RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


little_one -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.11.2013 11:39:37)

Naletih na netu....inace mi smo primili vakcinu a ne znam koliko su ozbiljne ove sankcije kojima prijete...

KLIK




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.11.2013 15:41:36)

Ja licno mislim da te kazne nisu nista naspram onog sta bi roditelj platio u slucaju da mu se dete razboli a nije vakcinisano. Zdravlje deteta nema cenu,glupo je na taj nacin naterati roditelje da vakcinisu dete,moja deca su uredno primala vakcine i nastavicu tako,ali onaj ko nece da da detetu vakcinu ni jedna kazna ga nece naterati na to,mozda sam gruba,izvinjavam se,ali ja bih pre zapretila privremenim gubitkom starateljstva nad detetom,recimo dok ne primi vakcinu.Ali naravno da bih volela da i pedijatri potpisu da nece biti nikakvih nus-pojava od primljenih vakcina.




isidora88 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.11.2013 17:24:31)

kakvo oduzimanje deteta[sm=smiley29.gif]
ja nisam moje dete vakcinisala tom vakcinom i sada dete treba da mi bude oduzeto, ma daj molim te, pa decu ne oduzimaju ni pijandurama i onima kojma trebaju.
i smatram da je na roditelju da odluci sta je najbolje za njegovo dete, a ne da mi drzava diktira, zivimo u vreme demokratije tako da me niko nece naterati na nesto sto necu




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.11.2013 20:33:13)

Isidora previse si to ozbiljno shvatila,naravno da je na roditelju da odluci za svoje dete,ali eto recimo smrtnost ne vakcinisane dece je 10% i sta ne daj boze da mi se dete razbolelo a ja odbila vakcinaciju,sta u tom slucaju? Sta onda da radim,koga da krivim,sebe? To sto sam navela kao primer privremenog oduzimanja dece ne znaci da bi se to i usvojilo,kao i ovo sa glupim kaznama ili ne upisivanja u skolu. Ako treba zaplasiti roditelje da bi na kraju ipak nesto ucinili ne treba to raditi tako sto ce placati kazne za svoje dete.Glupost.




isidora88 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.11.2013 20:48:03)


IZVORNA PORUKA: serpica

Isidora previse si to ozbiljno shvatila,naravno da je na roditelju da odluci za svoje dete,ali eto recimo smrtnost ne vakcinisane dece je 10% i sta ne daj boze da mi se dete razbolelo a ja odbila vakcinaciju,sta u tom slucaju? Sta onda da radim,koga da krivim,sebe? To sto sam navela kao primer privremenog oduzimanja dece ne znaci da bi se to i usvojilo,kao i ovo sa glupim kaznama ili ne upisivanja u skolu. Ako treba zaplasiti roditelje da bi na kraju ipak nesto ucinili ne treba to raditi tako sto ce placati kazne za svoje dete.Glupost.


odgovorila si[sm=smiley2.gif]
ja necu da mi drzava odlucuje o tome, ok da predlozi, ali roditelj treba da odluci da li ce dati detetu ili nece.




Zemunka85 -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.11.2013 4:20:15)

Mamina prijateljica je vodila dete kod homeopate. Raspricale se o vakcinama. Zena je protiv, nije vakcinisala svoju decu, ali kod nje postoji program pripreme za vakcinu, koji se uzima 10dana pre. Kosta 8000din. Kako vam zvuci?




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.11.2013 7:37:58)

Meni zvuci kao uzimanje para[sm=smiley5.gif]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.11.2013 7:56:47)

