RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


dijana1* -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2015 7:39:43)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena


IZVORNA PORUKA: Bibilib

Mi smo otisli sa skoro 15 meseci za MMR vakcinu i rekli su nam da je nemaju i da ce biti tek septembra meseca,a nema ni da se kupi....Ne znam sta da radim...



Strasno, koliko ne izvrsavaju svoje obaveze a deca primorana da cekaju.


Ne izvrsavaju svoje a obaveze a zahtevaju da se vakcina primi a nisu u stanju da je nabave[sm=hudicek1.gif]
Ovo je zalosno sta rade sa vakcinama[sm=smiley13.gif]




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2015 9:16:35)

Mila jel ti deca primila Priorix ili onu torlakovu?

Bibilib ako ti treba mogu da potražim u Nišu Priorix pa da ti nekako pošaljem




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2015 11:40:09)

Mod,nemam pojma,moram da vidim sta pise u kartoncicu za vakcine.nisam ni znala da moze da se kupi.




jovicaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2015 12:32:00)

Ne izvrsavaju svoje a obaveze a zahtevaju da se vakcina primi a nisu u stanju da je nabave
Ovo je zalosno sta rade sa vakcinama



sramota... stvarno.. sa svim je tako nazalost, ne samo sa vakcinama.




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2015 13:59:32)


IZVORNA PORUKA: mila83

Mod,nemam pojma,moram da vidim sta pise u kartoncicu za vakcine.nisam ni znala da moze da se kupi.


ako se ne sećaš da si kupovala onda su dobili državne




MakiJ -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2015 14:03:22)

mi bi u avgustu trebali primiti MMR al videcemo jos




Bibilib -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2015 14:12:31)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Mila jel ti deca primila Priorix ili onu torlakovu?

Bibilib ako ti treba mogu da potražim u Nišu Priorix pa da ti nekako pošaljem


Mod draga hvala puno[sm=smiley31.gif] u svakom slucaju,ali rekli su mi da nema da se kupi pa ne znam dal je to ista vakcina?




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2015 14:14:15)

Nisam kupovala sigurno.E sad,mozda su oni imali i tu drugu a ne torlak,otkud znam[sm=zmeden.gif] nisam jos pogledala u karton vakcinacije.pretpostavljam da je torlak.




dunja RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.6.2015 2:32:52)

Jole, NM, da li ste davali MMR?

Ja razmišljam da li da dam pre ili posle mora (idemo u Tursku, verovatno ćemo se kupati u bebećim bazenima, ako to ima neke veze .. zato napominjem ).
Da li da sačekam da se vratimo sa mora, taman i vrućine da prođu?




Mariya -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.6.2015 9:32:42)

Dunja, mada nisi mene pitala[sm=smiley36.gif], ali ja bih sacekala sa mmr posle mora.




New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.6.2015 10:09:12)

Kod nas je u DZ bio haos oko revakcinacije predškolaca, pa još nismo primili MMR.
Zakazani smo za 10.juli, a 26.og idemo na more.
Moj stav je jednostavno da ne želim da putujem niti da najesen krene u kolektiv a da nije vakcinisana.




New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (23.6.2015 10:11:19)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Mila jel ti deca primila Priorix ili onu torlakovu?


Priorix i ide kao "državna" čini mi se od 2012. godine.




Peace* -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.6.2015 8:23:04)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Kod nas je u DZ bio haos oko revakcinacije predškolaca, pa još nismo primili MMR.
Zakazani smo za 10.juli, a 26.og idemo na more.
Moj stav je jednostavno da ne želim da putujem niti da najesen krene u kolektiv a da nije vakcinisana.


Stalno je frka sa predškolcima.
Tako je Luka primio DT u julu, a MMR sam slučajno čula da su dobili naknadno (niko mi nije javio), i bukvalno sam se pojavila, i primio je. Sad gledam u kalendar, piše 14.1., dakle pola godine kasnije od DT.




adulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.6.2015 9:54:00)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Jole, NM, da li ste davali MMR?

Ja razmišljam da li da dam pre ili posle mora (idemo u Tursku, verovatno ćemo se kupati u bebećim bazenima, ako to ima neke veze .. zato napominjem ).
Da li da sačekam da se vratimo sa mora, taman i vrućine da prođu?


ja takodje kao i NM ne bih putovala po inostranstvu a da mi dete nije vakcinisano...




World -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.6.2015 11:01:47)

Mislim da je bolje posle mora jer moze imati reakcije na vakcinu, a u tom slucaju bolje da ste kod kuce.. svakako treba proci bar 15 dana od vakcine da dijete bude zasticeno, pa zavisi kad ste to sve planirali..




