RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Naša svakodnevica



Poruka


Modessty -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 12:27:11)

[sm=smiley36.gif] ma bre naj sladje je da nerviraš i ovako iznerviranog kontrolora u gradskom busu [sm=smiley36.gif]
A inače je karta za jednu vožnju 45 din (naravno u prvoj zoni)

Ja baš i ne bi smela da idem kod svakog zubara. Imala sam loše iskustvo.

Torta je 650do 750 din po kg.

Koliko je ginekolog kod vas? Ja sam uz u privatnoj ordinaciji plaćala 2600din.

Juče je Danilo vozio džip po parku i to zadovoljstvo je koštalo 100din 10 min. Kokice su od 40din pa naviše.




Modessty -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 12:29:35)

e sad se setih! Nigde ne piše da su trudnice dužne da imaju bilo kakvu legitimaciju u prevozu. Samo piše da ne plaćaju trudnice, vojska (koje više i onako nema) i deca do - ne sećam se do koliko godina. Sećam se da sam slikala jedan takav natpis u busu i kad bi se neko pravio pametan pravila sam se i ja [sm=smiley36.gif] Sad već sa detetom u rukama to sigurno ne bi radila. A i nemam više živaca za te stvari




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (12.6.2012 12:58:11)

U Beogradu su prošle godine tražili trudnicama tu potvrdu, videla sam jednom, čini mi se da devojka nije imala vidljiv stomak. Ali imala je potvrdu i pokazala.




bubulence -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 11:09:44)


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Danas sam bila u Tempu u Beogradu pa mogu da ispišem cene nekih od proizvoda koje kupih:

Kisela voda Knjaz Miloš - 36,90

Negazirana voda Aqua Viva - 37,71

Lav pivo PET 1l - 105,29

Ulje Dijamant - 143,19

Kore za pitu 500 gr - 64,99

Pelene Pampers zeleni 4+ pakovanje ok 74 kom - 1799,99

Pahuljice Milupa - 332,99

Chicco sapun - 157,49

Panirani odresci oslića - 209,69

Mleko Nestle junior 1+ - 458,99

Iriški sir, Imlek 1 kg - 708,29

Mlevena Plazma 300 gr - 311,98

Nes kafa 250 gr - 503,99

Omekšivač Lenor 2 l - 319,99 na akciji

S tim da su ovo cene sa uračunatih 10% popusta na ceo račun vikendom. Radnim danom je sve malo skuplje.



evo malo pre stigoh iz nabavke pa na racunu imam neke od ovih stvari... npr:
knjaz milos- 43,71
ulje dijamant- 137,99
kore za pitu- 87,12 (mada tu mnogo zavisi od proizvodjaca)
lenor ali 1l- 289,39

ono sto nije na ovom spisku ali mozete da uporedite cene jeste:
rosa- 45,45
becolino maramice- 220,00
vocni jogurt joogood- 71,31
plazma 150gr- 101,00
pavlaka- 43,00
paradajz- 135,00
spin 0,5l- 108,18
200gr grand kafe- 198,00
jacobs u kesici- 23,42
ledeni caj- 108,00

pampers nismo uzeli ali sam videla da je 1999,99, sto mislim da je jako strasno...




bubulence -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 11:10:52)

sto se tice kafica i cene pica, tu sve zavisi od lokacije i kafica... npr kafa je od 60 do 350 din... tako da te cene ne mogu da se uporede...




isidora88 -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 11:20:09)

bubulence gde ste ovo kupovali,kod mene u malim prodavnicama u kvartu je jeftinije [sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 11:54:49)


IZVORNA PORUKA: isidora88

bubulence gde ste ovo kupovali,kod mene u malim prodavnicama u kvartu je jeftinije [sm=zmeden.gif]


A u Tempu je sigurno još jeftinije (gae je kupovala u Tempu)




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 11:56:14)

Knjaz je u bg u malim prodavnicama 50 i više dinara, poređenja radi. Ja nikada ne kupujem u malim prodavnicama, baš zbog tog dranja.




bubulence -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 12:00:18)

i ovo su cene iz tempa i iz prodavnice u nasoj ulici (posto obavezno nesto zaboravim)...
a i ovde u nasoj ulici je knjaz 51 din, a rosa 56! oni bas deru, zato i ja vise volim da odem u velike markete i pokupujem...
inace idemo u univer na salajci, cini mi se da je najpovoljniji ali smo eto danas otisli do tempa




bubulence -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 12:03:15)

jaao sto lazem, nije tempo nego merkator[sm=smiley9.gif]




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 12:25:25)

meni je merkator skup, nikada tamo ne kupujem. doduše i daleko mi je, ali ne bih i da mi je bliže.




Anoniman -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 12:37:10)

U Merkator nisam zašla godinama, preskupi su za moj budžet.




isidora88 -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 12:47:33)

ja uglavnom kupujem preko neta u univeru,imaju povoljne cene za ono sto kupujem ili u idei,npr u idei mleko za telo nivea je 275 din.dok je u svim drugim prodavnicama oko 350. gledam gde su akcije i tu kupujem,ponekad kupim nesto i u gomexu ako je na akciji a treba mi.
inace imam u kvartu prodavnicu gde je chicco omeksivac 155 din,mada je sad 270,kod njih su uvek razlicite cene u zavisnosti od toga gde nabavljaju robu,tu se uglavnom snabdevam za dnevne potrebe,za vece kupovine tu je univer koji mi na kucnu adresu donese sve da ne moram sama da teglim,praskove uglavnom kupujem u idei jer budu dobre akcije,u dm-u i lilly-ju kupujem nesto od sminke,dezodoranse kupujem na pijaci uglavnom jer su dosta jeftiniji. sve ove radnje su mi u krugu od 100 metara,da mi je sve daleko verovatno bih se snabdevala u okolnim prodavnicama.
ne idem u tempo,merkator i tako te velike amrkete jer uvek potrosim previse para jer ne mogu da se kontrolisem[sm=smiley36.gif]




tijatija -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (24.6.2012 13:15:34)


IZVORNA PORUKA: Modessty

gde ti je taj zubar za 700 din?!
Ja sam još prošle godine plaćala 1000


Ovde neznam zubara koji je ispod 20e i zato sad cekam platu imam tri da popravim, 60e sto je mnogo mnogo je ...
Dans cu u malo vecu nabavku pa cu da napisem kakve su cene po vecim prodavnicama u CG [sm=smiley1.gif]




bubulence -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (25.6.2012 10:48:12)


IZVORNA PORUKA: isidora88


ne idem u tempo,merkator i tako te velike amrkete jer uvek potrosim previse para jer ne mogu da se kontrolisem[sm=smiley36.gif]


zato poneses 4000-5000 din i nema da kupis ono sto ti ne treba, kartice obavezno ostavis kod kuce i muzu zapretis da ne sme da ima para kod sebe [sm=smiley1.gif].
e i ja uglavnom kozmetiku kupujem na pijaci jer je sve daleko jeftinije, ali ponekad uzemem i u marketu da ne idem na pijacu zbog jednog stika...




nenuska12 -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (22.7.2012 22:10:36)

Uglavnom kupujem u idei, to je mesecna kupovina




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (7.8.2012 23:40:37)

Znam da je tema za cene za gradove u Srbiji ali evo malo cena iz Republike Srpske/Foca, kada sam vec ovde da zabelezim. Prilicno je jeftiniji zivot u odnosu na Beograd, prebacila sam cene u dinare

kugla sladoleda i to odlicnog, 25 dinara
kolac u jednom od boljih kafica 90dinara
3 velike palacinke nutela/plazma u boljem kaficu 150 dinara
svinjski vrat bez kostiju 1 kg/450 dinara
flasa lav tvista pola litre 40 dinara

to je ono sto mi zapade za oko, slozicete se da je jeftino




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (7.8.2012 23:43:06)

E da - ulaznica za super nov veliki bazen sa dva decija je 1.5 euro, posle 4h je 1 euro.




