|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 9:56:24   
Misha i Ljisha
pa od kad nas muce ti gasovi skoro ni da ne nosimo siroki povoj, bas da bismo mogle da vezbamo. Prija joj da bude moja golisavica, sve guguce mila moja ali posle nekog vremena krene da stenje i da gura nogicama kao blesava. Masiram joj stomak. Volela bih kad bi ona spavala na stomaku ili barem redovno podrigivala ne bi je toliko mucili gasovi.

Dajem joj malcice vodice, kazem hoce da pije. Nista to nju ne protera,ali uvek se tesim barem prdi. Ali sto ona place, pre neki dan je plakala pola sata skoro bez prestanka, a onda nastavila da place svakih deset minuta do 9 uvece. Em sto je ona izmucena em sto sam sad vec i ja umorna. user posted image


(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 601
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 10:24:24   
Sanja90
pa place zbog grceva,da sprecis ne mozes mozes samo da ublazis,ja sam protiv grceva davala bibilibi caj na bazi kima je,kod moje dece je palio,ne znam da li ima jos da se kupi u apoteci,mada mislim da ima. od njih nece da se iskaki ali ublazava grceve. Izdrzi jos malo,krajem treceg meseca bi trebalo da prestane ili makar nece da ne budu toliko intenzivne.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 602
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 12:13:43   
mica0
Sanja i ja znam da ne treba voda dok sisa, ali evo i pedijatatr i patronazna su mi rekli da kad ne kaki toliko dugo da joj dam malo prokuvane vodice sa secerom i obavezno posle toga mi se uvek pokaki. Jer ma koliko pazila sta jedem ne mogu sve sebi da uskratim, jer zivim sa,ma sa m i nekad se desi da jedem i suvu hranu jer ne mogu od nje da spremim rucak, ali bitno da je dojim.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 603
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 12:49:50   
Misha i Ljisha
sanja ja vec naveliko prestala da joj dajem biogaja kapi za grceve jer ih nije imala, ali sam ih ponovo uvela juce. Mislim da joj nesto ne pomazu sa kakenjem cak sam zvala doktorku i ona kaze da kapi nekad hoce isto da stvore zatvor i da joj ih ipak ne dajem. U svakom slucaju doktorka mi je rekla da napravim 15ml slatke kamilice i da to popije ali da bude uzasno slatka kaze da povratis koliko je slatka, u fazonu da pliva secer na sve strane. Ja stavila kasikicu i po na 15 ml nekako mii to mnogo valjda je dovoljno. I popila ona to i isprdela se i evo nista sad. user posted image skoro mi je stalno golisava i radimo vezbe ali nista od govanceta :(

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 604
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 12:52:50   
Sanja90
Ja patronaznim sestrama i pedijatrima ne verujem,pogotovo patronaznim sestrama. Ja ne znam koju su skolu oni zavrsili kad preporucuju maloj bebi zasecerenu vodu.svaki normalan pedijatar nikad nece to preporuciti,jer znaju da secer steti kako odraslima tako i maloj deci,hvala Bogu da ja imam normalnog pedijatra koji zna svoj posao zna sta bebi treba a sta ne.Ja sam tu da pomognem koliko treba a vase da odlucite da li ce da poslusate ili ne. Ja mojoj deci nikad nisam davala zasecerenu vodu iako su mi savetovali jer znam sta je normalno za male bebe koje su dojene a sta ne. Pogresni saveti i zablude su na zalost svuda oko nas,ali svako radi onako kako misli da treba.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 605
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 12:57:13   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha

sanja ja vec naveliko prestala da joj dajem biogaja kapi za grceve jer ih nije imala, ali sam ih ponovo uvela juce. Mislim da joj nesto ne pomazu sa kakenjem cak sam zvala doktorku i ona kaze da kapi nekad hoce isto da stvore zatvor i da joj ih ipak ne dajem. U svakom slucaju doktorka mi je rekla da napravim 15ml slatke kamilice i da to popije ali da bude uzasno slatka kaze da povratis koliko je slatka, u fazonu da pliva secer na sve strane. Ja stavila kasikicu i po na 15 ml nekako mii to mnogo valjda je dovoljno. I popila ona to i isprdela se i evo nista sad. user posted image skoro mi je stalno golisava i radimo vezbe ali nista od govanceta :(


