RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Ana13 -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2015 18:14:34)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: Ana13

Daco,zasto se sad raspitujes za mmr? Nama dr rece da se sad prima oko druge godine,da dete lepo progovori i prohoda

[sm=zmeden.gif] kako oko druge godien????

Tako su mi rekle i pedijatrica u dz,i pedijatrica privatno.
Mod vodi klince kod iste dr u dz.Bas me zanima sta je njoj rekla[sm=zmeden.gif]




Ana13 -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2015 18:21:56)

Evo i u kalendaru vakcinacije sto su mi dali u dz pise mmr V-2.god,R-12.god




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2015 21:03:09)

Evo kako je u zvaničnom kalendaru KLIK

Moji su oboje primali sa 12 mjeseci + 7 dana [sm=smiley1.gif] I njoj je sada zakazana kad bude imala godinu dana.

A sad ću da provjerim kad je kod nas po kalendaru...

Edit: I kod nas je zvanično sa 12mjeseci.




New Mom -> RE: MPR (MMR) vakcina (12.11.2015 21:12:57)


IZVORNA PORUKA: Ana13

Evo i u kalendaru vakcinacije sto su mi dali u dz pise mmr V-2.god,R-12.god


2.god = druga godina. Al koliko znam propisano je da je izmedju 12. i 15.meseca skolski.

A revakcinacija je pred skolu, a ne u 12.godini.[sm=zmeden.gif]




Ana13 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 0:18:02)

[img]http://www.dodaj.rs/f/3L/F1/1D2ecY1R/img20151112181707.jpg[/img]
ovo su mi dali u dz,a i dve dr iz dve razlicite ustanve su mi rekle da ce Nina mmr da primi oko drugog rodjendana




Trcosava -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 8:10:53)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Ova tema ko pravi dan mrmota, taman pomislim da smo prosli sve stavke onda Jovo nanovo[sm=smiley36.gif] Tu pricu sam cula vec i verujem da lekari imaju neku svoju interpretaciju medicine ali zvanicni kalendar u Srbiji predvidja MMR sa 12 meseci. I U Nemackoj se daje vec sa navrsenih 11 meseci a


Cela priča je pokrenuta jer je Eca dobila poziv da vakciniše dete sa devet meseci. Mislim da je to ipak prerano. Nisam stručnjak, da se razumemo - ali ako svi živi dobijaju posle godinu dana...




daca77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 8:37:14)

Ana, nama su ubelezili da januara meseca primi MMR- znaci sa 13meseci...




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 8:43:24)

Za Ivu nismo dobili nikakav poziv za MMR. Sa godinu dana bila bolesna, nije je primila.
Sa 16 meseci odemo da je primi, uradimo krvnu sliku, losa, razboli se posle 7 dana.
MMR je primila sa 20 meseci i nismo dobili poziv.

Mozda je kod Ece bila neka greska, greskom poslali poziv.




Ana13 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 8:49:15)


IZVORNA PORUKA: daca77

Ana, nama su ubelezili da januara meseca primi MMR- znaci sa 13meseci...

Ko vam je to obelezio? One dve seste sto daju vakcine? I nama su rekle da dodjemo posle 10.12. znaci sa 13 meseci,ali mi je dr u dz rekla da ne dolazimo sad,vec oko drugog rodjendana,a isto mi je rekla dr iz privatnog dz
A mislim da serpica rece kad smo kafenisali da ocekuje poziv za tomu koji ima vise od dve godine
Jbm li ga sta je i kako.Mi cemo da se bockamo kad nam nasa dr kaze




Ivanka 75 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 8:52:40)

Ana, ne obracaj paznju sta sestre upisuju u karton. I Ivi su upisali u karton ali dok dr ne da nalog za vakcinaciju to sto su napisale ne znaci nista.
Opusteno, ne razmisljaj o tome.




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 9:18:10)


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

Ana, ne obracaj paznju sta sestre upisuju u karton. I Ivi su upisali u karton ali dok dr ne da nalog za vakcinaciju to sto su napisale ne znaci nista.
Opusteno, ne razmisljaj o tome.


Tako je!

E ovakooo:
MMR se navodno prima sa godinu dana lai doktori izbegavaju da daju mmr rano, tako da je odlažu. Ako dete kasni sa vakcinama kao moj NIkola na primer, pa ima još i alergije (nebitno na šta) onda se vakcinacija odlaže dok dr ne da zeleno svetlo, tj dok nije sigurno da dete može da primi MMR.

