RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Žapkić -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 19:01:18)

Ja se slažem sa Ivankom da je najbolje da odeš do dr i pitaš, ali, opet ti kažem, mislim da nemaš razloga za brigu




Torbica -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2014 20:20:18)

Moze u kolektiv, sve dok ne bude neke reakcije, koje u najvecem broju slucajeva nece ni biti. Nisi nista pogresila, pozdrav




little_one -> RE: MPR (MMR) vakcina (31.10.2014 9:27:13)

Jest da mi se nije ulazilo u temu, al racunam da nije lose postaviti ovu vijest.





serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 7:13:33)

Procitala sam ovo sto je LO ubacila i slazem se da decu treba vakcinisati,i planirala sam to da uradim posle Nove godine,a onda me na fb-u doceka ova vest.
http://web-tribune.com/iza-kulisa/posle-ovog-video-snimka-zapitajte-se-da-li-vasa-deca-treba-da-primaju-vakcine-koje-uvoze-u-srbiju#
Zbog takvih i slicnih stvari opet se dvoumim,jer ocigledno nije samo kod nas problem dati ili ne MMR.
Mene zanima,obzirom da se stvarno ne razumem u te stvari,da li postoji neki zvanicni izvestaj ili jos bolje neka majka cije je dete dobilo autizam a da nije vakcinisano MMR-om? I da li se autizam moze javiti recimo u 3,4 godini zivota,a ne samo u periodu kad se inace prima MMR?




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 10:08:07)

draga serpi,ja sam gledala ovo i citala ranije nekom prilikom.
ima slucajeva da se autizam ispolji sa 3 godine,redje kasnije,ali nije nemoguce,pisala sam u temi o slucaju jedne devojcice...e,sad to je sve proces,ne ide to naglo,tako da povlacenja i odstupanja od ponassanja uobicajenog mogu da pocnu ranije,a da roditelji primete oko 3.godine.najcesce se taj regresivni ili sekundarni autizam javlja oko godinu i po,2.kad vracam film unazad sa bozom smo mi posumnjali sa dve i po godine,ali je on to poceo jos oko druge godine,ali mi nismo znali.
ne znam sta da ti kazem,ne znam ni sebe da posavetujem vezano za ovu bebu i sta cemo raditi kad dodje ona na red da primi mmr.




Klarita -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 10:11:00)


IZVORNA PORUKA: serpica

Procitala sam ovo sto je LO ubacila i slazem se da decu treba vakcinisati,i planirala sam to da uradim posle Nove godine,a onda me na fb-u doceka ova vest.
http://web-tribune.com/iza-kulisa/posle-ovog-video-snimka-zapitajte-se-da-li-vasa-deca-treba-da-primaju-vakcine-koje-uvoze-u-srbiju#
Zbog takvih i slicnih stvari opet se dvoumim,jer ocigledno nije samo kod nas problem dati ili ne MMR.
Mene zanima,obzirom da se stvarno ne razumem u te stvari,da li postoji neki zvanicni izvestaj ili jos bolje neka majka cije je dete dobilo autizam a da nije vakcinisano MMR-om? I da li se autizam moze javiti recimo u 3,4 godini zivota,a ne samo u periodu kad se inace prima MMR?

I mene ovo zanima[sm=smiley13.gif]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 10:21:55)

znam da dzaba pisem posto necete da verujete ali kad ste vec trazile:

http://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa021134

Of the 537,303 children in the cohort (representing 2,129,864 person-years), 440,655 (82.0 percent) had received the MMR vaccine. We identified 316 children with a diagnosis of autistic disorder and 422 with a diagnosis of other autistic-spectrum disorders. After adjustment for potential confounders, the relative risk of autistic disorder in the group of vaccinated children, as compared with the unvaccinated group, was 0.92 (95 percent confidence interval, 0.68 to 1.24), and the relative risk of another autistic-spectrum disorder was 0.83 (95 percent confidence interval, 0.65 to 1.07).