Dobro jutro[sm=smiley1.gif],
Naravno da je uzimanje para. Cuj priprema za vakcinu. Sta sve nece da smisle da bi iskoristili na najbezobrazniji nacin roditeljsku brigu. Zemunka za vakcine nije potrebna nikakva priprema draga. Vakcinu treba odloziti samo ako je dete bas bolesno znaci ima temperaturu. Cak ni sitne prehlade, kojavice i slicno koje se ovde stalno pominju kao razlog za pomeranje nisu opravdanje. Da sam ja cekala da mi mladjem detetu ne curi nos nebi primio ni jednu vakcinu do sada. Posto stariji ide u obdaniste stalno dovlaci kojekave viruse. Mladji to dobro podnosi ali je cesto slinav. Tako se silom priliga srice imunitet- nista vise. Ni jednu vakcinaciju nismo nikad pomerili. Cak smo pro preporuci lekara iznimno svo cetvoro prosle nedelje primili vakcinu protiv gripa. Inace ne mislim da je grip stvar koja mora da se vakcinise ali ne zelim da mi dete od sedam meseci oboli od gripa a mislim da je rizik zbog bratovog obdanista prilican. Inace bili smo slinavi na vakcinaciji. I super je podneo vakcinu.




isidora88 -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.11.2013 7:59:57)

i meni, ja nisam za to, ipak sam za klasicno lecenje, nesto ne verujem u homeopate




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.11.2013 10:47:51)

Jutros na vestima RTS govore kako će petovalentna vakcina biti besplatna i onda uključe neki prilog o vakcinaciji uopšte. Pomenu mmr i da je sve više roditelja koji imaju zadršku i raspituju se o vezi te vakcine sa autizmom. I onda neka dr, valjda (više slušah no što gledah) na pitanje o toj vezi odgovara da je vakcina toliko i toliko smanjima pojavu oboljenja protiv kojih je i sta bi bilo da dete ne primi, kakav je to rizik za dete i drugu decu. Po mom misljenju, ovakav odgovor samo podgreva sumnju roditelja, ne ulazim u opravdanost iste. Jer to o čemu ona govori uopše nije odgovor ne pitanje! Stiče se utisak da se odgovor zaobilazi. A koliko je samo ljudi pogledalo npr. te vesti.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.11.2013 9:16:31)

A sta treba da kaze ? Odgovor je kratak veza ne postoji i to je puno puta nepobitno dokazano. Problem je u tome sto ljudi koji veruju teorijama zavere ne prihvataju argumente, sta god da im kazes reci ce " meni je to i dalje sumnjivo ". Pisala sam o tome cela sarada je krenula kada je u Lancetu najuglednijem medicinskom casopisu objavljena studija o navodnoj vezi izmedju mmr vakcine i autizma. Studija je zvanicno povucena, posto je dokazano da se radi o falsifikatu i pogresnoj metodologiju, doktor koji je sproveo izgubio je licencu zbog manipulacije podataka pacijemata itd. Sa druge strane trovalentna vakcina se daje vec dvadeset_ godina u celom svetu uradjene su safety studije sa milionima dece i potpuno je bezbedna. Sporedni efekti su po ozbiljnosti i ucestalosti na nivou drugih vakcina. Ako neko ne veruje mogu rado da postujem linkove sa studijama, Ali ne radi se o tome mislim, ko nece da veruje dzaba je baratati cinjenicama i argumentima. I dalje ce se pricati o zloj farmaceutskoj industriji koja nam truje decu i opasnim vakcinama....




adulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.11.2013 9:25:34)

Maslacak ja se stvarno Trudm da ne budem rob zavera i trudim se da racionalno sagledavam stvari...ovih dana se toliko bruji o vakcinama da prosto covek ne moze bar malo da posumnja,medjutim tvoji postovi me bas smire...kao i torbicini...




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.11.2013 9:45:25)

Veruj mi Adulence ja stvarno nemam poslusnicki mentalitet[sm=smiley1.gif]. A s obzirom da mi je struka kao naucnom radniku dovoljno srodna medicini itekako sam sklona da dovedem u pitanje i lekarski autoritet u mnogim situacijama i da trazim dodatna i alternativna objasnjenja. Kad je dete u pitanju svi smo mi po prirodi dodatno paranoidni. Zato sam ja kad je trebalo da vakcinisem starijeg sina pronasla vremena i stvarno detaljno pregledala sta kazu cinjenice. Naime postoji velika internet baza PUBMED, gde su pohranjene apsolutno sve naucne publikacije i studije iz oblasti medicine i biologije. I videh kao sto rekoh da je stvarno detaljno provereno na uzorku od vise desetina miliona dece i da su price neosnovane. I vakcinisala sam dete i nije bilo nikakvih problema. Vaksinisacu bez razmlisljanja i mladjeg sina do prvog rodjendana. A znam da ima puno zena koje su cule da komsinica sestra od tetke kaze itd itd itd[sm=smiley36.gif] Pozravljam te[sm=smiley1.gif]




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.11.2013 10:54:18)

Maslačak, kao što rekoh treba da odgovori na pitanje, pa ako je vreme ograničeno što kraće i informativnije da kaže o nepostojanju te veze. Ja sam iznela zapažanje o pretpostavljenom uticaju njenog odgovora na prosečnog gledaoca, a ne na mene. Ne možemo se rukovoditi time da onaj ko hoće u nešto da veruje verovaće bez obzira na činjenice, podatke i td., sve i da je tako, jedini način borbe protiv predrasuda je sistematsko informisanje, uz naravno vaspitanje i druge manje faktore, no da sad ne širim priču oko toga. Dužnost je naučnih radnika da na pristupačan način informišu i razuveravaju ljude, direktno ili posredno. Ili nauke, da bude svrhovita. Baš zato što kolaju priče, što smo svi skeptični kad je reč o deci, moraju se davati odgovori, bez obzira na potencijalno mizeran efekat. Mislim da je bolje da nakon njenog izlaganja ljudi misle "ma da, ja i dalje sumnjam, mada evo čuo sam neke argumente (možda ću i promisliti o tome)" nego "aha, neće da odgovori na pitanje, znači to sigurno nisu čista posla".




Olga75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.11.2013 11:31:53)

Rosita , price ce svakako da kolaju , jer odgovor : veza izmadju MMR i autizma nije potvrdjena , nije dovoljna
a prosecan hm , gradjanin je zaplasen svim i svacim ( sad u cijem je to interesu nebitno je ) krece se : u vakcine sipaju zivuuuu , antibiotikeeee , zive ili umrtvljene viruseeee , majmunske bubregeeee, senzacionalizmu nikda kraja a stvarno svega toga ima u vakcinama ( moze da bude , jer virusi ne rastu na orhidejama i ruzama )
i sad eto krug
jedan londonski lekar je iz nekih svojih pobuda objavio studiju i doveo u vezu MMR i autizam pre ihaj godina a demanti je: pocepaj perjani jastuk na 10 spratu i trci dole , ako pokupis svo perje istina je [sm=smiley24.gif]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.11.2013 11:36:49)

Slazem se Rosita,
Verovatno je doktorka lose reagovala. Ne branim je, ima svakakvih lekara. Mozda joj odnosi sa javnoscu nisu jaca strana.. Ali to sto si pomenula da je pricala isto su jako bitne stavke koje se stalno zanemaruju paralelno sa izmisljenjim pricama o vakcini. Svi su kao lezali decije bolesti pa im nista falilo nije. I slicne neprimerene izjave. Male boginje, morbili ili measels na engleskom su vrlo ozbiljna bolest sa dramaticnim komplikacijama. Ovo je tekst sa zvanicnog sajta svetke zdravstvene organizacije

Key facts

Measles is one of the leading causes of death among young children even though a safe and cost-effective vaccine is available.
In 2011, there were 158 000 measles deaths globally – about 430 deaths every day or 18 deaths every hour.
More than 95% of measles deaths occur in low-income countries with weak health infrastructures.
Measles vaccination resulted in a 71% drop in measles deaths between 2000 and 2011 worldwide.
In 2011, about 84% of the world's children received one dose of measles vaccine by their first birthday through routine health services – up from 72% in 2000.


Srecom kod nas ih ima malo, jel se deca ipak vakcinisu, ali ako se nastavi trend izbegavanja bice ih sve vise i vise. Toga treba da bude svesna svaka majka koja odlaze MMR vakcinu " do drugog ili treceg rodjendana" ili neznam ni ja do kad. Ne prima dete vakcinu da bi se ispostovala tamo neka zakonska procedura jel tako treba, nego prima vakcinu da se nebi razbolelo od potencijalno vrlo ozbiljnih oboljenja.








Olga75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.11.2013 12:12:22)

evo o morbilama sa vikipedije KLIK
a o mumpsu i rubelama se ne razglaba izgleda dovolljno [sm=smiley24.gif]
samo malo guglanja i objektivnosti i eto




mejlo -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.1.2014 10:58:47)

smatrala sam da nisam dovoljno obrazovana da odlucim da li da moje dete primi vakcinu ili ne.nisam biohemicar,imunolog,epidemiolog,kao ni lekar..hiljade dece su primila vakcinu i nije im nista..pricala sam s pedijatrom koji mi je objasnio da ne postoji direktna veza izmedju autizma i mmr-a,kao i da moze da bude vrlo problematicno ako u kolektivu od tridesetoro dece,petoro nisu primili vakcinu,jer prvo dete nece ni osetiti boginje,ali cetvrto i peto od osnazenog virusa mogu da ne prezive..meni je to bilo dovoljno..
primili smo mmr
posle par meseci,nesto mi je bilo cudno,jer je dete prestalo da prica..nije da je nesto preterano pricao do tad,ali je svakodnevno koristio 7-8 reci.mislila sam da je neka faza.pedijatar je rekao da je to normalno,decak je,a njima se do 3. godine tolerise..meni je dalje nesto smetalo,pa sam ga sa 2 godine i 2 meseca odvela kod psihologa..receno je da je genijalan,izuzetna fina motorika,razumevanje ali da ima ekspresivnu disfaziju..
na moje pitanje sta i kako,odgovor je bio: okinuo ga je mmr!
da on ranije nista nije pricao,ne bi bilo problema,svelo bi se na to da dete kasnije progovara,ali s obzirom na to da je pricao pa prestao,tj da je doslo do regresije govora i to posle vakcine koja jedina moze da napravi problem tog tipa-rekla je da nema dileme.
krenuli smo kod defektologa logopeda,koji je rekao: da,to vam je od mmr-a,ali super ste prosli,nista nije nepopravljivo.99% mojih kolega logopeda,potpisuju da im deca ne prime tu vakcinu,narocito ko ima decake,jer 90% njima stvara probleme,devojcice su zasticene zbog xx hromozoma..
neko prodje bez problema-a neko ne..mi nismo imali srece da prodjemo bez problema,ali smo vrlo srecni,sto sto mu mozak nije toliko sprzen da se stanje nazove autizmom!




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.1.2014 12:00:21)

Sta reci. Ne bih se upustala u bilo kakvo komentarisanje, samo da pozelim da sve bude kako treba. Ovakva iskustva su uznemirujuca, bez obzira na stav koji svako od nas ima o vakcini, bez obzira na kompetenciju.
Mej, a gde vi zivite?




pocahontas -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.1.2014 12:09:40)

mi jos nismo primili ovu vakcinu...trebalo bi posle praznka, ona ce tada imati 16m, ne umem da objasnim, ali se bas bojim ove vakcine, verovatno zbog svega sto sam citala i slusala..




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.1.2014 12:14:15)

Mejlo draga ,

Zao mi je sto decak ima probleme ali je vrlo neodgovorno dovoditi ih u bilo kakvu vezu sa vakcinacijom. Smatram da su lekari koji su tako nesto izjavili krajnje neprofesionalni. Price rekla kazala nikome nikad nisu pomogle. Uzrocno posledicne veze se na takav nacin ne dokazuju. I ja imam decaka od 24 meseca, primio je vec dve doze MMRV ( cak cetvoro valentnu jer se u nemackoj vakcinise i protiv ovcijih boginja) pa ima fond reci od preko 400, razume i komunicira i na srpskom i na nemackom. Nikakvih problema imao nije, a koliko vidim ovde na ringeraji ima jako puno majki sa slicnim iskustvom. Nebih se javljala da komentarisem, ali mislim da je sirenje teorija zavere pogubno i opasno po zdravlje populacije. Najbolje da se svi vratimo 200 godina u nazad u drustvo bez antibiotika i vakcina kad se umiralo od upale grla a deca bivala osakacena decijom paralizom i slicnim strvarima. Tako bi nam bilo svima bolje.




