RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Mariya -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.11.2015 18:32:18)


IZVORNA PORUKA: Rosita


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

dobro jutro. Bas zato sto je imuni sistem jaci i burnije reaguje.




Da, to mi je sad logicno. Ja sam laik, pa bolje da pitam [sm=smiley1.gif]



E ovo ni ja nisam znala.ali ipak,ostajem pri tome da će je primiti na proleće.




sonyasha -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.11.2015 18:52:22)

Kada je Vojin primao mmr pre dve godine, sa recimo 20 meseci nisu mu vadili krv niti bilo šta pregledali samo odokativno[sm=zmeden.gif] ja sam bila preplašena zbog nje i srećna što mu je kao reakcija ostala "samo" trajno uvećana žlezda na zadnjoj strani vrata [sm=smiley13.gif] prvo su rekli da je od vakcine a da će da se povuče a onda su rekli nije od vakcine[sm=smiley36.gif]




Mariya -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.11.2015 23:26:53)

L je primila mmr sa 18 meseci,isto nismo radili ks ali ju je dr pregledala,grlo,poslušala,klasika. Bilo je leto,nije bila bolesna,niti je bilo nekih virusa...I ona nije imala apsolutno nikakvu reakciju.




Leptiric123 -> RE: MPR (MMR) vakcina (15.11.2015 23:42:30)

Mi smo MMR primili sa 21 mesec skodo 22,nikakvu reakciju nije imala,dr nam je rekla da se reakcije u smislu temp i ostalog javljaju 14.i 15.dan,cekali smo i nista...vadili smo ks,i detaljan pregeld.Cekali smo da jasno izgovor neke reci tj da shvata sta zmace npr dodji,donesi,spusti...vp




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 21:02:54)

svaki komentar je suvisan.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/610609/NADRILEKARSKA-MAFIJA-Ona-trazi-da-se-deca-truju-izbeljivacem






serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 21:15:21)

Strasno [sm=smiley13.gif]




madre -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 21:20:33)

maslacak, moram prvo da te pozdravim, zagrlim, poljubim[sm=smiley36.gif]
a komentar na ovo gore nemam! citala sam vec danas o tome i stvarno ne znam sta bih rekla[sm=smiley7.gif]




vonavoj -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 21:30:26)

Strasno...




anci kv -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 21:30:33)

Još nije primila mmr, u julu nisu imali, posle je dobila boginje, sad je već sezona slina i kašlja, čekamo proleće




Modessty -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 22:20:36)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

svaki komentar je suvisan.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/610609/NADRILEKARSKA-MAFIJA-Ona-trazi-da-se-deca-truju-izbeljivacem




Ta ludača je za gasnu komoru!




dunja RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 22:28:50)

IZVORNA PORUKA: Leptiric123

Mi smo MMR primili sa 21 mesec skodo 22,nikakvu reakciju nije imala,dr nam je rekla da se reakcije u smislu temp i ostalog javljaju 14.i 15.dan,cekali smo i nista...vadili smo ks,i detaljan pregeld.Cekali smo da jasno izgovor neke reci tj da shvata sta zmace npr dodji,donesi,spusti...vp



Leptiric, uzela sam samo citat, ne zameri(nije ništa protiv tebe) nego da pitam maslačkonju - mi primismo MMR školski, sa 13 a S i dalje ne priča, i slabo razume naloge, ne hoda. Nije imao nikakvu reakciju na MMR, kao ni na ostale vakcine, a inače ima baš dobar imunitet.

Da li da verujem da MMR ima veze sa progovaranjem, jer eto, mnogi tvrde ovo što je i leptirić rekla, da treba da progovori prvo. Ja nekako osećam da to nema veze sa MMR ( a ni pedijatar nam ro nije rekla, kao ni fizijatar), ali čak mi i neki logopedi tvrde da sam trebala da čekam. Molim komentar, smirite ovu zabrinutu (ne)majku :)




serpica -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 22:35:01)

Dunja evo opet ja..moja Tara nije pricala 2 god nista,ali nista mozda mama i toliko,a MMr smo primili kao i vi sa 13m kad je progovorila vise nije stala..eto mozda ja nisam kompetentna ali to je moje iskustvo.. Toma ce na prolece da primi tako smo se dogovorili sa dr. Inace mojoj drugarici doso poziv i opomena da vakcinise dete mmr-om a ona je starija od mog tome 18 dana, Nama jos uvek nista nije stiglo.




