sa 5 ili 5.5 meseci proba meso. Ili to nema nikakve veze??? (Nikad mi objasnjavanje nije bilo jaca strana🤣)

clock-img

17.12.2019, 20:15

clock-img

milicicak

pencil-img

7325

Analiticarka, razumem sta te muci. Ali mislim da preterano razmisljas. Realno, za bilo koju namirnicu moze da bude rano ako bebi ne odgovara u tom ttenutku bez obzira kad je startovala sa cvrstom hranom i koliko meseci ima. A trik je u tome sto ne znas dok ne probas :)
Ja sam oboma dala meso sa 5,5 a pocela sa uvodjenjem hrane oko 4,5

clock-img

17.12.2019, 20:51

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142



IZVORNA PORUKA: milicicak

Analiticarka, razumem sta te muci. Ali mislim da preterano razmisljas.




:)))))))) ti si neka rodjaka mog muza.

Nije da me to opterecuje, vise razmisljam. A veruj mi, vama vise verujem nego svom pedijatru (i ne mogu da ga menjam jer nemam izbor), dobila sam savet da ne uvodim bundevu nikako vec pirinac... a meni je pirinac tokom cele dijete bio najsumnjiviji... Vi me bar saslusate i date svoje misljenje koje je logicno uglavnom. Ovaj tera po sablonu... iako ja pricam nisu sva deca ista...