cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Dojenje - vase iskustvo III deo

  
clock-img

03.09.2018, 11:05

clock-img

milicicak

pencil-img

7325

Mi se polako ucimo da sisamo, ide nam nekako. Ja sam odrzavala mleko pumpicom sad se izmlazavam samo nocu. On definitivno vise izvuce nego pumpica... Primetila sam da kad aktivno sisa pocne da me boli na ledjima tacno preko puta dojke. Da li se to nekome desavalo? Hvala

clock-img

03.09.2018, 17:55

clock-img

Rosita

pencil-img

7285

Mili, srećno. Meni se to nije dešavalo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu

clock-img

03.09.2018, 18:04

clock-img

Maslacak15

pencil-img

6242

Da kad Sam imala Mastitis. Tacnije morala Sam da se raspravljam posto je bilo bez temperature i crvenih zona Ali Sam imala SVE jaace i jace bolove, to Sto opisujes bilo je jedna od stvari. Na kraju Sam ubedila Dr da uradi bris mleka i kad je nadjena gomila stafilokoka dobih antibiotike. I proslo. Ne Mora da znaci naravno Ali me asociralo.

clock-img

03.09.2018, 20:21

clock-img

Maraj

pencil-img

21370

Mili ja sam to imala sa L
.sada sa S jos uvek ne.
Ali nisam imala mastitis nego kako L vuce ja osetim kao da mi bridi u ledjima sa suprotne strane od dojke. Dugo sam to osecala.

clock-img

04.09.2018, 08:41

clock-img

Rosita

pencil-img

7285

Non stop povracam,  stomacni. Uticaj na dojenje :(?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu

clock-img

04.09.2018, 08:43

clock-img

pari

pencil-img

6778

Mislim da nema uticaja na bebu...jedino sto ces se ti iscrpeti

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

clock-img

04.09.2018, 09:24

clock-img

Maslacak15

pencil-img

6242

Auuu Samo pij extra Puno tecnosti. Drzi se!!

clock-img

04.09.2018, 09:26

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24689

Rosita, jel uzimas probiotik neki? Kako si?

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

04.09.2018, 09:42

clock-img

Rosita

pencil-img

7285

Sve me živo boli, kosti, želudac, imam T.  Mnogo se loše osećam. Ne mogu ni puno tečnosti, tera me da povratim :(. Pijem rehidran.
Je l sme klometol?

< Poruku je uredio Rosita -- 4.9.2018 9:45:03 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu

clock-img

04.09.2018, 15:10

clock-img

Maraj

pencil-img

21370

Joj rosi...drzi se...bas te snaslo
Moras bas da nadoknadis tu tecnost i zbog dojenja i zbog tebe

clock-img

04.09.2018, 17:11

clock-img

Rosita

pencil-img

7285

Docice sestra komšinica da mi da infuziju. Nece da škodi.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu

clock-img

04.09.2018, 21:19

clock-img

milicicak

pencil-img

7325

Rosi, nadam se da ti je bolje. Bas ti nije trebao virus sad.Drzi se

clock-img

21.07.2019, 11:12

clock-img

MimaKos

pencil-img

6514

Odlicno iskustvo sa oba deteta, uzivala sam dok sam dojila

clock-img

11.09.2019, 01:39

clock-img

Mirko Svirko

pencil-img

8620

Podrzavam dojenje. Dojila sam sina 19meseci. 

Ali isto sam tako nudila dohranu u prvim meseci zivota. Beba je plakala i imala sam osecaj da je stalno gladan. Nudila sam posle podoja po jednu mericu dohrane. I ne mislim da sam pogresila jer sve sto sam radila, radila sam za dobrobit svog deteta. Imala ragade i izmuzavala se ali nastavila sa dojenjem. Dohrana nije smak sveta. Ustalom sta bi trebale da rade majke koje iz nekog razloga ne mogu da doje ili se laktacija mora prekinuti?Biti majka je najvece blago... 
I po osecaju i po savetima vodimo se i radimo najbolje za nasu decu.  

clock-img

13.09.2019, 20:01

clock-img

jane1

pencil-img

110

Do 6 meseci, nakon uvodjenja cvrste hrane u kombinaciji sa adaptiranim mlekom.

clock-img

04.10.2019, 18:28

clock-img

branki*

pencil-img

20828

dojenje,ogromno da.nakon prvog deteta koje nije dojeno,drugo je dojeno,i pored mog skepticizma,jer su mi ale grudi,i pored ogromnih bolova u pocetku i ranica,dojila do druge godine.iz ove perspektive,ne bih uradila nista drugacijeuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

05.12.2019, 22:00

clock-img

jess021

pencil-img

13373

Alex, da ne mašimo temu. Okrene glavu jer mu ne krene mleko. Pokušaj da se cedis sama ili sa pumpicom ako je imaš. Nemoj da te obeshrabri ako u početku ne bude ništa, ali vremenom ces podstaći laktaciju, iako je moja kuma uspešno skoro 3 god dojila dete sa samo jednom, tj. isto nije hteo drugu. 