Prevod na srpski studija je iz Danske deca rodjena devedesetih. Stopa vakcinacije 80 % Nije bilo nikakve znacajne razlike u broju autisticne dece procentualno u vakcinisanoj grupi i nevakcinisanoj. Rizik je cak 0,9 i 0,8 znaci MANJI ali nije statisticki signifikantan. Ovakvih studija imate koliko ocete. Iz razlicitih zemalja. Japan je prestao da daje MMR kao trovalentnu vakcinu, daju ih pojedinacno u razlicitim periodima i znate sta-autizam je i dalje u porastu. Problem je u tome sto ima zena koje prosto ne veruju nikakvim argumentima jel postoji " zavera".

Brojke su jako uverljive i nedvosmislene. Stotine miliona dece su vec vakcinisane. Ali dzaba je to ako necete da prihvatite....




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 10:41:37)

Maslacak mnogo puta smo pricale na tu temu,i ja cu verovatno da vakcinisem dete uskoro,ali kazem,plasim se kad procitam tako nesto i kad vidim kako se gadjaju brojkama...[sm=smiley13.gif]




mirkam -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 10:50:37)

Neću da otvorim ovo što je Serpica postavila.Mislim da MMR treba da se primi,a imam užasan strah od njega.I čvrsto sam riješila sa svaki tekst koji dovodi u vezu autizam i MMR i bilo šta slično vise neću da čitam.




milicicak -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 11:23:47)

Serpi, ja sam juce na fb procitala prilicno ozbiljno napisan novinski clanak koji tvrdi da je Angela Merkel Hitlerovo dete i da postoji zavera Stazija i KGB-a da Hitlerov potomak postane vladar Evrope. Meni su svi ovi senzacionalsticki naslovi protiv vakcina u tom rangu, tj. nista im ne verujem...
Poenta price je da ako zelis u nesto da verujes uvek na internetu mozes naci "cinjenice" i CINjENICE koje to tvoje verovanje potkrepljuju a zanemarices ono sto ukazuje da je tvoje uverenje pogresno...
Nema naucno potkovanih dokaza koje povezuju autizam i MMR ali svako ima pravo da veruje u ono sto zeli...




mirkam -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 14:39:09)

Milicicak [sm=smiley20.gif]




Klarita -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 14:55:19)

Milicicak[sm=smiley1.gif]

Maslacak, ali ja ti zaista sve verujem[sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 15:03:32)

Hvala Klarita[sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]. Pa ne stvarno postajem ucveljena. Zene su zabrinute, ajde to razumem. Majke su brizne su. Onda postave pitanje o cinjenicama. Serviras im cinjenice, ovo je samo bio jedan primer a ima ih verujte takvih 50 iz raznih zemalja gde se podrobno gledalo naucnim metodama postoji li bilo kakva korelacija izmedju fenomena autizma i vakcinacije. Veza nije pronadjena. Autisticne dece ima podjednako i medju nevakcinisania. Ok to je teska dijagnoza, narocito je opterecujece sto se uopste nezna koji su uzroci i sto je navaznije ne zna se zasto je u porastu. To je interesantan bioloski i medicinski problem. I ja se nadam da ce biti resen. Ali stvarno na kraju ce da se ispostavi da je ko zna sta. Mogla bi sad samo da spekulisem, ali verovatno je vezano za moderni nacin zivota. Sigurno nema veze sa vakcinama. Da ima, vec bi ustanovili posto su proveravali pregrst puta.
Ali ako neko i dalje veruje kojekakvim Dr Velkom, Facebook grupama, tabloidima itd pre nego Lancetu i new englad journal of medicine sta ja tu mogu....[sm=zz_banghead.gif]




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 16:12:05)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ali ako neko i dalje veruje kojekakvim Dr Velkom, Facebook grupama, tabloidima itd pre nego Lancetu i new englad journal of medicine sta ja tu mogu....[sm=zz_banghead.gif]


Nije tema za smijanje, ali [sm=smiley36.gif]
Sinjorina Velkova je jedina osoba koju sam blokirala na FB, i što bi se kod nas reklo, počinula sam od objava o farmaceutskoj mafiji, teorijama zavjere i liječenja pomoću duvanja u mjesec.