Misha ja prvi put cujem za te kapi,ja znam za espumisan,bibilibi caj i ima jos jedan caj sa cudnim nazivom uh...ne mogu da se setim kako se zove bas za grceve...kad se setim recicu. zasladjena kamilica to je cista zabluda,menjaj pedijatra ili trazi drugo misljenje kod drugog nekog pedijatra.Prvi put cujem da pedijatar tako nesto savetuje!user posted image au strasno

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 606
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 13:46:17   
Misha i Ljisha
pa i ja znam da bebe ne bi trebale da konzumiraju secer prve godine zivota uopste ali ko sam ja da pametujem patronaznim sestrama i doktorima. Kazem ja sam joj davala vode nezasecerene i hoce da pije bez problema. U svakom slucaju nekad mi se vise svidjaju te babske price nego lekovi itd. Sve cu pre probati nego da joj dam neki lek ili da joj rade klizmu ili sta vec. Ipak je i secer prirodniji od cepica i ne znam ti ni ja cega.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 607
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 13:48:00   
Sanja90
Sad se setih jel dajete bebama AD3 kapi ili vigantol hoce i od toga grcevi?moje su imale grceve uzasne od njih.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 608
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 13:48:22   
Trcosava
Biogaia kapi su probiotik, nama od tih preparata ništa nije pomoglo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 609
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 13:56:13   
Sanja90
Nece joj raditi nista od toga to se ne radi malim bebamauser posted image Pa kako ko si,pa majka bre user posted image Ja i te kako njima pametujem i odmah pevaju drugu pesmu,a sta cu kad sam takva i ocigledno bolje znam jer kad god sam se pobunila protiv necega sto znam da je lose kao ta zasecerena voda, uvodjenje dohrane i sta ti ja znam sta jos odmah se pokunje i onda kao "da u pravu ste,mi to zato sto nekima pomaze bla bla bla" a onda im ja kazem kako to ne smeju da savetuju,jer oni treba da brinu o zdravlju deteta a onda pocne ono "pa u pravu ste ali neke majke su ocajne,jer ne pomaze nista drugo i non stop dolaze i zivkaju,postaju dosadne pa im mi preporucimo bilo sta samo da ih otkacimo,cak nesto od toga i pomogne " Ovo mi je rekla jedna bivsi moj pedijatar koga sam ja odmah promenila. Bila sam zgrozena...

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 610
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 14:05:23   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Sanja90

Sad se setih jel dajete bebama AD3 kapi ili vigantol hoce i od toga grcevi?moje su imale grceve uzasne od njih.


Sad da me ubiješ ne mogu da se setim koje sam joj davala, znam da doktorka davala one od kojih ne idu grčevi i Ani su relativno brzo prestali. Znam da sam po mojima slala i nekadašnjoj članici ovde. Ali i meni je mleka nestajalo i dete bilo gladno, a mi mislili grčevi. KAd je prešla na formulu i kad se zasitila mukica, nije bilo više ni grčeva (oko 2-3 meseca)

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 611
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 14:10:07   
Tiziana
Jesi ti probala zasecerenu kamilicu pa tvrdis da je to glupost!?!?!?
Prvo secer se sipa u vrijucu vodu i kuva se u vrijucoj vodi neko vreme, voda se ohladi i napravi se limunada. deluje 100%. Jendom mi se desilo da sam dala oboma,cerka je tad imala 4m,a sin ni 2,5god,ukakili su se sinhronizovano,soba je smrdela katastrofa,ali je upalilo. Mozda ne pali kod svakoga,ali definitivno kod nekoga ima uspeha.Npr kod moje dece! Tako da Mi LJ slobodno probaj,ubiti je sigurno neces!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 612
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 14:13:32   
Sanja90
Od AD3 hoce grcevi,ali tacno kad god dam te kapi obavezno plakanje,vristanje i tako svako vece.Pitam ja pedijatra da li je moguce jer sam bas primetila ona meni kaze da je vrlo moguce da od toga ima,pa smo promenile,mislim da smo posle davale vigantol,mada su i od njega imale ali ne toliko.Kakile su mi na svakih skoro 10 dana ali su prdele redovnouser posted image pa se nisam mnogo oko toga nervirala.Ono sto je normalno je normalno,za ono sto nije hocu da ujedamuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 613
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 14:15:47   
Tiziana
Ja imam jendu knjizicu,zove se Beba radost i briga,onako krakta 70 strana,ali vrlo vrlo korisna,sazeta ali ima bukvalno sve sto je potrebno,pisale je dr neonatolozi,pedijatri i babice i izmedju ostalog i tu ima savet za zatvor zasladjen caj od kamilice..(ja sma napisala limunada,ali to se daje kasnije kad su veci)
Dakle ispravljam predhoni post,ne daje se limunada,nego kamilice