Pre primanja MMR se obavezno radi krvna slika i sveukupni pregled zdravstvenog stanja deteta. Ukoliko to sam pedijatar ne zatraži imate svo pravo da tražite samo da vam se dete pregleda od glave do pete i uradi ks.

Kažu da alergija na belanac više nije razlog za neprimanje MMR. Ipak pedijatri se ne slažu sa ovim i uglavnom su vrlo oprezni kada su alergije bilo koje vrste u pitanju.

Danilo je primio MMR sa 16 meseci. On je inače sve vakcine redovno primio. MMR smo kupili - Priorix.
Nikola kasni sa vakcinama jer je u nekoliko navrata imao alergijske reakcije (završavalo se urbazonima) a i prva 3 meseca života imao je tzv produženu žuticu.

Nikada nikome ne preporučujte da detetu da ili ne da vakcinu. Najbolji savet je - posavetuj se sa lekarom ili sa više lekara.




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 9:23:25)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


Cela priča je pokrenuta jer je Eca dobila poziv da vakciniše dete sa devet meseci. Mislim da je to ipak prerano. Nisam stručnjak, da se razumemo - ali ako svi živi dobijaju posle godinu dana...



Moguće je da je poziv upućen greškom. Moja drugarica je pre mesec dana dobila poziv na vakcinaciju za svoje blizance, bez upisanog datuma kada treba da se jave. Kada je otišla kod svoje pedijatrice rekla je da je to greška administracije - jer ne gledaju uopšte šta piše u kratone dece. Njeni klinci inače još neće primiti MMR iako imaju 2 go ipar meseci - po preporuci nekoliko specijalista (rođeni ranije i imali neke probleme nakon rođenja).

Ja sam za NIkolu dobila poziv od DZ pre nekoliko dana. Kao i mojoj drugarici i meni ne piše datum kada treba da se javimo. Idem u savetovalište za desetak dana pa ću videti šta će dr da kaže. On je generalno zdrav, mislim da više i nije alergičan na belanac, ali možda još nije za MMR. Videćemo.




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 9:48:13)


IZVORNA PORUKA: Ana13


IZVORNA PORUKA: daca77

Ana, nama su ubelezili da januara meseca primi MMR- znaci sa 13meseci...

Ko vam je to obelezio? One dve seste sto daju vakcine? I nama su rekle da dodjemo posle 10.12. znaci sa 13 meseci,ali mi je dr u dz rekla da ne dolazimo sad,vec oko drugog rodjendana,a isto mi je rekla dr iz privatnog dz
A mislim da serpica rece kad smo kafenisali da ocekuje poziv za tomu koji ima vise od dve godine
Jbm li ga sta je i kako.Mi cemo da se bockamo kad nam nasa dr kaze




Nije jos stigo poziv mozda zato sto od tog 13.meseca imao bak.inf. onda onaj gadan osip,pa prehlada a i mozda utice ocena na rodjenju ne znam.
Uglavnom ocekujem poziv ali ce MMR da primi na prolece tao smo se dogovorili sa dr. imace tada 2,5god.
Btw nije tema ali Jole pomnu neki slucaj na decijoj klinici,[sm=smiley13.gif] vezano za MMR uhhh




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 10:22:34)

Kakav slucaj,serpi?




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 10:30:37)

Branki da ne lupam sad,nisam htela mnogo da ispitujem ali kako sam razumela dete primilo mmr e sad da li je bio bolestan pre toga ili netso drugo,uglavnom dete u izolaciji [sm=smiley13.gif] valjda reakcija na mmr,na znam...nisam ni zelela detalje




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 11:21:04)

Dete je već bilo oblesno kada je primilo vakcinu. Nije urađena krvna slika, vakcina data tako odokativno. Koliko se sećam.




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 17:53:04)

Nije tema ali, OBAVEZNO dva puta provjeriti kad je koja vakcina.

Jednoj bebi je sestra pomiješala kartone sa mojom I (isto ime i slično prezime, rođena 10ak dana poslije nas). U zadnjem momentu je vidjela. Sad svaki put provjeravam i ja. Što je sigurno, sigurno je !




daca77 -> RE: MPR (MMR) vakcina (13.11.2015 18:12:41)


IZVORNA PORUKA: Ana13


IZVORNA PORUKA: daca77

Ana, nama su ubelezili da januara meseca primi MMR- znaci sa 13meseci...

