RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


adulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 11:57:35)

mene je malo zacudilo,jer deca bas puno i ne pricaju sa 15 meseci,mislim moje dete bas malo,mama,tata,baba deda i oponasa neke zivotinje,ali kontam to je ok,ali neka ,volim sto je dr ovako odreagovao ,ni mi se ne cemo jedno vreme pojavljivati u dz...




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 20:18:22)

Koga zanima ili zeli da procita

http://archpedi.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1750204

skraceno- odlaganje MMR a duplo uvecava rizik od lose reakcije na vakcinu. Uzorak od skoro milion dece.

Mi imamo zakazano krajem marta, sa 11 1/2 meseci ( u nemackoj se daje izmedju navrsenog 11 i 14 prva doza). Stariji sin je dobro podneo, nadam se da ce i mladji. Ne pada mi napamet da nista odlazem. Pozdrav svima[sm=smiley1.gif]




jole82 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 20:56:02)

Mi danas sa 13,5 bili na sistematskom i na MMR..
Medjutim pošto Teodora nije progovorila još ni slovo(sem A), a kamo li slog...ma-ma..ba-ba...apsolutno ništa!, a i u ponedeljak kreće u jaslice...dr je rekla da sačekamo svakako i zbog kolektiva jer može još svašta nešto da se nakalemi kad joj vakcina "obori" imunitet..pa ćemo i zbog toga sačekati...a ujedno želi da čeka da progovori... ako ne progovori do druge godine, dobićemo uput za (ne mogu da se set_im gde reče) u neki valjda zavod ...i tako...

BTW...med. sestra koja je čula moj razgovor sa dr...mi je posle "šapnula" da je pametno još malo da se sačeka, bar do druge godine...
A druga dr koja je došla u pola naše priče u ordinaciju i nešto čeprkala po kompu, kad je moja dr izašla, se oktete ka meni i fix u oči i poče da mi priča kako ču bolesti protiv kojih je vakcina visoko zarazne i smrtonosne jer napadanju ne ovojnice nego sam mozak (dobro ajd nekako) al kad reče kako sam i ja vakcijisana MMR-om, na moj odgovor da nisam, poče još veće ubedjivanje sa unošenjem u facu da ja nemam pojma i da sam vakcinisana i da je čak i moja majka ona (od 55godina) vakcinisana.."Samo su nas poklupili jedan dan iz škole i sve vakcinisali..misliš da su se roditelji nešto pitali..ne ...nisu" (e pa ovo je suviše) I stvarno ne znam čemu to ubedjivanje kad i nije naš dr, nego se našla tu..sve sve al priča kako je i "njena baba" dobila MMR me je iskreno iznervirala..

Ja sam za vakcinu..ali prosto mi i moj "insekt" kaže da sačekam još malo...zašto ne znam...al je tako..




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 21:12:40)

Joj Jole da si mi blize presavila bi te preko kolena[sm=smiley36.gif] Pedijatra ne zelim da komentarisem ima ih ocigledno dosta koji su izmislili tu politiku, o navodnoj vezi MMR vakcine i govora. Za mene je to jedna velika glupost. Ali svako ima pravo na misljenje.
Drugo, naravno da ce Teodora da progovori do druge godine, ja cu pojesti tastaturu ako se to ne dogodi[sm=smiley36.gif]. Usvajanje recnika pocinje za ogromnu vecinu tek oko 18 meseci pre toga je neko nabadanje ako ga uopste ima. Pojedinacne reci i umisljanje roditelja vecim delom. [sm=smiley36.gif] Sad ce opet da me spamuju sa pricama kako su deca citala romane sa 14 meseci zato odoh, ali ti nemoj nista da se sekiras. A MMR bi trebalo da primi, ali kontam da vam se ne menja pedijatar. Ljubi malecku!!!




jole82 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 21:19:17)

Pa sad prohodava...i naravno da ne može da razvija govor paralelno[sm=smiley1.gif]
Iskreno i ne očekujem ništa na tom polju u naredna 2 meseca...
Ona me sve razume i izvršava i naloge bilo kojim tonom da se obratim..tako da ne brinem...
Mene je interesovao deo oko "obaranja imuniteta" tih par nedelja nakon primanja (danas) i polaska u jaslice za tri dana...pa da ne bude neki kuršlus(reakcija na vakcinu+zaraza iz jaslica), jer će sigurno za tri nedelje da se razboli (osećaj)..ja sam tipovala vakcinu u maju-početkom juna da primi...al ispade sad ovako...videću šta će mi insekt reći[sm=smiley36.gif] za mesec dva, pa odem da je bocnu kad rekoh, a možda i sačekam famozni govor, koji se opet možda i poklopi s mojim "insektom"[sm=smiley36.gif] Jasam komplikovana...al znam da me razumeš[sm=smiley1.gif]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 21:24:40)

