cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Noc Vestica

  
clock-img

01.11.2017, 08:23

clock-img

nata11

pencil-img

9186

Ako cemo da citiramo svestenike i ostale ajmo malo dublje da zadjemo. Jos moji deda i baba su 31.oktobra pravili tikve sa licem i stavljali svece u njih. Ja u gradu to nisam radila ali je mm na selu radio. Nema potrebe da se toliko delimo na ove i one, svi cemo zavrsiti na istom mestu- svi smo isti.
A sada cu da odem off topic ali... - kao ja sam toliki vernik necu da slavim *tudji* praznik a u crkvu svoju nisam usla 6 meseci. Vernik je onaj ko ide 1 nedeljno u crkvu, pravi kolacice za Mladence, vodi decu da skuplajju jaja itd...
Svet se menja, narodi se mesaju i to me beskrajno raduje.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 1.11.2017 10:04:50 >


_____________________________




clock-img

01.11.2017, 08:26

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26804


IZVORNA PORUKA: nata11

A sada cu da odem off topic ali... - kao ja sam toliki vernik necu da slavim *tudji* praznik a u crkvu svoju nisam usla 6 meseci. Vernik je onaj ko ide 1 nedeljno u crkvu, pravi kolacice za Mladence, vodi decu da skuplajju jaja itd...
Svet se menja, narodi se mesaju i to me beskrajno raduje.


Sa ovim se Nato slazem.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

01.11.2017, 08:33

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24676

Super sto se svet menja. Nek oni onda slave nas Bozic i Uskrs.


_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.11.2017, 08:37

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043


IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR


IZVORNA PORUKA: nata11

A sada cu da odem off topic ali... - kao ja sam toliki vernik necu da slavim *tudji* praznik a u crkvu svoju nisam usla 6 meseci. Vernik je onaj ko ide 1 nedeljno u crkvu, pravi kolacice za Mladence, vodi decu da skuplajju jaja itd...
Svet se menja, narodi se mesaju i to me beskrajno raduje.


Sa ovim se Nato slazem.user posted image



Podrzavam i ovo. Nisam toliko stroga po pitanju postovanja samo nasih praznika.

clock-img

01.11.2017, 08:45

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Super sto se svet menja. Nek oni onda slave nas Bozic i Uskrs.



Tacno tako. Tacka. Kraj.
Apsolutno se ne slazem da vernik mora da ide u crkvu jednom nedeljno. Ne znam gde to pise.. . Vernik ne mora nikada da ode u crkvu.
Anciceeeeuser posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 1.11.2017 10:03:44 >

clock-img

01.11.2017, 10:09

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26804

Sa ovim se ne slazem. To nije onda vernik koji govori da veruje a ne ide u Crkvu. Nata je skroz u pravu.

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 1.11.2017 10:10:34 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

01.11.2017, 10:17

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427


IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Super sto se svet menja. Nek oni onda slave nas Bozic i Uskrs.



Nego sta, kakve veze ima s tim sto se svet menja. Svako ima svoje sta slavi. Ajmo i bajram da slavimo.

A ovo o vernicima tek ne bih komentarisala user posted image user posted image

clock-img

01.11.2017, 10:27

clock-img

Ana RR

pencil-img

34143

Nato user posted image

Znate kako, iz mog iskustva, stranci baš vole da slušaju o običajima drugih zemalja. Vrlo su radoznali i rado učestvuju u proslavama koje nemaju veze sa njihovom verom. I uopšte nemaju stav "zašto bih ja slavio tvoje ako ti ne slaviš moje". Imaju potpuno drugačiji pogled na svet od nas, što i ne čudi na kraju krajeva, u životu nisu imali nikakvih stresova i trzavica. Ali vrlo su otvoreni po pitanju novih stvari i nemaju problem sa tim da proslave tuđe praznike, čak smatraju da na taj način proširuju svoje vidike, upoznaju nove ljude i stiču prijatelje.



< Poruku je uredio Ana RR -- 1.11.2017 10:30:25 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.11.2017, 10:28

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Samo da se složim sa bubu.user posted image

A ovo kad i koliko neko ide u crkvu, postovi i slično i koliko ga to čini vjernikom su Off topic, ali mene bolje da ne potežete za riječ. U porodici imam najmanje jedno takvo "vjerno" stvorenje, da mi je muka od svake daljnje priče. Svako može biti "vjernik" i ići redovno u crkvu, ali ne vjeruje svako u Boga, da tako kažem.user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 1.11.2017 10:35:16 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

01.11.2017, 10:44

clock-img

Ana RR

pencil-img

34143

Evo sličica, Markov prvi Halloween a nadam se da će biti prilike za još puno, puno maskiranja i uživanja user posted image

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.11.2017, 10:48

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Anci meni bi bilo ok da blizu mene zivi neko iz amerike i da organizuje zurku tim povodom pa se maskiram i odem.Ali mene nervira sto nasi to organizuju onako sami od sebe.A jos nisam cula da je neki stranac napravio sam od sebe zurku povodom nekog naseg praznika.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

01.11.2017, 11:06

clock-img

Ana RR

pencil-img

34143

Slažem se Emi...

