cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

RE: Otečene noge u trudnoći

  
clock-img

14.09.2014, 12:11

clock-img

Sanjalica1980

pencil-img

1502

Ja sam 18 nedelja a vec mi oticu stopala i ruke. Cak sam malo otecena i u licu.
Pritisak mi je kao i inace oko 95/50 a puls 75.

Krv sam vadila na dve nedelje ali sada nisam vec 3. Idem u sredu.

Urin i urinokultura odlicni ali isto nalazi od pocetka avgusta. I to radim opet u sredu.

Ja znam da je normalno da se otice u trudnoci ali sam cula da je to uglavnom pred kraj.

Nadam se da je to sve ok.

clock-img

14.09.2014, 12:15

clock-img

vonavoj

pencil-img

21998

BItno je da ne ide visok pritisak i oticanje..jednostavno ti se voda tako skuplja!
A jesi li radila proteine u mokraci>

clock-img

14.09.2014, 12:17

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

slazem se sa von, sve dok pritisak nije visok, mislim da nema razloga za brigu...
nemoj piti sokove, gazirano i izbaci so sto vise mozes

clock-img

14.09.2014, 12:38

clock-img

Sanjalica1980

pencil-img

1502

Hvala vam puno.

Von radila sam proteine ali u avgustu. Treba da ih radim opet u sredu.

Inace ne pijem nikakve sokove ali volim slano. To cu sada smanjiti.

Ranije sam imala problem sa oticanjem ali za vreme hormona u vto. Naduvam se kao balon i onda kada prestane terapija uz treninge se izduvam.
I znojim se kao nenormalna user posted image

clock-img

14.09.2014, 12:39

clock-img

vonavoj

pencil-img

21998

onda ti je do hormona!

clock-img

14.09.2014, 13:01

clock-img

Mala Elena

pencil-img

11043

Meni su noge, gleznjevi oticali pred kraj trudnoce ako duze stojim u mestu i lepo sam osecala kako mi treskaju kad zakoracim user posted image , ali mislim da je tebi to od soli, smanji obavezno i podigni noge da budu iznad nivoa tela.

clock-img

14.09.2014, 13:16

clock-img

Sanjalica1980

pencil-img

1502

Hvala vam jos jednom.

Definitivno moram so smanjiti. Inace volim slanu i pikantnu hranu ali se trudim da je izbegavam.
Pijem dosta vode jer mi je dr rekla da mi sada treba .

Bas cu vam pisati kada ponovo izvadim krv i dam urin.

clock-img

14.09.2014, 13:40

clock-img

anita

pencil-img

1679

Sanjalice
Meni je doktorka preporucila da kada lezim ispod nogu tj. dole kod stopala mi uvek bude jedan jastuk.
Pokusaj mozda ti pomogne i to. user posted image
Ja za sada tih problema nemam.
Jedem slano i povremeno pijem i gazirano.


_____________________________

Ako na stazi života potrčiš i padneš, podigni se, očisti prašinu, jer ne gubi onaj što pada već onaj što ostaje da leži !!!

clock-img

14.09.2014, 15:29

clock-img

wivern

pencil-img

8800

Lepo Anita rece, obavezno podizanje nogu u toku dana i smanji so. I sve ce biti u redu.


_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

clock-img

14.09.2014, 20:53

clock-img

Cecana

pencil-img

376

Meni su pre par dana pocele da oticu noge i kupila sam čarape za vene,dokolenice,najlonke u aloteci,i bas mi pomazu.Kostaju oko 400 din.Ja sam uzela neki srednji nivo stezanja,mozda sam mogla i jaci,ali i ove pomazu.Preporucujem

clock-img

16.09.2014, 13:28

clock-img

Mariya

pencil-img

4489

U prvoj trudnoci noge su pocele da mi oticu posle 33. nedelje. Na porodjaj sam otisla u japankama jer nista drugo nisam mogla da obujemuser posted image Za 3-4 sata nakon porodjaja, noge su mi se prepolovile, a do izlaska iz porodilista bile su kao nekad, ponovo sam mogla u 36-icu. U ovoj trudnoci, noge su mi otekle jednom, na jednom vencanju u julu gde sam dosta stajala a i jurcala za cerkom, a tada je bas bilo toplo. Otad nista, jedino mi od prekjuce oticu prsti, i to primetim kad pokusam da skinem burmu sa prsta. Sta tu da radim, da dizem ruke uvis?user posted image

clock-img

21.12.2014, 22:51

clock-img

branki*

pencil-img

20828

meni,evo,opet pocele da oticu noge...a,taman sam mislila da cu ovu trudnocu bez toga..sutra ulazim u 9.mesec.pritisak nisam merila,bio je ok ranije.merice mi sad na pregledu..bas je grozan taj osecaj natecenostiuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

