writing-img

RE: Putovanje u trudnoći

clock-img

11.08.2014, 14:07

clock-img

Dada81

pencil-img

2618

Navikli smouser posted image

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

clock-img

17.05.2016, 20:38

clock-img

maja_ilic84

pencil-img

62

Drage moje, treba mi savet user posted image uplatili smo letovanje ya 21.06.2016, ali ja danas saznadoh da sam u cetvrtoj nedelji trudnoce. Sta raditi? Trebalo je da putujemo u Grcku. Napomena je da sam imala 2 spontana pobacaja pre ove trudnoce.

clock-img

17.05.2016, 21:40

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Maja najbolje da se posavjetuješ sa ginekologom,on će ti najbolje reći.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

17.05.2016, 21:59

clock-img

maja_ilic84

pencil-img

62

Emice, sutra idem kod njega user posted image uzrok spontanih mi je trombofilija, pa se sve nadam, obzirom da dobijam inekcije za to, da ce me pustiti user posted image

clock-img

17.05.2016, 22:03

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

Ako rekne da je bolje da ne idete i ne razmišljaj da se ipak drugačije odlučiš.Jer more neće nesrati a tvoja bebica je najbitnija user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

17.05.2016, 22:07

clock-img

maja_ilic84

pencil-img

62

Mudro zboris user posted image

clock-img

17.05.2016, 22:22

clock-img

pngpme

pencil-img

585

Ja sam putovala do Rima u 5. mjesecu trudnoće. Kada sam saznala za trudnoću odložili smo putovanje (nismo još ništa uplatili naravno) jer sam se plašila da putujem u prvih 3 mjeseca. Doktorica mi je dala zeleno svjetlo u 5 mjesecu, ali je rekla da nikome ne preporučuje putovanje u trudnoći, ali nije bila protiv da je idem.

clock-img

17.05.2016, 22:30

clock-img

dddaca

pencil-img

9223

Slazem se sa emicom, poslusaj doktorku. Ja sam bila u slicnoj situaciji ali dilema je brzo nestala kada sam se zapitala sta mi je bitnije beba ili letovanje. Ne mora da znaci da ce nesto da krene po losem, ali bice jos letovanja i letovanja, a beba je sad najbitnija

clock-img

18.05.2016, 06:45

clock-img

vocicana

pencil-img

12362

Slazem se sa svim devojkama, odlozite putovanje, izaberite nesto blize lakse, sa manjom temperaturom, npr Zlatibor i sl, ali kada prodje riskantni period znas u kojim nedeljama ti se missed desio. Ja sam prosle godine isla avionom za Holandiju, treci mesec trudnoce, ali naominjem da sam imala potpuno zdravu trudnocu, bez istorije missed-a. Ne moras se igrati sa sudbinom i visokim morskim temperaturama, sedi, cekaj da sve bude uredno, sto kaze Emica, mora nece nestati, bice tek letovanja i letovanja za vas troje. Znam da ti je zao, ali bebica je najvaznija.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

clock-img

18.05.2016, 15:25

clock-img

maja_ilic84

pencil-img

62

Apsolutno ste u pravu 😊 sad ide malo ganjanja sa agencijom oko vracanja novca 😊

clock-img

18.05.2016, 16:28

clock-img

emicaa

pencil-img

22194

A možete li preko agencije uzeti nešto drugo gdje bi mogla otići a da je blizu.Ne znam baš kako to funkcioniše user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

clock-img

18.05.2016, 19:56

clock-img

choopa choops

pencil-img

9258

Svakako odluči kako ti dr kaže. Ja u sve tri uspješne trudnoće nisam nigdje putovala (ali ja sam imala dijagnozu da moram da mirujem). A na početku prve trudnoće, koju sam izgubila, sam putovala u Tursku i nazad autobusom (24h vožnje u jednom pravcu). Da li je to imalo veze za kasniji ishod, ne vjerujem, ali eto...S druge strane znam iks žena koje putuju najnormalnije i sve pet user posted image

Prodaj aranžman nekome preko oglasa user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

clock-img

10.05.2026, 09:44

clock-img

Suncicabg

pencil-img

3491

Zdravo, da li je neka trudnica skoro putovala avionom? Kakva su iskustva i uslovi?

clock-img

10.05.2026, 14:39

clock-img

dunja RR

pencil-img

30534

Sunči, ja sam putovala avionom na Krit kada sam bila trudna sa Milicom, ali tada nije bio EES sistem. Što se tiče samog EES sistema na aerodromima, mnogo zavisi od organizacije i prometa na pojedinačnim aerodromima. Tamo gde ima više letova čitam da uglavnom bude nekih čekanja. Mi smo pre dve nedelje išli u Italiju, na Sardiniju, i pustili su nas Italijani preko reda zbog dece, sve smo završili za dva minuta suprug i ja (decu ne skeniraju).


Druga stvar - ja nisam bila na bolovanju tada kada sam putovala trudna u Grčku, jer tada sam bila negde 11. nedelja, i bolovanje sam otvorila tek kada sam se vratila sa puta. Čitala si verovatno da su neku trudnicu skoro vratili naši sa granice jer je bila na bolovanju, pa sad nisam sigurna kako to u praksi funkcioniše. Što se samog zakona tiče ako si na bolovanju ne bi trebala ići na putovanje, posebno ne van zemlje, ali opet ko može znati da si na bolovanju, tako da je na tebi taj rizik i odgovornost.

Što se samog leta tiče, normalno sam podnela sve kao i drugi, ako si na to mislila.

< Poruku je uredio dunja RR -- 10.5.2026 14:41:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

clock-img

11.05.2026, 10:55

clock-img

Suncicabg

pencil-img

3491

Hvala Dunjci 🤗
Znam tu foru za trudničko, nego me kopka do koje nedelje sme da se putuje i kakva je to potvrda od dr da sme da se putuje 🤔

clock-img

11.05.2026, 21:57

clock-img

dunja RR

pencil-img

30534

Sunči, ne sećam se potvrde, moguće da sam je i nosila. Ja sam krvarila nekih desetak dana pre putovanja, krvarenje je polako stalo, a dva dana pred put sam radila prvi UZ i dr je rekao da je sve u redu i da mogu da putujem. Samo sam i na Kritu morala da primam injekcije progesterona, pa moguće da je on sve to napisao na izveštaju koji sam nosila uz injekcije. Na svu sreću sa nama u hotelu je slučajno (ili ne, jer ne verujem u slučajnosti user posted image ), bilo načelnik anesteziologije u Mišoviću i dr se sam ponudio da mi daje injekcije.

Što se tiče toga do kada može da se putuje avionom, baš sam skoro objavila tekst na Ringeraji, piše:

"posle 36. nedelje trudnicama je zabranjeno putovanje avionom, tako da je potrebno obratiti pažnju da povratni let takođe bude pre 36. nedelje, jer avio-kompanija neće omogućiti ulazak u avion."

Ovde možeš da pročitaš ceo tekst KLIK

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir