RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 8:51:49)

Nasa dr je stava onog skolskog - prima se izmedju 13. i 15. rodjendana. Ovo dvoje starijih je primilo nekih nedelju dana posle prvog rodjendana. Tako je i bebi zakazano. Kaca je imala T. 37.5 desetog dana (al posle se ispostavilo da su joj izbile dve cetvorke sutradan, pa je mozda zbog toga), Kolja nikakvu reakciju.




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 9:06:37)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Nasa dr je stava onog skolskog - prima se izmedju 13. i 15. rodjendana.

[sm=jezicek.gif]




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 9:07:00)

Soso [sm=smiley31.gif]
Navijam da brzo prođe [sm=smiley1.gif]
Mislim da je Manji to blaži oblik zauški, moji rođaci (blizanci) su ležali zauške i bili su mnoooogo otečeni, imali su 12-13 god, jasam bila sa njima i nisam ih dobila.




cockic -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 9:24:59)

a kako se dijagnoz zaustka daje na osnovu klinicke slike.jer su i nama tako dali i ako nisu bile zauske,otislo dete u vrtic bio je natecen malo vrat i zove me vaspitacica vase dete ima zauske i stvarno mi ga pokupismo on je bio bas natecen tako nije bio to jutro pred vrtic.ja u soku,pa kako vakcinisan je desava se.kaze videla sam kako zauske izgledaju to je to.
moram priznati da niko nije bio siguran sta je jer su njemu vadili sve zivo iz krvi i sve u granicama.mozda nesto malo poviseno uglavnom limfociti.posle su rekli,a mozda je mnonukloza,na kraju ni to nego limfondenitis koliko se secam mada ima jos nesto sa limfo uglavnom je bio natecen mesec i vise dana.i to se povuklo.vadili i briseve grla i nosa u grlu nista u nosu streptokoka je bila.stavljali lokalono kapi.i kao sto rekoh proslo je samo.

a sad jer su sigurni da su zauske,jeste tri nedelje od vakcinacije,ali mozda i nisu.jer ima dosta toga od cega naticu zlezde na vratu.ovo je nas slucaj bio.a svi bili sigurni da jesu.




cockic -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 9:31:45)

moji nisu imali reakcije na mmr,primili su sa 15-16 meseci koliko se secam.a kad se mmr opet prima ja sam vec uzentana jer pred skolu ili kasnije.znam da ima jos jedna da se primi.




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 9:36:51)

samo jos jedna,pred skolu




Bibilib -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 9:40:31)

Marku su dali u obe ruke i pio je... Inace je predskolac....




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 9:50:03)

Pa da Bibi, dobio je MMR plus jos dve vakcine, kao moja Mima u petak.




World -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 10:21:13)

Ana je 5 dana nakon primanja MMR imala jako visoku t, isla i do 40, trajalo nekih 8-9 dana i dobila nekakvu cudnu gnojnu anginu (zaboravih kako se zove, pseudomembranozna ili sl). Dr kaze da nije od vakcine, a ne vjerujem bas da nije jer ona inace nije bolesljiva, a svaku vakcinu je odbolovala prilicno.




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 10:26:20)


IZVORNA PORUKA: World

Ana je 5 dana nakon primanja MMR imala jako visoku t, isla i do 40, trajalo nekih 8-9 dana i dobila nekakvu cudnu gnojnu anginu (zaboravih kako se zove, pseudomembranozna ili sl). Dr kaze da nije od vakcine, a ne vjerujem bas da nije jer ona inace nije bolesljiva, a svaku vakcinu je odbolovala prilicno.




I moja T je odreagovala slicno posle mmr-a isto su nam rekli da nije od vakcine da je verotano vec virus bio tu pa se poklopilo..




World -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 10:30:05)

ne znam serpice, nekako mi cudna koincidencija da nakon svake vakcine 'pokupi' nesto.. evo aleksa isprimao 3 dtp i ono sve sto je trebalo dosad i srecom nije imao cak ni malu t, dobro sve podnio.. njemu se nije ni bsg primila, nije se ono gnojilo, ne znam hoce li mu ponovo morati dati..




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 10:31:52)

Pa da,kada se da vakcina.organizam se brani,bude malo oslabljen pa ako vec postoji jos neki virus u organizmu,on ispliva i mozda ispadne tezi nego sto bi da nije dete vakcinisano/Ja mislim da se mojoj M pogorsala upala kapaka koju ima zbog prolecne alergije,bukvalno joj buknulo za dan,strasno i posle se povlacilo postepeno.




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 10:35:16)


IZVORNA PORUKA: World

ne znam serpice, nekako mi cudna koincidencija da nakon svake vakcine 'pokupi' nesto.. evo aleksa isprimao 3 dtp i ono sve sto je trebalo dosad i srecom nije imao cak ni malu t, dobro sve podnio.. njemu se nije ni bsg primila, nije se ono gnojilo, ne znam hoce li mu ponovo morati dati..


sto bi bilo cudno world,organizam je oslabljen malo.bori se sa virusima iz vakcine pa joj mozda to smeta? i meni sin nije imao nikakve reakcije posle vakcina(osim na 2.pentaksim) ,mozda se poklopilo ili ima bolji imunitet.




World -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 11:17:53)

ma to je ironija, 'cudno' zato sto dr svaki put kaze da nije od vakcine.. a jeste, pa cim joj oslabi imunitet toliko da se razboli, to je to..




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 11:46:25)

[sm=smiley36.gif] bitno da smo se razumele sad!




Sosa Mena -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 12:19:34)

Danasnja situacija. Probudila se vristeci od bolova. T 38.5. Sada su joj obe natecene, desna mnogo vise od leve. Cak je vise otecena od juce spojili su joj se obrazi sa bradom. Ne moze da jede, ne moze da pije. Uspela sam da joj dam malo mleka i keksa kad je paracetamol poceo da deluje. Vodila sam je ponovo kod dr kaze da joj ne moze nista da to mora tako da ide i da joj stavljam hladne obloge sto je nemoguca misija, ali kolko tolko uspemo. Dete trci i vrsti i sutira stvari koliko je boli. Nikad ovakva nije bila.

NM ona nije primila sa godinom MMR zbog alergije na jaje. Mozda da je tad mogla da je primi ne bi doslo do ovoga jer nikad nije imala nikakvu reakciju ni na jednu vakcini. Ni t ni otoka, bilo cega.




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 12:39:48)

Soso [sm=smiley31.gif]




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 12:44:31)

Mislim da se na zauske privija zecije salo, nemojte mi verovati, pitacu mamu




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.3.2015 17:00:10)

Soso,bas mi je zao sto to cujem.Srce malo,drzimo fige da sto pre prodje ! [sm=smiley31.gif]




Torbica -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2015 19:27:59)

E da se pohvalimo!! Cerka mi je dobila revakcinu MMR, pred upis u skolu a decaci prvu dozu, obojica! Kooonacno! I da bude neke reakcije, znam da ce proci.... [sm=smiley1.gif]




jabudic -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2015 19:38:46)

I mi sjutra idemo za vakcinu pred upis u školu.
Ja baš i nisam toliki entuzijasta kao ti. [sm=smiley1.gif]




Torbica -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2015 19:53:06)

Bice sve ok, ne brini! [sm=smiley1.gif]




jabudic -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.4.2015 19:55:02)

Nadam se, mislim da ću da se isplačem kao kiša dok ga budem vozila kući (trauma + hormoni) [sm=smiley31.gif]




caca81 -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.4.2015 9:20:54)

Moj sin je juče primio MMR pred upis u školu. Predveče je dobio drhtavicu i T 37,9, od jutros je T 37,2. Da li je to normalna reakcija, da li treba da ga vodim kod lekara. Ako je neko imao ovakvo iskustvo, neka mi napiše. Inače, od rođenja nikada nije imao reakciiju ni na jednu vakcinu.




Torbica -> RE: MPR (MMR) vakcina (19.4.2015 21:56:34)


IZVORNA PORUKA: Torbica

E da se pohvalimo!! Cerka mi je dobila revakcinu MMR, pred upis u skolu a decaci prvu dozu, obojica! Kooonacno! I da bude neke reakcije, znam da ce proci.... [sm=smiley1.gif]


Evo nas! Najmladje i najstarije dete - nista, apsolutno.
A ovo srednje, koje nam je inace zbog tog nesrecnog herpesa slaba karika, imao je reakciju. Sesti dan je krenula temp koja se drzala oko 38.3, uredno sam je spustala. Nakon tri dana mu je izao jedan herpes od nekih centimetar/centimetar ipo na bradi, za koji je dobio svoj homeopatski lek. Sasusio se i prolazi, temperatura je stala juce, on je odliiican.
Nisam napomenula da su svo troje dan nakon vakcije dobili homeopatski MMR koji ponistava nezeljene reakcije konvencionalne vakcine.
Super se osecam sto smo sve ovo pregurali, imala sam dobar osecaj! [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sledeća stranica >   >>