cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Celijakija

clock-img

13.10.2011, 21:46

clock-img

Anoniman

Bravo za Ne celijakliju user posted image Porašće on ne brini user posted image

clock-img

13.10.2011, 21:49

clock-img

Lu

pencil-img

15094

Draga Tash...nek je on dobro user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

clock-img

13.10.2011, 21:54

clock-img

Anoniman

Ma jao, samo što nisam tetu u laboratoriji izljubila kroz onu rupicu na pultu. user posted image

clock-img

13.10.2011, 21:55

clock-img

Ana RR

pencil-img

34107

user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

01.03.2012, 22:12

clock-img

Anoniman

Evo korisna info sa FB:

PEKARA BEZ GLUTENA! Prva ove vrste u Novom Sadu.U prizemlju trznog centra Lupus, ulaz sa Ilije Ognjanovica. Danas BESPLATNA KLOPA :) Rasirite informaciju, mozda poznajete nekog kome ce to olaksati svakodnevicu :)

clock-img

26.03.2012, 02:13

clock-img

MOCICA

pencil-img

264

I mene lekari setaju bas kao i Tash, pa ovo je pa nije, ako nije mleko onda je gluten...bla bla... Da li beba koja sisa uopste moze da ima celiajakiju???

Tash ako ti je za utehu, ja kad sam dosla u 5 razred u osnovnoj skoli ja sam bila najvisa a jedan decak Zile je bio za glavu i po manji od mene i on je bio najnizi u odelenju. Posle 15 godina javlja se meni neki frajer jedno 20 cm visi od mene (a ja 183), visok, razvijen, extra zgodan, (scena je bila dobra, ja buljim u dobrog frajera a on mi se jos i javlja) kad ono moj drugar Zile! Eh, decaci se rzavijaju u pubertetu! Ne brini!

clock-img

26.03.2012, 08:29

clock-img

Anoniman

Ma ne brinem, samo me nekada tuga uhvati kada vidim da je za glavu, glavu i po niži od vršanjaka. Ali se utešim kada vidim da ima i sličnih kao on. user posted image

clock-img

04.05.2012, 17:24

clock-img

Mariya

pencil-img

4489

Ne nalazim adekvatniju temu, pa ću da pitam ovde, juče mi drugarica reče da se pri otpustu bebe iz porodilišta(kada joj uzimaju krv radi nekih analiza), između ostalog radi i test na celijakliju?

clock-img

04.05.2012, 18:05

clock-img

minavb

pencil-img

12959

Nisam cula za to. Znam da se kontrolise fenilketonurija, ali za test na celijakiju nisam cula.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

clock-img

30.11.2012, 11:24

clock-img

dunja RR

pencil-img

30110

Celijakija

user posted image

Celijakija je oboljenje probavnog sistema koje karakteriše nepodnošljivost proteina iz žitarica. Protein se naziva gluten, a ima ga u pšenici, ražu, ječmu i zobi…Naziv potiće od latinske reči coeliacus što u prevodu znači trbušna šupljina.
Bolest je nasledna

Celijakija ili glutenska enteropatija je nasledna a način nastanka bolesti prouzrokovan je nizom imunoloških procesa pre svega na crevima, koži ali i drugim organima.

Dijagnoza uopšte nije jednostavna.


Pročitaj više ...

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir