RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:36:51)

vrnjacka banja, a i kod mojih u raski su takve cene... posto sam uhglavnom na toj relaciji, jer mm radi kao carinik na gr. prelazu sas cg, pa po nedelju dana ne bude kod kuce, pa ja setam tamo-vamo....[sm=smiley36.gif]




Ana RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:45:25)

Lesice, slažem se. Mi imamo više izbora a svi hipermarketi se utrkuju da privuku kupce na sve moguće načine. Skoro je bilo na tv-u kako u nekim lancima daju odloženo plaćanje na godinu dana. Ja imam čekove ali ih nikada ne koristim na kupovinu u marketima.

Kupovala sam foto opremu na rate, spavaću sobu, komode za dn.sobu.. ali hranu nikad, nekako mi žao da za to pišem čekove tj. uvek me mm ubedi da se to ne isplati.




minavb -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:47:07)

Iz banje? Recimo, izlivanje noktiju u gel tehnici je nešto skuplje u banji nego u Beogradu, dok ej feniranje za 150dinara jeftinije.




red3lilu -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:51:05)

hkihihihihi, a zato su kod vas pelene jevtinije [sm=smiley36.gif][sm=smiley2.gif]




lesica -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:52:40)

Sve te sitnice su tu negde,nesto je skuplje nesto je jeftinije,ali se sve na kraju svodi na isto-da je zivot skup skup je,i tu pomoci nema.




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 10:58:47)

IZVORNA PORUKA: minavb

Iz banje?


iz raske, ali u banji od kada sam se udala, po nedelju dana, imamo stan u onim novim zgrada kada se krene ka groblju, povise zelene pijace, a u raski imamo kucu, pa kada mm radi onda smo u raski...
a da, i decija odeca je po meni jeftinija u decijim radnjama u banji, nego u raski..., a u oba grada ima mozda po 3, eventualno 4...[sm=smiley36.gif]
i zelena pijaca u banji je povoljna....

ahaha lilu[sm=smiley2.gif][sm=smiley36.gif]




red3lilu -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:04:23)

Ma da,
dosta sam na forumu pa čeprkam po svim temama, jako smo mi velike trošadžije... Gledam buduće mame, šta sve kupuju, pa to stvarno mora biti zaluđen mozak skroz... a posle se kuka, kako se nema novaca... Ne kažem da treba cepidlačiti, ali... ma sad bi mogla referat o uštedi da napišem al nije tema...
Novac se bukvalno baca na neke stvari... ja sam nekad ljuta na svog muža... on čovek poreklom nije iz ovi naši krajeva... subotičani se s biciklom, maltene, rađaju... mom gospodinu ne pada na pamet da sedne na biciklu, juuuu bože sačuvaj... a taksi do centra grada košta cca 300 din, za 3-4 km vožnje!! Ne kažem, ide on i peške, ide i busom... Dozvolili smo sebi komociju i guzice su nam navikle na puno više a ne zarađujemo dovoljno...što je opet druga tema
NOGE SE POKRIVAJU KOLIKO JE JORGAN DUGAČAK...




minavb -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:05:04)

Pa sad... ja platila dva bela bodića sa dugim rukavima u banji 1600dinara a ovde mogu da se nađu i oni set_ovi od 3 za te pare. Kad mama dođe u goste i donese Vanji nešto iz banje, i vidim cenu, šlogiram se.

Tema je o cenama, i razlikama u cenama u gradovima u Srbiji. O tome kako se štedi, ko se rasipa a ko kuka, sigurno možemo negde drugde.




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:10:34)

pa sve zavisi, ja sam uni one pantalonice sa stopicama uzimala za 250 dinara, nasa proizvodnja, za spavanje,
a prosle nedelje sam joj uzela dva bodica u todoru, bili su 1600din...




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:15:02)

Kafane su uvek jeftinije po Srbiji nego u Beogradu , ulaznice za bilo koji dogadjaj ( ne mislim na exit ) sam uvek platila manje ako je van Beograda .




Olga75 -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:15:40)

evo i tema KUCNI BUDZET
kojekakvi trikovi i saveti mogu tamo [sm=smiley36.gif]




minavb -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:18:20)

Znam da, kad odemo u kafanu u Kraljevu, prosto se iznenadimo kako je jeftino, dok smo u pizzeriji MAkuljević u banji platili isto kao da smo jeli u Beogradu.




Modessty -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:27:50)

Svake godine sam u Vrnjačkoj banji početkom avgusta. Kolko se sećam cene po kafićima i picerijama su iste kao u Nišu. Na ručak smo uvek išli kod Neše - ove godine neznam gde ćemo.Jel radi kafana? On poginuo prošle godine. a najbolju klopu i najbolju uslugu imaju.

Prošle godine smo plaćali 5 eur krevet - u kući preko puta gimnazije. Koliko je sada?

