RE: MPR (MMR) vakcina (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 19:44:44)

Ja bas ne mislim da odlaganje ima bilo kakvog smisla i krivim upravo te lekare koji tako savetuju za celu frku oko MMR vakcine. Jer prosto vakcina ili ima ili nema veze sa autizmom. Sta to znaci sacekati da dete progovori??? Jedna od glavnih karakteristika autizma je razvojna regresija znaci da prvo pocnu da upotrebljavaju reci pa krenu da stagniraju ili cak da nazaduju.
Svako odlaganje, narocito kad dete odlazi u vrtic je rizik da ooboli od neke od tri bolesti u medjuvremenu. MMR nema bas nikakve veze sa autizmom i postoje studije sa desetinama miliona dece proteklih decenija u citavom svetu koje to jasno pokazuju.
U nemackoj se daju dve doze odmah, jedna sa navrsenih 11 meseci, kad sigurno ne prica 90 % dece barem ne u pravom smislu te reci, i druga vec sa 13 meseci. I ako se u Srbiji drami kako je samo tu vakcinacija obavezna, ovde je stopa vakcinisanosti preko 95%. Svi se vakcinisu. Iskreno jako sam razocarana tim trendovima i modama u mojoj domovini. Ispada da smo bili razvijeniji pre 30 godina kad sam ja bila dete. Svi smo primali vakcine, isli u obdaniste sa godinu dana i nista nam nije falilo.
Sad se valjaju globuli i homeopatija, a vakcine koje su unele revoluciju u medicinu zahvaljujuci kojima je iskorenjeno mnostvo smrtonosnih boloesti
ispadose zlo. Neka nova nauka. Izvinjavam se ako sam ostra ali zaista me takve diskusije dovode do ocajanja.
I da ponovim na kraju, na prvom mestu krivim te doktore koji "cekaju da dete progovori!". To je za mene elementarna nestrucnost.





IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 20:10:09)

Maslacak, a moja sestra kaze da je u Nemackoj bas mali procenat dece vakcinisan?
Da se razumemo, ja jesam za vakcinu, sin je primio, a i ćerka ce.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 20:37:07)

Zato se i nerviram , sto se stalno pojavljuju takve tvrdnje koje su prosto netacne :) Ja zivim u Berlinu u krugu uglavnom sa mladim i obrazovanim svetom i ne znam bas bukvalno NIKOG kome dete nije primilo MMR. A budite sigurni da sam se raspitala kad je trebalo da vakcinisem moje decake. I procitala sve studije i postojece pouzdane informacije.
Iako nije formalno zakonska obaveza, trazi se knjizica za vakcinacije na upisu u vrtic. I ako laze koza rog ne laze. Evo zvanicnih podataka iz 2012. pri polasku u skolu za celu Nemacku o stepenu zastite MMRom. Neznam iz kog razloga je Saksonija izuzetak ( oni su i inace zatucani hahah) ali lepo se vidi da je ogromna vecina nemacke zelena: znaci procenat vakcinisanosti iznad 90 %.

https://www.aerzteblatt.de/callback/image.asp?id=65002

Ali ne vredi to nista, odmah ce sutra da se pojavi neko ko ce na "kuriru" " blicu" i po portalima da siri price kako bogati zapad s ne vakcinise a neko truje srpsku decu i slicne teorije zavere[sm=zz_banghead.gif]

ah vidim sad ima i objasnjenje. Saksonija ima drugu semu tj raspored zato je "polovicna". Tamo se prima druga doza tek pred skolu kad je i radjena statistika, to je isto kao u Srbiji. Ostatak ko sto sam rekla prima dva puta vakcinu jako rano sa 11 i 13 meseci. I onda nema te doze u predskolskom...




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 20:46:06)

Pa, ja cu to ovako reci, od dva zla biram manje[sm=smiley36.gif]
Sin mi nije imao neke reakcije na vakcine koliko se sećam, osim mozda manje temperature. Iskreno se nadam da ce tako biti i sada sa cerkom.




