RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.2.2014 18:35:09)


IZVORNA PORUKA: little_one

Mislim da je NM mislila da kaze da se ne moze zakasniti sa tom vakcinom, jedino se moze "poraniti" tj ne bi se smjelo dati je prije navrsenih 12 mjeseci...

Tacno. Taman krenuh da pojasnim. Hvala![sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.2.2014 20:39:30)

Razumela [sm=smiley1.gif]




jovicaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.2.2014 11:05:50)

KLIK
evo jos jednog zanimljivog clanka sa ovom tematikom




Misha i Ljisha -> RE: MPR (MMR) vakcina (21.2.2014 21:53:43)

evo sta Irci kazu

klik




milicicak -> RE: MPR (MMR) vakcina (21.2.2014 22:16:54)

Bravo MiLj, konacno neki pozitivni clanak da osvane na bilo kojoj temi o vakcinama [sm=bravo.gif]




Misha i Ljisha -> RE: MPR (MMR) vakcina (21.2.2014 22:20:25)

meni se svidelo zbog brojki nekako mi je to bitno da ja znam brojke kao i kad uzmes lek pa u receptu vidis nezeljene efekte 1 u 1000 ima povracanje 1 u toliko ima bla bla




Mama.Veki -> RE: MPR (MMR) vakcina (21.2.2014 22:38:46)

Moj sin je primio ovu vakcinu, tacno dan posle prvog rodjendana, nije imao nikakvu reakciju. nije mi bilo bas svejedno kad je dosao red da je primi, citajuci sve i svasta, u poslednje vreme posebno, protiv imunizacije generalno.
Ali moj stav je ZA imunizaciju definitivno, i vakcine imaju smisla zasto se daju, uopste ne verujem u teoriju zavere i da je samo biznis u pitanju, tipa da farmaceutske kompanije mogu da opstanu. Znam da nisu na prirodnoj bazi jelte, ali od dva zla biram manje zlo. To je barem moje misljenje za sada. Pa i toliko strasne bolesti iz proslosti su iskorenjene upravo vakcinama, primer variola vera.

Samo jednu zamerku imam, mislim da je raspored davanja vakcina pretrpan, i ako bi nekada imala jos jedno dete, mislim da bih mu odlagala neke vakcine... Na primer DTP sto ide na 18 meseci mozda malo kasnije da je primi i sl. Tako sad razmisljam, videcu kad i ako dodje to vreme.




lanajelena -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:10:49)

Mi idemo danas na revakcinu[sm=smiley13.gif]jel neko primio skoro ovu vakcinu pred skolu i da li je bilo reakcija?




New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:16:31)

Zaovin mali je jesenas, sve je bilo OK (a inače je dosta burno reagovao na primanje svih skoro vakcina).




Maya21 -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:21:52)

LJ mi nismo bas skoro, ali je Maki vec bio krenuo u skolu kada je dobio, bila tada neka nestasica, i tek sada krajem sledece nedelje idemo na revakcinu... pitam se da li je ok da toliko vremena prodje?




lanajelena -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:31:11)

Mislim da to nema veze bitno da se pelcuje [sm=smiley36.gif]...mene je tako uhvatio neki strah,ceo dan mi se okrece zeludac,ona jos ne zna jer je panicila vec nekoliko puta oko toga pa joj nisam rekla,sem da idemo danas do dr,mislim da je skontala jer je promenila boju [sm=zz_er_what.png]




Maya21 -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:34:38)

Makiju je samo bilo crveno mesto uboda, i trvdo nekoliko dana,a neku vecu reakciju nije imao...




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:39:55)


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Mi idemo danas na revakcinu[sm=smiley13.gif]jel neko primio skoro ovu vakcinu pred skolu i da li je bilo reakcija?


MI! [sm=smiley36.gif]

17.07.2013. primio DT+Polio, a 14.01.2014. MMR.

Na DT+Polio je imao užasnu reakciju, otok, završio na kortiko.
Predškolski DT postoji u dve doze. Dr ne gledaju kilažu deteta, već, manja doza do 7 g, veća doza preko 7g. Pošto se sestrica zbunila, poslala sam je kod dr da proveri koju da mu da jer je imao punih 7 (napunio 2 nedelje pre toga), pa je dr rekla manju dozu jer je sitan.
Na MMR ništa spec, curio nos, malo kašljao, kao prehlada.




lanajelena -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:42:03)

Sad mi nije nista jasno,ja sam mislila da dobijaju samo mmr [sm=zmeden.gif]

Pa sta mi onda danas dete prima [sm=smiley29.gif]




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:44:30)

S obzirom na reakciju na DT dr je rekla da ni slučajno ne sme da primi da primi sledeću revakcinu sa 12 ili 14g, nisam sigurna, piše mu crvenim u kartonu, kaže da je sada zaštićen 10g. Eventualno proveriti titar (valjda se tako kaže) pred sledeću vakcinaciju, pa onda vakciniti ako treba.




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:45:21)

Ako ima svih vakcina, prima sve.
U julu kad je Luka primao DT+Polio, nije bilo MMR-a.




lanajelena -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:47:40)


IZVORNA PORUKA: Peace*

Ako ima svih vakcina, prima sve.
U julu kad je Luka primao DT+Polio, nije bilo MMR-a.

[sm=smiley20.gif],onda mi ova varijanta vise odgovara,nista ne pise u pozivu




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:49:44)

Kažu da deca manje plaču ako ima još dece iz vrtića prisutno. [sm=smiley36.gif]
I kod nas dele bombone nakon vakcine - ako vam je za utehu. [sm=smiley1.gif]




lanajelena -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 12:53:04)

A sta dele roditeljima[sm=jezicek.gif],ja sam jos pozvala i mm da bude sa nama a to mi je jos gore moram posle i o njemu da mislim




pocahontas -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.3.2014 13:05:58)

hahahha lj [sm=jezicek.gif] tati secer i voda i alkohol za pod nos [sm=smiley4.gif]

novosadjanke ajd na temu o kafi da se dogovorimo da se vidimo dok sam jos dva u jedan i dok sija sunce!




lanajelena -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.3.2014 8:26:20)

Primili smo sve vakcine,sad stavljamo obloge,za sada nema reakcije nikakve [sm=smiley1.gif]




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.3.2014 9:08:31)

Držim fige da ne bude reakcije. [sm=smiley31.gif]




adulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 6:07:49)

Mi smo juce bili na kontroli sa 15meseci i 4 dana,dr kaze nema potrebe ovako rano da prima mmr i dao nam je uput za logopeda,to je njegova praksa pre mmr vakcine,prvo logoped...




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 10:31:41)

Zanimljivo. To kao da ide u prilog spekulisanju o vezi mmr i govora. Kod naseg dr prima se sa 13 meseci.




Sanchy -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 11:01:25)

Hvala Adulence na odgovoru na temi Razgovori,mislila sam da m8zda idete u 44 blok s obzirom da nas dve zivimo blizu...a vi idete u moj stari dz i ja sam tu imala dobrog pedijatra,mama kaze,,inace i mi kad smo bili poslednji put u dz recimo sa 15 meseci ja sam se zalila da slabo prica medjutim dr je rekla da je rano za logopeda vec ako se situacija ne popravi tek oko druge godine ali nije ni pomenula mmr i evo M ima 21 mesec niko nas nije zvao zbog vakcine niti se mi dole pojavljujemo a nece je ni primiti pre druge godine




Stranica: <<   < Prethodna stranica  40 41 [42] 43 44   Sledeća stranica >   >>