Sosa Mena -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.1.2014 12:22:20)

Mena je nije primila jer je alergicna na jaje. Ponovi smo alrgotest sa dve godine i alergija dalje postoji. Sad mene interesuje koliko je ona nezasticena posto je ocigledno nece primiti nikad. Jer znam da je za zensku decu jako bitno da preleze male boginje pre trudnoce.




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.1.2014 13:22:45)

Sosa, ja nisam prelezala boginje i evo me, ne znam da l ce to biti nekad lose po mene.

Moram da se slozim sa Maslackom u vezi izjava doktora. Nije lako dokazati takve tvrdnje. Ali nije lako dokazati ni da nije tako. Ja samo pokusavam da realno sagledavam ovu pricu iz ugla onog sto znam o metodologiji istrazivanja i istoriji pojedinih istrazivanja, uticajima i td. A imunoloska, bioloska, mikrobioloska i medicinska znanja ne posedujem da bih bilo sta mogla da komentarisem po tom pitanju. Tu je Maslacak, i ona vec puno toga rasvetli.

U svakom slucaju Mej, zelim da tvoje dete prebrodi problem sto pre i da to bude neka trenutna regresija!

Veliki pozdrav.




Sanchy -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.1.2014 15:48:35)

Zasto se ne dozvoli da se deca vakcinisu pojedinacnim vakcinama protiv ove tri bolesti?Pa jedan po jedan ziv virus a ne tri odjednom i jos dok su tako mali?Ja bih dete tako vakcinisala a sa ovom vakcinom i u ovom obliku ne!Mnogi ce proci bez posledica ali eto pojedini nece biti te srece i jako mi je zao zbog toga samo mi je drago sto sve vise doktora upozorava majke na ovu vakcinu i namerno prolongira davanje..utvrdjeno je da je broj negativnih reakcija manji posle druge godine,pa sad kako ko smatra...




mejlo -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.1.2014 16:09:46)

maslacak,da li sam ja sirila teorije zavere?da li verujem u teorije zavere? da verujem-ne bih dozvolila da moje dete primi vakcinu.da li su to price rekla kazala,ne ulazim u to,zato sto nas psiholog ima preko 20 godina iskustva,i ako ona,koja je strucna za promene na mozgu kaze,da nista drugo u ovom uzrastu nije moglo da izazove regresiju govora,osim mmr vakcine,nisam bas ubedjena da joj ne treba verovati..plus toga,kod nas u novom sadu,je sve vise pedijatara koji ce savetovati roditelje da deca ne prime vakcinu.
mislim da nije problem u polivalentnim vakcinama,u njima su umrtvljeni virusi i mnogo su bezbednije od starih vakcina sa zivim virusima,problem je u otrovima,koji te viruse umrtvljuju,konkretno ziva u mmr-u.
u svakom slucaju,revakcinu u 7. godini nece primiti pa makar me obesili na trgu za primer [sm=smiley1.gif]

pre vakcine sam kao i svi vi,citala po netu,pricala sa lekarima,vagala da li da je primi i na kraju odlucila,jer kao sto rekoh,hiljade druge dece ju je primilo i nista im ne fali,ali kad se nesto desi,onda ljudi oko tebe pocnu sa pricama,pa od moje komsinice je mali isto tako,od moje sestre,od drugarice....pa onda shvatis da nije bas toliko izolovan slucaj..opet cu reci,neko prodje bez ikakvog problema-a nekom napravi problem..




Stranica: <<   < Prethodna stranica  36 37 [38] 39 40   Sledeća stranica >   >>