Mislim da nam je bazen bio skup, ali sad ne mogu cene da se setim.




lanajelena -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:41:02)

Ne mogu sad da pisem u ciframa jer nemam pojma sem da je hleb u pekari pored moje zgrade 60 dinara[sm=smiley7.gif] ali eto da napravim paralelu NS-NI jer mi je to stalna relacija,dok sam dolazila kao devojka tamo za jedne cizme u NS sam mogla da kupim dvoje u Nisu,sad nije bas tolika razlika ali jeste povoljnije i mnogo je veci izbor garderobe,uglavnom tamo i kupujem i za nas i decu,frizeri su jeftiniji da ne kazem da sam zub popravila za 700 dinara i to uz poliranje [sm=smiley36.gif]dok u NS ispod 5000 nisam cula da neko popravlja,rodjendaonice su duplo jeftinije,kg torte 500 dinara a u NS 1200,dok sam bila trudnica u Nisu nisam placala kartu,ovde sam morala i tako,u NS je jedino taxi jeftiniji




Modessty -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:45:19)

gde ti je taj zubar za 700 din?!
Ja sam još prošle godine plaćala 1000
A trudnice mogu da se voze za dž al moraš da odeš i da ti daju tamo neku kao potvrdu da si trudna [sm=zmeden.gif]
mene je mrzelo da se mlatim pa mi je bilo lakše da se svadjam sa bezobraznim kontrolorima i to kad sam već imala stomak do zuba [sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:49:21)

U Beogradi prvo odeš po potvrdu da si trudna i da ti se obavezno stavi očekivani datum porođaja pa sa tom potvrdom u GSP na Dorćolu da sačekaš red pa popuniš formular, daš slike za koje si se sveže slikala i još neku kintu pa dobiješ povlasticu do gorepomenutog datuma. Ja se porodih pre termina tako da ne znam šta biva kad isti prebaciš.




minavb -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:50:24)


IZVORNA PORUKA: Modessty


A trudnice mogu da se voze za dž al moraš da odeš i da ti daju tamo neku kao potvrdu da si trudna [sm=zmeden.gif]


Ovako je i u Beogradu, i po meni je to sasvim normalno. Svaka malo ugojena žena može kontroloru da tvrdi da je trudna. Mene nije mrzelo, imala sam markicu za trudnice koja mi je važila do termina.
Ja popravku zuba plaćam 3000, lečenje zuba sa vađenjem živca 5000 a krunicu 150 evra.




Modessty -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:52:55)

ma nije imalo šanse da čekam u redovima i sve ostalo. A vid se dal si debela ili trudna. Sva sreća pa se ne vozim busom previše [sm=smiley36.gif]




lanajelena -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:54:26)

IZVORNA PORUKA: Modessty

gde ti je taj zubar za 700 din?!
Ja sam još prošle godine plaćala 1000
A trudnice mogu da se voze za dž al moraš da odeš i da ti daju tamo neku kao potvrdu da si trudna [sm=zmeden.gif]
mene je mrzelo da se mlatim pa mi je bilo lakše da se svadjam sa bezobraznim kontrolorima i to kad sam već imala stomak do zuba [sm=smiley36.gif]

Ma neki grk,pitacu muza pa cu ti javiti malo je brljav ovako ali mi je sredio zub za 3 minuta,napravio plombu za minut dok mi je u NS lik uzimao otisak pa trt,mrt trajalo sat vremena i opet mi je ovaj bolje uradio ...moje jetrve su se vozile za dz,jedna cak i kad se porodila nije placala jer je mrsavica ali joj je malko ostao taj gornji stomak,pogotovo sto mi se ssvidja kad udjemo nas tri sa petoro dece niko nece ni da nam naplati kartu [sm=smiley1.gif]...nisu uzimale potvrde




minavb -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:55:32)

Mene nije mrzelo. Iskreno, da sam ja kontrolor, bolelo bi me uvo što se nekome vidi trudnički stomak, ako nema legitimaciju, šverca se. Propisi su propisi.[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:58:22)


IZVORNA PORUKA: Modessty

ma nije imalo šanse da čekam u redovima i sve ostalo. A vid se dal si debela ili trudna. Sva sreća pa se ne vozim busom previše [sm=smiley36.gif]


A šta ako si debela i trudna kao što sam ja bila?




minavb -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 11:59:45)

Onda moraš na dijetu[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 12:03:21)


IZVORNA PORUKA: minavb

Onda moraš na dijetu[sm=smiley36.gif]


Onda peške da bih smršala [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 12:04:20)


IZVORNA PORUKA: Modessty

gde ti je taj zubar za 700 din?!
Ja sam još prošle godine plaćala 1000



A jel'''' ste videli što na onim raznim grupnim popustima imate popravke zuba za 450 dinara? Gotovo svakodnevno vidim takve ponude, u raznim ordinacijama, doduše za Beograd gledam popuste ... moguće da ima i za druge gradove? Videla sam te popuste i za neke ordinacije ovde kod mene na Bulevaru koje važe za bolje ...




red3lilu -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 12:04:47)

Prošlonedeljna poseta privatnom zubaru:
vađenje zuba od 1000-1500 din
vađenje korena + obična blomba 3300 za donju peticu (ima valjda 2 korena)
vađenje korena + obična blomba 5800 za donju šesticu (ima valjda 4 korena)

Rođendaonica za 2h i jednim animatorom 4500 din
Rođendanska torta cca 2000 din (dva ukusa) za 40tak parčadi

Family pica 1300 din (55 cm prečnik) iznošenje besplatno
Četvrt bureka (pizza ukus) 130 din, sa sirom oko 100 din

Teretana u komšiluku 1000 din ceo mesec
Teretana u gradu od 1800 pa nadalje 2-2500 din





Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>