Ma naravno da te razumem, sto bi moj tata rekao utesno kad sam jednom odlepila od problemcica " nije lako biti majka" ( bas mu hvala[sm=smiley36.gif])

Samo probaj da ne lupas glavu previse u tom iscekivanju, jer je stvarno rano za pricu. Ima dece koja pozure ok, ali vecina krene u pravom smilu te reci tek sa 18 meseci. A neka ozbiljnija prica ide tek oko drugog rodjendana. Sa i bez MMRa[sm=smiley31.gif]




IVA 11 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.3.2014 21:28:58)

Maslačak, časkom trebam pomoć u temi Pretrage i hormonska terapija, please [sm=smiley1.gif]




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2014 7:37:35)

Jole82 kako su vas primili u vrtic bez primljene MMR,kod nas ako dete nije primilo sve vakcine ne moze u vrtic..




adulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2014 7:50:27)

i nas su primili bez mmr,niko nas nista nije ni pitao,dobili su popunjeno sta je do sada primila i to je to...




lanajelena -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2014 11:20:16)


IZVORNA PORUKA: serpica

Jole82 kako su vas primili u vrtic bez primljene MMR,kod nas ako dete nije primilo sve vakcine ne moze u vrtic..

Serpice ja znam u Nisu da primaju i u skolu bez vakcina tako da u vrtic tek nije problem,verovatno dr neki ispise da je sve primljeno




lanajelena -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2014 13:14:16)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Joj Jole da si mi blize presavila bi te preko kolena[sm=smiley36.gif] Pedijatra ne zelim da komentarisem ima ih ocigledno dosta koji su izmislili tu politiku, o navodnoj vezi MMR vakcine i govora. Za mene je to jedna velika glupost. Ali svako ima pravo na misljenje.
Drugo, naravno da ce Teodora da progovori do druge godine, ja cu pojesti tastaturu ako se to ne dogodi[sm=smiley36.gif]. Usvajanje recnika pocinje za ogromnu vecinu tek oko 18 meseci pre toga je neko nabadanje ako ga uopste ima. Pojedinacne reci i umisljanje roditelja vecim delom. [sm=smiley36.gif] Sad ce opet da me spamuju sa pricama kako su deca citala romane sa 14 meseci zato odoh, ali ti nemoj nista da se sekiras. A MMR bi trebalo da primi, ali kontam da vam se ne menja pedijatar. Ljubi malecku!!!

Ovo i nasa dr kaze




jole82 -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2014 22:06:07)

Šerpi evo rekoše i druge žene...
Uostalom T je trebalo da krene sa 12m a MMR da primi sa 13,5...morali su i 1. februara da je prime, jer oboje radimo...drugo, šta da je alergična na belance-ne sme u vrtić? a treće nigde u konkursu niti ugovoru se ne pominje MMR kao uslov..
Ja sam još nedelju dana pre MMR-a odnela kopiju onog kartončića vakcinacije i glavna sestra je to pogledala , primila i ništa nije pitala..

Mislim-sve ovo napisah, ne da odgovorim tebi, nego zbog drugih koji će da čitaju ovu temu nekada...

I još jedna stvar..vezana za moj jučerašnji razgovor...čak i da sam sama tražila odlaganje dok ne progovori (a ja pitala do maja-juna dok se malo ne svikne imunitet na vrtić..pa posle ispala druga priča...da ne davim) ako ne postoji nikakva sumnja (pričam o onoj drugoj dr koja me je ubeđivala da treba baš sad da primi, koja btw nije naš dr već se zadesila u officu) zašto onda uopšte dopuštaju da se vakcina odlaže i to na predlog majke? Nije mi jasno to ubedjivanje i posle tri moje rečenice(a namerno sam čačkala mečku! da vidim reakciju), drugi list i kao pa dobro treba odložiti "da ne bude posle..."[sm=zmeden.gif] Šta to tek treba da znači...to će neku majku koja se "boji" ove vakcine kao da uteši i ubedi da je vakcina bezbedna i ok...ne razumem majke mi [sm=zz_ninja.png]




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.3.2014 22:59:43)

Kad su moja deca polazila u vrtic trazili su da do polaska budu primljene sve vakcine,kod nas i ne moze u vrtic dok dete ne prohoda i hoda samostalno znaci u proseku sa 14,15 meseci a do tada bi trebalo i da primi MMR,tako da ako upisujes dete u vrtic sa recimo 2 god a nije primilo MMR nema sanse da krene u vrtic,to znam iz iskustva jer radim taj posao,ali naravno uvek ima izuzetaka...