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 20:52:49)

Moze na vakcinu biti nezgodne reakcije. Ali ne moze biti autizma od iste. I druga stvar ucestalost i izrazenost reakcija nije ni u kakvoj srazmeri sa rizicima bilo koje od datih oboljenja. I jos jednu stvar ne razumem: umanjivanje rizika od istih. "to su decije bolesti" " svi smo prelezali pa nam nista nije falilo".
Ja sam prelezala morbile sa 15 godina. Nikad u zivotu nisam bila tako bolesna. Srecom bez dodatnih komplikacija ali nisam znala za sebe nedelju dana, a tri nedelje je trebalo da se oporavim. Grozan, uzasan i izuzetno opasan virus. U zivotu nebi svoje dete izlozila riziku da ih dobije a da ne mora. Inace moji su vakcinisani i sa dve doze virilixa.I to je ovde u obaveznom programu ( ovcije boginje). A BG mame organizuju zurke da bi se deca medjusobno zarazila da sto pre preleze. Stvarno ne razumem.....Ne ide mi u glavu ta logika.





IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 21:03:48)

Pa, i ja bih da deca ranije dobiju ovcije boginje. Teča je dobio u kasnijim godinama i bilo je jako zeznuto.
Svi svojoj deci zelimo najbolje.. Jedino je pitanje sta je bolje...




Maslacak15 -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 21:10:41)



Puno je bolje pitati doktorku u domu zdravlja i traziti vakcinu. Registrovana je i u Srbiji, samo nije u programu obavezne vakcinacije pa to niko nezna. Moja kuma je trazila, jel sam joj ja rekla i dobila je za malecku. Sigurno je bolje vakcina, nego ovcije boginje. I toga se secam ( mozda je problem sto imam dobro pamcenje). Lezala sam ih za vreme zimske olimpijade u Sarajevu sa sedam godina. Kad tad nisam bacila mladjeg brata kroz prozor nikad necu. Strpali su nas zajedno u sobu, on je imao dve godine. Tacno temperatura nije bila neka, ali zato drapanje.... talk puder. nezaboravno. On nervozan, iako je bio bas mali ko tasmanijski djavo. Zato i danas ima uspomene na nosu i celu ( oziljke od ovcijih boginja).

Sto bi neko lezao zaraznu bolst ako moze da bude imun na istu???




Duškić -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 21:51:14)

Bas korisne informacije o MMR-u i ostalim vakcinama , zenske..




lesica -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.5.2017 22:02:19)

Maslackonja, ako si rekla.

Meni je Damjan kasnije vakcinisan MMR-om, ali mu je ciljano od strane lekara odlozena par meseci vakcinacija, zbog nekih zdravstvenih komplikacija koje su ga zadesile pa je sve istumbano bilo. Uglavnom ja sam grebala da se sto pre a pre svwga pre polaska u vrtic dokopamo tog vakcinisanja.

Sa Lenkic pa za vraga su krpelji odlozili isto neka 2 meseca, nooo.

Elem, baci pogled u temi http://www.ringeraja.rs/forum/m_782538/mpage_1/key_/tm.htm#782538 imam pitanje.




vocicana -> RE: MPR (MMR) vakcina (9.5.2017 23:18:02)

cku, bas ti hvala, lepo si meobradovala pisanjem. Duskic, jheste divna tema sa divnom, kvalitetnom ekipom koja ima sve u glavi i uvek zeli da sazna jos. Mene sutra sabebcem ceka taj dogovor za MMR, imamo vadjenje krvi pa ako sve bude ok, primamo prvu dozu. Veliki zagrljaj za Maslackonju!




bebilule -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.5.2017 8:57:47)

Ja nisam pametna šta raditi, a pogotovo se ne usuđujem reći nekome šta da radi. Iskreno, frka mi je svakako, i sa vakcinom i bez nje. M je još nije primio, uskoro će mu 19 mjeseci. I da sam htjela ne bismo mogli, slinavi od kada je krenuo u vrtić. Frka mi i što je još nije primio...ma luda kuća. Uglavnom, biće vakcinisan čim se riješimo ovih virusa.




suzi kju -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.5.2017 9:20:07)


IZVORNA PORUKA: bebilule

Ja nisam pametna šta raditi, a pogotovo se ne usuđujem reći nekome šta da radi. Iskreno, frka mi je svakako, i sa vakcinom i bez nje. M je još nije primio, uskoro će mu 19 mjeseci. I da sam htjela ne bismo mogli, slinavi od kada je krenuo u vrtić. Frka mi i što je još nije primio...ma luda kuća. Uglavnom, biće vakcinisan čim se riješimo ovih virusa.