Ko vam je to obelezio? One dve seste sto daju vakcine? I nama su rekle da dodjemo posle 10.12. znaci sa 13 meseci,ali mi je dr u dz rekla da ne dolazimo sad,vec oko drugog rodjendana,a isto mi je rekla dr iz privatnog dz


Ana, sestre su upisale, ali je dr jos tokom leta pominjala MMr sa navrsenih 12 meseci. Verovatno cemo ici u savetovaliste u 12.mesecu pa cemo videti. Sve zavisi i od dr, jer kolega mm je septembra vodio dete da primi MMr, a decko je tada imao 13,5meseci. Moja sestra kaze da i oni daju sa navrsenih 12 meseci, ako naravno nema alergija na namirnice i ako je zdravo dete.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.11.2015 0:43:00)

http://www.batut.org.rs/download/izdvajamo/Kalendar%20obavezne%20imunizacije%20u%20Republici%20Srbiji.pdf

evo i sasvim zvanicno. 2. godina- misli se sa 12-15 meseci.

Ko sto rekoh odlaganje samo povecava rizik od burne reakcije. I naravno da vam se dete u medjuvremenu razboli.




Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.11.2015 7:55:21)

A zasto odlaganje povecava rizik? Meni ne deluje logicno da starijie zdravo dete losije reaguje od mladjeg zdravog deteta, jer jace je u svakom smislu.




Trcosava -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.11.2015 8:33:20)


IZVORNA PORUKA: Rosita

A zasto odlaganje povecava rizik? Meni ne deluje logicno da starijie zdravo dete losije reaguje od mladjeg zdravog deteta, jer jace je u svakom smislu.

Moje laičko mišljnje - kako bebe preguraju recimo boginje, a kako odrasli? Većinu slučajeva znam da bebe imaju po 10-15 boginjica dok odrasli znaj u potpunosti da budu prekriveni istim. Otud verovatno i da se daje tad vakcina.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.11.2015 9:05:09)

dobro jutro. Bas zato sto je imuni sistem jaci i burnije reaguje. Evo retrospektivne studije koja je to pokazala.

http://archpedi.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=1750204

na osnovu registra preko 800 000 dece.

Trco ideja je da se dete uopste ne razboli a ne da se razboli kad je malo. Tacno je da deca u proseku preleze boginje lakse, ali ja sam na primer ocajno podnela rubeole sa godinu dana. Srecna sam sto moja deca ne moraju da prolaze slicne eksperimente.





Trcosava -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.11.2015 9:18:08)

To sam rekla zašto tako rano. Ne da će da se razbole od vakcine [sm=smiley36.gif]

Boginje sam dala kao primer. U stručnost ne zalazim [sm=jezicek.gif]




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.11.2015 9:42:45)

pardon pogresna studija[sm=smiley36.gif] Ali mislim zakljucak je isti samo gore porede jos stariju decu. Evo poredjenja o kome trenutno diskutujemo 12-15 meseci Vs pune dve godine.

http://pediatrics.aappublications.org/content/early/2014/05/14/peds.2013-3429

razlika je znacajna. I sad nemojte da dolazite sa licnim primerima jel naravno ima ovakvih i onakvih slucajeva. Sustina ovakvih studija i jeste u tome da se utvrdi postoji li razlika i trend. Moj mali subjektivni uzorak u sredini u kojoj zivim se poklapa. Vakcina se prima jako rano, ne jednom nego dva puta i znam samo jednog kolegu da je prijavio temperaturu kod cerkice. A raspitivala sam se deteljano. I moje iskustvo je vrlo pozitivno . Ovde je izuzetno agresivan kalendar jako rano do godinu i po dana: prima se i prevenar 3 puta npr i meningokok itd. I onda nema vakcinacije do skole. Iako nije po zakonu kaznjivo itekako se kontroliste, zahteva da bi se dete upisalo u vrtic itd. Prema tome tracevi kako se na zapadu ljudi ne vakcinisu nisu istiniti. Ja sam da ne ureknem vrlo zadovoljna, imunitet im je sasvim pristojan iako idu u vrtic od 13. meseca, zakace tu i tamo ponesto naravno ali ne vidim da su im niti vrtic niti agresivna imunizacija oslabili organizam. Naprotiv.





Rosita -> RE: MPR (MMR) vakcina (14.11.2015 11:19:45)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

dobro jutro. Bas zato sto je imuni sistem jaci i burnije reaguje.




Da, to mi je sad logicno. Ja sam laik, pa bolje da pitam [sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>