cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Bruh (kila) kod dece

clock-img

21.08.2020, 23:01

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4707

Da li kila moze da se javi kod starije dece?


G., 6 god, je pao pre dva dana u parku. Povredio je nogu, zalio se na bol u kolenu, butini i preponi. Veceras pogledam iznad prepone mu je oteceno. Da li je moguce da je kila? I da se javila od pada? Nikada se do sada nije zalio da ga boli. 
Nismo kuci, kod mojih smo inace bih ga odmah odvela lekaru.


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

22.08.2020, 00:56

clock-img

Ana RR

pencil-img

34143

Joj Sanjalice, ja zaista ne znam... ima li ko tu da ga pogleda, neki privatni dr možda?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

clock-img

22.08.2020, 01:02

clock-img

doramar11

pencil-img

1138

Po tvom opisu deluje da je pad uzrok.

clock-img

22.08.2020, 09:10

clock-img

flamingos

pencil-img

25174

Joj Sanjalice,duša mila.Šta znam,dr.će najbolje da ti kaže.Ali,niste kući.Možda nije kila,već se nezgodno udario pa nateklo.

clock-img

22.08.2020, 10:41

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4707

Ana, nema. A ne bih da idemo na hitnu ovde opet. Isli smo da snimi nogu kada je pao, i tamo je haos. Danas kao da je manje oteklo, ali mozda mi se samo cini. 



_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

clock-img

22.08.2020, 13:51

clock-img

Filadendronka

pencil-img

5168

Sanjalice, verovatno je od udarca. Prati da li se bol smanjuje, pa izvagaj da li je hitno za dr ili moze da saceka. 

clock-img

02.10.2020, 11:57

clock-img

Queen Lady

pencil-img

943

Ja sam sa kada je imao 3,5 godine isla na operaciju spustanja levog testisa. U toku operacije su nasli i kilu... Plus mu i odvajali kozicu tada. Otisli za jedno, na kraju je bilo 3u1. Joj kad se setim, a 5 dana pre operacije saznam da sam trudna sa R.

_____________________________

"Ako si uspešan u nečemu ili će te kopirati, ili će ti zavideti, ili će te mrzeti."

"Zavedi mi um i imaš moje telo, pronađi mi dušu i imaš me zauvek."

Fjodor Dostojevski

clock-img

14.02.2022, 16:00

clock-img

dunja RR

pencil-img

30170

Evo da se opet upišem, sa drugim detetom, M ima preponsku kliu, odnosno bruh. Kod nje je urođena (nije nastala od plakanja), i S je imao urođenu, samo je kod njega kanal u trbuhu bio delimično zatvoren, pa je njegova kila bila vodena (tečnost iz trbuha je curkala u testis), a kod M se kanal nimalo nije zatvorio, tako da je crevo prošlo u tu rupu, i kod nje je zapravo bruh. Njihove kile su kaže dr najverovatnije nasledne, jer kod oboje je kila nastala na isti način, tj. tako što se kanal u njihovom trbuhu nije zatvorio, dok su bili kod mene u stomaku. Ni ja ni mm nismo imali ...Lečenjenje je isključivo hirurško, znači operacija je obavezna, jer ako se ne operiše na vreme, kila se će uklještiti (kod devojčica je posebno opasno, jer se mogu uklještiti i jajnik i crevo). Kada se uklješti, bol je strašna, i naravno hitna operacija, rizičnija. Kod M se hvala Bogu za sada nije uklještila, doktorka je rekla da želi što pre da je operiše, ne sme da se čeka, ali s obzirom da je u Tiršovoj ogromna gužva, i na operacije se čeka po godinu dana, ona je uspela da nas ubaci ranije, tj. biće operacija za 2 meseca, više od toga kaže ne sme da čeka, jer je kila velika. Inače, ista dr je operisala i S, tada mu je sredila i kožicu na piši, i stvarno je predivna.


Nju čudi kako niko od dr do sada nije video ovu kliu, a ono što je interesantno je da je i kod S bilo tako, pedijatar nije nikada primetio kliu, tako da sam i kod S i kod M, zapravo ja postavila dijagnozu, i to u isto vreme, i kod nje i kod njega, sa njihove 3 godine. Baš čudno, jer se obično ove klile "pojave" ranije, tj. one su tu od rođenja, ali se obično ranije primete, tj. prikažu javnosti, da tako kažem. Kod nje sam je sasvim slučajno videla, pre neki dan dok smo je kupali, jako je vrištala jer ne voli da joj se pere kosa, i tada sam videla, pri tom naprezanju, da je klila iskočila sa desne strane. To je zapravo dobra stvar njenog vrištanja, jer smo mogli da ne znamo da je ima, i da joj se uklješti, što bi se verivatno i dogodilo, a onda bi trčali hitno na operaciju, koja bi bila daleko rizičnija. Ovako, bićemo spremni, i obaviti na vreme. Do tada, dr je rekla sve normalno, ponašanje kao do sada, dala nam je dozvolu za zimovanje, kaže slobodno, uživajte.

< Poruku je uredio dunja RR -- 14.2.2022 16:10:32 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

14.02.2022, 16:41

clock-img

dddaca

pencil-img

9223

Kilu si videla samo dok je plakala? Kad se ne napreze ne primecujes je?

clock-img

14.02.2022, 17:05

clock-img

dunja RR

pencil-img

30170

Ja sam je videla jednom kod plakanja i bila je kao pesnica, bas velika.  Sutradan smo bili kod te dr pivatno i njeno oko je videlo kilu i u stojecem polozaju, odmah je rekla evo je i velika je. Ja je sada ne vidim, ali doktorsko oko ipak vidi drugacije.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

14.02.2022, 17:20

clock-img

dddaca

pencil-img

9223

Bas je nezgodno sto se ne primecuje. Srecom pa se namestilo tako da place dok je tusiras i da si primetila.

clock-img

22.02.2022, 13:13

clock-img

dunja RR

pencil-img

30170

Danas nam je Dr zakazala operaciju, biće za mesec dana ipak, neće dr duže da čeka.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

22.02.2022, 16:44

clock-img

Sanjica26 RR

pencil-img

26804

Super Suzi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

clock-img

05.04.2022, 09:51

clock-img

dunja RR

pencil-img

30170

Pre 2 nedelje smo operisali kilicu u Tiršovoj, sve je prošlo super, došli ujutru u 7, istog dana smo u 17 već bili kući. Prošle nedelje smo izvadili konce i imamo još jednu kontrou za 2 nedelje.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

06.04.2022, 06:45

clock-img

flamingos

pencil-img

25174

Super Dunja.Dtago mi je da je sve prošlo kako treba.Budite mi dobro.Ljubim vas puno.❤