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 614
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 14:37:35   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Jesi ti probala zasecerenu kamilicu pa tvrdis da je to glupost!?!?!?
Prvo secer se sipa u vrijucu vodu i kuva se u vrijucoj vodi neko vreme, voda se ohladi i napravi se limunada. deluje 100%. Jendom mi se desilo da sam dala oboma,cerka je tad imala 4m,a sin ni 2,5god,ukakili su se sinhronizovano,soba je smrdela katastrofa,ali je upalilo. Mozda ne pali kod svakoga,ali definitivno kod nekoga ima uspeha.Npr kod moje dece! Tako da Mi LJ slobodno probaj,ubiti je sigurno neces!


Tiziana nema potrebe za takvim stavom. Ono sto nije ispravno nije i cvrsto stojim iza toga.Ja sam ovde da mamama damjem prave savete,onako kako jeste. na zalost zabluda ima svuda oko nas.nekom pomaze nekom ne,ali ono sto nije ispravno nije. ja namerno mojoj deci nisam davala zasecerenu vodu jer znam sta je normalno a sta ne.Toliko sam knjiga procitala,strucnih knjiga vezano za male bebe pogotovo sto je vezano za dojenje i sve sto je povezano sa tim.u grupi sam moja podrska dojenju poznate savetnice za dojenje Tereze Kis Miljkovic koja nas je mnogo toga naucila,kao i o istinama i zabludama vezano za dojenje.Postoje i skole o dojenju gde se sve uci. Ja sam ovde da da pomognem mamama na pravi nacin,a pogresnom necu ni da govorim,jer ako ne mogu da pomognem necu ni da odmognem,a majka je ta koja ce da odluci sta je najbolje za njeno dete pa u to necu ni da zalazim. Ja uvek hocu da pomognem a ne da odmognem.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 615
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 14:46:41   
Tiziana
To je super,i meni je drago zbog mama koje tek pocinju da doje svoju decu da postoji neko toliko mlad,a da zna toliko puno o tome i svaka ti cast!!!
Ali ja nisam pisala o dojenju, pisala sam o tom caju koju i neonatolozi i pedijatri preporucuju.Kao sto sam rekla kod nekoga ima efekta,kod nekoga ne,ali ako probaju da daju svojoj bebi to,zaista ije nece ubiti. I ti i ja i stariji od nas su odrasli na polamo zasecerenoj vodi od samog rodjenja, na vodi sa nekoliko kapi limuna itd pa nam nista ne fali. Tako ni nasoj deci nece biti nista od jedne kasicice caja od zasladjene kamilice ako ce da im pomogne da isprazne creva i da se vise ne muce. Meni je moj apedijatrica to preporucila,procitala sam u toj knjizi,mojoj drugarici je pedijatar to preporucio...
Dakle ja sam mojoj deci davala i ponovo bih ako znam da im pomaze. A kao sto ti kazes svaka mama najbolje poznaje svoje dete i sama ce odluciti da li ce nesto da im da ili ne.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 616
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 14:54:35   
Sanja90
Tiziana ja nisam rekla da ce ih ubiti,vec da bi bilo dobro ako moze da prodje bez toga,u mojoj okolini kao ni pedijatar ne podrzava to,a ja sam se izricito pobunila protiv nekih pedijatara koji su to mojoj deci ponudili pa su odmah pevali neku drugu pesmu,tad su mi bili skoroz smesniuser posted image kao sto sam navela gore iz mog iskustva,a promenila sam ih dosta sto zbog selidbe sto zbog njihovog ponasanja i neznanja. ja cu uvek da skrenem paznju na ono sto nije ispravno pa ko me poslusa-poslusa, ko ne-ne mora,bitnije mi je da sam rekla i pomogla nego da sam cutala.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 617
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 15:00:31   
Tiziana
Kao sto si rekla,neka svako radi prema svojoj savesti...;-)