Brand new mama -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (8.8.2012 7:33:39)

Ja dodajem za Bosnu-3 porcije cevapa(fenomenalnih:) ,dva espressa,dva piva i sok-22 marke=11 eura(meni se cini da je ovo jeftino).Ali u Srbiji vam skidam kapu kad za pelene i bebi-potrepstine morate odojiti bukvalno duplo vise para.Jedino,eto,Ciciban platnene sandalice vel.22 u Vrscu u Planici-1050din,kozne sandalice vel.27- 2200




minavb -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (8.8.2012 7:54:35)


IZVORNA PORUKA: dunja RR



kugla sladoleda i to odlicnog, 25 dinara
kolac u jednom od boljih kafica 90dinara
3 velike palacinke nutela/plazma u boljem kaficu 150 dinara
svinjski vrat bez kostiju 1 kg/450 dinara
flasa lav tvista pola litre 40 dinara

to je ono sto mi zapade za oko, slozicete se da je jeftino


Meni je zapalo za oko tvoje uživanje u slatkišuma[sm=smiley36.gif]
Ja sam u Grčkoj išla u šoping. NEću ni da pričam šta sam sve kupila za sebe. Vanji smo za 100evra kupili bukvalno džak H&M, Massimo Dutti krpica i Nike patike.




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (8.8.2012 11:56:28)

[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]

Ma to je jedino sto sam kupovala pa znam cene, ostalo imam u kuci kod roditelja mm pa ni ne znam koliko su sta placali.

Ja u Grckoj nikada ne nadjem nista povoljno jer idem na ostrva a tamo je sve paprenooo [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley29.gif[/image]




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (8.8.2012 11:58:28)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znam da je tema za cene za gradove u Srbiji ali evo malo cena iz Republike Srpske/Foca, kada sam vec ovde da zabelezim. Prilicno je jeftiniji zivot u odnosu na Beograd, prebacila sam cene u dinare

kugla sladoleda i to odlicnog, 25 dinara
kolac u jednom od boljih kafica 90dinara
3 velike palacinke nutela/plazma u boljem kaficu 150 dinara
svinjski vrat bez kostiju 1 kg/450 dinara
flasa lav tvista pola litre 40 dinara

to je ono sto mi zapade za oko, slozicete se da je jeftino



3 palacinke su bile 100 dinara, posle sam se set_ila da se zeznuh u preracunjavanju.




dunja RR -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (25.11.2014 0:54:57)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

e sad se setih! Nigde ne piše da su trudnice dužne da imaju bilo kakvu legitimaciju u prevozu.


U BG trudnice imaju poseban bus plus za vreme trudnoće (ne plaćaju prevoz).




mati -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (25.11.2014 0:59:34)

Dunjci sad postoji legitimacija za trudnice. Vazi, tj pise se do datuma predvidjenog termina. Naravno, niko ne trazi karticu trudnicama(mada ima izuzetaka), ali izmislili kako bi naplacivali 200 din. Ja sam imala, jer bolje da izvadis da te ne cimaju, ima raznih ljudi.




Klarita -> RE: Razlike u cenama po gradovima Srbije (25.11.2014 1:01:30)


IZVORNA PORUKA: bubulence


IZVORNA PORUKA: isidora88


ne idem u tempo,merkator i tako te velike amrkete jer uvek potrosim previse para jer ne mogu da se kontrolisem[sm=smiley36.gif]


zato poneses 4000-5000 din i nema da kupis ono sto ti ne treba, kartice obavezno ostavis kod kuce i muzu zapretis da ne sme da ima para kod sebe [sm=smiley1.gif].
e i ja uglavnom kozmetiku kupujem na pijaci jer je sve daleko jeftinije, ali ponekad uzemem i u marketu da ne idem na pijacu zbog jednog stika...


Vrlo pametno [sm=bravo.gif] samo da znas da je kvalitetnija ako je uvozna kozmetika u pitanju. Ucila nas prof kozmetologije na fakultetu da kupujemo na pijaci ali od proverenih ljudi i da bude "taze" nabavka[sm=smiley36.gif] drugacija je za EU drugacija za nas. Sve to znam, a opet mi lakse da kupim u Rodi ili Idei gde cesto idem u vecu kupovinu i to 20km od kuce[sm=hudicek1.gif]
Gradski prevoz ni nemamo, ne znam gde bi nas prevozio, kad ti pesaka s jednog kraja grada u drugi treba pola sata maksimum, pa zato ne komentarisem to




Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>