cookie-img

Stranica koristi kolačiće

U cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, analize online upotrebe, sistema oglašavanja i funkcionalnosti. Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe.

writing-img

Dentalni tuš

clock-img

08.05.2024, 14:03

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

U poslednje vreme su mi se povukle desni, i imam dosta džepova i hrana mi se zadržava između zuba. Koristim intredentalne četkice, ali imam utisak da to nije dovoljno.
Htela bih da kupim dentalni tuš (ovako nešto KLIK), volela bih da ne bude sa velikim rezervoarom, nego da mogu i da ga ponesem sa sobom.

Da li neka od vas koristi?
Da li ste zadovoljne?
Koji koristite?

clock-img

08.05.2024, 14:19

clock-img

jess021

pencil-img

13373

Ne koristim dentalni tuš, ali imam isti problem. Savet zubarke je da ću morati da stavljam tzv. navlake, pa eto ako ti nesto znači 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

clock-img

08.05.2024, 14:26

clock-img

Peace*

pencil-img

4862

Nekako bih odložila.
To se stružu zubi pa stavljaju navlake, jel?
Ja ne smem da primam lokalne anestetike.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

08.05.2024, 19:00

clock-img

dunja RR

pencil-img

30252

Jao Peace, bukvalno sam danas isto htela da pitam na forumu!

Ja sam stavila fiksnu protezu pre skoro mesec dana, za pranje zuba koristim isto najpre interdentalne četkice - dontodent sa malom drškom, roze, ili nekad sa većom drškom curaprox, ali uvek najmanju debljinu (koristila sam ih i pre fiksne proteze, za džepove), zatim koristim običnu četkicu curaprox ili curasept, i na kraju jednu solo curaprox (sa zaobljenim vrhom za protezu, i delove oko proteze), umorim se skroz dok operem zube, tako da sada jedem jednom do dva puta dnevno user posted image

Elem, kada mi je dr stavljao fiksnu, rekao je da nabavim dentalni duš, spomenuo je Prizmin, i prvo je rekao bilo bi dobro da ga nabavite, pa posle nekih 10 minuta reče - obavezno nabavite, značiće vam puno i kasnije, kada skinete protezu. Ja evo još nisam stigla da odem do Prizme (iako mi je maltene preko puta zgrade, i vidim taj tuš redovno u izlogu), a iskreno, toliko troškova sam imala u poslednjih mesec dana, pa je i to jedan od razloga, što odlažem. Za sada samo detaljno čistim zube i protezu sa ove 3 četkice. Sledeće nedelje imam prvu kontrolu za protezu, i pretpostavljam da će mi zategnuti žicu, pa ću se potruditi da odem do Prizme i pogledam cene, imaću nadam se više vremena, S će biti na rekreativnoj.


Javljajte molim vas iskustva :)

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.5.2024 19:13:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

08.05.2024, 19:10

clock-img

dunja RR

pencil-img

30252

Ja inače od pre nekog vremena imam džepove, nekako ih više primećujem u poslednje vreme, ali mi se desni ne povlače još uvek, zubi su mi vrlo jaki i zdravi (mada to nema veze sa paradentozom, jer se ona dešava i ljudima sa zdravim zubima), tako da su mi zato i preporučili fiksnu, da bih sačuvala svoje zube, koji su - gornji izbačeni, a donji su se malo poremetili, ptj. neki su izašli napred, neki nazad, ali nema naznaka paradentoze za sada. Protezom će pokušati da smanje mogućnost nastanka paradentoze, kada zube vrate na svoje mesto.

Mojoj frizerki se povlače desni, ima 39 godina, i ona u poslednjih par meseci ide na stomatološki fakultet gde joj presađuju kožu/meso sa nepca na desne. To joj rade parcijalno, za sada je ja mislim išla 4 ili 5 puta, i jedna procedura košta 10.000 (rekla je da je kod privatnika dosta skuplje). Baš danas mi je rekla da sutra ide ponovo, i nakon toga ima još dve procedure presađivanja i to je to. Ona posle te procedure nekad dođe na posao i radi (ali bude skroz naduvena), i nekoliko dana nakon procedure jede samo kašasto, da ne bi pokidala konce.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

09.05.2024, 07:00

clock-img

milicicak

pencil-img

7329

Mi imamo dentalni tuš OralB. Glava može da se namesti na više debljina i jačina mlaza. Odličan je.
T ga koristi baš zbog proteze, posle jela da ne bi morala stalno da pere zube i zaista skida sve ostatke hrane.
Suzi, mislim da malčice preteruješ sa pranjem zuba a sigurno ti ne trebaju tri četkice. Dovoljna ti je curaprox za protezu i posle pranja obavezno ispiranje sa tečnosti za usta. Elmex ima tečnost baš za one sa protezama

clock-img

09.05.2024, 08:36

clock-img

dunja RR

pencil-img

30252

Mili meni je doktor rekao obavezno da koristim sve tri četkice i napisao mi koje veličine/boje da uzmem, jer i on sam nosi fiksnu protezu kao i doktorka čija je ordinacija (mama od Savinog druga), nisam ništa na svoju ruku :) A i ne mogu da zamislim da ne očistim prvo sa interdentalnom, jer šta sve ona izvuče, to je čudo, a svakako je koristim i za džepove, pa mi je obavezna.

Da li ste dentalni tuš odmah počeli da koristite kada je stavila protezu?

Meni nisu rekli da koristim to za ispiranje usta, pitaću baš sledeće nedelje na kontroli.

IZVORNA PORUKA: milicicak

Suzi, mislim da malčice preteruješ sa pranjem zuba a sigurno ti ne trebaju tri četkice. Dovoljna ti je curaprox za protezu i posle pranja obavezno ispiranje sa tečnosti za usta. Elmex ima tečnost baš za one sa protezama




< Poruku je uredio dunja RR -- 9.5.2024 8:41:58 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

09.05.2024, 10:23

clock-img

dunja RR

pencil-img

30252

Shvatih da kvarim temu za Dentalni tuš, pardon :) kopirala sam post u temu FIKSNA PROTEZA KLIK

< Poruku je uredio dunja RR -- 9.5.2024 10:38:53 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

09.05.2024, 10:34

clock-img

Peace*

pencil-img

4862


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Moja najbolja drugarica je nosila fiksnu protezu pre 30 godina, tada nije bilo ni interdentalnih četkica, ni dentalnog tuša, ni posebnih četkicaza protezu, samo ej običnu četkicu koristila. Nije bilo izbora, to je što je. i Ima problema sa nekim zubima, posebno sa jednim na kojem je sada radila krunicu, i ona pretpostavlja da je zbog fiksne, jer se tada nije moglo dobro očistiti, ali ko će ga znati.




Taman sam htela da kažem: Boooože kakva nuklearna fizika, a pre 25god smo zube prali običnom četkicom.
Ja sam nosila fiksnu u srednjoj - nikakva filozofija, prala sam bez problema.
Ali to su mladi zubi bez džepova i sl...

Mislim da mi se ovaj tuš dopada: KLIK

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

clock-img

09.05.2024, 16:42

clock-img

milicicak

pencil-img

7329


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Da li ste dentalni tuš odmah počeli da koristite kada je stavila protezu?


Tuš smo imali od ranije tako da ga koristi od početka