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.11.2017, 11:09

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Tačno emice, slažem se user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

01.11.2017, 11:15

clock-img

krin 40

pencil-img

5658

Ana 👌👍.Emice apsolutno se slažemuser posted image

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

clock-img

01.11.2017, 11:22

clock-img

krin 40

pencil-img

5658

IZVORNA PORUKA: nata11

Ako cemo da citiramo svestenike i ostale ajmo malo dublje da zadjemo. Jos moji deda i baba su 31.oktobra pravili tikve sa licem i stavljali svece u njih. Ja u gradu to nisam radila ali je mm na selu radio. Nema potrebe da se toliko delimo na ove i one, svi cemo zavrsiti na istom mestu- svi smo isti.
A sada cu da odem off topic ali... - kao ja sam toliki vernik necu da slavim *tudji* praznik a u crkvu svoju nisam usla 6 meseci. Vernik je onaj ko ide 1 nedeljno u crkvu, pravi kolacice za Mladence, vodi decu da skuplajju jaja itd...
Svet se menja, narodi se mesaju i to me beskrajno raduje.


Nato mislim da su tvoji baka i deka obelezavali kraj "bele nedelje" i slavili "bele poklade" a to nema veze sa "Noći veštica"user posted image

< Poruku je uredio krin 40 -- 1.11.2017 11:23:17 >


_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

clock-img

01.11.2017, 12:02

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26804


IZVORNA PORUKA: Ana RR

Evo sličica, Markov prvi Halloween a nadam se da će biti prilike za još puno, puno maskiranja i uživanja user posted image

user posted image


I ja bih to ispostovala kad sam u drugoj zemlji. Ali bih tamo slavila i svoj praznik.


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

01.11.2017, 12:07

clock-img

Ana RR

pencil-img

34143

Sanjice, pa Božić i Uskrs obeležavamo, ništa više. I slavu, ali to tamo nismo jer je svekar bio živ i oni su u Srbiji slavili. Tamo sam čak i u crkvu išla, evo ovde nisam ni jednom od kako smo se vratili, a ima 2,5 godine.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.11.2017, 12:41

clock-img

amelia

pencil-img

1666

Meni samo nije jasno ako deca uzivaju u tome da se maskiraju, a realno sva deca uzivaju u tome. zasto se ceka taj famozni halovin? Zasto bas noc vestica? To je jako ruzno jer za halovin se ne maskariju deca vec svi i to u ruznim oblicima kao vestice vampiri itd? Sta deca imaju s stim? Sta je sledece?

_____________________________

Ayan <3

clock-img

01.11.2017, 12:46

clock-img

bubulence

pencil-img

13679


IZVORNA PORUKA: choopa choops

Samo da se složim sa bubu.user posted image

A ovo kad i koliko neko ide u crkvu, postovi i slično i koliko ga to čini vjernikom su Off topic, ali mene bolje da ne potežete za riječ. U porodici imam najmanje jedno takvo "vjerno" stvorenje, da mi je muka od svake daljnje priče. Svako može biti "vjernik" i ići redovno u crkvu, ali ne vjeruje svako u Boga, da tako kažem.user posted image



Bas htedoh reci da me ne vuku za jezik, o tim vernicima koji su redovno u crkvi necu nista reci (naravno da ima izuzetaka) .
Baka mm je bila najveci vernik kog sam ikada videla a godinama nije usla u crkvu. Kod kuce se molila dva puta dnevno, sve postovala, nikada ruznu rec nije rekla, postila postove, i td... Hocete da kazete da ona nije vernik ?

clock-img

01.11.2017, 12:47

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24676


IZVORNA PORUKA: amelia

Meni samo nije jasno ako deca uzivaju u tome da se maskiraju, a realno sva deca uzivaju u tome. zasto se ceka taj famozni halovin? Zasto bas noc vestica? To je jako ruzno jer za halovin se ne maskariju deca vec svi i to u ruznim oblicima kao vestice vampiri itd? Sta deca imaju s stim? Sta je sledece?


Eto, bas si lepo sve rekla user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.11.2017, 13:04

clock-img

madre

pencil-img

6601

Deca iskoristila neki tamo praznik da dobiju slatkiše i da se zabave, ne vidim u tome nikakvu posebnu problematikuuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

clock-img

01.11.2017, 13:09

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24676

Zabavice se i bez takvih praznika, dobice slatkise i kad nisu takvi praznici...
Ali,normalno je da svi imamo i razlicita misljenja. Neko će i dalje slaviti, neko nece ni svoje, ni tudje...
Postujem. Oni koji slave nek se lepo zabave.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.11.2017, 13:18

clock-img

Ana RR

pencil-img

34143


IZVORNA PORUKA: madre

Deca iskoristila neki tamo praznik da dobiju slatkiše i da se zabave, ne vidim u tome nikakvu posebnu problematikuuser posted image



Tačno tako user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.11.2017, 13:20

clock-img

Anck Su Nmaun

pencil-img

27427

Koliko se ja secam to su prvo studenti uzeli da "proslavljaju" , naravno oni bi sve slavili samo da je sto vise zurkica. I ajmo maskenbali i cuda i eto gac.

clock-img

01.11.2017, 13:36

clock-img

MamaNecaVo

pencil-img

3652

Ja ni dok sam student nisam isla na zurke ovim povodom.
I suvise sam lenja da bi se maskirala.

Nemam nista protiv,svako obelezava sta on zeli na njemu svojstven nacin.
Ali nisam za potenciranje na njemu kao woow.