cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Pitajte Pampers pedijatra

  
clock-img

19.04.2024, 18:55

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dijete ne.pune 3 god temperatura 2 dan ,ne kaslje, nos ok,jede,skače, igra se. Išli ped kaze sve ok,malo krajnici kao ali bez antibiotika? Uzela mu lizalice neke u ljekarnoj,šta bi još mogla?hvala:)


Temperatura je uvek prouzrokovana virusnom ili bakterijskom infekcijom. Obavezno uradite KKS, CRP i urin i da mirno pratimo dete i utvrdimo sta je uzrok temperature. Lepo je sto je dete raspolozeno sto jede, sto se igra.

clock-img

19.04.2024, 19:01

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dete 2 godine staro,nece nista da jede osim: supa,smoki,mleko i keks,kasice kupovne,i jogurt vocni. Ostalo sve odbija od hrane nikako je nemogu naterati. Pokusavala sam na sve moguce nacine i da je zavaram ali nista ne pomaze. Strah me malokrvnosti zbog toga. Moze li savet sta da radim?


Deca su cudo, ali ne dajite vocni jogurt nego obican, a najbolje je kiselo mleko. Dobro je sto jede supu u kojoj ima mesa i povrca. Dobro je sto jede mleko sa plazmom. Kupite Apetito sirup i dajite detetu, sa njim sam imala najbolje rezultate. To su slatke muke, da nije neko od vas roditelja bio takav.

clock-img

19.04.2024, 19:06

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dijete od 3 god pati od opstipacije, probali sa prehranom i raznim sirupima al problem i dalje traje...


Da li je neko od vas roditelja imao takav problem. Vi znate sve o ishrani kod tog problema i necu da pricam i savetujem, ali jedan roditelj mi je resio problem sa davanjem kuvane kruske, savetovala sam i drugima i bilo je uspeha, probajte.

clock-img

19.04.2024, 19:17

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dobar dan . Beba 10ipo meseci kad spava onako malo kasljuca al samo dok spava ovako kad je budna ne kaslje ? I nesto slabo jede ovu cvrstu hranu?


Kasljucanje u spavanju je verovatno od slivanja, podignite uzglalje kada dete spava. Sto se tice cvrsta hrane, snalazite se, miksajte hranu vazno je da dete unosi sve namirnice. Znam za preporuke da u to uzrastu dete treba da zvace, ali sa uzrastom ce nauciti i da zvace. Snalazite se, polako.

clock-img

19.04.2024, 19:23

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Ekcem kad prolazi? Mesec dana trenutno ima beba. Kozmetika,sirup. I dalje je isto...


Taj odgovor koliko traje i kada ce proci ekcem ne moze niko da vam da. Koristie sve ono sto vam kaze dermatolog koji se bavi decom, nisam razumela kakav sirup koristite, napisite mi. Molim vas za strpljenje, polako trudite se sve dodje i prodje, ali deciji dermatolog je najmerodavniji.

clock-img

19.04.2024, 19:29

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dijete 17 mjeseci, crveni obrazi (sad se smanjilo prije bilo vise izrazeno crvenilo) koju kremu koristiti?


Tesko mi je da vam kazem koju kremu koristiti, najneutralnija i najmanje stetan je Pantenol mast. Sve kortikosteroidne masti imaju brz efekat, ali one moraju da se koriste kontrolisano. Predpostavljam da se radi o atopijskom detmatitisu, ima li promena i na drugim delovima tela. Sta kaze vas pedijatar koji je u moducnosti da vidi kako to izgleda.

clock-img

19.04.2024, 19:32

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Djete od 8 godina imalo morbile bilo u bolnici,onda preslo na djete od dvije godine ali ono nije bilo u bolnici, imamo jos jednu bebu od 7 mjeseci kazu doktori da ce i ona dobit 99 posto,ona doji i evo vec je proslo skoro 17 dana od prvih simptoma njihovih,da li mora znacit da ce dobit jer i puno vremena je proslo


Ne mogu da vam sa sigurnoscu odgovorim. Pitam vas zasto dete nije primilo vakcinu, brinem jer sam imala raznih iskustava sa nevacinisanom decom

clock-img

19.04.2024, 19:47

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Sa godinu dana dobio fras.Od tad svaki 15 dana upala grla,temp.Sad ima tri godine.Lp


Fras nije uzrok upala grla na petnet dana niti temperature. Obrnuto je, temperatura moze uzrokovati konvulzije. Da li je neko od vas roditelja sklon upalama grla. Sa tri godine i imunitetet deteta postaje kao kod odrasle osobe, pa se treba nadati da ce se prorediti te upale.

clock-img

19.04.2024, 20:01

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Sumnja na Žilberov sindrom, kako se utvrđuje da li jeste ili nije to u pitanju? Kod gastroenterologa je "pregled" trajao 5 minuta i ništa nismo saznali.


