RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


dijana1* -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.8.2015 18:20:55)

Juce sam Kosti vadila krv i uzeli smo bris grla i nosa, sutra idem po nalaze pa ako bude sve uredu mislila sam da ga odvedem da odma primi MMR.
A u ponedeljak krece u vrtic. Reko da iskoristim sada dok je zdrav, uvek nesto ili boginje i virus ili je vruce a kada krene u kolektiv verovatno ce ponovo biti bolestan i tek onda nema sanse da primi.




dijana1* -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 16:40:44)

Danas je Kosta primio vakcinu. Jos da prodje 21 dan i da bude sve ok.




dunja RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 16:56:19)

Ja sam zaboravila da se upišem - mi smo primili sredinom jula, i sve je prošlo ok, hvala bogu, iako su bile najveće vrućine, ali reših tada da prebrinem i tu brigu.




dijana1* -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 17:55:28)

Meni su samo rekli da vodim racuna da 21 dan ne uvodim nista novo sto se tice hrane i higijene.
I pitala sam da li sme u ponedeljak da krene u vrtic zbog kolektiva, kazu da moze.




mirkam -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 19:13:56)

Ja ne mogu da vam opisem koliki strah imam od ove vakcine.Još je nismo primili...
Da je bar progovorio,ali on još ni jednu riječ ne izgovara ( osim mama i baba po nekad).
Niti mi se daje niti mi se ne daje.Lijepo nisam pametna [sm=smiley13.gif]




adulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 19:51:59)

mirkam pedijatar moje cerke nije hteo da joj da vakcinu dok ne progovori cisto da bih ja bila mirnija a i verovatno da se on ogradi...tako da polako...




New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 20:53:28)

Nikolaj je primio MMR u 13. mesecu. Bez ikakve reakcije. A progovorio je tek posle nekih pola godine u kolektivu (skoro godinu dana posle vakcine). Jednostavnno je takav bio. Sad ne zaklapa, kao neka seka-persa je.

Anastasija je primila sad 10.jula. Bilo sve OK, 26. smo otišli na more. Ona isto ne govori sem: tata, dida (meda), ove (vode) i vav-vav (kuca).Bukvalno. I prohodala je mesec dana kasnije.
Al zašto bih se oko toga uzbuđivala? Evo gledam je večeras, otišla u kupatilo, izvlači iz ćoška onaj plastični stepenik da gospođica stane uz umivaonik i da kao velika opere zubiće. Sama. Ima 15 meseci.




mirkam -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 21:27:38)

Adulence, nama je dr savjetovao, kada smo primili poslednju vakcinu kada je M imao 11 mjeseci, da sa MMR-om ne zurimo.Doslovno mi je rekao pusti ga da prohoda i da progovori, do dvije godine ce je primiti i nece zakasniti..Frka mi je nevidjena.Razmisljala sam da ga vodim ovih dana kod dr, cisto eto da ga pregleda bzv i da porazgovaramo na tu temu jos jednom.




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 22:12:56)

Mirka,ne zuri sa mmr-om,ipak.sacekaj.




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 22:16:00)

D nije primio a ima dve i po. I to zato sto nikad nije dovoljno dugi zdrav, a kasnio je zbog alergije. On je bar jedno mesecno minimum bio bolestan od kad ide u vrtic. Htela sam letos al nije bilo vakcine, dr rece od septembra.. pa evo i sad je bolestan. No dobro. Primice.




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 22:16:17)

Mirkam nasa deca su istog uzrasta i mi nismo jos primili. Odlazem najvise zbog cestih bronhitisa. Ne bezim od vakcine. Samo hocu da ojaca malo imunitet. Za svaku prehladu ona dobije inekcije urbazona.




dijana1* -> RE: MPR (MMR) vakcina (26.8.2015 22:25:48)

Mirkam ako nisi spremna i ako te je strah onda sacekaj.
Ja bi Kosti ranije dala ali uvek nesto prehlada, viroza, kasalj.... ali posto krece u kolektiv i ide zima necu da razmisljam. Vec je veliki a i poceo je lepo da prica.
Jos uvek rec po rec ali secam se da je i Vuk tako pa bukvalno za mesec-dva dana propricao.
A Vuk je primio tacno sa godinu dana.




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.8.2015 1:00:04)

Ja da sam čekala da Matija progovori, primio bi vakcinu sa tri godine [sm=smiley36.gif]

Radi onako kako ti savjetuje pedijatar, sačekaj da budeš mirna i ti i on [sm=smiley2.gif]





mirkam -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.8.2015 21:59:27)

Ne bjezim ni ja od vakcina (osim od MMR-a [sm=smiley36.gif]).
Sacekacemo ipak jos malo, mada cu se svakako ovih dana konsultovati sa pedijatrom.
Inace tek sam danas saznala da postoji jos neka vakcina koja se prima do 2 godine [sm=zmeden.gif] Pojma nisam imala.Mislila sam po tri doze pentaxima i hepatitisa i mmr i to je to. Ne znam ni koja j to sad vakcina. I to moram da pitam dr.




dijana1* -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.8.2015 23:23:05)

Mirkam mozda cetvrta doza pentaxima? Ona se daje godinu dana od primljene trece doze.




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (27.8.2015 23:49:56)

Evo mirkam [sm=smiley1.gif]

IZVORNA PORUKA: choopa choops

Evo kalendara vakcinacije za CG, sa zvaničnog sajta, nadam se da je i dalje tako:
[img]http://www4.slikomat.com/13/0119/o8f-kalend.jpg[/img]





dunja RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (28.8.2015 0:22:57)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Nikolaj je primio MMR u 13. mesecu. Bez ikakve reakcije. A progovorio je tek posle nekih pola godine u kolektivu (skoro godinu dana posle vakcine). Jednostavnno je takav bio. Sad ne zaklapa, kao neka seka-persa je.

Anastasija je primila sad 10.jula. Bilo sve OK, 26. smo otišli na more. Ona isto ne govori sem: tata, dida (meda), ove (vode) i vav-vav (kuca).Bukvalno. I prohodala je mesec dana kasnije.
Al zašto bih se oko toga uzbuđivala? Evo gledam je večeras, otišla u kupatilo, izvlači iz ćoška onaj plastični stepenik da gospođica stane uz umivaonik i da kao velika opere zubiće. Sama. Ima 15 meseci.



I moj Sava je posle MMR-a ojačao, počeo da stoji, da ne pričam kako pliva [sm=smiley36.gif], a sada uveliko brblja, ne priča još ali brblja stalno. Tako da kod nas od MMR-a samo napredak, tako se zalomilo :)




MakiJ -> RE: MPR (MMR) vakcina (30.8.2015 22:39:35)

Kod nas nema MMR vakcine ali odloyicemo je dok ne p[rohoda i ne progovori malo vise.
Da mogu ne bi je ni dala detetu




Klarita -> RE: MPR (MMR) vakcina (30.8.2015 22:43:37)

MakiJ, a zasto moras da das? Ne razumem...mislim nisam zagovornik nevakcinacije, samo mislim da ne moras da das, tj znam dosta ljudi koji nisu.




MakiJ -> RE: MPR (MMR) vakcina (30.8.2015 22:56:44)

Nisam protiv vakcina samo protiv te. Po novom zakonu moras e sad ako ne nemam pojma koje su posledice




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (31.8.2015 8:18:10)

ja sam cula da je novcana kazna za nedavanje vakcine 40,50000.licno ne znam nikog ko ju je platio,a poznajem ljude koji nisu detetu svom dali mmr,par njih.




dejana007 -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.9.2015 0:45:29)

Devojke, ja konacno Nikoli danas dala mmr (kupila u apoteci). Primio oko 19h. Raspolozen je ali ima temperaturu 37.3 i reko mi da ga poljubim boli ga glava. Inace on ima 4,5 godine i ja odlagala vakcinaciju do sad. Zanima me dal je ta temperatura normalna reakcija? Doktorka mi rece tamo od do 10 dana, zato se malo zabrinula. Inace bili na kompetan pregled, dali krv isl. Nije isao u vrtic 4 meseca pre vakcinacije i sad cu ceo mesec da bude u blagoj izolaciji. Ne znam. Plasim se.




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.9.2015 7:11:35)

Dejana ta temp.sigurno nije od mmr-a,ne javlja se odmah po primanju..mozda je samo odreagovao tako,mozda se uplasio,ne znam..i nas ceka mmr jos uvek...




SunFlower -> RE: MPR (MMR) vakcina (24.9.2015 9:04:17)

Mi smo pre 15 dana primili drugu dozu MMR-a, tako da smo ga sa sinom prebrinuli. Nema reakcije, kao ni prosli put. Inace, ovde se MMR prima dve doze u razmaku od DVA MESECA, u drugoj godini zivota.




dejana007 -> RE: MPR (MMR) vakcina (25.9.2015 11:08:03)

Danas je 3 dan i nema reakcije. Dete je normalno kao i pre vakcine. Pratim dalje.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>