Sanchy -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 16:36:18)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Japan je prestao da daje MMR kao trovalentnu vakcinu, daju ih pojedinacno u razlicitim periodima i znate sta-autizam je i dalje u porastu.

Japan nije ni prestao da daje MMR zbog moguce povezanosti autizma i te vakcine,nego zbog povecanog broja komplikacija nakon primljene vakcine u procentu koji nije bio ocekivan u odnosu na istrazivanja vezana za tu vakcinu..Trenutno primaju MR vakcinu u uzrastu izmedju 12 i 24 meseca i istu izmedju 5 i 7 godine zivota a vakcina protiv zausaka u bilo kojem periodu u zavisnosti od volje roditelja..Takav raspored vakcina ih kosta duplo vise nego u obliku MMR kako ih nasa deca primaju i deca iz vecine zemalja ali oni tvrde da su vakcine na taj nacin sigurnije..Iskreno bih volela da i mi imamo takvu mogucnost u Srbiji pa makar placali sami ukoliko imamo bilo kakve nedoumice u vezi oblika u kojem deca primaju sada..




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 17:12:11)

Uopste nije bitno koji je razlog zasto su prestali, fakat ne daju je vec duzi niz godina.Uprkos tome autizam je u nesmanjenom porastu isto kao i u zemljama gde se trovalentna vakcina daje.znaci nije do mmr vakcine




Sanchy -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 19:23:50)

Hm,.bitno je,jer na primer ja odlazem tu vakcinu ne zbog toga sto je povezuju sa autizmom vec zbog svih drugih mogucih nezeljenih efekata bas kao Japanci[sm=smiley1.gif]..i cekam ne bi li se pojavila u nekom drugom obliku ili sve kao pojedinacne ili ovako bar kao MR i posebno zauske..ili cu na kraju da odem u Japan da ih primi[sm=smiley36.gif]




milicicak -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 19:32:01)

Sto se tice Japanaca i nesto povecanih komplikacija vezanih za MMR. Odgovor na bilo koji lek/hranu/agens iz spoljasnje sredine moze biti i populaciono specifican (a Japanci si veoma specificna populacija).
Sto ce reci, ako su u Japanu primetili da imaju nesto veci procenat izrazenih reakcija na vakcinu to uopste ne mora da vazi za Srbiju ili bilo koju drugu populaciju. A ni u Japanu ni u Srbiji niko ne moze eksplicitno reci kako ce konkretno dete reagovati na vakcinu.




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (5.11.2014 22:39:30)


IZVORNA PORUKA: mirkam

Neću da otvorim ovo što je Serpica postavila.Mislim da MMR treba da se primi,a imam užasan strah od njega.I čvrsto sam riješila sa svaki tekst koji dovodi u vezu autizam i MMR i bilo šta slično vise neću da čitam.



Isto. Ne otvaram. Nisam ni dosta tekstova unazad. Jeste selektivan pristup, ali godi mentalnom zdravlju.




Olga75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.11.2014 11:21:59)

sto se tice nekih korelacija autizma , vakcinacije , bilo cega
nasla sam neki tekst gde se dovodi u vezu autizam i starost oca , znaci porast autisticne dece je dovedena u vezu sa tim da su ocevi sve stariji
zao mi je sto je sad ovo rekla - kazala ali stvarno od silnih tekstova koji mi izlecu nisam zapamtila autora
a iskreno vise mi nije ni malo interesantno




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.11.2014 11:29:33)

Iskreno šta imam ja od toga što u Japanu dec primaju tu i tu vakcinu ili šta američki kongres priča o vakcinama? Odkud ja znam i da li je uopšte reč opotpuno istim vakcinama?! Pa i da sam u Americi ili Japanu opet niko ne bi mogao da mi kaže kako će baš moje dete reagovati na MMR, Mr ili koju god drugu vakcinu ili lek! A da čekam da i kod nas svane - mislim da je uzaludno. Detetu treba zaštita sad a ne za deset ili dvadeset godina.