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

05.12.2019, 23:40

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

Nemam pojma kome si ovo odgovorila ali evo i ja trece dete dojim iz jedne sike 😁. 

clock-img

05.12.2019, 23:45

clock-img

Filadendronka

pencil-img

5168


Nova neka clanica Aleks u temi "napredovanje bebe" je pominjala da dete nece obe sike i da ona tu jednu "cuva" za noc. 

IZVORNA PORUKA: bubulence

Nemam pojma kome si ovo odgovorila ali evo i ja trece dete dojim iz jedne sike 😁. 




clock-img

06.12.2019, 00:04

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

Aa nisam videla... Meni su svo troje odbijali desnu siku... I nije bilo sanse da mleko opstane... Ali mi uspešno sikimo levu na zahtev, bez problema. On sada ima 2 ad mleka dnevno ali zbog mojih lekova. Inace bi mu bila dovoljna ova jedna sika

clock-img

06.12.2019, 08:49

clock-img

jess021

pencil-img

13373

Bubi, rekla ti je Fil. Pisali smo u temi napredovanjem o dojenju pa sam prešla ovde da me ne pecnu.

Svaka čast, znam da moze i sa jednom. Zbog kakvih lekova? 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

06.12.2019, 10:57

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

Jess pijem contoloc i jos jedan lek za zeludac. Zapravo taj lek je uzasan, meni pravi haos sa hormonima, zbog njega sam izgubila i redovan ciklus (dobijam 2-3 puta godisnje) ali mi je on jedini pomogao a lecim se od 2004 godine.

Uglavnom, znam dosta slucajeva gde su deca sikila dugo samo jednu siku i sasvim lepo napredovala. 

clock-img

06.12.2019, 11:14

clock-img

mama Jo

pencil-img

26537

I ja znam za nekoliko slucajeva da je dete sikilo samo iz jedne. Kod nas je to bilo kratkotrajno, vise da kazem da su obe volele jesnu vise od druge, i onda sam uvek morala iz ove druge dodatno da se cedim. Ali to je trajalo jedno vreme.


_____________________________

,,Carpe diem"

clock-img

06.12.2019, 21:41

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

U mojoj okolini ima dosta beba koje sike samo iz jedne dojek, jednostavno u drugoj nema mleka ma koliko to nekome cudno zvucalo, zaista je tako.

Ta jedna, stvori dovoljno mleka, bebe site i lepo napreduju... 

clock-img

11.12.2019, 23:20

clock-img

Tulip

pencil-img

30

Moram se obratiti opet za pomoc, pisala sam skoro na nekoj drugoj temi ali da tamo ne idem u off da vas pitam ovde



Da li uvek ima sanse povratiti /povecati kolicine mleka ili neko jednostavno nema tu srecu?



Mi bas imamo poteskoca sa dojenjem. Sada imamo tek puna 2 meseca. prvi mesec je bilo mleka ali je beba bila uspavana zbog zutice gubio je na kilazi jer je spavao na dojci po celi dan. Onda su nam rekli da mora dohrana zbog zutice i tako sam krenula da ga dohranjujem a sad kad je on vec bolji i ima vecu zelju za sisanjem meni je sve manje mleka :(:(:( prvo bude u mlazu onda ubrzo nakon njegovog sisanja bude samo koja kap kad pritisnem dojku, beba krene da place i onda moram da ga premestam s jedne na drugu na svakih par minuta..dok na kraju ne izgubi svaki smisao i dam mu dve merice dohrane..



Kupila sam po vasem savetu fitolat pijem.3 x dnevno vec nedelju dana i ponead i hipp caj  kao i bozu koju pijem par dana vec..probala sam i sa toplim oblogama al ne utice na kolicine samo na omeksavanje grudi..pumpica je prestala da mi odgovara pa danas planiram da kupim manju velicinu levka da vidim hoce li pomoci ..pa planiram u prazno da stimulisem grudi, koliko je vremenski dovoljno po dojci? I da li ima sanse da se poveca nadolazenje toliko da zadovolji bebine potrebe tako da iskljucimo dohranu ili treba jos nesto da uradim ?