writing-img

RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci - IV deol

  
clock-img

09.12.2019, 22:05

clock-img

milicicak

pencil-img

7329

Analiticarka, iz iskustva, probaj da joj u kasice uvaljuje neko alergicarsko mleko, cisto da se navikne na ukus. Ja nikad nisam uspela dovoljno da izvucem pumpicom a svanulo mi je kad sam mogla da joj umuljam palentu sa ad

clock-img

09.12.2019, 22:08

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Hocu, samo da odemo na kontrolu da vidim koje smem da uzmem, tj koje nam preporuci. I istina je da je spanac slab sa gvozdjem ali ga ipak ima. Mnogo vise gvozdja ima u pilecoj dzigerici i u koprivi. Sad mi pade na pamet kad poraste jos malo da uzmem u zdravoj hrani seme od koprive i to pomalo da dodajem u kasice.

clock-img

09.12.2019, 22:09

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Daaaa palentaaa 😍

clock-img

09.12.2019, 22:10

clock-img

nata11

pencil-img

9199



IZVORNA PORUKA: milicicak

Mleko talozi oksalate koji su anutrijenti a vrlo je diskutabilno koliko je spanac zaista bogat gvozdjem koje moze da se apsorbuje





Ovo je i meni rekao jedan dr. Da je to gvozdje-spanac zastarela prica, da ga mnogo vise ima u drugim namirnicama. 

_____________________________




clock-img

09.12.2019, 22:14

clock-img

milicicak

pencil-img

7329

Analiticarka, nisam ispratila odakle si ali iz mog iskustva Tirsova preporucuje Aptamil adc, IMD Allernovu. Osim ako bas ne morate Neocate nema neke razlike koje mleko izaberes.

clock-img

09.12.2019, 22:17

clock-img

milicicak

pencil-img

7329

Nato, kad smo vec kod gvozdja, uvedi proso, ono je odlicno i za probavu i puno gvozdja. Da bi se najbolje iskoristile sve blagodeti istog trebalo bibda stoji potopljeno u vodi pre kuvanja, preko noci najbolje, pa se onda ta voda prospe i skuva u novoj

clock-img

09.12.2019, 22:22

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Ja sam iz Kragujevca. 18og ovog meseca imamo kontrolu kod GE iz KG Klinickog centra. Sve sam upamtila sta si mi pisala na drugoj temi. Za sad je GE bila protiv ukidanja dojenja dok ja ne budem neko vreme na eliminacionoj dijeti. Ali cu joj bas traziti preporuku za AD mleko zbog uvodjenja zitarica, da spremam sa njim.❤️

clock-img

09.12.2019, 22:24

clock-img

milicicak

pencil-img

7329

Analiticarka, dok god budes mogla da izguras dojenje, izguraj. Vidis da vec ima efekta i tvoja dijeta. Ad mleko samo kao rezervna opcija i za kasice user posted image

clock-img

09.12.2019, 22:27

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Ja sam vec bila klonula duhom jer sam na dijeti duze od mesec i po dana. Kaka je mnooogo gusca, sluzi nema toliko vise a krv ni kao tackica (ali za to moram da uradim FOK da bih bila sigurna). Inace odatle mi i nadimak, od analize bebine kake mm me prozvao Analiticarka :)))Da ne odem u off. Proso je isto bezglutenska namirnica, sa koliko on sme da se uvede?

clock-img

09.12.2019, 22:29

clock-img

milicicak

pencil-img

7329

Proso je bezglutenska namirnica i moze sa 6 meseci

clock-img

11.12.2019, 14:24

clock-img

Slavkic

pencil-img

799

Paleta nam je omiljena

clock-img

11.12.2019, 14:26

clock-img

Khaleesi

pencil-img

4055

Odavno nisam palentu kuvala deci. Veceras za veceru 🤣 super se ideje pokupe

clock-img

11.12.2019, 15:12

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Danas smo uveli jabuku. Skuvala sam joj sa bundevom. Ostalo mi je dosta u tegli u kojoj sam izmiksovala, da li mogu to da joj ostavim i za sutra. Imam posudice sa poklopcem bas za nju. Nikad nista nisam ostavljala danas za sutra, pa ne znam ni da li smem?

clock-img

14.12.2019, 16:26

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Uveli smo krompir, bundevu, jabuku i sargarepicu. Pirinac sam malo odlozila. Sta mi jos ostaje da mogu da probam. 
Kakva su vasa iskustva sa kupovnim kasicama. Naletela sam na neku hipp organsku jabuka i sljiva. Pise da je od 4og meseca. A opet na drugoj slanoj pise da je isto od 4og meseca a ima mladi grasak i jos nesto.... zar to ne ide kasnije?