Zilberov sindrom postoji i do osam posto kod ukupne populacije i taj procenat se povecava zbog sklapanja brakova, nasledjuje dominantno, muskarci oboljevaju. Prepoznaje se tako sto pedijara koji prati dete vidi da dete pozuti kada je bolesno, kada je u stresu, a kada to prodje dete se obezboji. Lecenje nije potrebno. Mada moze u pojedinim slucajevima da bude jako izrazenih simptoma i mora se leciti, Ja nisam merodavna za nacin lecenja i za dijagnozu, treba pitati decijeg gastroenterologa i ja preporucjem Prof Dr Vojislava Perisica kome verujem.

clock-img

19.04.2024, 20:14

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Beba rođena 18.03.2024. I ima opstipaciju, kako rešiti? Ja uspevam putem toplomera i kremice rektalno ali to nije rešenje. Molim za savet, hvala.


Ako je novorodjence na prirodnoj ishrani i ako je na vestackoj ishrani moze da nema stolicu sedam dana. U toku tog vremena novrodjence treba pojiti sa zasecerenom prokuvanom vodom, Nakon tih sedam dana treba konsultovati decijeg hirurga.

clock-img

19.04.2024, 20:18

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Sta mislite o HPV vakcinama?


Postoji vise HPV vakcina, mislim na sastav i ja se tu ne bih mesala jer postoje deciji ginekolozi u IMD koji su merodavni za tu oblast.

clock-img

22.04.2024, 12:40

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Dobar dan,do koliko godina moze da se tolerise mokrenje u krevet preko noci?

clock-img

22.04.2024, 12:40

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Pupčana kila kod novorođenčadi? Hvala 🥰
(beba ima mjesec i 12 dana, kila se pojavila negdje kad je imala 20 dana)
* i liječenje laktacijske žutice? Bilirubin 170
Hvala unaprijed 🩷🩷🩷🩷

clock-img

22.04.2024, 12:40

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Dobar dan,htela sam da pitam da li je normalno da beba od 15 meseci ne hoda samostalno?

clock-img

22.04.2024, 12:41

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Dete od 2 i po godine ne jede ni jednu vrstu mesa, voća, povrća. Jede razne pahuljice sa mlekom, supe, testenine sa prelivom bez mesa. Od slatkiša po neku Plazmu i Cedevita bombone.
Molim vas za savet.

clock-img

22.04.2024, 12:41

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Dete od 6,5 godina ,prvi put operisan adenoid sa 3,5 godine zbog čestih upala ušiju ,koji se vrati u 5,5 kada je uradjena totalna tonzilektomija.Dete je bilo dva nakon intervencije van kolektiva.Čim je krenuo u vrtić vratile su se i tegobe ,česte virusne infekcije,kasalj,curenje ili zapusen nos,crveno grlo.Svi su govorili da će se dete preporoditi posle operacije ali nisam primetila nikakve promene na bolje .Davala imunotrofinu,imunoglukan,prirodne sastojke za jačanje imuniteta ali svake nedelje je bolestan.Alergo probe radjene sa 4 godine,nisu pokazale nista.Pitanje je ,s obzirom na polazak u školu u septembru,kako detetu da obezbedim jači imunitet?, Hvala!

clock-img

22.04.2024, 12:41

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Mene zanima konkretno da li je kod Vas ili bilo kojeg drugog pedijatra(ako koja mama zna vrlo bi rado cula i druga iskustva)odredjeno radno vrijeme sa bolesnom i zdravom djecom,recimo dovedes bolesno dijete(pod temperaturom ,kasljem,vidno upaljenim grlom u vrijeme kada se radi sa zdravom djecom i pedijatrica nece da primi dijete,odnosno sestra vas posalje kuci i lezerno kaze dovedite sutra dijete kad je radno vrijeme sa bolesnom djecom ili ako se stanje pogorsa odite na hirnu....Voljela bih cuti iskustva drugih mama jel i kod Vaših pedijatara tako.