I ne znam što se uopšte smaram ovim temama kad se sve ista priča vrti u krug! Dakle izaberi od ponuđenog šta smatraš da je najbolje za tvoje dete i nadaj se najboljem (izabrao vakcinu ili ne).




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.11.2014 16:52:41)

A kad ce neko da uradi studiju o uticaju nacina zivota roditelja na MMR i autizam - koliko je majka popila alkohola u trudnoci, popusila cigareta, ludovala i lumpovala sa detetom u stomaku? I oca u trenutku kad je dete zaceto?
To nije farmaceutska mafija pa nema proucavanja i pronalazenja uzrocno posledicne veze.




mama krava -> RE: MPR (MMR) vakcina (6.11.2014 18:24:48)


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Iskreno šta imam ja od toga što u Japanu dec primaju tu i tu vakcinu ili šta američki kongres priča o vakcinama? Odkud ja znam i da li je uopšte reč opotpuno istim vakcinama?! Pa i da sam u Americi ili Japanu opet niko ne bi mogao da mi kaže kako će baš moje dete reagovati na MMR, Mr ili koju god drugu vakcinu ili lek! A da čekam da i kod nas svane - mislim da je uzaludno. Detetu treba zaštita sad a ne za deset ili dvadeset godina.

I ne znam što se uopšte smaram ovim temama kad se sve ista priča vrti u krug! Dakle izaberi od ponuđenog šta smatraš da je najbolje za tvoje dete i nadaj se najboljem (izabrao vakcinu ili ne).



[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




dejana007 -> RE: MPR (MMR) vakcina (20.1.2015 12:11:53)

mozda da se otvori neka anketa, pa da znamo u procentima koliko dece je pretpelo stetne posledice ove vakcine a koliko ne. U mom okruzenju najmanje 15 detata je primilo vakcinu bez posledica. S druge strane moj pedijatar mi je odlozio primanje mmr vakcine zbog toga sto mi dete kasnije progovorilo. Sad se plasim i da mu dam i da mu ne dam. Nisam ga vodila u vrtic od kad krenula prica o malim boginjama, u petak idem do doktorke da se posavetujem sta da radim. plasim se mnogo.




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (21.1.2015 8:53:06)

Moram ovo da podelim:

Leya Keller
1.amiši vakcinišu decu, (u standarizovanom ispitivanju, na uzorku amiške populacije od skoro 400 domacinstava, u 84% domaćinstava sa decom vakcinisana su sva deca, u 12% vakcinisana su neka deca, a samo u 4% domaćinstava ni jedno dete nije vakcinisano, pogledati: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17133167

2.amiši imaju autizam, imaju i bolnicu za autističnu amišku i menonitsku decu "clinic for special children", pogledati: https://clinicforspecialchildren.org, takodje postoje objavljene naučne studije o autizmu kod amiške dece, pogledati: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22594747

3. amiši nisu besprekornog zdravlja, oni sistematski pate od nekoliko teških genetskih bolesti, kao posledica reprodukcije u zatvorenoj populaciji, pogledati: http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22594747

4. na kraju, ko je nepismen ili samo lenj da čita, ima i slike. evo jedne napravljene tokom vakcinacije amiške dece

zaključak: amši vam nisu nikakakav argument protiv vakcinacije, nadjite drugi.

(linkovani su isključivo naučni tekstovi sa prihvaćenih sajtova akademske zajednice. nisu blogovi, društvene mreže, rekla mi jedna žena koja je svašta pročitala i evo uzmimo moj slučaj tekstovi.)

[img]http://www.dodaj.rs/f/l/LQ/1iWnRFTt/109340169315954335317224.jpg[/img]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  45 46 [47] 48 49   Sledeća stranica >   >>