Ja nisma dr,imam neke druge skole, tako da na zalost moram da verujem(i da se nadam) da nisu svi dr neznalice.


(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 618
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 15:53:01   
Olga75
molim Vas da se ne prepucavate user posted image
ja sam mojoj bebi stavljala cepice kad se mucila , one obicne glicerinske i eto nisu joj se " creva navikla "
ali nema veze sto se tolerise deset dana bez stolice kod dojenih beba ako vidite da to bebi pravi problem pravac kod pedijatra , nikakvi forumi ili bilo ciji saveti
pedijatar je obucen , to mu je posao

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 619
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
5.4.2013 16:09:23   
Sanja90
ne prepucavamo se,bas smo se lepo ispricaleuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 620
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.4.2013 8:02:54   
Misha i Ljisha
u svakom slucaju da se ja javim. Bili smo kod pedijatra (upali u smenu doktorke koju najvise hvale u zmaj ognjena vuka) . Juce vec nije sisala kako treba, nije spavala, plakala, bljuckala non stop kao da nema dovoljno mesta u zelucu plus dosla moja mama i kaze pa vidi izbocinu na stomaku da ti nije dobila bruh od silnog napinjanja. Ja se odsekla. I mm me isto natripovao iako sam ja sve vreme bila pribrana i govorila da nije ali rekoh da mi odemo kod lekara jer se ona bas jako pati.
Rekli nam da uzmemo mikroklizmicu i da probamo s tim i jesmo. Ukakila se ali cini mi se da nije sve izbacila. Nije bruh hvala bogu. Prdela je celu noc, ali nije plakala i nije joj smetalo valjda kad se otklonio taj cep. Eno je vesela je i sisala je superuser posted image .

Ja sam prestala da citam knjige i google doktora nakon sto sam ja bila bolesna i imala strahovitih problema sa hormonima a nijedan lekar me nije pogledao kako treba. I ja sam pametovala lekara kad sam uvidela da oni to bas ne vole pa te onda jos manje gledaju. U svakom slucaju ne zelim da pretvorim sve u neku studiju dosta mi je bilo fakulteta. user posted image

A imam ja taj sindrom JA NAJBOLJE ZNAM pa sam resila da sto se tice mog deteta ne teram inat i da poslusam nekad i nekog drugog. Ne zelim da se moje dete pati jer sam ja prepuna nekih ubedjenja za koja mislim da su ispravna.

U svakom slucaju sad smo veseli i meni je srce puno a nadam se da ovo nekakenje nece preci njoj u naviku jer smo se lepo praznili do pre nedelju i po dana.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 621
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.4.2013 8:13:22   
Trcosava
MLJ - Drago mi je da ste sredili situaciju. Bitno da je bebica vesela

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 622
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.4.2013 10:08:37   
Sanja90
Mlj dobro je da ste isli kod pedijatra,samo nemoj cesto i nemoj na svoju ruku da koristis te klizmice jer nije to bas dobro, ulenjice joj se creva pa ona nece hteti bez toga da kaki. Nebi da te plasim ali bolje da znas za svaki slucajuser posted image Nece ona kakiti jos dosta puta tako po nekoliko dana dok joj se creva ne razviju tj.dok ne predjete na kasice,da se bezveze ne nerviras oko neceg sto je normalno. Sto se tice google doktora ja to ni ne radim,imam hvala Bogu lekare u porodici pa se sa njima konsultujem ako mi nesto nije jasnouser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 623
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.4.2013 11:26:56   
Misha i Ljisha
Sanja90 ne bih ja isla kod lekara da je ona lepo sisala i da je mogla da odspava malo preko dana. Nego sam videla da se jako muci. Nisam isla kod pedijatra kad je imala temperaturu a imala je tad samo mesec dana. Sve sam sama odradila kuci, i najbolje mi je da je ne vodim uvek se bojim ko zna sta ce jos pokupiti kod pedijatra. Medjutim juce vise nisam znala sta cu ni od sebe ni od nje i sad sam mirna.