Klarita -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.6.2015 14:06:00)

Evo da se javim i ja po pitanju ove vakcine. Ja sam ZA vakcinaciju, ali sam malo odlozila. Bio je slinav i vreme odvratno, te sam negde u glavi ufiksirala da to zavrsimo u julu. Onda ce vec imati 15m sto je je l' te na sredini kada ja najoptimalnije da je primi, ali ne lezi vraze, MMR vakcine nema[sm=hudicek1.gif] Vec sam krenula da jurim veze i vezice i vakcinisem dete u Bg, kad se ispostavilo da vakcine ima u Le, ali mi i za to komplikovana veza...vec razradila strategiju, kontaktirala ljude, kad saznam slucajno da u jednoj ambulanti kod Vlasinskog jezera imaju jednu dozu[sm=zmeden.gif] Igrom slucaja, glavnom tehnicaru sam nesto pomogla oko deteta i kad je cuo da mom detetu on sada moze pomoci, odmah je pristao da sacuva istu dok ne zavrsim papirologiju sa pedijatricomi organizujem hladni lanac do naseg DZ...tako da...mozete se snaci, ukoliko nema trenutno vakcine...potrebno vam je malo volje, maste i organizacije[sm=smiley14.gif]

Dunja, ja bih konsultovala pedijatra, ali mislim da sa razmakom od 15 dana vec smes da putujes...ne bih ja odlagala...da je ranije OK...ovako ako ces Savu u vrtic u septembru, onda bolje sada, a ako ne planiras vrtic, onda bolje odgodi vakcinu za neki period posle mora




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.6.2015 20:08:05)

Dunjac,svako na osnovu neceg ima svoje misljenje i stav.licno,ja bih odgodila posle mora.




dijana1* -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.6.2015 9:23:00)

Kosta je imao biginje pa je bio slinav i konacno je zdrav. Planirala sam da mu dam pocetkom.jula a krajem jula idemo na more. Ali me sada kopka i razmisljam isto kao i Dunja da li vrucina moze nesto da utice da dete dobije neku reakciju. I ako je primi u letnjem periodu koliko dugo mora biti u stanu tj. da ga ne izvodim na sunce?




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.6.2015 15:55:56)

i ja bih odgodila vakcinaciju posle mora...




New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.6.2015 17:45:20)


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR
I ako je primi u letnjem periodu koliko dugo mora biti u stanu tj. da ga ne izvodim na sunce?

Dixi, bez uvrede. Ali, wtf?




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.6.2015 18:08:06)

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Kosta je imao biginje pa je bio slinav i konacno je zdrav. Planirala sam da mu dam pocetkom.jula a krajem jula idemo na more. Ali me sada kopka i razmisljam isto kao i Dunja da li vrucina moze nesto da utice da dete dobije neku reakciju. I ako je primi u letnjem periodu koliko dugo mora biti u stanu tj. da ga ne izvodim na sunce?


Nama obično, poslije svake vakcine, nevezano za godišnje doba, dr kaže da "primirimo" dan, dva. [sm=smiley1.gif] Mi smo danas primili Pentaxim i HBV, srećom je malo zahladilo, ja joj odmah stavim Frescopad iz frižidera, nema reakcija i dobro podnosi.




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.6.2015 19:54:06)

Dijana, Iva je u sred leta primila MMR, mislim negde početkom jula. Otisli na Zlatibor dan-dva kasnije, a nakon toga i na more. Nije imala reakciju nikakvu.
Sve zavisi od deteta do deteta.




dijana1* -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.6.2015 23:53:52)


IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: dijana1 RR
I ako je primi u letnjem periodu koliko dugo mora biti u stanu tj. da ga ne izvodim na sunce?

Dixi, bez uvrede. Ali, wtf?



NM znas situaciju sa Vukom, tada sam na sve mislila samo ne na vakcine. Kada me naruce ja ga odvedem i to je to. E sada imam vise vremena i vise citam pa me je zbunilo MMR u letnjem periodu - vrucine- dati vakcinu ili ne.
Zato i pitam. Iskreno jedva cekam da je primi i da zavrsim sa tim.




QueenJ -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.6.2015 23:59:22)

Jao, kako se približava, sve sam nervoznija... Ne znam ni da li ima razloga. Ili je samo prenaduvana priča. Još moja kuuma tvrdi da joj je sin posle MMR vakcine postao čudan, možda čak i autističan. Na ispitivanjima su...




Klarita -> RE: MPR (MMR) vakcina (7.7.2015 10:07:37)

Samo da upisem da smo 01.07. primili MMR. Plako je malo, ali nista strasno. Pre vakcine radili smo KKS sa CRP i sve je bilo mirno. Kasnije se ponasao sasvim normalno, nimalo nije bio razdrazljiv, cak sta vise poludeo je od trcanja i skakanja po dvoristu sa gostima jer smo slavili moj rodjendan. Videcemo jos, brojim dane[sm=smiley13.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  49 50 [51] 52 53   Sledeća stranica >   >>