clock-img

22.04.2024, 12:41

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Dobar dan. Djeca , 7 godina i 2 godine i 4 mjeseca. Dakle, isti ptoblem( ako se može nazvati problemom, neprijatan zadah ujutru iz usta po nekad( više je prisutan no sto nije). Obojica su 0- krvna grupa. Mlijeko kada konzumiraju, čini mi se, da je to uzrok ( pretpostavljam). Hvala unaprijed na odgovoru.

clock-img

22.04.2024, 12:42

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Do kada, do kog meseca, moze da "pukne" tj da se odpusi suzni kanal kod beba?

clock-img

22.04.2024, 12:43

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

POSTOVANI
Sin star godinu i pol ima lose zeljezo doktorica rekla da nesmije mjesat zeljezo sa mljekom .
Jer moze neka druga metoda il savjet .
Da napomenem jako slabo jede hranu prije dok bio manji jeo je i jogurte i banane juhe rize tjesta ,
Sad nista od toga .

clock-img

22.04.2024, 12:43

clock-img

marketing RR

pencil-img

4920

Beba 3 meseca i 10 dana. od rođenja do sad dodala je 1kg i 100 grama.Da li je to normalno?Ona već par nedlja je na drugoj dohrani jede po 40 ml na. 2 h.IZVINITE MOLIM VAS NA DUŽEM POSTU JA NE ZNAM ŠTA DA RADIM OČAJNA SAM.A očigledno da ni pedijatri ovde ne znaju.

clock-img

23.04.2024, 06:11

clock-img

TimTam

pencil-img

19


IZVORNA PORUKA: Pampers pedijatar


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dijete ne.pune 3 god temperatura 2 dan ,ne kaslje, nos ok,jede,skače, igra se. Išli ped kaze sve ok,malo krajnici kao ali bez antibiotika? Uzela mu lizalice neke u ljekarnoj,šta bi još mogla?hvala:)


Temperatura je uvek prouzrokovana virusnom ili bakterijskom infekcijom. Obavezno uradite KKS, CRP i urin i da mirno pratimo dete i utvrdimo sta je uzrok temperature. Lepo je sto je dete raspolozeno sto jede, sto se igra.


Temperatura je uvek prouzrokovana virusnom ili bakterijskom infekcijom. Obavezno uradite KKS, CRP i urin i da mirno pratimo dete i utvrdimo sta je uzrok temperature. Lepo je sto je dete raspolozeno sto jede, sto se igra.

Tačno je da temperatura obično ukazuje na prisustvo virusne ili bakterijske infekcije, ali može biti i posledica drugih faktora.

clock-img

23.04.2024, 12:24

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dobar dan,do koliko godina moze da se tolerise mokrenje u krevet preko noci?


Mokrenje u krevetu nocu prestaje kod nekog u petoj, kod nekog u sedmoj, kod nekog u cetrnestoj godini, a tolerise se i do osamnaeste godine. jedino povremeno treba kontrolisati urin i biti strpljiv.

clock-img

23.04.2024, 12:28

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Pupčana kila kod novorođenčadi? Hvala 🥰
(beba ima mjesec i 12 dana, kila se pojavila negdje kad je imala 20 dana)
* i liječenje laktacijske žutice? Bilirubin 170
Hvala unaprijed 🩷🩷🩷🩷


Pupcana kila je cesta pojava kog novorodjenceta. Ako je velicine palca sama ce se zatvoriti samo treba paziti da ne dodje do prolapsa. Ako je veca treda konsultovati decijeg hirurga koji ce da proceni sta i kako se treba ponasati.

clock-img

23.04.2024, 12:32

clock-img

Pampers pedijatar

pencil-img

853


IZVORNA PORUKA: marketing RR

Dobar dan,htela sam da pitam da li je normalno da beba od 15 meseci ne hoda samostalno?


Jeste normalno, ne prohodaju svi u isto vreme i kako pise u knjigama, onog trenutka kada se stekne zrelost i uspostavi funkcija u mozdanim putevima ce det prohodati. Nadam se da je neuroloski pregled uredan.