Sve isto tako potpisujem. Prvo da primimo pentaxim poslednju dozu pa onda mmr.




bebilule -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.5.2017 9:33:25)

Ni M još nije primio tu zadnju dozu što ide sa 18 mjeseci. I za nju čekamo da stanu više ove dosadne sline.




vocicana -> RE: MPR (MMR) vakcina (10.5.2017 23:00:37)

Nasa dr danas mi je ovako rekla, hajde, bio je bolestan, nema veze, proslo jeste mesec dana, ali kada se vratite sa mora, dacemo prvu dozu i vkcinu protiv pneumokoksnih infekcija. Nemam frku,m ne smem to da radim sebi, samo znam da mora i da ce sve biti ok. Neka kaze, progovori malo pa da se bockamo. [sm=smiley1.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 9:02:59)

Mi bi sad trebali da zakazemo vakcinu..razmisljam da li sad ovih dana ili da cekam da se vratimo sa mora...




Sanjalicaaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 9:08:01)

Ni mi nismo primili. Bas je bio cesto bolestan, nikako da skroz ozdravi i spoji neko vreme a da nije slinav. Planiram uskoro, samo da prestane da slinavi i kaslje. Ali uradicu pre toga krvnu sliku.




Sanjica26 RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 9:12:39)

Mi smo bas kasno primili j uopste ne zalim za time. Vakcinu smo primili kad smo se vratili sa mora.




Anck Su Nmaun -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 9:17:53)

Sad sam zvala Dr. dogovorili se za kraj Jula, taman ce imati 14 meseci.




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 9:20:33)

Mi smo bili na pregledu u maju, zakazala nam je vakcinu za 05.09. Znaci, sa skoro 16 meseci.




bubulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 10:27:23)

Moja veliko dete je imalo jaku reakciju na mmr, pisala sam o tome pre 5 godina... Proklinjala sam vakcinu, zaklinjala se da je drugo dete nece primiti i td... I evo, drugo dete sa alergijom na jaja, ne sme da primi mmr... Azilanata koliko hoces, mogu da zamislim koje nas bolesti cekaju, kucaju nam na vrata (Rumunija, Bugarska... Ima slucajeva sa velikim boginjama) ... I sad, sve i da je mmr povezana sa autizmom (a mislim da nije) mislim da su sanse da od istog oboli 10000000x manje nego da dobije bolest kod koje je smrtnost cak 20%...




Sanjalicaaa -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 10:29:55)

Bubulence, kako je mmr povezan sa alergijom na jaja?




IvanaSK RR -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 10:35:26)

Znam da ne može da primi mmr ako je dete alergicno na jaja. Zato sam joj uvela celo jaje pre pregleda jer sam mislila da ce sada da joj daju vakcinu.
Bubulence, u pravu si, bolje i vakcina nego bolescine...




Anck Su Nmaun -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 10:52:29)

Kod nas ni jednog momenta nije bilo razmisljanja hoce li primiti ili ne.
Sto sam se.smejala jednom natpisu sto pise u Nemackoj..u prevodu..."Ne morate da vakcinisete vasu decu, samo onu koju volite"!




Bunnyca -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 11:06:15)

Moje dete je poslednju dozu MMR primila sa navrsenih 13 meseci. nije bilo nikakvih reakcija.Na srecu tada nije isla u vrtic i doktorka je smatrala da nema potrebe ni za vadjenjem krvi pre toga.Ona savetuje da ukoliko se roditelji plase, urade KKs i CRP iz krvi, eventualno bris grla i urin i budu sigurni da dete nema neku pritajenu infekciju, onda naravno nema ni opasnosti od MMR.
Obzirom da su sve posledice upravo povezane sa ostabljenim i vec napadnutim imunitetom u trenutku primanja vakcine




bubulence -> RE: MPR (MMR) vakcina (8.6.2017 11:08:45)


IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Bubulence, kako je mmr povezan sa alergijom na jaja?


Ne znam kakve su posledice, znam samo da deca alergicna na jaje, tj na belance, ne smeju da prime vakcinu




Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sledeća stranica >   >>