clock-img

14.12.2019, 17:45

clock-img

Slavkic

pencil-img

799

Ja sam mom malom danas dala od breskvice kasicu i super je proslo inace ima 5 meseci

clock-img

14.12.2019, 17:52

clock-img

Dragce86

pencil-img

2625

Mi smo poceli sa 5.5. prve kasice sargarepica, tikvica, jabuka , sve sa razmakom od 3 dana, tj.4.dan nova namirnica

clock-img

14.12.2019, 17:53

clock-img

Slavkic

pencil-img

799

Ma da to je sandsrd

clock-img

17.12.2019, 12:00

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

To vise nije standard...Ako pratimo “novitete” mnogo toga se promenilo u uvodjenju cvrste hrane kod dece. Medicina je napredovala, statistika se promenila...celokupna nauka sto se ishrane tice sad ima drugaciji pristup. Sada po SZO, beba treba da proba sve izmedju 4og i 6og meseca. Meni je ovo trece dete i umesto da ja delim savete drugima sta i kako ja se sad informisem sta se promenilo i zbog cega. Nije bas da se slepo pridrzavam svega ali kad nesto ima osnova ona prihvatam novitete.Da ne odem u off. Mi smo uveli krompir, sargarepu, bundevu, jabuku i pirinac. Nisam nasla lepe tikvice... Kazite mi kako ste naterale bebe da piju vodu. Moja je pocela sa hranom i mislila sam da ce tad da se navikne... ali nije.

clock-img

17.12.2019, 12:56

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

Nikako 🤣. Nece pa nece. Jedino kada je jako gladan pa mu uvalim flasicu i onda dobro povuce 3-4 puta dok ne skonta da nije mleko. To je sve sto popije. Ali posto i sisa (ima oko 10 podoja dnevno) tesim se da nije zedan

clock-img

17.12.2019, 12:58

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

Mi smo do sada uveli tikvicu, bundevu, jabuku, krusku, pirinač, krompir probali 2x i nije bilo uspesno. Mislim da je to to... Jeo je i kasicu od breskve, nije bio odusevljen ali je pojeo

clock-img

17.12.2019, 13:17

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Bubulence, jel mu sve spremas domace ili i kupujes. Ja videh pre neki dan Hipp jabuka i sljiva, bas mi deluje primamljivo.... ali ne znam... cini mi se ajd jos malo da prodje. Ima mi logike da se neke namirnice ranije uvode sad... kao istrazivanje je pokazalo da sto se pre uvedu manja je sansa da deca rzviju alergije. Ali oni propagiraju i zacine odmah. Cenim da misle na so i bilje. Tipa moze detetu odmah suvi persun... necu bas slepo da ih pratim ali cu nesto i usvojiti. 
Cuveni dr Perisic, tvrdi da sad detetu vec od 4og meseca moze zumance.

clock-img

18.12.2019, 07:21

clock-img

nata11

pencil-img

9199

Bubi i mi opet probali krompir sa 6+ i opet ne ide.


Sljiva je meni najbolja Bebilove. Ima je u Lidlu. Hippove kasice su mi previse guste. 

_____________________________




clock-img

18.12.2019, 08:15

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

Uveli smo i sljivu, to sam zaboravila.

Spremam, 2x je jeo kupovne i nije mnogo oduševljen , valjda stvar navike... 

clock-img

19.12.2019, 11:14

clock-img

Analiticarka

pencil-img

142

Pirinac smo uveli kroz Milupa bezmlecne pahuljice. Mesala sam ih sa kuvanom jabukom, racunajuci da posto pirican malo zatvara, jabuka malo otvara pa da je ne muci stomacic. Sad vidim da joj pirinac ne prija bas nesto. Presla bih na kukuruzne pahuljice. Nigde jisam nasla samo kukuruz vec neke kombinacije. Znaci moram da uzmem instant paletnu. Kako ste vi spremale bebama palentu i sa cime ste kombinovali? Jeste dodavali jos nesto od voca i povrca u palentu? I kada se uvodi kruska?

clock-img

19.12.2019, 11:26

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Ja sam palentu spremala kao slani obrok,sa jogurtom,sirom.Ako niste uveli to,možeš da skuvas jabuku pa u toj vodi skuvas palentu i dodaš jabuku.