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 22:44:24)

Moji stariji klinci su primili sa 13 meseci,a evo Teodora danas ,sa 14 meseci i 8 dana.Nisu nikad radili ks,samo detaljan pregled,pedijatar je preslusala pluca,grlo,usi,pitala da li je dete zdravo, tj. da li jede dobro,nema proliv,nije razdrazljivo,ima li alergija na hranu itd...Bilo je sve ok,nadam se da ce i sada sa Teodorom,Svo troje su pre mmr vakcine prohodali samostalno i brbljali nesto,a i razumeli neke osnovne naredbe...M je posle tri nedelje imala malu temperaturu,koliko se secam,bio je avgust,a sin nije imao nikakvih promena.nadam se da nece ni Teodora...
Koliko sam čula,posle 3 nedelje se može očekivati neka reakcija na ovu vakcinu...




mila83 -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 22:45:45)

A ovo što pročitah o Velkov i njenim preparatima...nemam reči,ne mogu da verujem da neko može tako da ugrožava zdravlje ljudi i dece..strašno ! Da se igra tuđim životima !




branki* -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 22:53:26)

IZVORNA PORUKA: Maslacak15

svaki komentar je suvisan.

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/610609/NADRILEKARSKA-MAFIJA-Ona-trazi-da-se-deca-truju-izbeljivacem





Trgovački naziv MMS označava 28%-ni rastvor natrijumovog hlorita (NaClO2) u destilovanoj vodi. Proizvod nije patentiran i ne može se patentirati. To je običan rastvor natrijumove soli u vodi. Kad se MMS pomeša sa nekom prehrambenom kiselinom (limunska kiselina, jabukovo sirće, sok od limuna) stvara se hlor-dioksid (ClO2). Za 3 minuta stvara se po dozi oko 3 mg hlor-dioksida. Dodavanjem vode ili soka rastvor se razređuje i sadrži otprilike 1 ppm hlor-dioksida. Takva mešavina proizvodi hlor-dioksid sledećih 12 sati (dakle i u telu).

Inace za mms sam cula pre nekih godinu dana,ne znam sta da mislim.
O dr velkov nemam neko misljenje,ne zbog njenog protivljenja vakcinama,nego mi deluje nekako cudno.




degu -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 23:00:45)

Joj Dunja to mi je tako bzv, što ti govore trebala si čekati [sm=zmeden.gif] A ko ti je rekao da si trebala čekati, mislim pre nego što je Sava primio MMR? Lako je sad pametovati i nabijati krivicu tebi jer si trebala biti vidovita i trebala si znati da si trebala čekati, iako ti to niko nije rekao.
Stvarno mislim da MMR nema nikakve veze sa prohodavanjem i pričanjem. I mi smo primili na vreme, niko nam nije savetovao drugačije, super je podnela. I još jednom mislim da je sa Savom sve u redu, na slikama se vidi koliko je veselo, nasmejano, društveno dete. Svako dete ima svoj tempo, a na kraju če svi sve stići.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 23:03:59)

Dunja nema veze ni prohodavanje ni propricavanje sa MMR vakcinom. Bas nikakve. Ja u to stvarno tvrdo verujem. Potrudila sam se i pregledala svu postojecu literaturu, objavljene studije itd i licno se uverila da nema elemenata za bilo kakvu sumnju. A sta kaze Savin fizijatar? Jel stoji, hoda uz namestaj ili kad ga drzis za ruku? Kod neke dece traje prosto malo duze. Sto se price tice i dalje je jako rano. Znam gomilu dece koja nista nisu znala pa su do drugog rodjendana progovorila. Bar vezivanje dve reci. Verujem da si nestrpljiva, prirodno je ali daj mu vremena. Puno te pozdravljam[sm=smiley31.gif]

I da dodam da moji sa 11 meseci kad su primili prvu dozu a bogami ni sa 13 kad primise drugu nisu umeli ni da beknu. Hodali jesu ali prica 0.




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (1.12.2015 23:46:07)

Dunja, kad se L rodila tada nije bila aktuelna ova tema sa MMRom pa nisam ni obraćala pažnju. Sa M je kao nešto počelo, ali ja isto nisam pridavala tome veću pažnju.

Oboje su primili redovno vakcinu, oko godine dana, bez ikakvih posebnih retraga, samo detaljan pregled tipa da li su prehlađeni....

L je prohodala prije godine, a i umjela je da kaže par riječi. Kasnije je stalno nešto brljala, ona je pričalica velika.
M je prohodao iza godine, znači iza vakcine. Imao je oko 14mj čini mi se. A progovorio je oko2,5-3g. Nije znao ni da bekne. [sm=smiley36.gif]

E sad, da sam ja tada čitala ove stvari, sigurno bih sebe izlagala nepotrebnom stresu [sm=zmeden.gif]. Moja preporuka ti je da uživaš u njegovom djetinjsvu, prohodaće prije ili kasnije (obzirom da je on nosio i remenčiće, to je dosta otežalo sam proces sigurna sam), a sigurno je da će i da progovori uskoro [sm=smiley31.gif]

edit: A ovo za Velkov...čak sam negdje vidjela slike "stolice" nakon ovog "čišćenja". No comment [sm=smiley13.gif]




jovicaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (2.12.2015 11:57:13)

dunja aki je progovorio tek sa nepune 3 godine, a do tada, nista nije umeo ni vodu da trazi, jako smo brinuli... primio je mmr malo kasnije sa pred drugi rodjendan tako nesto, kasnili smo sa vakcinama zbog alopecije.
nemam pojma da li ima veze sa vakcinom ,tada apsolutno nisam ni razmisljala u tom pravcu, nije bilo jos uvek ove drame oko vakcina.