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (17.3.2014 8:40:09)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15


Mi imamo zakazano krajem marta, sa 11 1/2 meseci ( u nemackoj se daje izmedju navrsenog 11 i 14 prva doza). Stariji sin je dobro podneo, nadam se da ce i mladji. Ne pada mi napamet da nista odlazem. Pozdrav svima[sm=smiley1.gif]


Tako se primalo kada je Luka primao. Između 12-14 meseci.

I kada je L kretao u vrtić, morao je da primi sve vakcine (činjenica, on je krenuo tek sa 3).




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (4.4.2014 15:58:23)

Evo da raportiram[sm=smiley1.gif]. Mi smo primili u proslu sredu MMR i vakcinu protiv varicella, sa 11,5 meseci. Malisa je super podneo i nije bilo bas nikakvih reakcija. Posto je proslo vec devet dana, sumnjam da ce i ih biti......




Torbica -> RE: MPR (MMR) vakcina (4.4.2014 16:08:09)

Sjajno.
Najkasnije reakcije na MMR mogu da se jave nakon tri nedelje, ali to je retko.
Nece valjda kad nije dosad. [sm=smiley1.gif]




Olga75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (4.4.2014 16:11:18)

kod zvercice se treca nedelja od MMr a javila reakcija , visoka temp i nikakvih drugih simptoma , trajala je tri dana
svi smo bili u zbunu ali dr Gajic rece da je to reakcija na vakcinu
znaci nikakva uvecanja limfatika , nikakav osip samo temp
i to cak dramaticno visoka do 38 je isal




Misha i Ljisha -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2014 5:27:53)

Juče je primila mmr zakmečala bukvalno na tri sekunde. Nije se budila nocas sve ok. Inace da nisam rekla da treba da primi mmr ne bi joj ni dali. Nisu obracali paznju da li je vec primila ili ne. Kaze dr ako se nastavi ova moda nevakcinisanja ko zna kakve nas bolesti mogu cekati u buducnosti í sto se nje tice ona bi kao i Nemci vakcinisala decu i protiv ovcijih boginja.




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2014 15:49:30)

Auuu sta ovi ljudi ispricase za vakcine u emisiji "Zene" jos uvek je u toku ja ne mogu da verujem.
Maslacak volela bih da pogledas snimak ako si u mogucnosti pa da nam kazes sta mislis o tome.Ja sam ocigledno vodjena svojim predhodnim iskustvima sa decom olako donela odluku o MMR-u.[sm=smiley13.gif] Boga mi debelo cu sad da se razmislim sta da radim.




anci kv -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2014 16:47:01)

Toliko toga rekoše,a opet isti zaključak..vakcinisali ili ne,na nama je odgovornost




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2014 21:28:13)

Ah Serpi iskreno, pocela sam da gledam i posle petnaest minuta prestala posto ne mogu da se nerviram. Prosto diskusija je teska ako se barata neistinama. Na primer izjava da roditelji u zapadnoj evropi potpisuju saglasnost da preuzimaju odgovornost za bilo kakve stetne efekte vakcina je nonsens. Iako je tacno da pravno ne postoji zakonska prisila, u smislu da ce neko biti gonjen, postoji itekako javna kampanja i podrska vakcinaciji celokupne drzave i medicinske zajednice. I nisam sigurna da je tako jednostavno odbiti, da li bi dete primili u obdaniste jel traze potvrdu o vakcinaciji itd. Program je fiksiran od strane Robert Koh Instituta i sadrzi iste vakcine kao u srbiji + varicelle+ pneumokoke + meningokoke za decu do dve godine.
I stopa vakcinacije je preko 90 %, i to se ovde smatra elementarnom kulturom da se deca vakcinisu. Dakle ne mogu da gledam emisije koje se baziraju na teorijama zavere i izvrtanju cinjenica. Takvi ljudi ce uvek naci nacin da kazu nije tako i da citiraju proverene ove i one izvore koji naravno ne postoje i argumentuju... Tako mozemo da dokazujemo i da je zemlja ravna ploca sto se mene tice,i da se sunce vrti oko nje. To je za mene slican tip razgovora. Ja mislim da su vakcinacije i otkrice antibiotika doneli prekretnicu covecanstvu i spasili na desetine miliona zivota. A ko zeli da se vrati u doba pre Luja Pastera, samo napred.