Ja najbolje znam sta je opstipacija. Mucim muku od malena. mama kaze da kad sam ja trebala da kakim da su mi suze isle. Resila sam taj problem tek pre par godina a nema sta nisam probala. Malte ne kilu jabuka ujutru na prazan stomak, mekinje, sirupi, cajevi, lan,suve sljive, smokve, hladno mleko ma sve sve sve a ponekad i sve zajedno u ocajanju da ce me i kombinacija svega toga osloboditi toksina plus i eksesivno vezbanje... Jednom mi je lekar cak prepisao onaj odvratni sirup sto daju bolesnicima u bolnici nakon operacija ukoliko nisu obavili nuzdu, e pa ni to me nije proteralo. Hvala Bogu pa poslednje tri godine nemam taj problem ali zato vrlo dobro znam kako sam se ja tad osecala i kako jenjoj. Nervoza je najgora. PRepun si a ne ide.

Znam da creva mogu da se ulenje. I ne mislim da joj dajem cepice kao neku stalnu terapiju ali prosto moram naci neki prirodan nacin da i ona obavlja sve to redovno. Da li ja nesto da pocnem da pijem il jedem (mada jela sam ja i sljive, i laneno seme sa jogurtom ovih dana) ali eto nije joj pomoglo.

Ja bih prihvatila misljenje pedijatra da je normalno da dete ne obavi nuzdu 10 dana da je moje dete bilo veselo i da nije bilo u tolikim mukama. Medjutim moja strina koja radi u decijoj bolnici kaze da je to glupost i da su njih ucili da je 5 dana ok a sve preko 7 je zatvor. Tek po novom je 10 dana ok. A mislim to staro i novo se prilicno razlikuje. Po novom decaku ne treba da se navlaci pisa, devojcice ne treba brisati izmedju nogu itd. Neko sve to prihvati neko ne prihvati. Kao i recimo za stucanje. Neko kaze daj detetu kap limuna, neko kaze niposto. Eto ja smatram da je bezveze dati limun npr. Ali sto ljudi i sto saveta. U svakom slucaju ovde sam na forumu upravo radi toga. Da cujem iskustva mama i razne savete pa ono sto mi se ucini ok to cu primeniti.

Inace sam dete sa sela i ceo zivot se hranim zdravo hvala bogu. Bastu imam svake godine i iz nje jedem, pa ce i moj bebac. Nadam se da ce se creva pokrenuti. Nadam se da nije na mene i da su ova dva nekakenja prosto slucajnost.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 624
   RE: Pražnjenje creva kod novorođenčadi
6.4.2013 11:52:25   
Anoniman
Misha i Ljisha, moje dete je prvi put imalo zatvor kad smo prestali sa espumisan-kapima. mislim da su se creva naucila da im nesto pomaze. posle par dana ne -kakenja (tada jos nismo poceli sa cvrstom hranom a taman su prestali grcevi), poceli smo da ih dajemo kad je mucenik krenuo da place - jbg, po dve stolice dnevno od rodjenja a onda pet dana nijedna! korsitili smo ih jos koju nedelju i onda je bilo sve ok.
ne kazem da pocnes da dajes espumisan, ali cisto da imas i tu informaciju. inace, vodu mu dajem od prvog meseca, iako je dojena beba. mislim da to pomaze, ako nista drugo onda bar zdrave navike da stekne jer prvi kamen spoticanja u opstipaciji je bas - voda! znam iz prve ruke ...
elem, sanja90 - bibilibi ima secera u sebi.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
  Direktna veza do poruke: 625
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  23 24 [25] 26 27   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
Dojenje: "Bubuljice" na bradavicam...
Neverovatno je koliko priroda pažljivo brine o svakom detalju! Pogledajte video o tome koliko su važne te sitne tačkice ...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here