aleksandar sad odlicno govori, na zavidnom nivou, vrlo je elokventan, prepametan, pravi mali filozof. tako da ne brini, progovorice, svako ima svoj razvojni put.

maksim je prohodao tek sa godinu i 4,5 meseci... prvi put se podigao na svoje noge drzeci se za nesto sa godinu dana. svako dete je drugacije




MakiJ -> RE: MPR (MMR) vakcina (3.12.2015 22:40:43)

Mi u utorak treba da primimo MMR ja zabrinuta naravno jer jos nehodamo i jos nemamo fond reci [sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.12.2015 23:10:05)


IZVORNA PORUKA: Maslacak15

Dunja nema veze ni prohodavanje ni propricavanje sa MMR vakcinom. Bas nikakve.
Ja u to stvarno tvrdo verujem. Potrudila sam se i pregledala svu postojecu literaturu, objavljene studije itd i licno se uverila da nema elemenata za bilo kakvu sumnju. A sta kaze Savin fizijatar? Jel stoji, hoda uz namestaj ili kad ga drzis za ruku? Kod neke dece traje prosto malo duze. Sto se price tice i dalje je jako rano. Znam gomilu dece koja nista nisu znala pa su do drugog rodjendana progovorila. Bar vezivanje dve reci. Verujem da si nestrpljiva, prirodno je ali daj mu vremena. Puno te pozdravljam[sm=smiley31.gif]

I da dodam da moji sa 11 meseci kad su primili prvu dozu a bogami ni sa 13 kad primise drugu nisu umeli ni da beknu. Hodali jesu ali prica 0.



Masločkonjo hvala ti [sm=smiley31.gif]

Ja i dalje zaista osećam da MMR nema veze sa ovim, ali kada čujem tebe, odmah mi lakše.




dunja RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.12.2015 23:12:46)

IZVORNA PORUKA: choopa choops

M je prohodao iza godine, znači iza vakcine. Imao je oko 14mj čini mi se. A progovorio je oko2,5-3g. Nije znao ni da bekne. [sm=smiley36.gif]

E sad, da sam ja tada čitala ove stvari, sigurno bih sebe izlagala nepotrebnom stresu [sm=zmeden.gif]. Moja preporuka ti je da uživaš u njegovom djetinjsvu, prohodaće prije ili kasnije (obzirom da je on nosio i remenčiće, to je dosta otežalo sam proces sigurna sam), a sigurno je da će i da progovori uskoro [sm=smiley31.gif]



Choopo, i tebi hvala [sm=smiley31.gif]

Reci mi, da li je M znao neku reč pre 2 godine? Da li je razumeo naloge?

S ništa ne govori, NIŠTA. Nekada kaže mama, sli sporadično, i islim da nije smisleno.




dunja RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.12.2015 23:15:11)

IZVORNA PORUKA: jovicaa

dunja aki je progovorio tek sa nepune 3 godine, a do tada, nista nije umeo ni vodu da trazi,



Isto i S, ne zna ništa. On bi mogao ceo dan biti žedan jer ne zna da traži. J, potražiću neku temu za sv eovo pa ti pišem tamo, imaću pitanja, ako su nam momci slični:)

IZVORNA PORUKA: jovicaa
maksim je prohodao tek sa godinu i 4,5 meseci... prvi put se podigao na svoje noge drzeci se za nesto sa godinu dana. svako dete je drugacije


S se podigao negde sa 14 meseci tek. A još ne hoda, evo 18 mesec uskoro puni. Pušta se on ali pada, nema snage a ima hrabrosti.




choopa choops -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.12.2015 23:27:40)

Joj dunja ne sjećam se tačno. Znam da imamo par snimaka gdje se on kao smije, gleda u oči, ali nije progovarao. Znam da su sva djeca iz okoline, naspram njega djelovala kao da su godinu stariji.

Imate li nekoga u porodici da je kasno progovorio? Npr meni je tad svekrva rekla kako je i MM tek sa 3g progovorio, onda njegova jedna rodica isto...Kažem ti ja tada nisam brinula jer sam mislila da je samo govor u pitanju, srećom i jeste bio...Da li si razgovarala o ovome sa pedijatrom?




MakiJ -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.12.2015 23:29:58)

Nismo primili vakcinu jer smo opet bolesni.
Dunja Uros isto nista negovori i jos nije prohodao.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>