anci kv -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2014 21:37:44)

Tačno tako Maslačak




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2014 22:38:49)

evo i zvacnicne statistike onoga o cemu pricam za nemacku. Sigurna sam, brojke slicno izgledaju za sve zemlje evropske unije.

http://www.gbe-bund.de/gbe10/ergebnisse.prc_tab?fid=4198&suchstring=&query_id=&sprache=D&fund_typ=GRA&methode=&vt=&verwandte=1&page_ret=0&seite=1&p_lfd_nr=4&p_news=&p_sprachkz=D&p_uid=gast&p_aid=2946809&hlp_nr=2&p_janein=J

situacija 1996 i 2002. MMR su poslednje 3 stvari masern, mumps und roteln.

Znaci fakticki sva su deca vakcinisana.




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2014 22:50:32)

Maslacak verujem ti ja i znas da se slazem sa tobom u pogledu povezanosti MMR-a sa teskim oboljenjima,i mislila sam da ta prica vuce rep ko zna od kada,medjutim,posle danasnje emisije i onih silnih cifara koje govore o deci koja su daleko bilo umrla ili obolela stvarno su me izbacile iz koloseka.Znas da sam vakcinisala obe cere i da hvala bogu nije bilo problema,ali toliko se u poslednje vreme o tome govori da stvarno ne znam sta da mislim. Cula sam i od drugarice da nijedna Torlakova vakcina nije prosla u svetu,da nije dobila takozvani "atest" i da je nigde u svetu ne priznaju.
Ne znam da li se polemika vodi o nasim MMR vakcinama i nus pojavama ili se prica bazira i na one vakcine koje primaju deca sirom sveta.
sastav je isti i kod vas i ovde jel da?




Sanchy -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.4.2014 23:02:09)

Nisam gledala emisiju,ali i ne moram,dovoljna mi je ova sad situacija oko infanrixa i pentaxima gde se zarad forsiranja nasih zivih vakcina stvara vestacka nestasica petovalentnih na nasem trzistu pa da zakljucim da su pare te koje odredjuju u kom pravcu vetar duva..Citala sam intervju jednog naseg istaknutog imunologa na jednom drugom sajtu o bebama gde je izjavio da je nasa Polio vakcina zastarela i da nema potrebe da zivi virus decije paralize cirkulise medju narodom i da zato drzava uvodi petovalentne vakcine sa inaktivisanim virusima o svom trosku a sad su nase vakcine odjednom dobre..,ma dajte,,Interes je taj koji vlada ovim svetom a ne briga o bilo kome,niko nece zastititi dete bolje od nas samih,,,ne vidim samo sta antivakcinalni lobi ima od toga sto istice mane danasnjih vakcina?Naspram ogromnih farmaceutskih kompanija koje zgrcu milione i milioone..ehhh,Nije sve tako crno belo,nisam protiv vakcina generalno,smatram ih za nuzno zlo,zao mi je sto ne postoje lekovi za sve te bolesti a ne da deci treba ubrizgavati uzrocnike da bi stvorili antitela koja ce ih jednom,mozda,zastiti ukoliko dodju u kontakt sa tim patogenom,i da se tolike pare izdvajaju za to a ne za pronalazenje lekova[sm=smiley15.gif]..isto kao sto se i bilo koja studija moze izfabrikovati zarad necijeg interesa,,shodno tome mi jos nismo primili MMR a ako i budemo dobice Priorix a ne ovu nasu,jer nisu iste po sastavu,razlika je u jednom soju virusa zausaka koji je u nasoj vakcini,naravno onaj koji je jeftiniji za proizvodnju a vise negativnih efekata moze da izazove za razliku od Priorixa koji sadrzi soj koji je stabilniji




Stranica: <<   < Prethodna stranica  41 42 [43] 44 45   Sledeća stranica >   >>