21.12.2014, 23:16

clock-img

bubulence

pencil-img

13679

branki mislim da je to i normalno za ulazak u deveti mesec... ukoliko nije bas jako...
ja jos uvek oticem u nosu najvise. a u nogama imam osecaj natecenosti ali mm kaze da nisu, mada ni meni ovako na oko ne deluju.. u prvoj sam daleko vise oticala, mozda jer je bilo leto...

clock-img

21.12.2014, 23:19

clock-img

wivern

pencil-img

8800

Branki u pravu je Bubi, to je normalno za deveti mesec. Ja sam oticala danima kad je padala isa nenormalno, a ovako mi se cinilo da uopste nisam otecena. Kad sam se porodila shvatila sam da sam bila otecena i te kako. I sada imam osecaj kao da su mi stopala ostala malo natecena ili su se jednostavno prosirila. Sve su mi cipele uze nego sto su bile pre trudnoce, a ja sam inace imala uzasno usko stopalo.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

clock-img

21.12.2014, 23:22

clock-img

branki*

pencil-img

20828

moguce da je i normalno,bubi,sta znam.uzeo moj muz upute,taman da iskontrolisem mokracu i da izmere taj pritisak.ja sam u prvoj katastrofa oticala,nije nista pomagalo,obucu morala da nosim 2 broja vecu,uzas jedan.sad nije tako,ali jesu otoci,vidim po zglobovima kod nogu...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

05.01.2015, 18:47

clock-img

srculence25

pencil-img

1122

Meni su otekla stopala nevide se zglobovi.Desno stopalo je znatno vise oteklo u odnosu na levo.Nemogu sobne papuce da obujem a o obuci da negovorim.
Danas do radnje me nazuljala patika doslo mi da se izjuem i da idem bosa user posted image

clock-img

05.01.2015, 20:17

clock-img

branki*

pencil-img

20828

srculence,znam kako ti jeuser posted image kontrolisi pritisak redovno i mokracu.meni je malo bolje,od kako je zahladnelo,kad je toplo,onda oticem.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

clock-img

07.01.2015, 14:24

clock-img

srculence25

pencil-img

1122

Branki u mokraci sam zadnji put imala prisutne proteine u maloj kolicini a pritisak mi tamo nisu merili od oktobra a ja se
nekako uvek dobro osecam tako da nisam kontrolisala.Uzecu od babe aparat da proverim user posted image

clock-img

27.03.2015, 09:12

clock-img

jabudic

pencil-img

5894

E ovako, ja sam u 24. nedelji, noge mi još uvjek nisu značajno otečene.
Ali evidentno je da u svakoj trudnoći imam taj problem.
Danas sam ustala 3kg teža nego juče, i jedva oči otvaram koliko sam natečena user posted image

Ima li neki čaj za izmokravanje koji može u trudnoći?
Imaću ''ladno 100kg do porodjaja, ako nastavim ovim intenzitetom da se naduvavam.
Da dodam da pazim šta jedem, ali očigledno ne pomaže.

< Poruku je uredio jabudic -- 27.3.2015 9:14:31 >

clock-img

27.03.2015, 09:19

clock-img

veselicaa

pencil-img

13895

Ja sam bila bas otecena u prvoj trudnoci,pogotovo noge i prsti na rukama tj.sake.
Sto se tice caja,ne znam da li sme neki ali znam da pomaze kada legnes na ledja i podignes noge recimo na dva jastuka.I da sto manje stajanja i sedenja.

clock-img

27.03.2015, 09:23

clock-img

jabudic

pencil-img

5894

Uf, ja radim 8h sjedeći, noge vise dolje.
Nije meni što će one da nateknu, nego što mi vaga poludje. user posted image

clock-img

27.03.2015, 09:24

clock-img

Anoniman

Ja nisam imala sa U problema sa oticanjemuser posted image a kakav ti je pritisak, unos soli?
Mozda hoce i od sekiracije juce si se bas potresla za muza?user posted image
Nekako mi mnogo da budes 3 u + za jedan dan!

clock-img

27.03.2015, 09:29

clock-img

jabudic

pencil-img

5894

Pa i meni je mnogo, tj. nije moguće da sam ne znam šta pojela i popila.
Pritisak mi je odličan, a jedemo skoro neslano.
Baš ne znam koji mi je vrag.

clock-img

08.04.2016, 11:35

clock-img

IvanaSK RR

pencil-img

24684

U zadnjih nedelju, dve bas sam se nadula. Prsti na nogama kao krompirici, u noge se urezuju carape, podbradak i lice su mi bas naduti, čak i prsti na rukama.
U prvoj trudnoći jesam bila natekla, ali tek u devetom mesecu i ne ovoliko.

clock-img

10.04.2016, 13:06

clock-img

Sanjalicaaa

pencil-img

4707

Ivana, davno se u paketu za trudnice dobijao neki Gel za umorne noge, Mella Cosmetic. Nisam probala, ali znam da su neke članice pisale da je odličan i da smanjuje otok.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.